Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.

hip-hop.pl »

RBK G-Shock Basket Music Tour - finał w Warszawie

Autor: Bartosz Markowski

Autor: Łukasz Gumowski

W sobotę, 10 czerwca odbył się w Warszawie szósty turniej- finałowy z serii "G-SHOCK RBK BASKET MUSIC TOUR". Zawody rozpoczęły się tuż po 9.00, rozegrane zostały na boiskach przy metrze Wilanowska (róg al. Niepodległości i ul. Domaniewskiego). Aż 125 drużyn rozpoczęło swe zmagania pod koszem od fazy grupowej, rozgrywanej w czterech konferencjach: ‘RBK’, ‘G-Shock’, ‘Basket’, oraz ‘Music’. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy przechodziły do kolejnego etapu rozgrywek, które rozgrywane były jednocześnie na ośmiu koszach. W turnieju brały udział również dziewczyny - 15 drużyn. Impreza w Warszawie była największą i najbardziej prestiżową spośród wszystkich 6 miast. Frekwencja była bardzo wysoka- w finałowym turnieju udział wzięło prawie 500 zawodników, a podczas całego RBK Tour w 6 miastach zgromadził niespełna 2500 graczy. Pogoda dopisała zawodnikom, jak również organizatorom. Przyciągnęło to na boiska również wielu kibiców. W przerwach między meczami odbywały się konkursy, w których wygrać można było atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmy: RBK, G-SHOCK i Sure Shot. O muzykę podczas turnieju zadbał DJ Grubaz, a prowadzeniem zajął się Filip Rudanacja. Pierwszą z atrakcji, które odbywały się w trakcie turnieju był konkurs rzutów za trzy punkty. Występujący w nim zawodnicy, mieli za zadanie trafić do kosza jak najwięcej razy z za linii 6m 25cm, mieli na to 40 sekund. Spośród graczy biorących udział w konkursie, najlepszym okazał się Karol Grzegorek, który trafił 5 rzutów na 10, pokonując kilkunastu startujących. I miejsce Karol Grzegorek II miejsce Sławek Łapiak III miejsce Artur Kijanowski Do kolejnego konkursu- freestyle'u z piłką, zgłosiło się 7 zawodników. Podczas efektownych pokazów można było podziwiac m.in. podpalenie piłki w wykonaniu Kacpy z krakowskiej ekipy 'The Squad'. Całość wygrał Piotrek 'Burak' Dąbrowski z ekipy WSF, prezentując swoje umiejętności w kręceniu piłki i szybkim kozłowaniu. Wyprzedził on dzielnie walczącego Pawła "Janka" Wojdaka. Trzecie miejsce zajął Bartek "Bart" Markowski. Później odbył się przez wszystkich oczekiwany konkurs wsadów. Można było zobaczyć m.in. powerdunki, windmille, wsady z narzutu jedną ręką. Cały konkurs wygrał Andrzej Bagiński, którego wsady oklaskiwali zgromadzeni kibice. I miejsce Andrzej "Bagin" Bagiński II miejsce Piotr Zarychta III miejsce Maciej Ruszkowski Spore zainteresowanie wzbudziły również kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Pokaz ekipy 'WSF' zebrał sporą publikę wokół boiska. Dynamiczne wsady Slasha i Bagina raz po raz oklaskiwali przyglądający się gracze, natomiast triki z piłką zaprezentowali Eman, Bart oraz Majkel i Burak. Obecni byli także przedstawiciele mediów: telewizja 4Fun TV, Telewizja Zig Zap, TV Fly, Polsat Sport oraz magazyn Ślizg Po konkursach rozgrywany był pierwszy półfinał dziewczyn, który wygrały "Labdi". Drugi półfinał wygrały "Twoja Mama". W finale spotkały się więc "Labdi" i "Twoja Mama". Po zaciętym meczu wygrały "Labdi" zdobywając główne nagrody turnieju ufundowane przez G-Shock i RBK. Trzecie miejsce przypadło drużynie o nazwie "Gibonki". Wśród męskich ekip wygrała ekipa "Kabaczki", która zdecydowanie pokonała drużynę "Kiełbatronów". Zaś 3 miejsce zajęła drużyna o tajemniczym skrócie "EWS". Przedsięwzięcie jakim było G-SHOCK RBK BASKET MUSIC TOUR 2006 cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze strony mediów, ale i kibiców. Był to najbardziej prestiżowy Tour w Polsce, zgromadził największą ilość zawodników i kibiców. Niewątpliwie przyczynił się do wzrostu popularności koszykówki wśród młodych i odegrał znaczącą rolę w tworzeniu się streetballowego wizerunku w Polsce. Każdy z pełnoletnich uczestników turnieju dostał zaproszenie na imprezę z cyklu WBW do 'Palladium' oraz afterparty w klubie 'Harlem'. Wszelkie informacje o turniejach, relacje, oraz zdjęcia można znaleźć na stronie www.plej.pl/tour Bartosz 'Bart' Markowski

kliknij RBK G-Shock Basket Music Tour - finał w Warszawie rap graffiti breakdancekliknij RBK G-Shock Basket Music Tour - finał w Warszawie rap graffiti breakdancekliknij RBK G-Shock Basket Music Tour - finał w Warszawie rap graffiti breakdancekliknij RBK G-Shock Basket Music Tour - finał w Warszawie rap graffiti breakdancekliknij RBK G-Shock Basket Music Tour - finał w Warszawie rap graffiti breakdance
kliknij RBK G-Shock Basket Music Tour - finał w Warszawie rap graffiti breakdance