Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

QCYK - Nowy gracz dosiada się do stołu polskiej rap gry

zobacz też!
Preorder legalnego debiutu Żabsona - nowy singiel i okładka!, news, rap Hip-Hop
Album "To ziomal" jest oczekiwanym pełnowymiarowym...
Samozwańcza królowa stylu  bounce na OFF Festivalu , news, rap Hip-Hop
Punk, bounce, gothic folk i electro w jednym rzuci...
MichU - "Harpun" [STEP PICK], news, rap Hip-Hop
Step Records przedstawia piętnasty teledysk zreali...
Premiera: Pan Smek "Mindset EP", news, rap Hip-Hop
Pan Smek, wcześniej znany jako 1SMACK to 26-letni ...
Tyga na bicie Metro Boomin!, news, rap Hip-Hop
Na kanale WSHH pojawił się remix Tyga do kawałka "...

QCYK - Nowy gracz dosiada się do stołu polskiej rap gry

Autor: , wiarygodność średnia
Dodane:
QCYK - Nowy gracz dosiada się do stołu polskiej rap gry, rap Hip-Hop

Nikomu nieznany gracz dosiada się do stołu polskiej, hiphopowej sceny, na której podobno wszystkie karty są już dawno rozdane. Jednak w tej grze, co jakiś czas następuje przetasowanie kart i nadchodzi nowe rozdanie. Jakie karty skrywa QCYK? Czy blefuje, czy ma silną rękę? Odważny singiel jest zapowiedzią jego debiutanckiej płyty, której premiera planowana jest na koniec 2018 roku. Już w tym roku przekonamy się ile jest w stanie ugrać i czy sprzyja mu dobra karta.

"Niemy Głos" to pierwsze publiczne słowo w jego twórczości, choć pierwsza wersja tekstu powstała jeszcze w roku 1996, kiedy tworzył on nieistniejący już skład o nazwie QSHA. Tekst "dojrzewał" w ciemnościach Szuflandii ponad 20 lat, żeby w odświeżonej wersji ukazać się w grudniu 2017 roku. Ponadczasowy temat, który wzbudzał emocje dwadzieścia lat temu, wciąż nie przestaje ich wzbudzać. Utwór to pewnego rodzaju manifest w formie rozmowy nienarodzonego dziecka z matką, w której wyraża ono pełne zrozumienie złożoności problemu oraz dostrzega dylemat, z jakim musi zmierzyć się jego matka. Zadaje pytania obnażające bezsens argumentów używanych w publicznej debacie, w której jego perspektywa jest zazwyczaj pomijana. Zamknięty w ciele, pozbawiony prawa głosu, niczym zbrodniarz oczekuje na wyrok, który wyda jego własna matka. Jego jedyną nadzieją jest wiara w dobro, które tkwi w każdej matce i próba wysłania impulsu, który to dobro rozbudzi.

Choć w utworze użyto prostych rymów oraz łatwego w interpretacji tekstu, to jednak każde słowo zostało dobrze przemyślane i pełni bardzo istotną część całości. Nie ma tu bezpośrednich oskarżeń, czy pretensji, w zamian słyszymy słowa rozczarowania, zaskoczenia oraz wiele pytań, które jak w rozmowie z psychologiem, samoistnie naprowadzają słuchacza na odpowiedzi.

Co oznacza QCYK? To nawiązanie do pierwszego składu ("Q") oraz połączenie z jego szkolnym pseudonimem ("CYK").

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-91-16-95.compute-1.amazonaws.com (54.91.16.95). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies