Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Bycie w podziemiu nie jest moją ideą - Kot z Cheshire

Bycie w podziemiu nie jest moją ideą - Kot z Cheshire

Autor: Sajmon eM

Kot z Cheshire jest młodym, dwudziestoletnim, reprezentantem warszawskiego Gocławia, od pewnego czasu tworzącym rap. Efektem, trwających dopiero od ostatniego marca, starań jest album 'Demo', który światło dzienne ujrzał w styczniu bieżącego roku. Płyta spotkała się z pozytywnym przyjęciem, słuchaczom spodobała się niezwykle oryginalna, nowatorska i łamiąca obowiązujące w przeważającej większości polskiego Hip-Hopu schematy. A oto przed wami wywiad z tym niecodziennym artystą.

Drogi Kocie, przeprowadzanie wywiadu z Tobą nie jest łatwym zadaniem, i szczerze mówiąc mocno się go obawiałem, gdyż twoja twórczość jest na tyle oryginalna, ekscentryczna i odbiegająca od panujących w polskim rapie trendów, że właściwie nie wiadomo jakie Ci zadać pytania, bo wszystko co chciałoby się powiedzieć wydaje się za banalne i za proste w obliczu tak niezwykłej muzyki, której nie da się zamknąć w żadnych ramach, i która wymyka się wszelkim kwalifikacjom, i przy której oklepane dziennikarskie teksty stają się kompletnie nieadekwatne do sytuacji; może zatem, dlatego że jesteś jeszcze dosyć mało znaną osobą na polskiej scenie hip-hopowej, to może mógłbyś się przedstawić ludziom, którzy cię jeszcze nie kojarzą i powiedzieć coś o sobie?
Kot z Cheshire:
Nazywam się Jasiek Wasilewski i mieszkam w Warszawie. Muzykę robię od marca 2007 roku, ale nie wiem czy jest tak bardzo ekscentryczna. To trochę głupio mówić o własnej muzyce ze jest ekscentryczna, ale rzeczywiście spotkałem się z wieloma opiniami że to jest dość nietypowy rap. Z tym, że ja bardzo nie chciałbym robić nietypowych rzeczy tylko i wyłącznie po to, żeby były nietypowe. Jestem wrogiem pustej awangardy, i przekombinowanej oryginalności na siłę. Tak więc, wbrew pozorom, te utwory, które wydają się być o niczym, tak naprawdę nie powstały jako piosenki bez treści czy "przekazu". No może taką piosenką jest 'Kot się Bawi', ale to tylko jeden przypadek, bo taka jest zresztą specyfika tej piosenki. Prawdę mówiąc, tak naprawdę nie wiem czy można mnie nazwać "raperem". Zawsze chciałem tworzyć muzykę i pisać do tego jakieś słowa, a tak się złożyło, że to najlepiej realizuje się w Hip-Hopie. Ta chęć robienia czegoś ciekawego zawsze we mnie siedziała, ale nigdy nie mogłem się na to zdobyć, bo nie potrafię i bardzo nie chcę robić muzyki o niczym, albo takiej która by mnie zupełnie nie zadowalała, wiesz, zawsze się tego bałem. Jestem perfekcjonistą - pisanie tekstów w moim przypadku wygląda tak że siadam, mam jakąś wenę, piszę przez 15 minut strasznie długie teksty, a potem następnego dnia znów siadam i prawie wszystko skreślam (śmiech). W związku z tym nie tworzę dużo, dlatego że chcę, żeby to było jakieś w miarę niezłe.

Wspomniałeś o tym że tworzysz od marca, co przypomniało mi o jednym wniosku, który nasunął mi się podczas słuchania twojej płyty - mianowicie widać że nie tylko lirycznie ale też czysto technicznie, w takich sprawach jak flow, swoboda nawijki, opanowanie różnych sztuczek słownych - jesteś naprawdę na bardzo wysokim poziomie, o wiele wyższym od ludzi, którzy robią to dłużej od ciebie, i to czasem o kilka lat, a także trochę bardziej znających się na tej muzyce, bo z tego co się orientuję, to jakimś wielkim koneserem rapu nie jesteś - powiedz mi skąd się to bierze, bo nie dość że to godne podziwu, to jeszcze naprawdę zadziwiające.
Kot z Cheshire:
Godne podziwu i zadziwiające? No nie wiem czy jestem aż tak wspaniały, ale mów mi jeszcze (śmiech) Wiesz, to nie jest tak że ja zupełnie nie słucham Hip-Hopu. Wbrew pozorom nie jestem takim człowiekiem całkiem z zewnątrz, kupuję płyty, ściągam nielegale, na koncerty też czasem chodzę, więc jakoś to obserwuję i staram się wyciągnąć z tego, co słyszę te najlepsze rzeczy i zrobić to jakoś po swojemu - broń Boże nie zamierzając kopiować, tylko starając się uczyć na błędach innych. Kiedy słyszę tych wszystkich podziemnych raperów, którzy są wszyscy tacy sami, mają chujową dykcję, ciągle rapują ten sam tekst, myślę sobie: "nie chcę być taki jak oni". Staram się to robić choć trochę lepiej, nawijać wyraźniej etc. Chciałbym umieć uczyć się na własnych błędach (których myślę, ze popełniłem całkiem sporo, zwłaszcza w pierwszym etapie mojej twórczości), ale dlaczego miałbym nie uczyć się na błędach cudzych? Więc, odpowiadając na pytanie które zadałeś - nie wiem jak to się dzieje! (śmiech)

Nasuwa się również pytanie - dlaczego akurat Hip-Hop? Ty ze swoją twórczością, a także jako człowiek prezentujesz postawę i mentalność, która ma mało wspólnego z takim tradycyjnie rozumianym przez szersze masy rapem i jest to zupełnie inne od tego co zazwyczaj można usłyszeć w Polsce. Tak więc: dlaczego wybrałeś akurat tę formę przekazu? Przecież istnieje mnóstwo innych - jeżeli chciałeś być artystą, to mogłeś zostać wokalistą rockowym, poetą, pisać sztuki, powieści, opowiadania, ale jednak postanowiłeś zostać - mniej lub bardziej - emce. Dlaczego? Jak się zaczęła Twoja przygoda z tą muzyką, co Cię skłoniło żebyś się za nią wziął?
Kot z Cheshire: Wiesz, naprawdę uważam że mógłbym dobrze śpiewam, gdyby nie to, że strasznie fałszuję. W związku z tym opcja zostania wokalistą od początku była wykluczona, czego bardzo żałuję, bo mógłbym też poza rapowaniem coś sobie w swoich piosenkach pośpiewać. Lubię melodie, lubię klimat, jaki może być wytwarzany przez niektórych wokalistów, lubię też - co pewnie może dziwić - ciężką muzykę. Jedną z moich inspiracji, oczywiście nie takich bezpośrednich, jest Mettalica, ta nowsza, bo nie jestem wielkim fanem ich starego oblicza. A dlaczego akurat Hip-Hop? Szczerze mówiąc, uważam że w Hip-Hopie jest najwięcej chujowych kawałków i twórców. Rap, taki na podstawowym poziomie, jest naprawdę bardzo łatwo zrobić. Wystarczy jakiś podkład, a podkłady w zasadzie zawsze fajne wychodzą, więc praktycznie każdy beat początkującego beatmakera jest w miarę spoko. Z kolei napisać jakiś głupi tekst, który się rymuje i go powiedzieć w miarę rytmicznie każdy potrafi. Zdarza się, że wstydzę się tego, czego słucham. Większość moich znajomych nie słucha Hip-Hopu, i czasami muszę się mocno tłumaczyć co mnie ciągnie do takiej dziwnej muzyki. No więc: co mnie, mimo wszystko, do niej ciągnie? To, że uważam, że Hip-Hop daje najwięcej możliwości, najwięcej nadziei na fajną twórczość. Właściwie nie ma teraz już tradycyjnie rozumianej poezji, "klasyczni" literaci nie są jakoś specjalnie świetni, to wszystko jest jakieś miałkie i odtwórcze. Myślę, że funkcje literatury przejął w dużym stopniu właśnie Hip-Hop. To już nie są głupie teksty piosenek, których nikt nie traktuje poważnie, ale często twórczość autentycznie przeżywana przez słuchaczy. Uważam że mimo wszystko w Hip-Hopie jest dużo interesujących zjawisk, że to jest jakieś postmodernistyczne, w dobrym rozumieniu tego słowa. To jest połączenie różnych stylów, ale zarazem nie odrzucające tradycji. Hip-Hop bywa trochę naiwny, bo często tworzą go ludzie z jakichś tam biedniejszych środowisk; ale uważam że niesie ze sobą bardzo dużo, że to jest świeże i autentyczniejsze. No a warstwa muzyczna? Mógłbym o niej powiedzieć w zasadzie to samo, co o warstwie lirycznej. No i po prostu fajnie mi się tego słucha, to jest przyjemne dla mojego ucha.

Jakie po 'Demie' masz plany ogólno-muzyczne? Czy planujesz kontynuować swoją działalność, chcesz coś wydawać, może jakieś występy gościnne, czy to raczej była jednorazowa przygoda i nie będziesz do tego wracał? Ogólnie, co na razie wiesz i przypuszczasz co do swojej rapowej, i nie tylko rapowej, muzycznej przyszłości.
Kot z Cheshire:
Na pewno nie planowałem i nie planuję po wydaniu "Dema" zupełnie zniknąć. Mam nadzieję - i to zresztą słychać - że ten album to dopiero początki mojej muzycznej drogi. Planuję teraz rozwinąć się w trochę innym kierunku. Oczywiście nadal zamierzam kontynuować swoją działalność, ale nie mam żadnych konkretnych planów - tak samo jak nie miałem planów wydawania 'Dema'. Ten pomysł narodził się jakoś spontanicznie, po prostu wybrałem kilka kawałków, stwierdziłem że się nadają, jakoś je ułożyłem, dodaliśmy skrecze, jeszcze jakieś dodatki, znalazłem patronów medialnych i tak to wyszło, spakowane do rara i wrzucone na kotzcheshire.com. Jakaś specjalnie wielka filozofia to to nie jest (śmiech). Zaskoczyło mnie ciepłe przyjęcie, bo spodziewałem się dużo więcej krytycznych opinii, i to że w ciągu czterech dni dwa razy kończył mi się limit transferu na serwerach (śmiech). Teraz dostałem kilka propozycji koncertowych, 27.02 będę grał w warszawskim Saturatorze, tak więc zapraszam wszystkich na koncert, na pewno będzie świetnie! Zamierzam sobie dalej koncertować, o ile ktoś będzie chciał mnie zaprosić, ja w każdym razie jestem otwarty na propozycje. Na pewno będę dalej tworzył, to nie zależy ode mnie, ja nie potrafię tego nie robić. Wiesz, to jest najfajniejsza rzecz na świecie, wejść do tego studia, zarapować napisany wcześniej tekst, potem to złożyć i pokazać ludziom. A jak się komuś spodoba, to tym lepiej. Zamierzam też nagrać jakieś piosenki w kolaboracji z innymi raperami, mam nadzieję, że moje plany dojdą do skutku. A jeśli ktoś fajny mnie zaprosi do współpracy - też raczej nie będę protestował.

Wspomniałeś że nawiązałeś kontakt ze środowiskiem, tak więc chciałbym Cię zapytać, czy jesteś choć trochę na bieżąco z polską sceną hip-hopową, która jest dzisiaj o wiele bardziej rozbudowana niż na przykład 10 lat temu - mamy mainstream, mamy podziemie - i w mainstreamie, i w podziemiu też są duże różnice, i chciałbym cię zapytać ogólnie, kogo szanujesz z tych dwóch nurtów, i jaki rodzaj twórczości najbardziej Ci odpowiada, czego szukasz w polskim rapie i co Cię może po prostu zajarać.
Kot z Cheshire:
Staram się nie szukać niczego konkretnego w muzyce - szukam czegoś co mnie zadziwi, szukam czegoś co mnie zainspiruje, co po prostu wyda mi się fajne. Jak już wspominałem, nie słucham tylko Hip-Hopu, potrafię znaleźć coś fajnego w muzyce Reginy Spektor, którą polecam wszystkim, w muzyce Mettaliki, The Cranberries, czasem słucham jakiejś klasyki, jakiegoś jazzu, Kazik też jest świetny. Jakiś czas temu stałem się ogromnym fanem Jacka Kleyffa. Co do samego Hip-Hopu - uważam że w dobie internetu sens dzielenia rapu na mainstram i podziemie coraz bardziej się zmniejsza. Legale zaczynają wychodzić także w sieci - przykładem jest album Miuosha z Projektora, a z kolei podziemni gracze stają się coraz bardziej znani, sprzedają płyty wysyłkowo i często są bardziej szanowani niż legalni artyści. Podziemie przestaje być słuchane przez absolutnych fascynatów, to już nie czasy kiedy nagrywało się kawałki na kasety i dawało się do odsłuchu przyjacielowi i dziewczynie. Ta łatwość publikacji z jednej strony jest czymś naprawdę dobrym, a z drugiej strony powoduje, że przebijają się nie tylko ci najwytrwalsi, ale też każdy, kogo stać na komputer, mikrofon do skypa i internet. Głupio mi wymieniać kto mi się najbardziej podoba, ale jeśli mnie zapytasz jaki jest mój ulubiony okres w historii rapu, pewnie odpowiem, że ten okres jest właśnie teraz! Chyba powinienem urodzić się na Śląsku, bo mimo że tego pewnie w mojej twórczości nie słychać, to właśnie rap z Katowic i okolic zawsze mi się najbardziej podobał. Nie jestem z kolei wielkim fanem hardkoru w rodzaju THS Kliki, Firmy, czy Hemp Gru, uhonorowanego ostatnio przez Komisję Europejską, ale oni też czasem tworzą fajne kawałki. Ero, Sokół czy Pono miewają naprawdę dobre zwrotki, a część bitów z płyt Molesty, WWO etc wbija w podłogę. Podoba mi się ta piosenka, co trwa jakieś 20 minut i jest tam mnóstwo Mc's - to ma klimat i naprawdę buja.

W 'Ty Możesz Sobie' rzucasz wers "Żaden gej i lesbijka mi nie przeszkadza', co sugeruje że masz dość liberalne podejście w kwestiach światopoglądowo - obyczajowych, czego ja osobiście absolutnie nie potępiam, bo mam podobne - ale to są kontrowersyjne tematy, ile ludzi tyle opinii. Co masz w tej sprawie, w sprawie homoseksualistów do powiedzenia? Zresztą nie tylko tej - jak się odnajdujesz w świecie gdzie jedni chcą kompletnie zakazywać usuwania ciąży, a drudzy chcą żeby była dozwolona, w świecie gdzie jest coraz silniejszy konflikt pomiędzy religiami a społeczeństwem - jakie jest Twoje podejście do takich zagadnień?
Kot z Cheshire: Trochę dziwnie odpowiadać na takie pytania, nie chciałbym nikogo zrazić do siebie. Jestem w takich sprawach dosyć liberalny, nie mógłbym zaakceptować postawy całkowicie konserwatywnej chociażby z tego powodu, ze to co dziś jest konserwatywnymi poglądami, za 50 lat będzie zupełną skamieliną. To chyba jest tak, konserwatyści też przejmują liberalne poglądy, ale dopiero po parudziesięciu latach (śmiech). Ja nie mam czasu, żeby go marnować. Z drugiej strony, uważam ze z konserwatyzmu można naprawdę wiele czerpać. Tradycja, kultura to są sprawy, które - to pewnie zabrzmi jak banał - kształtują każdego z nas i warto z nich brać to co najlepsze, a nie iść w ślepy libertynizm. Mam kolegę, który uważa się za konserwatystę (pozdrawiam cię w tym miejscu, pewnie domyślasz się, ze to o ciebie chodzi!), a w większości kwestii ma takie samo stanowisko jak ja. Kiedyś byłem na twoim miejscu i przeprowadzałem wywiad z Rahimem i z Fokusem. Też zapytałem ich o stosunek do lesbijek i gejów. Rahim powiedział, że kiedyś był skrajnym homofobem, do czasu aż okazało się, ze jedna z osób, z którymi współpracował jest homoseksualna, co przewartościowało mu światopogląd. Z kolei Fokus powiedział, żeby od razu dać im te prawa, skoro i tak za 100 lat je dostaną. A skoro teraz ty mnie o to pytasz, odpowiem podobnie. Jestem za przyznaniem im pełnych praw, łącznie z prawem do adopcji. Uważam, że należy być konsekwentnym i jeśli uważa się, że homoseksualizm po pierwsze nie jest chorobą, po drugie nie jest nabyty, a wrodzony, a po trzecie nie jest niczym złym, to nie ma podstaw, żeby odmawiać lesbijkom i gejom prawa do adopcji. Jeśli nie podziela się tych założeń, takie podstawy istnieją. Często popełnia się błąd, mówiąc o osobach homoseksualnych tylko i wyłącznie w kontekście erotycznym. Czytelnikom, którzy pewnie w 90% są heteroseksualni pewnie nie chodzi tylko o seks z płcią przeciwną, ale też o poczucie bliskości, bezpieczeństwa i wspólną starość. Nie różnią się w tym od osób homoseksualnych.

Do jakiego odbiorcy chciałbyś trafić ze swoją muzyką? Przez kogo chciałbyś być słuchany? Jaką masz myśl przy tworzeniu, kto powinien się tym jarać? Ogólnie - kto jest adresatem Twojej twórczości?
Kot z Cheshire:
Ja! (śmiech) Wiesz, tworząc nie skupiam się na tym, kto potem tego będzie słuchał. Moim zdaniem powinni mnie słuchać wszyscy (śmiech). Nie no, nie mam sprecyzowanego odbiorcy, nie bardzo nawet potrafię go sobie wyobrazić. Pewnie trafię do części środowiska hip-hopowego, ale myślę że ludzie, którzy nie słuchają Hip-Hopu też by się w tym odnaleźli, może nawet bardziej.

Podoba Ci się Twoja płyta, jesteś z niej zadowolony?. Co sądzisz o tym 'Demie', czy uważasz że ono Cię dobrze reprezentuje, jakie masz do tego podejście?
Kot z Cheshire: To właściwie jest tak, ze ja po prostu wypuszczam swoje kawałki na www.kotzcheshire.com i mam nadzieję, ze ktoś tego będzie słuchał, bo ja nie mogę (śmiech). Wiadomo, że bardzo trudno jest obiektywnie ocenić własną twórczość. Każdemu jego własny głos brzmi w nagraniach strasznie głupio, trudno jest utrzymać dystans i tak dalej... Czasami mam tak, że słucham swoich piosenek i rosnę z dumy, ale zazwyczaj nie jestem w stanie ich przesłuchać. Warto pamiętać, ze niektóre piosenki na "Demie" pochodzą sprzed roku i nie wszystkie są jakoś bardzo aktualne. Myślę, że jednak słuchacze mają do tego zupełnie inny stosunek niż ja (na przykład, co najbardziej frustrujące, myślą że infantylność niektórych moich kawałków nie jest zamierzona) i potrafią to lepiej i pewnie surowiej ocenić.

Dzięki utworowi "Kot Się Bawi", zająłeś w konkursie programu 3. Polskiego Radia "Skrzypiące Drzwi Akademika", czyli medium w wielu kręgach uważanego za komercyjne, a przez to i obciachowe. Czy Twoim zdaniem tego typu akcje to nie obraza dla podziemnego, niezależnego artysty, którym jednak jesteś? Nie przeszkadza Ci współpraca z tego typu instytucjami?
Kot z Cheshire:
Przede wszystkim, należy sobie zadać pytanie, co to znaczy "obciachowe medium" czy "obciachowy event". Czy występ artysty w Sopocie zmienia wydźwięk jego muzyki? Chyba jednak nie zawsze, a warto pokazywać się wszędzie, może przy okazji trochę igrając z dotychczasowymi przyzwyczajeniami odbiorcy. Im dziwniejsze miejsce, tym większa szansa na bycie zauważonym i na otwarcie nowych przestrzeni, jak by to powiedział artysta. Chociaż, muszę przyznać, że instynktownie czuję niechęć do czysto komercyjnych zagrań. Teoretycznie, jeśli komercja nie kształtuje twórcy i jego dzieła, nie powinno być problemu, ale mimo to czuję - pewnie nieracjonalny - dyskomfort oglądając cenionych przeze mnie artystów w reklamach czy na masowych imprezach. Może więc warto zaufać przeczuciom? (śmiech) Abstrahując od tych, jakże interesujących, rozważań, nie uważam, żeby akurat Trójka była jakoś wyjątkowo obciachowa. Są w niej nadawane różne programy, niektóre bardziej "komercyjne", a niektóre bardziej alternatywne. Do samego Artura Andrusa żywię szczególny sentyment, jeszcze z czasów przedszkolnych, więc z tym większą przyjemnością porozmawiałem z nim o moich kawałkach i odebrałem od niego nagrodę. Zresztą, poziom zgłoszonych tam utworów był dość wysoki, więc nie sądzę, żebym się jakoś bardzo zniżał. Bycie w podziemiu nie jest moją ideą. Moją ideą jest robienie tego, co chcę i docieranie z tym do słuchacza.

Wielu artystów - nie tylko rapowych - ma skłonność do pewnego ekshibicjonizmu, opowiadają o różnych rzeczach związanych z ich życiem prywatnym, dzielą się tymi przeżyciami ze słuchaczami - wystarczy chociażby wspomnieć o takich raperach jak Slug czy Sage Francis, ale przykłady można znaleźć również i w mainstreamie. Jaki Ty masz do tego stosunek? Pytam w kontekście kawałka pod tytułem 'Dwa Tomiki Wierszy Miłosnych', który mnie zaintrygował, bo z jednej strony sprawia wrażenie typowego love songa, z drugiej strony nie można go za takiego uznać, bo ma dość ironiczną i zabawną formę, która pozwala twierdzić że to nie jest do końca na poważnie. Powiedz mi jakie masz podejście do łączenia własnego, prywatnego życia ze swoim rapem i wypowiedz się na temat właśnie tego numeru, o którym wspomniałem.
Kot z Cheshire: Postaram się odpowiedzieć ci po kolei. Nie jestem przeciwnikiem mówienia o sobie, no bo wiadomo, coś musi inspirować artystę, a co może być bardziej odpowiedniego niż jego własne przeżycia? Zdarzyło mi się napisać kilka takich tekstów, ale zazwyczaj nie byłem z nich zadowolony, bo jeżeli się opowiada o sobie, to bardzo trudno jest nie popaść w zbędną egzaltację i nie napisać czegoś strasznie żenującego. W takiej intymnej konwencji lubię Eminema, chociaż pewnie wszystko o czym on mówi to i tak jest ściema, ale dobrze mu taki ekshibicjonistyczny rap wychodzi. Jeżeli chodzi o mój album, to 'Dwa Tomiki Wierszy Miłosnych' powstało w zupełnie inny sposób niż zgadywałeś. Wszystko zaczęło się od tego że koleżanka która śpiewa na weselach pisała jakąś głupią piosenkę popową, i zabrakło jej czterech wersów, więc poprosiła mnie żebym jej pomógł. Zacząłem pisać czterowersowe, głupie wierszyki w nadziei, że któryś jej się przyda. Po jakimś czasie to pisanie piosenki popowej przerodziło się w parodię piosenki popowej, i na tej podstawie zacząłem nagrywać własny kawałek który właśnie ukazał się na 'Demie'; to nie jest żaden ekshibicjonizm, nie wiem jak można to brać na poważnie.

Podczas słuchania Twojego albumu szczególnie zapadły mi w pamięć gościnne występy Ani Wu która jest bardzo dobrą wokalistką i charakteryzuje się własnym stylem, ale niewiele można o niej powiedzieć - kiedy pytałem Twoich kolegów z Outstage, co mają o niej do powiedzenia, mówili tylko, ze to "znajoma Kota" i nic więcej. Więc: co mógłbyś powiedzieć o tej dziewczynie, gdzie można ją usłyszeć, czy rośnie na jakiś potencjał sceny muzycznej w Polsce, no, cokolwiek.
Kot z Cheshire: Usłyszeć to ją można na weselach, bo to jest właśnie ta koleżanka, która śpiewa na takich imprezach. Ania charakteryzuje się tym że ma fajny głos, fajnie śpiewa i potrafi wymyślać fajne melodie. No i jest moją dobrą koleżanką, w związku z tym zapraszam ją do piosenek, które chciałbym jakoś urozmaicić. W zasadzie nigdzie więcej nie można jej usłyszeć, chyba zresztą przestała już nawet śpiewać na tych weselach. Czasem tworzy jakieś beaty, z niektórymi potem dalej coś robię. Niestety, tworzy bardzo rzadko, i poza tym że to "znajoma Kota", nie można wiele więcej o niej powiedzieć, nie jest jakąś suwerenną artystką. A szkoda.

Przez cały twój album przewija się motyw Juliana Tuwima. Twoja zwrotka w "Dziewczynie Surfera" jest parafrazą "Lokomotywy", a instrumentalne outro nazywa się "Piotr Płaksin", tak jak jeden z jego słynniejszych wierszy - ale to tylko jeden z pisarzy, bądź też poetów, których twórczość jest widoczna w Twojej. Chociażby sam twój pseudonim jest zaczerpnięty z "Alicji W Krainie Czarów" Lewisa Carolla, dlatego jeśli mógłbyś, to proszę żebyś opowiedział o swoich pozamuzycznych, literacko-poetyckich inspiracjach, o tym jak bardzo są dla ciebie ważne, i w jaki sposób wpływają na to co robisz.
Kot z Cheshire: Wiesz, zawsze, ale chyba zwłaszcza dzisiaj, należy sobie zdawać sprawę z tego że nie da się uciec od tego, co w zadaniach maturalnych nazywa się "kontekstem kulturowym", dlatego muszę jakoś się odnosić do literatury. Ale nie wydaje mi się, żebym miał takich odniesień dużo więcej niż inni. Co do Tuwima, to po prostu lubię jego twórczość. Obiektywnie - o ile tutaj w ogóle można użyć słowa "obiektywnie" - nie był jakimś wybitnym, czy najlepszym twórcą, ale podoba mi się u niego prostota, że te jego rymy mimo to są piękne i zawierają ciekawe treści, ale bez zadęć, bez jakiś tęsknic, bez peleryn, bez rozpasania, no bez emo (śmiech). Po prostu - Tuwim nie jest emo, ja też nie jestem emo. Zdaję sobie sprawę z tego że on nie był jakimś wyjątkowo wysublimowanym poeta, ja właśnie lubię tą jego prostotę, naturalność i nieskrępowanie. Chyba właśnie dlatego tyle do niego nawiązuję. Piosenka "Trąbka" jest cała napisana na Tuwimie, poza "Piotrem Płaksinem" zrobiłem też kawałek zatytułowany "Zupełnie Nieznajomej, Raz Widzianej", czyli tak samo jak inny jego wiersz. Z nomen omen kolei, "Lokomotywa" w "Dziewczynie Surfera" wzięła się z tego, że odkryłem, że ten tekst ma idealny rytm do bitu Wielbłąda, w związku z tym ją poprzerabiałem no i wyszło jak wyszło. Nie sądzę żebym dużo więcej razy w życiu nawiązywał do Tuwima, bo ile można? To się jakoś tak nieświadomie złożyło, Tuwim po prostu mi pasował. Na jakimś forum wyczytałem, że jestem studentem, który "nagle skumał, że istnieje poezja" i teraz chce tworzyć coś takiego, żeby dzieciaki musiały dużo rozkminiać. Myślę, że taki opis do mnie nie pasuje, ale bardzo bym nie chciał, żeby zaczął pasować. Jeżeli się coś tworzy, to trudno nie mieć literackich inspiracji, więc takie też mi się zdarzają, ale nie roszczę sobie pretensji, żeby mówiono o mnie że jestem jakimś wielkim i wysublimowanym intelektualistą jak Eldo (śmiech).

OK., dzięki za spotkanie i rozmowę.

Kot Z Cheshire: No to dzięki za rozmowę, pozdrawiam wszystkich czytelników, zachęcam do wchodzenia na www.kotzcheshire.com i zapraszam na koncerty!

Posłuchajcie singla Kot z Cheshire "Misie" (ft. Ania Wu, inga.holm)Informacje o artykule
Data dodania:2008-02-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Sajmon eM, 26 lat
mężczyzna, Piaseczno

17.Zjedz skręta (ft. Żary)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:47:49, 12-02-08
ALE RYJ

anonim
Autor: rybier   Link do posta
14:50:45, 12-02-08
szpara na żetony

i to ostatnie zdjęcie jak koleś

z kelly family chyba czy coś haha nie? albo ten koleś Oooooo Mogę wszystko... nanananna

Clooney
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:02:48, 12-02-08
za dużo gadasz Sajmon jako dziennikarz przeprowadzający wywiad. Nie masz pokazać siebie, tylko swojego rozmówcę.

anonim
Autor: TONY STARKSU!   Link do posta
15:09:39, 12-02-08
PODOBNY DO ZBYSIA!

anonim
Autor: arnoold   Link do posta
15:18:03, 12-02-08
przesluchalem ten kawalek z ciekawosci - straszny syf jak dla mnie. fakt - robi to inaczej niz wszyscy, ale to nie znaczy ze lepiej/fajniej ..

anonim
Autor: mhm   Link do posta
15:22:50, 12-02-08
takie teksty o misiach i malpkach kleilem jak chodzilem do podstawowki bez sciemy, nawet nie czytam tego wywiadu bo raz ze chuj nie rap robi a dwa wyglada jak debil. Takie rapsy to do domowego przedszkola a nie na hh.pl

Aggro Berlin bleibt hart
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:24:00, 12-02-08
spoko płyta:)
jebac hejterów którzy nie przesłuchali płyty a ja oceniają!!!

anonim
Autor: mhm   Link do posta
15:25:06, 12-02-08
tak po zastanowieniu sie mysle ze to moze byc prowokacja zeby ludzi wkurwiac, bo nie mam pojecia jak ktos cos takiego mogl nagrac na "serio"

anonim
Autor: mhm   Link do posta
15:28:26, 12-02-08
Autor: Aggro Berlin bleibt hart
Dodany: 2008-02-12 15:24:00 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]spoko płyta:)
jebac hejterów którzy nie przesłuchali płyty a ja oceniają!!!


jezeli chodzi o mnie to przesluchalem ten jeden kawalek bo tylko 1 byl ale nawet jak by gdzies bylo wiecej to chyba bym sobie darowal dalsze sluchanie jezeli cala plyta jest w tym klimacie a jezeli tobie sie ten kawalek podoba to odsylam do www.piosenkidladzieci.pl

ChicagoBullMC_
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:34:11, 12-02-08
Jimson miał troszkę racji że raperzy typu Siwy, Lewy, Schabu itd. miewają główne newsy na hip-hop.pl tak troszkę z czapy :/ Kot z Czeszajerowa się wpasowuje w ten kanon

anonim
Autor: Tkzetor   Link do posta
16:37:45, 12-02-08
Przesada....! ostatni raz byłem na tym portalu a więc żegnam

Delik
Autor: Delik   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:44:54, 12-02-08
Dobrze ze nie mam tutaj glośników z tego co wyczytałem <lol2>

--->FUNKY FRESH ZORRO<----
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:44:55, 12-02-08
"łącznie z prawem do adopcji" chyba jesteś jebnięty....ja można takie coś tolerować?Od zawsze wiadomo, że rdzennymi rodzicami dziecka jest ojciec i matka...a nie dwóch gejowatych tatusiów!

anonim
Autor: gdfgdfga   Link do posta
16:52:28, 12-02-08
jak to ma byc kawalek z przekazem to nie chce wiedziec o czym jest "Kot się bawi" ....<lol>

anonim
Autor: Maquavelar   Link do posta
17:06:54, 12-02-08
Nie no, naprawde "zawyżacie" poziom tego portalu takimi komentarzami.. Rozumiem, kawałek nie musi się podobać, wywiad też.. Sam nie gustuje w mało sensownych treściach do bitu fasolek z flow Norbiego (pewnie to wszystko celowe - ogolnie spoko jako skit z jajem czy cos... jednak jako singiel się nie sprawdza), ale zeby jechac komus po wyglądzie? Żenada... Jak widze wasz poziom to się zastanawiam jak wy obliczyliscie tą sume?

anonim
Autor: m.   Link do posta
17:11:04, 12-02-08
funky filon w "czikulince" tez mial dobry przekaz :|
Taka forma rapu nie odpowiada zupelnie.. wee idz!

anonim
Autor: Pazera   Link do posta
17:13:46, 12-02-08
ludzie przeciez tego nie mozna nazwac hip-hop'em to przeciez jest piosenka akurat do "od przedszkola do opola"!!!! Wstyd wogole mowic na cos takiego hip-hop!!!! Jebac leszczy

anonim
Autor: Z DUPY TO   Link do posta
17:22:50, 12-02-08
Typ jest słaby i wogole nie wiem po jaki chuj na głownym pojawia sie wywiad z takim leszczem...


A) Tak jestem hejterem bo nie podoba mi sie to i wypowiadam swoje zdanie
B) I Twoja matke Też!!!

anonim
Autor: Mariannaumbasamba   Link do posta
17:30:29, 12-02-08
To jest chore co oni tu pokazuja i naglasniaja nie no kurwa rapowana Arka Noego..zdejmicie tego newsa bo srac sie chce jak tu wchodze..ja pierdole koles wyliczanke sobie jebie o niczym a ten portal sie tym jara...zal.pl
jebnijcie sie wszyscy w glowy!!

PDG

anonim
Autor: Mariannaumbasamba   Link do posta
17:31:52, 12-02-08
TO NIE JEST KURWA RAP

IDIOCI!!

Plakac sie chce...

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:50:07, 12-02-08
YOŁ

Medzik_Dzionson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:26:19, 12-02-08
w tym kawalku co go dali to przeciez bas tam falszuje. koles nawija niecaly rok i na stronie glownej?
dalem sie w chuja zrobic ja ony, toz to prowakacja jest to

papux
Autor: papux   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:33:23, 12-02-08
To nie jest rap!!!
To jakieś gejostwo kurwa chyba dodam ten portal do linków zablokowanych raz na zawsze.
Wielki śmietnik tu się robi.

Niedługo na głównej zobaczę Majkę Jeżoską i dam sobie wmówić że śpiewa japońskie disko polo

anonim
Autor: teoria___spisku   Link do posta
19:08:53, 12-02-08
http://myspace.com/teoriaspisku       SPRAWDZCIE DOBRE GOWNO Z PODZIEMIA!

anonim
Autor: tguhdtgfjhfdgj   Link do posta
19:31:42, 12-02-08
takie typy jak ten ze zdjecia to wiekszosc z was na tym portalu

anonim
Autor: borys-rdm   Link do posta
19:59:20, 12-02-08
haha to kurwa jakis żart /nieporozumienie zenada mis koralgor i ciota telimenta feat .smefetka

anonim
Autor: z innej beczki   Link do posta
20:05:37, 12-02-08
http://www.hip-hop.pl/news/projector.php? id=1202828499

Klip ze Sczecinskiego podziemia

sprawdzcie

anonim
Autor: Cameliosso   Link do posta
21:06:30, 12-02-08
Zero tu jakiejś wrażliwości , gość robi cos innego niz wszyscy od razu jest besztany . Rozumiem ze w "nowoczesnym hiphopie" mają być same brzydkie słowa na h , d , sz , k   ,  tematyka ma zawsze zachaczać o zioło , laski , łańcuchy i bmw ? Moim zdaniem dobrze że jest coś takiego , bo jak czasem słysze język dzieciaków z mojego osiedla to uszy mi więdną . A trzeba ich jakoś oswajać z tą muzyką , bo pełno jej teraz. O !

anonim
Autor: terkota   Link do posta
21:16:01, 12-02-08
ale hujowe kawalki on ma! ;0

wez sie schowaj albo w tym w przedszkolu dzieciom spiewaj ;0

anonim
Autor: Ona.   Link do posta
21:29:34, 12-02-08
pfff.
a chuj tam wiecie o nim. tylko te zbędne komentarze. zrób coś lepiej [to do wszystkich, bo tylko krytykują] poczytamy, posłuchamy. tfu. gówno. cyfrony z hh.pl, żal.pl


Kocie 3m się! pzdr;>

anonim
Autor: Step_Misiek   Link do posta
21:38:26, 12-02-08
jak to ma byc kawalek z przekazem to nie chce wiedziec o czym jest "Kot się bawi" ....<lol>" Zastanawia mnie stary co pomyślałeś o kawałkju "pot sperma i łzy" XD Ogolnie ludzie macie najebane i jestescie ograniczeni muzycznie XD Sam mam wiele do kota, ale musze powiedziec ze 1/3 plyty jest naprawde dobra i nawet nie bardzo specyficzna. Napewno nie jest to standardowy rap ale niech mi ktorys powie kurwa zesage francis jest standardowym raperem. A dla was musi byc pewnie sapiacy schabik albo elo melo dzieciakXD Jebie was w dupy bauahhahahahahahahahaahhaha. Plyta troche fajna i druzo nie fajna jak dla mnei ale wy macie kurwa wyjebane hahahahahahah XDXD Zhejtujcie jescze mnei i tak tu pewnie nie wroce. Strzalka bombelki ;-) Hahahaha.

anonim
Autor: Biesa   Link do posta
21:40:25, 12-02-08
Ludzie, ale wy jestescie zalosni!!

Wg. mnie to co robi Kot to bardzo dobra muzyka i wielki szacunek dla niego za to!
A na to, ze wy rozumiecie rap tylko jako wykrzykiwanie hwdp przez 3 min to juz nic nie poradze. Wiekszosc z was nawet tego albumu nie przesluchala i nie przeczytala wywiadu i wielce komentuja znawcy rapu. Poza tym pisze, ze to nie jest typowy hip hop. To taka muzyka jaka Kot czuje i zajebiscie ze robi taka, a nie taka jaka sie wszystkim podoba.

Zajdzcie tak daleko, zrobicie cos co sie podoba wiekszej ilosci ludzi, zagrajcie koncert, udzielcie kilku wywiadow, a pozniej dopiero pierdolcie bez sensu.

W kratke "Podaj wynik dodawania" to jak widac wiekszosc z was kalkulatora musiala uzyc, zeby cos wpisac

anonim
Autor: hejterzky   Link do posta
21:54:18, 12-02-08
ja pierdole. typ nawija pare miesiecy, abstrachujac juz od tematow z dupy i tego ze nie ma flow i skillow o jakich mowil "dziennikarz" prowadzacy wywiad - po kiego chuja wywiad na glownej? zaplacil wam? kolega? moze to mlodszy kuzyn seby? :] bez hejterstwa ale to bezsens, koles nagral pare trackow w zyciu i napierdala jakies wywiady.

anonim
Autor: mhm   Link do posta
22:00:34, 12-02-08
Autor: Biesa
Dodany: 2008-02-12 21:40:25 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.plLudzie, ale wy jestescie zalosni!!

Wg. mnie to co robi Kot to bardzo dobra muzyka i wielki szacunek dla niego za to!
A na to, ze wy rozumiecie rap tylko jako wykrzykiwanie hwdp przez 3 min to juz nic nie poradze. Wiekszosc z was nawet tego albumu nie przesluchala i nie przeczytala wywiadu i wielce komentuja znawcy rapu. Poza tym pisze, ze to nie jest typowy hip hop. To taka muzyka jaka Kot czuje i zajebiscie ze robi taka, a nie taka jaka sie wszystkim podoba.

Zajdzcie tak daleko, zrobicie cos co sie podoba wiekszej ilosci ludzi, zagrajcie koncert, udzielcie kilku wywiadow, a pozniej dopiero pierdolcie bez sensu.

W kratke "Podaj wynik dodawania" to jak widac wiekszosc z was kalkulatora musiala uzyc, zeby cos wpisac

1)ta robi dobra muzyke, tylko pomylil portale

2)jezeli rozpozniasz rap na hwdp i misie- malpki to pomyliles portal

3)biorac pod uwage ze jest 1 kawalek ciezko to zrobic a co do znawcow rapu to to patrz na pkt 2

4)skoro to nie hip hop i robi to co chce to co ten artykul(wywiad) tu robi?

5) daleko zaszedl to gdzie na newsa na hh.pl? 1 koncert? 1 wywiad?

6) ta musialem

7)jestem hejterem bo mam swoje zdanie

Obzon
Autor: Obzon   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:13:47, 12-02-08
Trzeba zrobić jakies trudniejsze zadania matematyczne, odrazu by mniej komentarzy było, a i księgarnie by zarobiły na gimnazjalistach kupujących książki do liceum (chociaż wątpie żeby komuś sie chciało rozwiązywac zadanie typu funkcja liniowa czy inne wektory, żeby wpisac komenta) Pozdroo Kocie

anonim
Autor: CiociaSamoZło   Link do posta
22:15:43, 12-02-08
'nie znasz mnie, nie stawiaj mi stopni z praktyk.'

tak, właśnie tak. hejterzyyyyyy, cyfroni. żal dupę ściska?
hh.pl i te świetne komentarze. ambitni ludzie. nioch, nioch.
kwiczę na podłodze ze śmiechu.
pozdrówki kochani;*
owocnych komentarzy.
za mało KURWA było, dajeeeeeeeeeeeeeeeeeeesz ;>

wielkie 5 kocie!

anonim
Autor: raca niezalogowany   Link do posta
22:23:51, 12-02-08
kontrowersja i abstrakcja bywa fajna do czasu
potem robi sie jednym wielkim śmierdzącym gównem
niestety

snupdok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:24:35, 12-02-08
nie mozna bylo normalnych fot dawac tylko cztery z czego trzy spierdolone ? nie chodzi o to ze oceniam wyglad czy cos, po prostu spojrzalem na fotki i mnie odrzucilo, mimo to przesluchalem singla i moge powiedziec ze wiekszego scierwa dawno nie slyszalem i dobrze ze nie sciagnalem calej plyty, polecam.

pawelek_smietankowy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:28:27, 12-02-08
prowo
haj$ sie nie zgadza

Glanc
Autor: Glanc   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:16:45, 12-02-08
a ja jestem pedofilofobem i przeciwko małżeństwom ze zwierzętami, o!

Poem
Autor: Poem   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:03:51, 13-02-08
typ z nienacka :D i ksywka KOT . pasuje ryju do ciebie. fan nirvany na hip hop arenie odpieeeeerdala brednie. won chłopcze do poznanskich slowikow. nowe pomysly? drugi NOWATOR. litosci!. koszula flanek w krate jak w zawodowce na warsztatach.

anonim
Autor: jam   Link do posta
00:39:23, 13-02-08
masaaaakra i żenua w jednym

kzk87
Autor: kzk87   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:54:35, 13-02-08
co to kurwa ma byc ta muzyka?? obrazasz hip hop kulture Psie, Kocie

anonim
Autor: cozapajac   Link do posta
06:21:48, 13-02-08
jaka morda taka muzyka :D:D

Gutman aka Mopczy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:30:40, 13-02-08
to jest strasznie chujowe.... portal na psy schodzi

Patreeze
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:05:57, 13-02-08
Ja też będe rapował o misiach i się na tym wypromuje!

anonim
Autor: psż   Link do posta
08:46:01, 13-02-08
dajcie mi glocka
PROSZE!!!

CEBOT666
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:30:31, 13-02-08
Chuj z jego twórczością ale że typ mówi o adoptowaniu dzieci przez gejów i lesbijki to jest popierdolony !!!

Niech se dziedziczą żenią się chowają na cmentarzach żyją razem ale od dzieci to niech spierdalają. Kurwa wychowają następnego geja czy les !!! A poza tym takie dziecko było by napientnowane w szkole na podwórku wszędzie!!! POPIERDOLIŁO GO!

anonim
Autor: PSŻ   Link do posta
10:06:41, 13-02-08
To co robi kot to gniot , gówno , chała, pewnie jak robił ten kawałek to mu pała stała a jego mama płakała że jej synek woli chłopców i pewnie niedługo dostani wpier... od Hip hopowców. Zdrowia życze  :]
PS ,,Gdzie jest dzisiaj rap? gdzie jest rap?''

LoRD PdN
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:15:41, 13-02-08
Autor: Cameliosso
Dodany: 2008-02-12 21:06:30 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.plZero tu jakiejś wrażliwości , gość robi cos innego niz wszyscy od razu jest besztany . Rozumiem ze w "nowoczesnym hiphopie" mają być same brzydkie słowa na h , d , sz , k   ,  tematyka ma zawsze zachaczać o zioło , laski , łańcuchy i bmw ? Moim zdaniem dobrze że jest coś takiego , bo jak czasem słysze język dzieciaków z mojego osiedla to uszy mi więdną . A trzeba ich jakoś oswajać z tą muzyką , bo pełno jej teraz. O !


Dobre TY <rotfl2> xD Kto to napisał !? kto swojej mamie zostawil właczona przeglądarke na tej stronie!?

LoRD PdN
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:26:12, 13-02-08
PO! a co do singla yyyyy "singla" to naprawde grrrrrrrrrrruby tak tlusty ze moja Sista ktora ma 7 lat powiedziala ze wyrosła z takich piosenek dla dzieci .

Ten shit mozna by podłozyc pod jeden z odcinkow teletubies i mialby klient klip.

Oceniam tylko ten jeden kawalek ale watpie zeby inne mnie jakos krecily......

Jezdzicie po Emo, JIMB i kilku innych a potraficie propsowac ten kał (!?)

Fuck! Jarecki, teraz ten typ .............. n/c h-h.pl [*]


Pokój V

anonim
Autor: n0way   Link do posta
10:33:55, 13-02-08
Po przeczytaniu większości z comment'ów nabrałem niesamowitego podziwu dla polskich nauczycieli matematyki na szczeblu podstawówka/gimnazjum.. Na prawdę trzeba być niezłym żeby takie towarzystwo nauczyć dodawania ;)

anonim
Autor: kngrssnd!   Link do posta
12:15:32, 13-02-08
Z DOBRYM RAPEM TEN TYP MA TYLE WSPóLNEGO... NO W SUMIE TYLKO SZPARę MIęDZY ZęBAMI (PRAWIE JAK U PHAROAHE MONCHA)!!
HEHEHEHE

anonim
Autor: hehehehe   Link do posta
12:23:47, 13-02-08
http://www.forum.fokuspace.com/viewtopic. php?f=2&t=3401&st=0&sk=t&sd=a

: >

anonim
Autor: hehehhehehhe   Link do posta
12:26:13, 13-02-08
link ktory podalem przed chwila nie dziala wiec wklejal skrocony alias do tego adresu

http://tiny.pl/l519

anonim
Autor: o kurwa   Link do posta
12:31:43, 13-02-08
wogole tego nie mozna nazwac rapem to jakis lamus pierdolacy o misiach...... SWIAT STANĄŁ NA CHUJU I TANCZY SOBIE BREKA


z takim gownem to na wies wypierdalaj lamusie

Konkord
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:12:08, 13-02-08
Dla mnie ssie pałeczkę. Awangarda, ta. Podniecajcie się. Nie ważne czy to rap czy chuje muje, ważne że kiepskie. Pozdro!

Kokosss
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:43:43, 13-02-08
....

Przepraszam, ale kawałek, do którego jest link pod wywiadem moim zdaniem jest żałosny.

Przez godzinę będę wymieniał raperów lepszych od niego, szkoda że osoba przeprowadzająca wywiad tworzy mylne wrażenie, że Kot jest dobrym raperem.

wrooblas
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:32:28, 13-02-08
Ludzie wy bierzecie te "misie" na poważnie...? ja pierdole odjebało wam?! nie słyszeliście całej płyty więc gówno wiecie ja pierdole. Dla was dobry rap to tylko molesta, firma hg i ths klika bo przecież hh polega tylko na jaraniu i ulicach no nie??


tak kurwa to była ironia z tą Molestą itd. jakbyście byli zbyt mało inteligentni żeby ja zrozumieć

anonim
Autor: Rzeszow   Link do posta
16:00:54, 13-02-08
www.myspace.com/kaiteuuu

anonim
Autor: the dark side   Link do posta
16:53:31, 13-02-08
"..jest Mettalica, ta nowsza, bo nie jestem wielkim fanem ich starego oblicza" nie da się ukryć :] I piszę się Metallica, a nie Mettalica szanowny panie 'redaktoŻe'. Btw. Jeśli zaś chodzi o tą rzekomą wyjątkowość pana Kota to nie jestem w stanie jej zauważyć i moim odczuciu nie różni się niczym szczególnym od reszty tej polskiej, hip hopowej degrengolady.

anonim
Autor: DRESSSSSSSS   Link do posta
17:36:41, 13-02-08
TEN KOLES TO LAMUS

anonim
Autor: sixa   Link do posta
18:37:57, 13-02-08
no kurwa wyglada jak maciek molenda z lo27;]

anonim
Autor: teoria___spisku   Link do posta
18:42:37, 13-02-08
http://myspace.com/teoriaspisku     SPRAWDZCIE DOBRE GOWNO Z PODZIEMIA!

anonim
Autor: rapznawca   Link do posta
20:24:56, 13-02-08
plyta inna przesluchanan i odstawiona (nie skasowana) wiec jescze kiedys sprawdze, ale z ryja sie nie nadajesz wiec nie krec teledyskow!!

sixa/www.fch.mp3.wp.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:58:26, 13-02-08
nie no prawde spoko profesjonalnie przedewszystkim i cos innego niz wszystkie inne tracki jednym napewno moze sie podobac innym nie ale hip hop to jest temat rzeka nie dla lamusów dla których POPEK jest szczytem mozliwosci na polskiej scenie (fuck pierdolony wangsterze) nie no kocie powiem ci ze z mordy jestes niebardzo ale twoje podejscie do muzyki jest jak najbardziej GOOD

anonim
Autor: osiem czasem jutro   Link do posta
22:50:23, 13-02-08
dwa 'zdania' do obrońców kota, przeczytajcie.

1. czy rozgraniczacie tylko "awangardę" i "klasyczną, szarą ulicę"? nie ma dla was czegos posredniego? czegos co moze miec miejski klimat i byc ambitne? a nawet jak ktos nie lubi brudu w rapie, to jest naprawde wiele rzeczy godnych polecenia które tematycznie sa naprawde różne ale uwierzcie mi ze lepsze od muzyki tego pana ze zdjecia. nie uwazam ze osoby uważające to za dziecinade albo przesadzoną awangarde musza być od razu ograniczone umysłowo.

2. zeby w miare obiektywnie ocenic muzyke (proste ze nigdy sie nie da w 100% ale w jakims stopniu mozna) ja zadaje sobie nastepujace pytania. czy to jest coś do czego wróce? czy to jest muzyka przy ktorej sie zrelaksuje, albo ktora doda mi energii, odwagi, siły, cokolwiek? czy to kawałki które wrzucę na mp3 playera i bede sluchal idąc miastem/jadąc autobusem, albo zapuszczę w samochodzie? wogole czy to jest muzyka przy ktorej czlowiek( o w miare ambitnych, ale nie przesadzonych gustach) bedzie codzienniej funkcjonował?
nie sądze.

podsumowując: jak czytam niektore komenty to mam wrazenie ze podoba wam sie to kurwa z przekory. nie brońcie czegos tylko dlatego bo koles który to hejtuje ma ksywke "DRESS", albo bo cos jest INNE. niekoniecznie oryginalnosc moze sie podobac normalnym ludziom i pomysl ze nie jestem idiotą bo mi sie to podoba. ciebie tez nie uwazam ze idiote jesli sie tym jarasz. tyle

anonim
Autor: osiem czasem jutro   Link do posta
22:52:41, 13-02-08
bo mi sie to nie podoba*
btw. te zarty o gimnazjum i dodawaniu juz sa wkurwe nudne

anonim
Autor: ESKA DZIWKI   Link do posta
23:41:26, 13-02-08
ZAMIAST MISJI EMISJA    <<<>>>

jestem z goclawia, nie wiem skad ten ,,gosc'' cytuje gosc sie znalazl.
moj znajomy robil takie gowno z kolezkami od swoich palcowek dobrych pare lat temu. prowokacja to moze za duzo powiedziane bo ten ziomek jest nieszkodliwy wiec dajcie spokoj chlopakowi i odpusccie z pojazdami, zachowajcie swoje uwagi na inne momenty.. wiem to moze byc wkurwiajace jak jakis czopek a z resztą... rap to muzyka a to co on robi mnie w ogole nie przekonuje, ale sa tez tacy ludzie co beda tego sluchac, zjeby. to tyle
elo

anonim
Autor: borys-rdm   Link do posta
01:39:52, 14-02-08
ssij pałe lamusie to jest zjebane i jusz to niejest hip hop jebac go

anonim
Autor: biakybiak   Link do posta
03:33:12, 14-02-08
Ludzie wy bierzecie te "misie" na poważnie...? ja pierdole odjebało wam?! nie słyszeliście całej płyty więc gówno wiecie ja pierdole. Dla was dobry rap to tylko molesta, firma hg i ths klika bo przecież hh polega tylko na jaraniu i ulicach no nie??


tak kurwa to była ironia z tą Molestą itd. jakbyście byli zbyt mało inteligentni żeby ja zrozumieć

Nie. Dla mnie dobry rap to także Łona, OSTR, Gural, Dab, Smark, Jimmi itd któym ów typ nie dorasta do podeszw butów.

A awangarda i świeże podejscie nie równa się chujoe flow, tekst "niby o czymś" na równie chujowym bicie jak rymy tego goscia. Jeszcze jakieś argumenty? Posłuchałem, wyjebałem z dysku - trenuj ziomuś.

A do tych co ocenią jego wygląd - homosie?

anonim
Autor: bbbbbbbb   Link do posta
03:34:12, 14-02-08
sory za literówki ale późno/wcześnie jest

anonim
Autor: Majkel Scofield   Link do posta
10:34:16, 14-02-08
a dla mnie ten kot to pustak. przesluchalem promomix i jestem zalamany ze takie rzeczt mozna wrzucac na hhpl. 

ogolnie w jednym słowie:                        PORAŻKA

anonim
Autor: twe   Link do posta
10:56:23, 14-02-08
ALE PORAŻKA!! RZYGAM TYM!! PRZESLUCHALEM PROMOMIX DO POŁOWY BO CHYBA BYM WYRZYGAL WSZYSTKO CO MAM W ZOLADKU JAKBYM CALY PRZESLUCHAL! GOWNO JAKICH MALO... ZAL MI GO JAK ON MYLI ZE ROBI DOBRA MUZYKE

anonim
Autor: kilokapsel   Link do posta
13:07:09, 14-02-08
nie no zero umiejetnosci, a gadanie ze robi rap inaczej to zadne usprawiedliwienie, kurwa co to ma byc??!!

anonim
Autor: kto to   Link do posta
16:29:04, 14-02-08
to jest jakies nieporozumienie

BANANPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:10:28, 14-02-08
PRZESŁUCHAŁ I NIE PODOBA MI SIĘ

anonim
Autor: abecaduo   Link do posta
17:18:33, 15-02-08
co to kurwa jest !!! ja pierdole... polska muzyka tak to sie konczy.

anonim
Autor: elo eudezet   Link do posta
19:10:10, 15-02-08
nie no kurwa szacuneczek za zajebisty hardkorowy rap...nie podoba ci sie gamoniu hardkor taki jak HG bo wlasnie takim baranom jak Ty chlopaki cisna.

anonim
Autor: fddfhd   Link do posta
12:59:45, 16-02-08
śmiechowe

anonim
Autor: Fan Hardkoru:P   Link do posta
21:12:03, 16-02-08
"nie podoba ci sie gamoniu hardkor taki jak HG bo wlasnie takim baranom jak Ty chlopaki cisna"
uhhuhuhu To jest rap kurwa myślałem że to wołanie o pomoc grafomanów "dajcie zarobić, bo nie chce nam się iść do roboty":P dzieci, kurwa zniszczcie ten portal razem z tym waszym hardcorem, żal Was.

anonim
Autor: krv   Link do posta
00:18:47, 17-02-08
2 kawałek niczego sobie... ale troche jakby z k44 zpozerowane...

PRZODEK POLSKIEGO NARODU
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:50:14, 04-04-08
PEWNIE CHCIALBY MIEC 2 OJCOW

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-224-151-24.compute-1.amazonaws.com (54.224.151.24). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies