Skateshop BlackFriday
Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Wywiad ze zwycięzcą Konkursu Na Demo Roku Magazynu WuDoo 2008 - Zeusem

Wywiad ze zwycięzcą Konkursu Na Demo Roku Magazynu WuDoo 2008 - Zeusem

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Zeus.
Większość ludzi uważa branie udziału w czymś takim za powód do wstydu a każdego zwycięzcę mieszają z błotem komentując np. że taki cienias wygrał, mimo iż nie wysłali tam swoich produkcji.

Tuż przed wakacjami odbyła się IV edycja Konkursu Na Demo Roku Magazynu WuDoo. Decyzją jury w składzie: Magiera, L.A., Spinache, Aśka Tyszkiewicz, Dj Story, Łona i Dj Twister zwycięzcą został Zeus. Ten łódzki raper i producent znany jest między innymi z gościnnego udziału na "Hollyłódź" Ostrego w utworze "Reprezentuj" oraz z grupy Pierwszy Milion. Zapraszamy na wywiad właśnie z laureatem tego konkursu.

Na początku gratulujemy zwycięstwa w konkursie na Demo Roku Magazynu WuDoo. Od ogłoszenia wyników minęły już dwa miesiące. Jak teraz na zimno skomentowałbyś swój udział w tej całej "zabawie", jak sam konkurs no i oczywiście konkurentów?
Zeus: Od początku podchodziłem do całej sprawy z dystansem. Demo wysłałem dosłownie ostatniego "roboczego" dnia więc nawet nie byłem pewien czy dojdzie ono do adresatów czyli jury. Większość ludzi uważa branie udziału w czymś takim za powód do wstydu a każdego zwycięzcę mieszają z błotem komentując np. że taki cienias wygrał, mimo iż nie wysłali tam swoich produkcji. Pomyślałem, że wkurzę się jeśli przyjdzie tam pięć jakichś słabych demówek, i przez to, że większość wykonawców z podziemia uważa to za obciach, każdy z tych co wysłali coś wygra a co najgorsze w efekcie wyjdzie tragicznie słaby legal. Wysłałem swoje demo głównie z tego powodu. Wolałem wysłać płyty, przegrać i mieć czyste sumienie że wziąłem w tym udział.

Strasznie mnie rozbawiła ale też trochę zniesmaczyła sytuacja wokół konkursu i wyników. Nie chciałem sobie psuć krwi więc nie czytałem komentarzy ale tak czy inaczej znajomi mówili mi co tam się dzieje. Parę słów sprostowania: Spinache to mój znajomy i to on namówił mnie do wzięcia udziału w konkursie bo sam pewnie nawet bym nie zauważył newsa o nim. Pomyślałem, że nie zaszkodzi spróbować ale i tak niewiele brakowało żebym w ogóle nie wysłał dema. Wiele osób twierdzi, że pomogła mi znajomość z Adamem czyli Ostrym. Bardzo bym chciał, żeby to było takie łatwe ale jakoś do tej pory nie wydałem płyty mimo że poznaliśmy się jeszcze przed jego solowym debiutem.

Nie będę przepraszał nikogo za to, że robiąc tę muzykę tyle lat, poznałem mnóstwo ludzi związanych z tą sceną. Uważam że wygrałem uczciwie i z tego co wiem, wygrałem większością punktów a nie jako ten jeden, jedyny i najwspanialszy. Zresztą, nawet gdyby tak było (a nie jest), nikt nie burzy się, że np. Zip Skład wydaje po znajomości i w kręgu przyjaciół a patrząc za ocean MC Shan to kuzyn Marley Marla itd.

Działam już bardzo długo na scenie i cały czas się rozwijam, wypuszczam non-stop nowe produkcje i robię więcej niż większość sceny z większości miast. Uważam że słusznie wygrałem ten konkurs i cieszę się, że tak się stało. Tyle z mojej strony, każdy może myśleć co chce i ma prawo do własnego zdania.
Co do pozostałych uczestników to mogę ich jedynie pozdrowić bo 99% z nich nie znam. Cieszę się że wzięli udział w konkursie bo to znaczy, że ludzie już nie boją się pokazywać swojego talentu i umiejętności a to bardzo dobrze. Być może zaczynamy trochę odchodzić od tego poczucia bycia zdołowanymi, niezdolnymi i nie wierzącymi w siebie Polakami których przytłaczają inne, często mniej wartościowe i mające mniej do zaprezentowania, narodowości. Oby tylko chęć promocji nie przerastała treści.

Co tydzień prezentowane były kolejne z nadesłanych mp3. Na pewno przesłuchałeś przynajmniej część z nich. Słuchając konkurentów czułeś, że Twoje szanse na ostateczny triumf rosną czy maleją? Zeus: Powiem szczerze, że nie śledziłem zbytnio przebiegu konkursu. Nie czytałem komentarzy, nie przesłuchiwałem produkcji konkurentów. Sprawdzałem tylko czy jest jakieś info o mnie i czy przeszedłem do kolejnego etapu. Wyjątkiem były kawałki Anomalii, Dwóch Sławów i Konceptu bo to są ludzie których znam, są z mojego miasta i cieszę się że wysłali swoje rzeczy na konkurs. Myślę że może być o nich głośno bo widzę jak się rozwijają. Możliwości wydania płyty są w Łodzi naprawdę niewielkie więc większość ludzi, którzy tu już dłużej działają to bardzo zdeterminowane osoby a co za tym idzie, głodne postępu i sukcesu tzn wydania płyty. Interesuje mnie Łódź i muzyka z tego miasta bo ma moim zdaniem niepowtarzalny klimat. Co do reszty wykonawców to powiem szczerze, że brakuje / brakowało mi czasu na przesłuchiwanie niewiadomo ilu kawałków z podziemia. Zresztą nie przepadam zbytnio za polskim hip-hopem nagrywanym po 2000 roku.

Sam konkurs to moim zdaniem genialna sprawa jeżeli chodzi o nagrody. Zarówno główną jak i pozostałe. Ja osobiście nie przystąpiłbym do konkursu gdyby nie chodziło o wydanie płyty.

Co do ostatniej części pytania: nie mam poczucia triumfu i ten konkurs to dla mnie tylko droga do wydania płyty i pokazania słuchaczom czegoś co wydaje mi się tego warte.

Jedni wykonawcy z podziemia mówią, że dążą do polepszania swoich umiejętności. Inni z kolei obrali sobie za cel wydanie legalnej płyty. Jakie zatem były Twoje motywacje do wzięcia udziału w konkursie?
Zeus:
Robię rap od 10 lat. Przez bardzo długi czas nawet nie myślałem o wydaniu płyty. Wydaje mi się, że teraz, ludzie, często dużo młodsi ode mnie i "wychowani" na trochę innej muzyce, mentalności i wartościach promowanych w mediach, podchodzą do tego inaczej. Nie boją się promować samego siebie nawet jeśli często muzycznie nie mają nic do zaoferowania. Od dawna jestem obecny na łódzkiej scenie. Porównując np. do OSTR'a - wypuszczałem swoje rzeczy w podziemiu na długo przed jego legalnym debiutem. Dwie solowe płyty w ogóle schowałem do przysłowiowej szuflady. Były za słabe. Nie wyszły poza mój pokój. Ile osób byłoby na to stać? Uważam, że polepszam swoje umiejętności już wystarczająco długo.

Sam konkurs to moim zdaniem genialna sprawa jeżeli chodzi o nagrody. Zarówno główną jak i pozostałe. Ja osobiście nie przystąpiłbym do konkursu gdyby nie chodziło o wydanie płyty. Fajnie że wygrałem ale to nic nie zmienia w moim życiu, i tak jutro już nikt nie będzie o tym pamiętał. Nie czuję się niewiadomo jakim zwycięzcą. Chcę profesjonalnie nagrać i wydać swój album.

Główną nagrodą jest nagranie legalnej płyty. Zatem pierwsze pytanie w tej kwestii. Kiedy album się ukażę? Zeus: Wrzesień / październik 2008 - takie są plany. Mamy koniec sierpnia i w obecnej chwili myślę, że październik jest najbardziej realnym terminem.

Czy znajdzie się na niej całkowicie nowy materiał, czy skorzystasz z wcześniej nagranych kawałków?
Zeus:
Teoretycznie miałem już gotową całą płytę i szukałem możliwości wydania jej już od jakiegoś czasu ale robię tak dużo muzyki że u mnie to się zmienia z dnia na dzień. W efekcie będzie to w dużej mierze materiał z lata 2008, czyli w miarę aktualny?

Co do kwestii utworów premierowych to całkiem nowa płyta. Jedynym kawałkiem, jakiego słuchacze mogli posłuchać wcześniej, a który prawdopodobnie znajdzie się na płycie będzie "Tak to się żyje tu" ale oczywiście w wersji nagranej i zrealizowanej w studiu u Marka.

Spinache to mój znajomy i to on namówił mnie do wzięcia udziału w konkursie bo sam pewnie nawet bym nie zauważył newsa o nim. Pomyślałem, że nie zaszkodzi spróbować ale i tak niewiele brakowało żebym w ogóle nie wysłał dema.

Jacy goście i jacy producenci będą wspierać Cię na tym solowym projekcie?
Zeus: Od zawsze sam robię muzykę i tylko czasem nagrywam pod czyjeś podkłady. Tak będzie też tym razem, tzn. całością muzyki zajmę się sam. Zamierzamy dograć jakiś bas, może gitarę i jakieś klawisze, które ubarwią moje podkłady ale zobaczymy jak to wyjdzie finalnie.

W kwestii rapu również stawiam w całości na siebie. Nie potrzebuję wsparcia. Mam tyle do powiedzenia że musiałem wyrzucić ponad połowę materiału na płytę żeby album miał w miarę strawną dla słuchacza długość. Teksty będą inne niż na produkcjach i płytach jakie wypuszczałem do tej pory. Niewiele będzie kawałków "o wszystkim i o niczym" chociaż i takie znajdą się na płycie. Myślę jednak, że sporo tematów i tekstów zaskoczy moich dotychczasowych słuchaczy i mam nadzieję, zwróci uwagę nowych. Traktuję tę płytę bardzo osobiście i nie jest to dla mnie kolejny mixtape.

Czy będziesz starał się wykorzystać szum jaki zrodził się wokół Ciebie przy okazji konkursu i zrodzi podczas premiery płyty, aby kolejnym krokiem w Twojej karierze była legalna płyta Pierwszego Miliona?
Zeus: Pierwszy Milion to coś, co miało być tylko pobocznym projektem osób które działają solo. Nagrywamy kawałki które maja ruszać publikę na koncertach bo uwielbiamy je grać. Mimo wszystko wartość merytoryczna tych płyt jest niewielka, nie oszukujmy się. Po prostu przynosi nam to ogromną frajdę. Powiem szczerze, że myślę już o kolejnej płycie solowej i innych projektach a nie myślałem nad legalem Pierwszego Miliona. Dochodzi do tego jeszcze inna kwestia. Szczerze wątpię w to, że po mojej płycie "otworzą się bramy niebios" i będę mógł wydawać co chcę. Za długo już się "kiszę" w podziemiu żeby być takim optymistą i tym, o co będę walczył najbardziej będzie możliwość wydania mojego kolejnego solowego albumu, jeśli jednak pojawi się więcej możliwości to na pewno z nich skorzystamy. Bardziej chyba bym chciał żeby Joteste wydał kiedyś swoją solową płytę opartą o swoje bity bo to jest strasznie zdolny i ambitny facet i mój przyjaciel oczywiście.

W kawałku "Organizatorzy" opisujesz znane wszystkich historie z jakimi niejednokrotnie spotykają się wykonawcy podczas swoich koncertów. Jesteś na scenie już kilka lat, powiedz czy z perspektywy czasu ta kwestia uległa poprawie i czy pogorszeniu. Jest coraz więcej profesjonalnie przygotowanych imprez, czy coraz więcej oszustów chcących zgarnąć jak najwięcej dla siebie?
Zeus: Ze swojej perspektywy widzę że już nie trzeba się bać mówienia o pieniądzach i jest to raczej oczywiste, z drugiej jednak strony strasznie zmniejszyła się liczba koncertów. Nie chodzi mi tu o małe, podziemne imprezki w pubach gdzie nie ma sceny. Generalnie jeżeli pytasz o organizatorów imprez chyba jest trochę lepiej, w pozostałych kwestiach raczej bez zmian?

Tegoroczna edycja konkursu była już czwartą. Z każdą kolejną rośnie liczba uczestników, pula nagród i prestiż samego konkursu. Choć to oficjalna akcja, patronowana przez Polskie Radio Szczecin to cały czas ma charakter undergroundowy. Czy zatem zorganizowanie czegoś takiego jak hip-hopowy Idol miałoby sens?
Zeus: Według mnie konkursy nie są niczym złym. Das EFX zostało odkryte podczas konkursu gdzie w skład jury wchodziło EPMD. Czy konkursy są czy ich nie ma, wychodzą płyty. Jeżeli jeden konkurs więcej wyłoni kogoś wartościowego, niech sobie robią nawet hip-hopowego Idola. Boję się tylko, że niewielu raperów z prawdziwego zdarzenia zgłosiłoby się do takiego programu. Rap jednak różni się od innych gatunków muzycznych. Jeszcze jacyś trueschoolowcy może by się tam odnaleźli ale wyobraź sobie jakiegoś mega hardcore'owego ziomka stojącego przed komisją i rapującego jak kradnie radia albo torby. Rap jest różnorodny i tacy wykonawcy też są potrzebni bo trafiają do podobnych sobie ludzi. Myślę, że zrobiłaby się z tego niesmaczna karykatura czegoś, co i tak u wielu budzi uśmiech politowania. Moim zdaniem rap to gatunek wyjątkowy pod względem merytorycznym. Oczywiście o wszystkim można pisać fajnie albo słabo. Ja bym nie poszedł do hip-hopowego Idola.

Bierzesz udział w Projekcie Eudezet - "W jedności siła". Co myślisz o takiej inicjatywie. Pojawiło się już kilka podobnych "regionalnych" składanek i choć prezentowały całkiem niezły poziom to ostatecznie nie przyniosły jakiś długotrwałych efektów w postaci nowych twarzy na scenie. Jaki jest wg Ciebie potencja i siła łódzkiej sceny?
Zeus: Jeżeli chodzi o płytę "W jedności siła", uważam to za strasznie nieprofesjonalne posunięcie. Nie dziwię się, bo przekształcenie się w wydawcę wiąże się z wieloma sprawami i problemami ale mimo mojej wyrozumiałości mam negatywne odczucia co do tego projektu.

Pierwszy Milion to coś, co miało być tylko pobocznym projektem osób które działają solo. Nagrywamy kawałki które maja ruszać publikę na koncertach bo uwielbiamy je grać.

Generalnie nie czuję wielkiej jedności całej łódzkiej sceny bo, nie oszukujmy się, nigdzie na świecie nie jest tak że wszyscy się lubią i ze sobą zgadzają, ale wspieram Łódź, dlatego wzięliśmy w tym udział. My jesteśmy wyluzowani więc nagraliśmy taki a nie inny kawałek z tytułem sugerującym że jesteśmy najlepsi w mieście. Zabawiliśmy się w grę słów nawiązując do tytułu składanki i chyba parę osób załapało o co chodzi a parę nie, hehehe. Generalnie sam pomysł na taką płytę nie był zły ale realizacja tragiczna.

Jeżeli natomiast chodzi o Łódź, ma najlepszą scenę w całej Polsce. Takie jest moje zdanie. Jestem cholernym patriotą. Nigdzie nie ma takiego klimatu pod względem muzycznym jak tutaj. Problemem jest to, że nie ma tu kogoś kto by zainwestował w wykonawców. Być może dlatego wiele osób z tego rezygnuje i zajmuje się innymi sprawami.

Wielu ludzi również nie stara się pracować nad sobą i nad swoimi płytami. Bardziej bawi ich imprezowanie w gronie ludzi ze sceny. Słyszę dużo pustych słów za którymi nic nie idzie. Czas leci i okazuję się nagle że wszyscy Cię znają a nie wypuściłeś nic od pięciu lat. Efekt jest taki, że wszystkim się wydaje, że ktoś z Łodzi, np. ja, jest podobny do Ostrego bo nie znają innych wykonawców stąd a ten styl tak się różni od reszty Polski, że słuchaczom od razu wydaje się to podobne. Bywa też, że w umysłach wielu słuchaczy łódzka scena nie istnieje a to już moim zdaniem mega porażka.
Muszę jednak powiedzieć, że bardzo powoli coś się zaczyna dziać w Łodzi, ludzie chyba się budzą i biorą się do roboty. Oby, bo naprawdę mnie wkurza to, że tak wielki potencjał i klimat się marnuje.

Co byś na koniec powiedział młodym raperom, którzy tak jak Ty do niedawna, kombinują jakby tu zrealizować swoje marzenia o legalnym krążku?

Zeus: Słuchajcie rapu ze stanów zjednoczonych i w ogóle zza granicy Polski bo tam to już ma 30 lat i nawet abstrahując od tego, że tam są korzenie, po prostu można znaleźć mnóstwo ciekawych inspiracji. Szukajcie, nie ograniczajcie się. Miejcie trochę pokory i nie rapujcie że miażdżycie wszystkich jeżeli rapujecie od pół roku. Nagrywajcie jak najwięcej i starajcie się nie powtarzać. Im więcej będziecie pisać tym szybciej zaczniecie odkrywać kim jesteście i co chcecie powiedzieć. Nie próbujcie kopiować i nagrywać na nielegalu słabej muzyki, którą ktoś inny nagrywa tylko dlatego że dostaje za to grube pieniądze, to głupie.

Ostatnia sprawa: mniej zawiści i beznadziejnego wyzywania się na forach a więcej pracy. Róbcie tak, żebyście Wy byli zadowoleni a nie tak, żeby tylko dosrać innym których nawet nie znacie. Prowadzi to wyłącznie do tego, że wykonawcy nie czytają Waszych wypowiedzi i choćbyście nawet, swoją opinią, mogli pomóc im w poprawieniu ich rapu, bitów, itd. po prostu do nich nie dotrzecie.

Dowiedz się więcej o: Zeus.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-09-04
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:6.60 (5)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 36 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: 1+5=6   Link do posta
13:54:17, 04-09-08
dobry raper, więcej takich

piona

człenica
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:59:27, 04-09-08
Nieźle ziom Pozdro

pawlaczyna1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:12:46, 04-09-08
znam go. moj ziomek od tylu lat.

POZDRO!

tequilla
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:21:41, 04-09-08
on coś mówi do foruma

Balbon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:52:35, 04-09-08
Dobrze ziom mowi, wielkie propsy Zeus, jak dla mnie to obok Reno i VNMa, mistrz polskiego podziemia sieeaa

anonim
Autor: Harrier   Link do posta
15:06:34, 04-09-08
dobry raper dobrze nawinął na Hollyłódź pozdro i powodzenia!!

anonim
Autor: cattt   Link do posta
15:50:38, 04-09-08
PRZEKUPIONE!!!!

MASSS OBSTAWIŁ KONKURS!!!!!!!!!!!!

Chris Martin Coldplay ^^
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:53:15, 04-09-08
Zesus :))

100 %
Autor: 100 %   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:54:12, 04-09-08
ZEUS dobrze by było jakby wydał legal wole go na legalu niż tych hujowych hip hopolowców peja ostr sokół co hujowo śpiewają bo ZEUS robi rap i do tego dobry

^zord0n
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:10:19, 04-09-08
No i propsy internetowe :) Zeus nagraj to gówno profesjonalnie a może nawet kupie krążek :D Ciekaw jestem tej tematyki i ogólnie pomysłów na CD :) Obyś nie zawiódł :D

anonim
Autor: kkkkkkkkkkkk   Link do posta
16:29:07, 04-09-08
"Zesusem"?? kto to??

sójeczka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:31:31, 04-09-08
dobrze mówi...polać music

Żwir_ek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:50:46, 04-09-08
Nie znam go, nie slyszalem numerow z konkursu ale po wywiadzie widac, ze inteligenty typ.

anonim
Autor: yoyoyoyoyoyooyoyoyooyyooyyooyoyoyoyoy   Link do posta
16:54:37, 04-09-08
dla mnie ten zeus srednio podchodzi!!! a co do pierdolenia ze nie sluchal kto w konkursie bral udzial to tamto... to dobrze zebys posluchal bo byly ekipy lepsze niz ty !! jak mozna w ogole gadac ze polskiego hip-hopu po 2000 roku sie nie slucha a samemu sie go robi?? a i dobrze zebys czasem na forum wbil i poczytal co ludzie pisza hahahahah
poprosze o najlepszych z Lodzkiego podziemia tutaj linki do plyt

dzieki

kalerowy!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:54:53, 04-09-08
kurwa! Zeusem!

tequilla
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:06:05, 04-09-08
i jak sie ten album bedzie nazywal?

anonim
Autor: CAŁY KONKURS BYL USTAWIONY   Link do posta
17:07:14, 04-09-08
jak w podpisie. CAŁY KONKURS WUDOO BYŁ USTAWIONY POD ZEUSA.

ludzie z jury (np SPINACZ) nagrywał/nagrywa z ZEUSEM!
chyba wiecej nie musze dodawać


kalerowy!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:08:45, 04-09-08
ale ty jestes kurwa tępy koleżko ^

Zeus dobrze gada

anonim
Autor: WWW.DJABELNY.COM   Link do posta
17:15:56, 04-09-08
WWW.DJABELNY.COM - PIERDOLNIĘCIE PODZIEMIA ZIOMUS SPRAWDZ TEN MATERIAŁ PEACE

fperski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:40:44, 04-09-08
ZEUS WYMIATA

anonim
Autor: Ja aka' biszkopt   Link do posta
18:25:16, 04-09-08
Zesus yea

mai
Autor: mai   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:43:28, 04-09-08
yo Zeus

Dj Cube
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:01:35, 04-09-08
No pewnie, że wszystko ustawione. Jak on jest taki słaby to czemu wy nic nie wysłaliście, żeby wygrać. Byłoby lepsze to byście wygrali. Skoro on wygrał to znaczy, że był najlepszy. Proste... Nie wiem czemu wszyscy tutaj mają manię spiskową. Idźcie się leczyć po prostu, bo to już choroba.

anonim
Autor: iil;kl;uklihjkiikhil   Link do posta
21:09:32, 04-09-08
no nie bardzo nie bardzo... no ale życzę mu wydania zajebistej plyty.. mimo ze uwarzam ze spinache mass studio u marka dulewicza asfalt fejm ostrego itp przyczynilo sie do tego ze wygral ten ustawiony konkurs :)


czekam na twoj legal :) i po legalu juz stracisz fejm jak kazdy kto wydal legal :)

anonim
Autor: Vu   Link do posta
22:40:28, 04-09-08
nie wiem czy ustawione czy nie ale dobrze ze wygrał bo mu sie nalezy robi w chuj płyt, a ja jaram sie nadal pierwszym mixtapem zajebsta płyta :)

anonim
Autor: ZARZEW   Link do posta
00:19:30, 05-09-08
042 MAN(ZEUS)

anonim
Autor: blbbbblaa   Link do posta
01:19:10, 05-09-08
sam nie wiem, co myslec o tym konkursie. Wygral i juz. Zycze SZCZECIA bo tylko to moze dac sukces plyty w tym chorym  kraju

anonim
Autor: AntiAuthority   Link do posta
04:07:33, 05-09-08
"Nie próbujcie kopiować i nagrywać na nielegalu słabej muzyki, którą ktoś inny nagrywa tylko dlatego że dostaje za to grube pieniądze, to głupie." taaaa???? no to sbróbuj wyjść z czymś zupełnie innym niż wszyscy nagrywają hahahahahaha śmiech na sali. nie ma żadnej sceny! to banda promujących się nawzajem cwaniaków. a co do konkursu.... jak zwykle w konkursie organizowanym przez ziomeczków wygrał ziomeczek ziomeczków.... a jaki skromny ten "pan nikt na Z.." skoro jesteś taki dobry to czemu nie wydałeś legala w czsach boomu? wtedy wydawali wszystkie gnioty wiec chociazbyś zarobił...

anonim
Autor: puszixZN   Link do posta
07:49:39, 05-09-08
Należy się...jest świetny i przede wszystkim interesujący...popieram! Głos i flow...główne atuty. Czekam i legal będzie na półce...przekonacie się że mimo wszystko to coś nowego i wartego uwagi. Poznałem niedawno osobiście i ocno kibicuje deniutowi.  Jest inteligenty i zdrowo myślący. zna się na rzeczy. Bity? oj tylko poczekajcie:P  Polecam już w ciemno i raczej się nie zawiedziecie;] Łdz!!!

Propsy

PiwoKrolewskieMocne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:16:02, 05-09-08
ZEUS ROBI DOBRY HIPHOP RAP JUŻ TYLE LAT

anonim
Autor: Zloczynca   Link do posta
10:23:52, 05-09-08
zeus jest da real to tez pozdro , dobry wywiad szczegolnie ostatnia wypowiedz mi sie podobala- bacznosc gimby !!!! : ) . AVE-zlo.

ema ema
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:30:56, 05-09-08
dobry emce

ma flow, głos, charyzmę i teksty

do tego zajebisty producent

zasłużyl na wygraną

anonim
Autor: Armyof ..   Link do posta
12:23:29, 05-09-08
Dj Cube
Dodany: 2008-09-04 20:01:35 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] No pewnie, że wszystko ustawione. Jak on jest taki słaby to czemu wy nic nie wysłaliście, żeby wygrać. Byłoby lepsze to byście wygrali. Skoro on wygrał to znaczy, że był najlepszy. Proste... Nie wiem czemu wszyscy tutaj mają manię spiskową. Idźcie się leczyć po prostu, bo to już choroba.

Ty nie wygladasz raczej jak dj cube po co kserujesz ksywe ???

anonim
Autor: wonzkyooo   Link do posta
12:33:45, 05-09-08
PIONA!

Dj Cube
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:11:00, 05-09-08
Jaką ksywę? Cube? To dosyć popularne słowo nie uważasz?

anonim
Autor: alezTyFrajeruJestes   Link do posta
17:11:44, 05-09-08
Ta, popularne, no i? ale Dj Cube juz jest ;]
i jest z lekka weteranem szczeniaku ;]anonim
Autor: chcesz yema? to se kup   Link do posta
01:15:29, 06-09-08
ludzie, skad wy sie urwaliscie? Zeus zasluzyl na wygrana w 100%. Jesli ktos patrzy na konkurs i zwyciestwo Zeusa przez pryzmat jakis tam znajomosci to znaczy, ze jego myslenie jest za plytkie by docenic to wszystko co zrobil ten gosc dla lodzkiej sceny. Hejterzy siad, Zeus wjezdza w kolejny level zupelnie jak Show & A.G. Shut tha fuck up! Eudezet keepin' it real...

anonim
Autor: lipawam   Link do posta
13:25:38, 06-09-08
dla tych co nienawidza nas jedna milosc...dobry rap dobry typ. cisza po burzy czy cisza przed burza? czujesz strach? olewaj ziomus. hehe zeus mlody bog z olimpu. jaram sie. 5

anonim
Autor: .   Link do posta
14:15:56, 06-09-08
www.myspace.com/poprostubek NOWY KAWAŁEK

anonim
Autor: dj rikes   Link do posta
15:58:43, 06-09-08
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA TYLKO KOKA PILE I TIRÓWKI LAMUSY HIP -HOP KAPA TYLKO METAL LAMUSY TYLKO POZEŻY ŚMIESZNI CHŁOPCY PORAŻKA TYLKO METAL

k0nstancja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:52:41, 06-09-08
Cieszę się z njusa i życzę łatwej i szybkiej realizacji materiału. Zeus = będzie dobra płyta. PEACE

anonim
Autor: pss pss   Link do posta
21:41:22, 06-09-08
przekupione, na bank herkules byl w juri

Frankej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:59:39, 08-09-08
A tutaj odbedzie sie kolejny konkurs o ktorym zapewne malo kto wie, więc sprawdzcie tę imprezę! Zapowiada sie zajebiscie a oprocz koncertu odbedzie sie tam konkurs na najlepsza grupe rapowa z podziemia!!!!!
Do wygrania:
1 miejsce - teledysk
2 miejsce - mikser
3 miejsce - 2 mikrofony

www.hip-hop.pl(...)04299


szczegóły na:

dnizielonejgory.pl(...)yid=8

zapowiedź :

pl.youtube.com(...)1RtuI

anonim
Autor: wy kurwy jestescie   Link do posta
20:16:30, 08-09-08
wy kurwa pojebancy uswiadomcie sobie ze nie ma kurwa lepszego - zeus wygral bez wzgledu na faktyczna obecnosc spinacza w jury . zasluzenie wygral . a jak wam cos nie pasuje to huj wam w dupe . bo ten chlopak rozpierdala na nielegalu a jak wyda legala to wam sie wyjasni co i jak . nara

anonim
Autor: kubaspox@interia.pl   Link do posta
23:45:49, 24-09-08
jaram sie w chuj ;) zeus miażdży. od pierwszego mixtapu do tej pory nie mam dość ;)

anonim
Autor: Freezz   Link do posta
10:31:43, 08-11-08
Ja pierdole nie czytalem tego wczesniej i moze jest po czasie ale tych kretynow co pisza o tym ze konkurs byl ustawiony i ze zeus jest chujowy to byl powiesil. jestem poczatkujacym raperem z teo. mieszkam z nim na jednym osiedlu sledze jego wyczyny dosc dlugo i moge stwierdzic ze byl jest i bedzie jednym z najlepszych raperow w lodzi. pozdro zeus
 

anonim
Autor: wu tang nigga   Link do posta
20:25:00, 11-11-08
sam jestem z łodzi ale nie możesz mówić że to najlepsza scena w Polsce - bo to jest lipa, jest kilku dobrych ale reszta to mega syf - takie uśpione miasto, kilo skilu, ntk czy spinacz to mega wiocha !!! i zawsze grają saporty TYLKO PRZEZ ZNAJOMOŚcI i kurwqa pzrez to dobre składy nie mogą się pokazać - jednym słowem łódzka scena poza kilkoma wyjątkami to mega porażka.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-80-157-133.compute-1.amazonaws.com (54.80.157.133). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2017 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies