button_zwin_rozwin
Loośne Gatki

Loośne Gatki to szczególnie forum przeznaczone do gadania. Zostało wyodrębnione ze względu na dużą popularność tego tematu.

Zakres tematyczny Loośnych Gatek jest tak duży, że ciężko napisać cokolwiek, co mogłoby je zdefiniować. Możecie tu rozmawiać o wszystkim, co oczywiście nie narusza regulaminu i lepiej pasowałoby, do któregoś z innych tematycznych forów. Niektóre tematy i wypowiedzi kwalifikują się do tzw. kategorii 18+, dlatego co bardziej wrażliwych przestrzegamy ;)

Lista forów | Nowy temat | Szukaj | Pomoc | Moje wiadomości

Chcesz dodać komentarz? Zobacz:

agua - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: agua   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:39:43, 26-05-03
co myślicie o przerabianiu tekstów hh na języku polskim??? pozdrawiam:)
DKN - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: DKN   Link do posta
16:41:02, 26-05-03
Gdzie jeszcze rap wpieprzyć chcecie? Może niech gazety zaczną pisać rymami...
Bss - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: Bss   Link do posta
16:56:04, 26-05-03
naraza !
anonim
Autor: wikingione   Link do posta
Host: ---.lodz.dialog.net.pl
18:22:28, 26-05-03
idiotyzm dokladnie
ZeFt - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: ZeFt   Link do posta
18:25:56, 26-05-03
chcialbym wiedziec, w ktorym gimnazjum sie tak robi i ktore teksty sa przerabiane buahah.
19:00:04, 26-05-03
Zeft nie wiem w kórym gimnazjum:(
Oded - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: Oded   Link do posta
19:21:15, 26-05-03
sam w sobie temat nie jest zły, pojawiają się tylko podstawowe problemy: 1) wielu nauczycieli kompletnie nie ma pojęcia o co chodzi i po co to robią (dotyczy to ich pracy dydaktycznej jako całości - robią coś, bo jest w programie, ale sensu tego do końca nie potrafią zrozumieć) - na tej zasadzie mogą analizowac i przerabiac wszystko co wpadnie w ręce - rozkład jazdy autobusów itp. 2) oprócz nauczycieli, również uczniowie mają coraz mniejsze pojęcie o co tak naprawde chodzi w instytucji takiej jak szkoła i w przedmiocie takim jak język polski - ludzie coraz gorzej mowią, coraz gorzej piszą, coraz mniej czytają, coraz mniej im się chce (ale jesli omawianie tekstu rapowego ma podnieść poziom zainteresowania przedmiotem to jest to bardzo dobre) 3) w polskim rapie niestety jest bardzo mało tekstów, które przedstawiają wartość artystyczną, zarówno co do treści, jak i formy pomijając zastrzeżenia, wydaje mi się, że te ćwiczenia które były tu przytoczone są całkiem do rzeczy, jesli tylko ktos ogarnie, że nie chodzi o rap tylko o wykorzystanie rapu do nauczenia sie czegos
anonim
Autor: Pojemnik Pod Cisnieniem   Link do posta
Host: ---.northnet.com.pl
19:24:52, 26-05-03
idiotyzm, dokladnie tak, rap przez ludzi ktorzy maja inne zaineresowania czy poglady jest na ogol opacznie odbierany, wiec odniosło by to zupełnie odwrotny skutek niz zamiezony....
pi - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: pi   Link do posta
19:32:44, 26-05-03
no punkty calkiem dobre. taka lekcja rzeczywiscie moze wzbogacic slownik "dzieciakow" ;) o pojecia takie jak np turpizm.pod warunkiem oczywiscie, ze te "dzieciaki" beda chcialy cos z tego wyniesc wiecej niz hwdp z molesty i pal blany z kalibra :)
19:35:02, 26-05-03
Wlasnie o to chodzi Oded, malo tekstow przedstawiajacych wartosc artystyczna ? Mi szczerze mowiac trudno znalezc choc jeden.
