Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

PREMIERA: John Doe "Thank You J Dilla"

zobacz też!
Miesięcznica | Listopad 2017, news, rap Hip-Hop
Listopad - nazwa miesiąca pochodzi od opadających ...
Bonson ft. Roma - "Chcesz mnie poznać", news, rap Hip-Hop
"Chcesz mnie poznać feat. Roma, gitara Kamil Sarni...
Malik Montana - "Who you mam" - teledysk, news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku od Malik...
Unboxing: VNM/B.MELO"TRAILBLAZER EP" EDYCJA LIMITOWANA , news, rap Hip-Hop
"Trailblazer EP" to płyta autorstwa VNM'a (rap) i ...
Follow The Rabbit TV S10E07: "Jeden dzień z życia Gurala", news, rap Hip-Hop
BANG! BANG! BANG! Nowy Rabbit jest tu. A co w nim?...

PREMIERA: John Doe "Thank You J Dilla"

Autor: Redakcja ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność Patronat Hip-Hop.pl
Dodane: 08.08.2017
PREMIERA: John Doe "Thank You J Dilla", rap Hip-Hop
Od dziś możecie sprawdzić cały beattape "Thank You J Dilla" m.in. na Spotify oraz Tidalu, a niedługo będzie również możliwość nabycia w wersji fizycznej!

JOHN DOE (SZPALOWSKY) - 90r. toruński beatmaker rezydujący we Wrocławiu. Zakres jego twórczości sprawił, że jedno alterego to za mało. Jako Szpalowsky ma na swoim koncie współpracę z takimi ludźmi jak Bonson, Solar i Białas, 2sty, Med czy Golin.

Opis projektu Thank You J Dilla
Zacznijmy od początku. Na Dillę wpadłem przy dyskusji na forum Asfaltu gdzie dyskutowano na temat numeru Ostrego "Brzydki zły i szczery". Okazało się, że bazował na samplu z Placebo - Humpty Dumpty, który został odegrany na Love Jones na The Shining u Dilli - tak się na niego natknąłem. Potem, zupełnie przypadkiem wpadłem na album Phat Kata "Carte Blanche", gdzie również było parę bardzo dobrych bitów od niego. To dało mi do myślenia. Zacząłem szukać dalej i odnalazłem wiele ciekawych pozycji w jego dyskografii. Thank You J Dilla to tak naprawdę piękna inicjatywa moich łódzkich przyjaciół, na którą zostałem zaproszony parę lat temu. Adam, którego znam już z 10 lat stwierdził, że muszę zagrać rzeczy swojej produkcji. Nie miałem wtedy za dużo rzeczy, które by pasowały do tribute'u więc stwierdziłem że muszę przygotować coś specjalnego. Idąc za ciosem wziąłem się za sprawdzanie sampli, których używał Dilla i zrobienia swoich bitów bazujących na nich. Miałem dwa miesiące, więc każdy wolny czas spędzałem na przygotowaniach.  Dzięki determinacji i regularnej pracy zdążyłem przygotować własny set na trzecią edycję imprezy. Jednocześnie zdecydowałem się sygnować swój live act jako John Doe zamiast Szpalowskiego. Chciałem, żeby pierwsze poczynania Johna Doe były powiązane z J Dilla, bo to artysta który jest jedną z moich pierwszych inspiracji. Zresztą do dzisiaj odnajduję producentów,  którzy wybrali podobną drogę. Na wasze ręce oddaję 21 bitów. Są to głównie reinterpretacje sampli użytych przez J Dillę jak i innych producentów z Detroit. Oceńcie sami.   

Zapraszamy do słuchania
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-226-113-250.compute-1.amazonaws.com (54.226.113.250). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2017 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies