Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Hip-Hop ACTIVE - mecz raperzy vs. księża

plakat

Nieprzeciętny mecz piłki nożnej: Raperzy vs. Księża Odbył się w Częstochowie 23 maja o godzinie 15:00. Wszystko rozegrało się na stadionie KS Viktoria na ulicy Krakowskiej 80. Byli tacy, którzy nie wierzyli w powodzenie tego pomysłu. Byli też tacy, którzy na idee zareagowali brawami. Bo kto mógł się spodziewać, że KSIĘŻA I RAPERZY zjednoczą swe siły, by razem, z dobrego serca, stworzyć niepowtarzalne widowisko piłkarskie, z którego dochód został przekazany na rzecz uzdolnionych, biednych dzieci. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był ksiądz Rafał Praski, jak sam mówi - wielki fan Hip-Hop'u od czasów szkoły średniej. Ksiądz Rafał był częstym gościem koncertów, które w Świętym Mieście od lat organizuje Dziki, lider zespołu Ideo i ojciec częstochowskiego Hip-Hop'u. To właśnie na tych imprezach poznał chłopaków z WWO czy Zipery. Przy okazji częstych wizyt w Warszawie zawsze znalazł czas by spotkać się z nimi i porozmawiać. Podczas jednej z takich rozmów wspólnie z Sokołem z WWO wpadli na pomysł by zorganizować charytatywny mecz piłkarski, którego bohaterami będą księża i raperzy. Kilka telefonów Sokoła i już była zebrana cała drużyna. Potem wydarzenia potoczyły się niezwykle szybko. Ksiądz Praski wychodzi z założenia, że skoro do Częstochowy przyjedzie cała czołówka polskiego rapu, to "grzechem" byłoby nie zorganizować koncertu. I tak oto do wspomnianej dwójki organizatorów dołącza trzeci - Dziki, który ma się zająć stroną muzyczną całego przedsięwzięcia. 40 konta 14 Niedziela, 23 maj, godzina piętnasta. Stadion Victorii wypełnia się dwoma tysiącami kibiców. Ochrony prawie nie ma. Nikt nie myśli, że coś przykrego mogłoby się tutaj zdarzyć. Następuje okraszona oklaskami prezentacja zawodników. Księży jest raptem 14, raperów aż 40, ale jak powiedział Łyskacz z MOR WA; inny styl życia, gorsza kondycja. Kapitanowie obu zespołów ustalają, że nie ma limitów zmian. Po stronie raperów w wyjściowym składzie pojawiają się reprezentanci, m.in. MOR WA, WWO, Hemp Cru, Fenomenu, Zip Składu, Molesty i Tabasko. Gwizdek sędziego i piłka poszła w ruch! Spalone w rytmie bitów Pierwsze minuty zdecydowanie należą do drużyny księży. Raperzy maja problem ze zrozumieniem zasad "spalonego" i co rusz sędzia odgwizduje ich przewinienia. Dopiero Kochan z Tabasko wprowadza trochę spokoju na boisku i gra coraz bardziej zaczyna się układać. Fauli właściwie nie ma, a jak już się jakiś zdarzy, to przypadkowy. Szybkie przeprosiny, przebicie "piątki" i gramy dalej. Grę obu drużynom umilają pyszne bity, wydobywane przez DJ'a Deszczu Strugi i DJ'a Mini. Już w pierwszej połowie dochodzi do nastu zmian w drużynie raperów. Momentami wydaję się nawet, że na boisku jest ich jakby więcej, ale to i tak nie daje im przewagi. Księża grają mądrze w obronie i nad wyraz agresywnie w ataku. Raperzy są bezradni. Uff... gwizdek sędziego. Koniec pierwszej połowy. Nastał czas na krótką analizę sytuacji i moment odpoczynku. W przerwie niestety zmienia się aura. Ciemne chmury zasłaniają niebo i zaczyna padać. Na szczęście krótko. Wstawiennictwo księży gwarantuje poprawę pogody już przed rozpoczęciem drugiej połowy. Czy "Dadzą radę"? Hip-hop'owcy zmieniają taktykę. Najwyższy czas zabrać się do roboty. Wystarczyło zagęścić środek boiska, zastosować pressing już na połowie "rywala" i księża popełniają coraz więcej błędów. Zmiany w drużynie muzyków odbywają się co kilka minut i ta właśnie świeżość wydaje się być kluczem do zwycięstwa. Czas mija, gra staje się bardzo emocjonująca. Kibice na zmianę dopingują to jedną, to drugą drużynę. DJ Deszczu Strugi pomaga swojej drużynie megahitem "Damy radę". Bardzo długa ławka rezerwowych drużyny artystów stoi tuż przy linii bocznej boiska i z całych sił wykrzykuje co rusz to nowe rady i zmiany w ustawieniu. Grają już teraz tylko trójką obrońców, czwórką pomocników i aż trzema napastnikami. Ale co z tego... spoglądam na zegarek... już dwie, trzy minuty po regulaminowym czasie gry... gwizdek sędziego... koniec meczu. Kibice długimi oklaskami dziękują obu drużynom za wspaniałe widowisko. Drużyny robią sobie serię pamiątkowych zdjęć. Uściskom i podziękowaniom nie ma końca. Wszyscy bardzo zmęczeni, ale widać, że ogromnie szczęśliwi. Po meczu udaje mi się porozmawiać z reprezentantami obu ekip. Wszyscy szczerze cieszą się z tego spotkania. Przed meczem łączyło ich tylko jedno. I jedni i drudzy żyją w pewnego rodzaju zamkniętym świecie, księża w klasztorach, a raperzy w blokowych gettach. Ten mecz to zmienił. Jak powiedział ksiądz Rafał Praski - wszyscy jesteśmy tacy sami. I jak wszyscy podkreślają, wynik był tutaj najmniej istotny... A propos... księża wygrali 2:0. W drużynie raperów zagrali: Bilon Ekonom Felipe Fu Jędker Jaźwa Karton Koras Mieron Łyskacz Pelson Pepper Pono Sokół Vienio Włodi Wigor Wilku Ziaja Żółf W drużynie księży z Archidiecezji Częstochowskiej wystąpili: Ks. Foryś Ks. Gil Ks. Glen Ks. Harnoga Ks. Lubaś Ks. Sroka Ks. Praski Ks. Psota Ks. Rapcia Ks. Maciejwski Ks. Więdłocha Ks. Wieczorek Ks. Wódka Ks. Wojtyla Trenerem był Dąbrowski Komentowali mecz: WSZ CNE Dziki Na gramofonach zagrali: Deszczu Strugi Dj Romek Dj Dobry Dj Kostek W przerwie meczu pokaz breakdance w wykonaniu Ready To Battle Cały dochód z imprezy przeznaczony jest na kolonie dla biednych dzieci.

kliknij Hip-Hop ACTIVE - mecz raperzy vs. księża rap graffiti breakdancekliknij Hip-Hop ACTIVE - mecz raperzy vs. księża rap graffiti breakdancekliknij Hip-Hop ACTIVE - mecz raperzy vs. księża rap graffiti breakdancekliknij Hip-Hop ACTIVE - mecz raperzy vs. księża rap graffiti breakdancekliknij Hip-Hop ACTIVE - mecz raperzy vs. księża rap graffiti breakdance
kliknij Hip-Hop ACTIVE - mecz raperzy vs. księża rap graffiti breakdancekliknij Hip-Hop ACTIVE - mecz raperzy vs. księża rap graffiti breakdance

19:07:02, 29-07-04
Nie no koncercik wypasiony, szkoda ze na Victorii troche padało....

12:43:41, 18-04-05
zajekórwabista imprezka mogło byc ich wiecej rok temu koncert byl przegiety zobaczymy jak w tym roku nie byłem na meczu ale w tym roku przysiegam ze przyjde pozdro dla wszystkich odwiedzajecych ta stronke elo