anonim
Autor: JK   Link do posta
Host: ---.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl
20:07:42, 26-05-03
A wg mnie interpretacja tekstow hip-hopowych na j. polskim ma sens. Od dawna w szkole obserwuje podobienstwo niektorych tekstow literackich roznych epok do hiphopowych kawalkow. Przyklad - oświeceniowy koncept ("Sen" - WWO). Idzmy dalej - młoda polska - przeciez taki Tetmajer albo Przybyszewski zanim zabrali sie do napisania czegokolwiek, pewnie spalili pare gram albo wdupcyli kwasa (to nie zart - Ci co uwazali na polskim, wiedza ze mlodopolscy poeci nie stronili od narkotykow). Podobnie jak w literaturze - przejawiaja sie w hip-hopie nastroje dekadenckie, sentymentalne. Ja np. w wielu wypracowaniach w liceum przytaczalem cytaty piosenek, ktore odpowiadaly tematowi. Mysle ze mozna omawiac texty hiphopowe w oparciu o literackie motywy i konteksty.
anonim
Autor: osa   Link do posta
Host: ---.internetdsl.tpnet.pl
20:49:16, 26-05-03
to skumajcie motyw ile jarmuły musiał wyjarać fredro żeby napisać 13 ksiege pana tadeusza chyba z 1 kg
anonim
Autor: kaiser soze   Link do posta
Host: ---.comnet.krakow.pl
20:52:33, 26-05-03
no smiejcie sie smiejce ale chlop ode mnie z klasy na maturze co akapit wstawial jakis fragment rodzimego rapu.Jak mi to powiedzial to sie z niego smialem 3 dni po czym dostal 4. :-o
anonim
Autor: Tunia   Link do posta
Host: ---.241.23.46
21:04:58, 26-05-03
Ja zroobilam tak samo na maturze.Sama mialam z tego bomby. Dostalam 4 (jako jedna z nielicznego "grona").Pozdrawiam :)
anonim
Autor: hajsu   Link do posta
Host: ---.it-net.pl
01:17:02, 27-05-03
Z tym beefem miedzy Slowackim i Mickiewiczem to prawda bo mialem tez byla mowa o tym u mnie na lekcji
anonim
Autor: KachA   Link do posta
10:12:28, 27-05-03
ja kiedyś w szkole miałam tylko zinterpretować jakąś piosenke...każda była dozwolona..heh.ale takich tematów to nigdy w życiu nie miałam.pewnie niedługo w podręcznikach będą texty hiphopowe uznane jako polska literatura współczesna..heh
Guma - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: Guma   Link do posta
10:19:07, 27-05-03
a moze przerabianie tektow krs1 na j.angielskim ??????
anonim
Autor: aj   Link do posta
Host: ---.cache.icpnet.pl
10:57:02, 27-05-03
to z tym Słowackim i Mickiewiczem zajebista opcja, ja na poczatku nie moglem w to uwierzyc i mi nauczycielka musiala drugi raz powtorzyc hehe :) fristajl sie narodzil w polsce a nie w usa !!!! :D
anonim
12:59:20, 27-05-03
Witkacy to dopiero cpal
magda_ - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
13:44:08, 27-05-03
nie no dobre bezkitu...co to za szkola?? a zreszta nieinteresuje mnie to..... kurwa za nauke sie wezcie dzieciaki!!! a nie macie zajawke ze na polskim przerabaicie teksty hh.. wogule jak to tak mozna przerabiac to??hh to sztuka i zycie ktore sie doswiadcza.. no ale nalepsze jest to ze przerabiacie to z nauczuvielami-oni niemaja o tym nic pojecia pzeciez w tych swoich starych glowach maja juz jakies swoje stereotypy i tak juz zostanie.. naprawde swiat schodzi na psy....(a i dobre to wytlumaczenie dzieciak-osoba ze wspolnoty hh)..kurde czytajac to mialam niezla polewke ale z drugiej strony kurde to jest zalosne...... nara
14:11:15, 27-05-03
magda te teksty są po prostu w książce, nauczycielka musiała je przerobić, żadna zajawka. oded zgadzam się, ale w wypadku mojej klasy to był idiotyzm... trudno się mówi, rzeczywiście mógłby to być dobry sposób zainteresowania ucznia lekcją, ale uczeń musi chcieć. Moja technoklasa z góry potraktowała ten temat jako głupi. Wszystko tylko nie rap, bo wg nich to jest z założenia beznadziejne. Moja mama jest polonistką, ostatnio uczy tylko maturalne klasy. Sama do mnie przyszła i poprosiła o kilka tekstów. Skoro na lekcjach przerabia się piosenki Stachury, to czemu nie zinterpretować jakiegoś utworu hh??? Jakaś zbrodnia? Jeśli w ten sposób można szybciej dotrzeć do ucznia, to czemu nie? Ale jak już mówiłam, w wypadku mojej klasy był to idiotyzm...
anonim
Autor: Yo:pzpl!   Link do posta
Host: ---.ska01.telsat.wroc.pl
14:32:07, 27-05-03
Ja na angielskim przerabialem teksty 2paca, analizujac slowo po slowie i starajac sie zrozumiec co chcial przekazac.(wszystko po angielsku ofkoz) he taka metoda na przyciagniecie uwagi i zaangazowanie ucznia na lekcji mi sie podobalo hehe
15:31:34, 27-05-03
agua: bo stachura byl geniuszem i artysta pierwszego sortu a polscy raperzy raczej skupiaja sie na wciskaniu srednio swiezych prawd obiawionych.
anonim
15:58:47, 27-05-03
nie wiadomo jak bedzie postrzegane zjawisko rapu powiedzmy za 20 lat w polsce.A pomijajac wszystko, Stachura bylo poeta - buntownikiem, a ile razy juz na tym forum byly wysmiewane "buntownicze" postawy raperow,forumowiczow i wogole wszystkich :-/
16:07:52, 27-05-03
ale bunt spod znaku "wbrew systemu" i hwdp to jednak co innego niz bunt stachury. poza tym stachura byl stukniety :)
anonim
16:17:20, 27-05-03
Stachura na pewno byl "wbrew systemu" :-), chlopak z Francji przyjechal do stalinowskiej Polski..... No i stukniety byl, ale wiesz,mamy swoich szlonych ziomow.... Moze Brx nam go zastapi.Nowa poetyka baunsu,cyganeria warszawska, grupa poetycka platynowe sombrero.
17:39:12, 27-05-03
pi czy świeże czy nie, ale zawsze prawdy:) skupiliśmy się raczej na tekście daba. jeszcze raz powtórzę, jeśli to ma choć w mały sposób zachęcić ucznia do lektury, czynnego udziału w lekcji czy coś tam to nie widzę przeszkód. Muszę wam powiedzieć, że moja polonistka naprawdę przejęła się rolą:) A jak się cieszyła, że w tekście daba jest zamieszczony fragment z "Dziadów" Mickiewicza...mówię wam:) nawet kasetę sobie kazała nagrać heh. A Stachura był buntowniczy... w niektórych tekstach hh można doszukać się czegoś głębszego, w pewnym sensie można to nazwać poezją. Myślę, że fisz najbardziej by się do tego nadawał. Ale to takie moje skromne zdanie....
anonim
Autor: debek   Link do posta
Host: ---.krasnik-fabryczny.sdi.tpnet.pl
22:14:30, 27-05-03
W sumie gdybym nie słuchał HH gófno by mnie obchodziła ta cała literatura itede...Fajnie jest pouczyć się o Kochanowskim czy innym typie, co zastosował w utworze, a potem przełożyć to na coś z hh.Wyciągam z polaka na 5..HA! Ps. w którym kawałku Dab cytuje dziadów?
11:18:17, 28-05-03
abradababra " ...jak lawa z wierzchu twarda i plugawa, lecz wewnętrznego ognia i sto lat nie wyziębi" :)
14:00:47, 28-05-03
"W sumie gdybym nie słuchał HH gófno by mnie obchodziła ta cała literatura itede" Albo ja jeestem glupi albo ja nie jestem glupi, ale wiecie co to jest literatura ?
mab3 - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: mab3   Link do posta
14:39:39, 28-05-03
SPALIĆ KSIĄŻKI!ONE PRZECIEŻ NAS NICZEGO NIE NAUCZĄ!!!!!!!!!!!TYLKO ULICA UCZY ŻYCIA,KURWA
Guma - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: Guma   Link do posta
14:47:45, 28-05-03
czetso cie ruchaja w dupe na ulicy???????????????
anonim
Autor: NiEuŚwiAdOmIoNa   Link do posta
Host: ---.tarnow.pl
16:19:13, 28-05-03
tak szczerze to wydaje mi sie ze Miron Bialoszewski byl stukniety a nie Stachura
16:50:11, 28-05-03
heh masz coś do Mirona? Fajny z niego gość...;-)
anonim
17:23:46, 28-05-03
nie pierdol bo ostatnio mialem przygotowac lekcje o Bialoszewskim tym pedale cwelonym i mialem zinterpretowac wiersz "Szare eminencje zachwytu" i myslalem ze sie zdupce...
anonim
Autor: słonik/sonia   Link do posta
Host: ---.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl
19:56:57, 29-05-03
jezeli poslyzy to jako zainteresowanie uczniow -to nawet, ale osobiscie uwazam ze jest to kompletna glupota.tak jak bysmy mieli przerabiac teksty z innej paczki np.wioli willas-masakra z reszta!!mysle ze to juz jest przesada i glupota w huj...
anonim
11:38:28, 01-06-03
niekoniecznie - mozna teksty piosenek wykorzystac przy badaniu funkcjonowania roznych motywow - np motywy biblijne
anonim
Autor: Hailie   Link do posta
Host: ---.lubin.dialog.net.pl
19:12:54, 01-06-03
Niezły pomysł...Na pewno lepsze od lektur i innych pierduł...
Emenefix - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
18:47:14, 08-09-04
Szansa na obalenie stereotypów ze hip-hop to ulica, syf, bagno, grafomania. autentyczna szansa na wyjscie i docenienie poza srodowiskiem
anonim
Autor: eL kamiLLa   Link do posta
Host: ---.15.226.66
16:26:27, 09-09-04
moze ktos to jzu tu napisal bo nie czytalam calego tematu ale u mnie w ksiazce do pierwszej klasy liceum byl teks kalibra i molesty... byly tam potem jakies pytania co dointerpretacji i takie tam... jednak nauczycielka jakos dziwnie pominela ten temat...
anonim
Autor: mesoGBN   Link do posta
16:46:50, 09-09-04
na oprzykład teksty łony, gdyby było mniej wulgaryzmów.
hakel - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: hakel   Link do posta
18:46:31, 09-09-04
F.I.S.Z.`a byly by dobre tylko ktos je musi do ksiazek wpakowac eL kamiLLa: jak nazywala sie twoja ksiazka do polaka??? :D:D
pie3k - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: pie3k   Link do posta
19:04:42, 09-09-04
GŁUPOTA
fRiSQ - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: fRiSQ   Link do posta
14:45:10, 10-09-04
mało tekstow nadaje się do przerobienia...ja poleciłbym ELDO "tylko słowo"piękne!:)
anonim
17:47:08, 10-09-04
to bylo tak : "Język polski, podręcznik klasa 1 Literatura i nauka o języku" do szkol ponadgimnazjalnych. wydawnictwo szkolne PWN
anonim
17:53:22, 10-09-04
nawet moge ci powiedziec ze bylo to na 49 stronie:) to byl tekst a wlasciwie fragmenty K44 "abrakadabra" i Molesty "Miejskie bagno" temat sie nazywal -w kregu wyzwolonych slow o jezyku i tekstach kultury alternatywnej- :)bylo nawet wyjasnione slowo "dzieciak" i "miejscowka" :) i niby jakies zdjecie z koncertu grupy hip hopowej ale to mi wygladalo bardziej na jakis klub gdzie ludzie sie nawet nie za bardzo bawili :) na bank nie byl to koncert:)
hakel - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: hakel   Link do posta
19:15:20, 10-09-04
Leeeee kupa chyba mam inny podrecznik :( a tak chcialem uslyszec cos ciekawego na polskim ;)
MSK - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: MSK   Link do posta
20:20:29, 10-09-04
a propos fisza to w mojej starej kasiazce z gimnazjum jest jeden jego kawalek, bez kitu, nie pamietam juz ktory ale byl. Jak ktos jest ciekawy to podrecznik z serii "swiat czlowieka" ostatnia czesc - taka pomaranczowa. pozdro
Marins - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
20:24:42, 10-09-04
ja pamietam moje elooo gimazjum , jak z chłopakami kozaczyliśmy distrojem i napierdalanką , to były wkurwe czasy , a teraz dzieci do lekcji bo mama zabroni wam siedziec przy komputerze i niebedziecie już mogli zdobywać przyjaźni forumowych
anonim
Autor: HaeS   Link do posta
Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl
09:25:21, 11-12-04
No ja mam temat na maturze : "Zanalizuj teksty hip hopowowe. Wskaż środki wyrazu." Będę mówił o Eldo - Plaża, Duże Pe - sinus i coś jeszcze jeszcze nie wiem co. Wg. mnie temat w deche. Można pokazać że rap to nie tylko bezmyślne trzaskanie rymów o siedzeniu na ławce przed blokiem ale coś dużo więcej.
anonim
Autor: ziombal   Link do posta
19:02:45, 11-12-04
glupie i naciagane, tyle ziomki cropp townowe moga znalezc w tym zabawe
Karo-18-lina - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
10:50:45, 12-12-04
Co do tematu to fajna sprawa, ja np. miałam takie lekcje ale tez miałam spoko kumatego faceta od polskiego co znał sie na rzeczy. Przerabialismy teksty PFK i O.S.T.R-ego i to było najlepsze w tej szkole i tak mi sie spodobało, że mam teraz temat na ustną mature zwiazany z tekstami hip hopowymi. I nie uważamżeby to był jakis lans czy cos w tym stylu, poprostu chybalepiej zająć sie czymś co sie lubi i wie sie cos o tym a nie np motywami smierci w literaturze barokowej
anonim
Autor: wow   Link do posta
21:26:25, 12-12-04
kazdy ma inny gust!!
kłaczuś i nie zmienie już nic - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
16:47:56, 03-07-05
UP AND DOWN UP AND DOWN UP AND DOWN UP AND DOWN UP AND DOWN UP AND DOWN
olunia - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
15:26:01, 04-07-05
HNGangstazzzzzzzzzzz
anonim
Autor: Rechot   Link do posta
Host: ---.gl.digi.pl
19:00:49, 07-07-05
Ładny obrazek, Olunia. I ładne imię.
anonim
Autor: cccccccccccccccccccccccccccccc   Link do posta
19:09:19, 07-07-05
Leopold Staff - po nazwisku widac ze ziolo palil Mieron Bialoszewski - pewnie czlonek ZIP Jan Kochanowski - toz to na bank jest ziomek OSTREGO Tadeusz Konwicki - Tedzik Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki - Mes i Mezo tylko nie wiem ktory kurwa byl w UMC Mikolaj Rej - Liroy no i chuj powymyslajcie dalej :) albo nie bo takie debilstwo moglem tylko ja napisac:)
anonim
Autor: obie   Link do posta
Host: ---.ipartners.pl
20:08:59, 07-07-05
ja na polskim w 1 LO mialem takie lekcje i nawet temat w ksiazce o hip-hopie. przerabialismy "miejskie bagno" molesty i "abrakadabra" k44
WłaściwieToNieJestemJA - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
21:38:31, 07-07-05
tak jak wyżej w pierwszej lo, w ksiazce temat ;o języku i tekstach kultury alternatywnej; i ;abrakadabra; kalibra i molesty ;miejskie bagno; my tych tematów nie przerabialiśmy, bo nasza babka nie chciała, ale pamietam ze w gimnazjum jakimś, czytałam kiedyś uczniowie interpretowali ;połamanego ludzika; eldoki. pozdrawiam :)
huanita - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
22:19:42, 07-07-05
Pffffyyy jesli profesor się zna na rzeczy, zagłebił się w kulturze, to niech prowadzi lekcje, moze sie wywiąze ciekawa dyskusja o realiach XXI wieku .A jeśli jakieś ścierfo przeczyta sobie słowniczek młodego hip hopowca, cyz jakieś gówno w tym stylu i będzie sie chciał podlizac uczniom, to juz lepiej żeby żeby LaskiMinetki porobiła:P a Tyyy cccccc heh zapomniałes o bardzo wanej kobiecinie- Maria Konopnicka ...zwróćta uwage na imie i nazwisko wysoce mówiące o zielsku:D
Dam - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: Dam   Link do posta
22:22:45, 07-07-05
qrwa takie teksty to sobie puszczaj do kolezanki, ciekawe czy mi bys w oczy takie cos powiedziala,
Half - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: Half   Link do posta
22:24:45, 07-07-05
hehehe ,ja rozprawke w tamtym roku napisałem o rapie :) hehe i dostałem 5 !!! :)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host zostanie zalogowany . Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2014 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies