Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

"Niebawem Jestem!" - wywiad z Chadą (część 1)

"Niebawem Jestem!" - wywiad z Chadą (część 1)

Autor: D.S.

Dowiedz się więcej o: CHADA.
Taki a nie inny scenariusz wyreżyserował mi los i ja się z nim godzę. Jest jak jest - przyjmuje to "na klatę.

Zapraszamy do przeczytania pierwszej części wywiadu z Chadą, warszawskim raperem przybywającym obecnie w Zakładzie Karnym, którego solowy krążek pt. "Proceder" został wybrany nieoficjalnie "Najlepszą Płytą w 2009 roku", uzyskując rewelacyjne recenzje i opinie na wszystkich liczących się portalach muzycznych. Chada w wywiadzie przeprowadzonym drogą listowną, wypowiedział się szczerze na temat wielu kwestii związanych z jego muzyką, jak i życiem osobistym

Witam.  Zdajesz sobie sprawę, jakie zamieszanie wywołał Twój album? Dotarły do Ciebie informacje o rewelacyjnym przyjęciu "Procederu"? Spodziewałeś się, że Twoja płyta zostanie określona "nową definicją ulicznego rapu"? Czy więzienie blokuje dostęp do takich informacji?
Chada: Siemanko. Generalnie atmosfera wyczekiwania na chwilę, w której owoc mojego zdeterminowania i uporu miał ujrzeć światło dzienne była delikatnie mówiąc; mało obiecująca. Wszystko wskazywało na to, że płyta która - jak słyszałem - wywołało wiele sporów między prymitywami i beztalenciami leczącymi kompleksy przy pomocy klawiatur swoich komputerów a ludźmi znającymi się na rzeczy, nie zapisze się jakoś specjalnie widocznie na kartach historii Polskiego Rapu. Jednak ku mojemu zaskoczeniu zaczęły zewsząd docierać do mnie informację, że PROCEDER bardzo skutecznie rozpycha się łokciami na arenie Polskiego Hip Hop'u. To bardzo budujące, szczególnie w moim położeniu. Nie spodziewałem się aż takiego szumu wokół tej płyty. Szczerze powiedziawszy to byłem przekonany, że moja odsiadka zniweczy szanse na powodzenie tego materiału. W tym miejscu DZIĘKUJE wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że tak się jednak nie stało.

Nie jest Ci żal, że w momencie premiery płyty znalazłeś się w tak "nieprzyjemnej" sytuacji? Gdybyś mógł cofnąć czas, to wolałbyś wydać "Proceder" po wyjściu z ZK czy zostawiłbyś to tak, jak jest teraz?
Chada: Gdybym mógł cofnąć czas, to nie byłoby tematu. Taki a nie inny scenariusz wyreżyserował mi los i ja się z nim godzę. Jest jak jest - przyjmuje to "na klatę".

Na przestrzeni jakiego czasu powstawały kawałki na Twoją solową płytę?
Chada: Proceder (z przerwami na śpiączkę i powrót do zdrowia po wypadku) powstawał w bólach na przestrzeni roku. Pierwszy krok na tym polu postawiłem jakoś w pierwszym kwartale 2008 roku, w Płocku (Belweder Studio) nagrywając zwrotkę do numeru "Ja i Cały Mój Skład" - wtedy jeszcze nie wiedziałem, że zasili go Onar.
W końcu jednak zdecydowałem się na nagranie całego albumu w Gdańsku (Trzysta Studio) pod czujnym okiem Dominika Kuśmierczyka. Z tego, co pamiętam, nagrywanie wszystkich wokali zakończyliśmy w kwietniu 2009.

Pewna osoba związana z muzyką powiedziała kiedyś, że "każdej płycie musi towarzyszyć jakiś event". Nie masz wrażenia, że "plusem" (o ile można w ogóle nazwać to plusem) odwieszenia Ci wyroku jest potwierdzenie autentyczności Twoich wersów z płyty? To, że znalazłeś się w areszcie wiele osób odebrało, jako potwierdzenie prawdziwości historii zawartych na "Procederze".
Chada: Jeśli już rzeczywiście bierzemy się za szukanie plusów w minusach, to faktycznie można by zaryzykować i stwierdzić, że po części właśnie tak się stało. Jednak gdybym miał wybór, wolałbym unikać tego typu potwierdzeń mojej autentyczności i wspólnie z Wami cieszyć się wolnością.

Co prawda za czasów mojej współpracy z Krzyśkiem Kozakiem, przymierzałem się do nagrania albumu, ale jako tako płyta nigdy nie powstała.

W gościnnym utworze pt. "Sąd Ostateczny" na albumie 3Y zarapowałeś: "I tak nie uda się Wam nas zresocjalizować". Nie wierzysz w powodzenie i sens resocjalizacji? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Patrząc z punktu prawa; czy osoba, która została umieszczona w Zakładzie Karnym jest już bezpowrotnie "stracona"?
Chada: Statystyki mówią, że przeszło 50% osadzonych już po trzech miesiącach "na powietrzu" wraca z powrotem do puchy! Jak na miłość Boską można się zresocjalizować siedząc przez 23 godziny na dobę w celi o standardzie schowka na miotły?! Nie uważam by osoba osadzona w Zakładzie Karnym była bezpowrotnie stracona, ale na pewno może z tego powodu w przyszłości, np. od pracodawcy - ujrzeć czerwoną kartkę.

"Gdy przyjdzie czas, to spakuje walizki/ Prawo OK, ale jedno dla nas wszystkich". Planujesz wyemigrować po powrocie z aresztu, czy to nawiązanie do odwieszenia wyroku i "oddaniu się w ręce sprawiedliwości"? W momencie nagrywania gościnnego utworu na 3Y wiedziałeś, że niebawem trafisz do więzienia?
Chada: Nigdzie się nie wybieram, zostaję "pod skrzydłem" (na łasce i niełasce) naszej Ojczyzny! Ten wers rzeczywiście nawiązuje do odwieszenia wyroków i "oddaniu się" (chyba nikt o zdrowych zmysłach nie oddaje się dobrowolnie pod opiekę jednostki penitencjarnej) w ręce sprawiedliwości. Pisząc te słowa czułem już na karku oddech wydziału śledczego (wiedziałem, że mnie poszukują) i to, że lada dzień natknę się na ich psie pyski, podniecone faktem zwiększonej wykrywalności.
"Spakuje walizki" - chodzi o to, że zabiorę ze sobą szczoteczkę do zębów i parę skarpetek, a oni otoczeni aurą triumfu skują mi ręce i podwiozą łaskawie pod bramę Zakładu Karnego.

"Tu nie ma miejsca dla ludzkiej wrażliwości". Jak wygląda obecnie Twój standardowy dzień w celi? O czym myślisz, czym się zajmujesz? Co w życiu więziennym jest dla Ciebie najcięższe?
Chada: Życie w celi toczy się od apelu do apelu. Ja nie należę do tych, którzy siedzą z założonymi rękoma i obgryzają paznokcie. Dużo czytam i piszę - to doskonały pożeracz czasu. W więzieniu brakuje dosłownie wszystkiego, począwszy od metalowych sztućcy, skończywszy na ograniczonym kontakcie z przyjaciółmi i dostępie do ukochanej muzyki. Ale i tak jak dla mnie najbardziej daje mi się we znaki brak unoszącego się w powietrzu Zapachu Kobiety.
A co jest najcięższe? Najcięższe jest żelastwo na siłowni.

Pih wspomniał, że piszesz już teksty na nową płytę. Masz w głowie zarys jak będzie ona wyglądać? Czyje bity chciałbyś wziąć, a kogo widziałbyś gościnnie? Tematyka płyty będzie podobna do poprzedniej? Jesteś otwarty na współprace z młodymi, nieznanymi producentami? Czy gdyby ktoś chciał przesłać Ci jakieś bity, miałby pewność, że Ty w odpowiednim momencie je sprawdzisz i ocenisz?
Chada: To prawda, piszę powoli teksty na nowy album już teraz i doskonale wiem, w jakim klimacie będzie utrzymany. Wiem również, przez kogo chciałbym być wspierany w poszczególnych kawałkach i kto powinien zająć się ich produkcją. Będzie to na pewno kolejna płyta z moim logo, na której wchodząc pomiędzy ciężkie uliczne klimaty, nie będę przebierał w słowach, ani omijać szerokim łukiem żadnych trudnych tematów. Jakie życie - taki rap.
Oczywiście, że jestem otwarty na współpracę z młodymi producentami i jeśli tylko któryś z nich chciałby spróbować swoich sił, niech już teraz bezzwłocznie skontaktuje się ze Step Records celem przesłania efektów swojej pracy. (Bity możesz wysłać na adres demo@steprecords.pl - przyp.red.)

Swoją pierwszą solową płytę nagrałeś u Kozaka, jednak materiał ten nigdy nie został opublikowany. Po upadku RRX i wykupieniu katalogu przez Żuroma, nie próbowałeś odzyskać swojego albumu ze studia? Nie wiesz, co się z nim dzieje i czy w ogóle jest jakaś szansa odnalezienia go?
Chada: Tak naprawdę ciężko byłoby odnaleźć coś, co w zasadzie nigdy nie powstało. Co prawda za czasów mojej współpracy z Krzyśkiem Kozakiem, przymierzałem się do nagrania albumu, ale jako tako płyta nigdy nie powstała. Myślę, że to co udało nam się wtedy zgromadzić przepadło gdzieś bezpowrotnie.

Szczerze powiedziawszy to byłem przekonany, że moja odsiadka zniweczy szanse na powodzenie tego materiału.

Jesteś obecnie autorytetem w dziedzinie ulicznego rapu. Powiedziałeś, że irytuje Cie na obecnej scenie pogoń raperów za pieniędzmi. Jak więc masz zdanie na temat metamorfozy Jędkera Realisty, który zrobił płytę w klimacie disco? Czy po 10 latach budowaniu swojego "prawilnego" wizerunku można wydać płytę dla pieniędzy i sławy?
Chada: Jeśli rzeczywiście Pan Realista nagrywając swój album kierował się jedynie chęcią zarobku i zyskania rozgłosu, to odpowiedzią na to pytanie będzie: można! Chciałbym móc powiedzieć, że podoba mi się taka metamorfoza Jędkera, ale niestety nie mogę tego zrobić. Osobiście nie przejawiam zbyt wielkiego zainteresowania tego typu projektami. Przyznam, że trochę żal jest mi patrzeć na niego w takim wydaniu. Wolałbym oglądać Jędkera stojącego w starym, dobrym świetle. Znając go jednak od strony, od której zdążyłem go poznać, wiem, że ma wystarczająco dużo zdrowego rozsądku, aby wiedzieć co robi. Pomyślności Jędker.

Doszły Cię słuchy o obecnej sytuacji na scenie i beefie pomiędzy Peją a Tede? Ten pierwszy w jednym ze swoich dissów wykorzystał Twoje wersy z utworu "Czas Rozliczeń". Przed tym krokiem zostałeś poproszony o zgodę czy była ta spontaniczna akcja ze strony Peji? Wydało mi się to dziwne, gdyż masz na swoim koncie współpracę zarówno z Tede, jak i Peją. Ponadto w ostatnim wywiadzie powiedziałeś, że żałujesz paru gościnnych zwrotek...
Chada: No tak, coś tam obiło mi się o uszy. Nie wydaje mi się jednak, żeby Peja potrzebował mojej zgody na wykorzystanie jakiegokolwiek wersu spod mojego pióra. Szanuję Ryśka i jeśli tylko ma taką potrzebę, to proszę bardzo. Jak dla mnie to wręcz wyróżnienie. To prawda, napisałem w którymś z wywiadów, że żałuję dogrania paru gościnnych zwrotek, ale nie dotyczy to współpracy ani z Ryśkiem, ani z Jackiem. W tym temacie dodam jeszcze tylko tyle, że album Peji pt. "Na Serio" rzadko kiedy ustępuje miejsca innym płytom w naszym sprzęcie, który mamy pod celą. Trzymam kciuki Rysiu!

Masz jeszcze w planach nagranie wspólnej płyty z Kaczym? Twój stary przyjaciel także siedzi w więzieniu? Utrzymujecie ze sobą kontakt? Są jeszcze jakieś szanse na Waszą współpracę?
Chada: Tak, niestety to prawda, Kaczy również zasila to niechlubne grono ludzi przebywających w kryminałach. Mam z nim kontakt - piszemy ze sobą. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się nagrać wspólnie jakiś numer (może nawet nie jeden), ale jak na razie mamy jeszcze co grzać.

W promovideo nakręconym na potrzeby promocji "Procederu" pojawił się fragment utworu, który nie znalazł się na ostatecznej wersji krążka. Jest to nagranie zatytułowane "Dla Niej". Dlaczego zdecydowałeś się wycofać ten kawałek?  Twoi fani będą mogli jeszcze gdzieś usłyszeć utwór "Dla Niej"?
Chada: Kawałek "Dla Niej" został wykreślony z tracklisty "Procederu" ponieważ - jakoś tak się stało - stracił na aktualności. Tego numeru fani raczej nie będą mieli okazji usłyszeć, chyba że wypłynie z czyjegoś twardego dysku na łono jakiegoś serwera.

Oprócz wspomnianego wyżej nagrania, na "Procederze" nie pojawiły się także cztery inne utwory. "Ruszamy W Trasę", "Elita" z gościnnym udziałem HST,  "Nie Mam Złudzeń" z gościnnym udziałem Mioda z grupy Jamal oraz "O Nas Się Mówi". Informacje o tych utworach pojawiły się ponad rok temu, we wczesnej zapowiedzi "Procederu", który wtedy jeszcze miał wyjść jako płyta pt. "CH.A.D.A.". Co się stało z tymi kawałkami? Są jeszcze szanse, że kiedyś je opublikujesz?
Chada: Kawałki o które pytasz, tak naprawdę nigdy nie zostały do końca napisane, a co za tym idzie - także nagrane. Utwór "Nie Mam Złudzeń" jest już skończony (napisany) i zapewne zasili listę utworów, które znajdą się na okładce nowego albumu o roboczym tytule "WGW".

Płytę Chady pt. "Proceder" możesz pobrać legalnie oraz całkowicie za darmo na stronie www.chadaproceder.pl.

Rozmawiał: Dawid Szynol
Foto: Adam Sobolewski

Druga część wywiadu w której Chada mówi m.in. o współpracy z Step Records, planach na wspólną płytę z Pihem, postaci Pezeta, muzyce The Game'a, czy o tym dlaczego odwieszono mu wyroki i czy uważa się za złego człowieka, pojawi się już jutro na łamach portalu www.hip-hop.pl.

Przypominamy, że za pośrednictwem strony chadaproceder.pl możesz pobrać całkowicie za darmo i legalnie solową płytę Chady pt. "Proceder"!

Sprawdź też:
"Chada Puszcza w Miasto Solo" - teledysk
Chada - "Proceder" - recenzja
Chada - "Proceder"- kup płytę
Ubrania sygnowane logiem Chady

Dowiedz się więcej o: CHADA.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-01-09
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.53 (43)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 28 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Chada, Pono, Fu, Buszu i inni charytatywnie dla Maćka - wywiad
Życie jest sztuką kompromisu - wywiad z HipoToniĄ
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
bogumił
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:13:00, 09-01-10

SŁABA PŁYTA.

A PROPS ŻE JEST ZA DARMO.


miedzynarodowydzienmuzyki
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:15:55, 09-01-10
miejsca innym płytą w naszym sprzęcie
płytom

Tomasz (Kanas701)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:17:32, 09-01-10
Słaba płyta koleś weś ogarni sie jesli ta płyta jest słaba to ciekawe jaka jest dobra ha! kurwa ostry pojeb z ciebie...

wacowaco79
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:31:33, 09-01-10
Super płyta, 3 numery zmiażdżyły konkurencje w 2009. Zdrowia

NFC_produkszyn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:33:38, 09-01-10
dobra płyta, oby szybko wyszedł

Grubaaa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:38:15, 09-01-10
Dobry album. Dobry wywiad.

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:39:08, 09-01-10
wywiadu nie czytałem bo póki co mi się nie chce, ale przeczytam na pewno
a płytka dobra raczej

crtl+k
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:43:52, 09-01-10
jedna z lepszy płyt 2009

K-TRONIK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:50:54, 09-01-10
DOBRY ALBUM, PROPSY LECA

obserwacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:51:03, 09-01-10

Dobry wywiad,propsy

CHADA "PROCEDER" jedna z lepszych płyt 2009.

można kupić na preorder.pl/ koszulka CHADA PUSZCZA W MIASO SOLO + Płyta Chady za 59 zl.!


Radzio96 Fan Rycha Peji
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:54:22, 09-01-10
plytka zajebista i wywiad tez spox

Stachunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:03:33, 09-01-10
zajebisty wywiad życzę mu szybkiego powrotu na wolność

amidex
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:04:09, 09-01-10
dobry wywiad i rapsy

DAJUNIO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:05:57, 09-01-10
plyta KOKS kurwa !!

MSCTM
Autor: MSCTM   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:06:27, 09-01-10

2009

Chada

Fabula

Peja


etoop
Autor: etoop   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:15:00, 09-01-10
Tylko pedały trzymają z Tede prawdziwi jak chada czy pih trzymają z Peją !! Chada trzymaj się i szybko wracaj na scenę hip hop mam nadzieje że uda mi się na jakiś twój koncert pojechać !!

zdzichu naczepa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:27:38, 09-01-10
TRZYMAJ SIE CHADA CZEKAMY NA WIECEJ!

FGHJK
Autor: FGHJK   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:29:32, 09-01-10

Może Najlepsza dla waszego starego co lezy caly dzien na kanapie i grzebie palcem w dupie.

Jak ja na was kurwa sram polskie leszcze, czy ten jebany naród potrafi tylko kibicowac tym co sie niby nie wiedzie w zyciu!?. Jak by Chada nie siedzial w tym jebanym zakładzie i wydal tą plyte to byscie na to srali bo chada zawsze byl sredniakiem za czasów molesy i projektów z pihem zawsze byl tylko cieniem reszty, z kilkoma przebłyskami co 5 kawałkow. Nigdy o nim nie gadano i nikt sie jego lirycznymi wypocinami nie interesował szczegolnie.

A ten smierdzacy ranking jest tez gowno warty bo tam byla opcja mnożenia glosów od 1-6, a oddalo na jego album moze z 100 osob a to jest i tak jakas garstka gimbusów bo nie wiem komu by sie chcialo na cos tu głosowac na tej smierdzacej stronie, nawet peja ma tą strone za gówno ten wasz idol co wciąga z ok. 5-8 tysi za koncert co weekend i reprezentuje biede!

 

p.s. a znam jego tworczosc od a do z. nie ma co palic  jana ze on jest b.dobry, co najwyzej wiem ze lubił bym go jako kumpla bo zdarza mu sie mowic własciwie, ale nie jako mc. A i kurwa jak on taki bezkompromisowy to mogl pojechac jęędrka a nie odpowiedzial stylem polityka, nawet jesli byl z nim kumplem!! Bo ten jebany MONOPOL jest na pułkach z hiphopem :| jak byscie nie chodzili do sklepow i jedynie sciagali! :/

 


miko03
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:36:23, 09-01-10
Chada zajebisty rap

JWR WSA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:43:22, 09-01-10
5!!!duzo pisal nie bede.Pozdro Chada!!

MSCTM
Autor: MSCTM   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:43:30, 09-01-10
PŁYTA A  T  O  M

Numer Jeden Wróg Publiczny
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:50:28, 09-01-10
Chada zajebista plyta obys wrocil szybko na wolnosc z kaczym

haaem
Autor: haaem   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:54:01, 09-01-10
płyta roku 2009 ? żal.

Figo Fago
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:09:49, 09-01-10
w sumie ciekawe

BRAT PUDZIANA NA MAJKU
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:16:44, 09-01-10
WIERZE ZE KIEDYS PRZECZYTAM

Aryjski pan syn Szatana
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:17:43, 09-01-10
Chada dobra plyta. Jedna z lepszych w 2009. Pozdro

Franz Maurer
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:30:04, 09-01-10
Autor: FGHJK

"słyszeć nie jest dane mi nic już
bo strasznie bełkoczesz, przez tę pianę na pysku"

KOŻI
Autor: KOŻI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:46:11, 09-01-10
przeczytałem, pozdro Chada

margines w zeszycie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:05:06, 09-01-10
Przeczytałem i nie pozdro hehehe, a z tym Kaczym to chyba przesadziłeś bo słyszałem co innego za używanie przez Ciebie hasła PROCEDER?? czy się mylę?? No i generalnie śmiech mnie ogarnia z ta płyta roku jak dodane w wywiadzie nieoficjalną ?? to co to znaczy tłumacz wybrana przez 500 gimbów czy jak??No i czemu nie pociśniecie z tym pedałem Jedkerem i jego graniem w MONOPOL? No i czemu nie powiesz dlaczego ten kawałek "Dla niej" nie wyszedł, kurwa albo to cenzura na zakładzie zmieniała albo ty na prawdę odpowiadasz jak polityk

deska aka fajny temad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:12:12, 09-01-10
pozdro bogumił

Dolce&Gibony
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:24:36, 09-01-10
Chada ma łep na karku\

Ja rap
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:40:06, 09-01-10
Chada ma łep na karku\

Chada ma łeb na karku i jest królem, Proceder mistrzem.

supek17
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:54:16, 09-01-10
CHaADeA Proceder Mistrzowska Płyta

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:03:12, 09-01-10

CHADA SZANUJE TEDEGO ZAWSZE i JARA SIĘ JEGO RAPEM ZAWSZE


Sowity Props
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:05:53, 09-01-10
Chujowa płyta, która gówno wnosi do rapu. To nie opinia, tylko fakt.

VeN3p!s*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:08:34, 09-01-10
płyta WYRĄBANA W KOSMOS ;d dawno, aż tak dobra płyta nie wyszła........

ABONI TO JA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:18:09, 09-01-10
PŁYTA UJDZIE ALE DO PŁYTY ROKU TO JEJ DALEEEEEEEEEEEEEEEEKO

Roman_
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:43:59, 09-01-10
Slaba plyta

spedy
Autor: spedy   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:59:42, 09-01-10
Więzień Gwardii Warszawa
Pozdrowienia Do Więzienia

NOSKUL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:15:06, 09-01-10
wyzywa tych co pluja najego plyte a to tacy sami uzytkownicy wybrali jego plyte jako plyte roku 2009
czyli nie wazne kto wazne ze na niego glosuje nawet najwkieszy gimbus i prymityw
dla mnie ta jego plyta jest slaba i nic tego nie zmieni zaden zaklad karny albo inne gowno
raper bez umiejetnosci i flow z wieziennymi tekstami jak zurom

StevenSeagal
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:18:53, 09-01-10
Płyta kozak!

wMoimSercuRap
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:23:32, 09-01-10
dobry wywiad czekam na 2 cześć Chada propsy:)

TonyDenim
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:48:03, 09-01-10
Ce Ha A De A. props

Kaczossowski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:01:05, 09-01-10
Zwykły wack, który zamiast rapowac, duka te swoje pierdoły, które podobają sie debilom.

A poza tym to:

KARA ŚMIERCI DLA PRZESTĘPCÓW!

DarkPrincezz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:23:19, 09-01-10

Jedna z najlepszych płyt 2009 roku..

Trzymam kciuki za Chade aby wyszedł i dążył dalej do realizacji swoich marzeń:)


wuwua2009
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:39:20, 09-01-10
kaczossowski ma gadke frajera chuj ci w dupe

etoop
Autor: etoop   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:41:40, 09-01-10
NOTE2.1 -> czy ty nie widzisz że on jest za peją i sra na twórczość twojego ukochanego tedzika !! Czytać nie umiesz
"Szanuję Ryśka i jeśli tylko ma taką potrzebę, to proszę bardzo. Jak dla mnie to wręcz wyróżnienie" "W tym temacie dodam jeszcze tylko tyle, że album Peji pt. "Na Serio" rzadko kiedy ustępuje miejsca innym płytom w naszym sprzęcie, który mamy pod celą. Trzymam kciuki Rysiu!" wprost tego nie napisał że sra na tede ale to widać  po jego wypowiedzi !!

Shit Happens!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:43:18, 09-01-10
Dobry wywiad, czekam na drugą część.

Jakuza/Wielkie Joł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:54:59, 09-01-10
Chada zawsze spoko.

Twój Znienawidzony Newsman
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:01:09, 09-01-10
wywiad spoko.

marek015
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:56:53, 09-01-10
Super płyta i równie dobry wywiad !!!

MrauHH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:04:27, 09-01-10
za co on siedzi?

ulica37
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:29:27, 09-01-10
pewnie juma.......jak to na polskich osiedlach........naprawde dobra płyta juz z pihem jak nagrywal ''o nas dla was'' to widzialem ze jest dobry ale nie ze taki warjat .....solo naprawde dobre mysle ze po tych 20 miechach odrazu wyjdzie druga zapowiedziana płyta CZEKAM NIECIERPLIWIE .....A TYM CZASEM POZDRAWIAM .....SZACUNEK

Z.SZ.I.P

daniel807
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:47:44, 09-01-10
po mco wogule oceniac wywiad ??????pytam sie debile !!!!!!!! mozna oceniac plyte tworczosc itp ale wywiad ??? jesli chodzi o chade to ta plyta roku moze i troche rzesadzona gosc ma dobre poglady na ulice itp w sowich teksytach ale jelsi chodzi o flow itp to nie jesty everest . zobaczymy co pokaze czas i nastepna plyta ale z tego co wwidze bedzie bardzo podobna do proceederu

<Martin Riggs>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:20:06, 09-01-10
Może teksty jak i flow na tej płycie nie są jakieś super wypas, ale te bity które są po prostu sprawiają że ta płyta się wyróżnia, według mnie może na płyte roku nie zasługuje ale  przez te bity właśnie należy się jej miejsce  w pierwszej trójce.
Pozdro Chada, wracaj szybko.
ELo

4ever HHfan
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:46:30, 09-01-10
Wywiad jak każdy inny, ale ciekawy wg. mnie.
Przeglądając wypowiedzi użytkowników zauważyłem kilka osób, które mówią,że płyta jest lipna. Wobec tego mam prośbę, niech każdy który tak uważa niech po prostu zachowa to dla siebie , bo nikogo nie interesuje opinia nie poparta niczym (bo jest taka sama jak każda inna opinia, niestety). Poza tym, każdy lubi co innego a to , że niektórym użytkownikom się nie podoba płyta, nie znaczy,że reszta uważająca, że jest ona dobra to same gimbusy. Większośc wybrała tak a nie inaczej, więc o przypadku mowy nie ma.

A do niektórych mam szczególną prośbę - jeżeli nie macie nic do powiedzenia to nic nie mówcie.
Moim zdaniem płyta jest dobra.

PS
Za co Chada siedzi? Bo nie śledziłem sprawy na bieżąco. :P

LIBACJA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:57:59, 10-01-10
za niewinnosc wiadomo :)

RastaLuta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:55:52, 10-01-10
chada zawsze spoko! Mocne teksty, dobre rymy i zajebiste bity = PROCEDER!

daniel807
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:37:20, 10-01-10
chada ma odwieszone wyrok 22 miesiecy :P znajac zycie za caloksztalt ktorego pewnie zaloje teraz ale co zrobic :P

Dr. Oetker Dziwko!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:59:15, 10-01-10
jeden z lepszych wywiadów jakie czytałem z raperami ever

Bassmedia
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:49:19, 10-01-10
pozdro z Krakowa Chada elegancki styl

Al Dente
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:57:08, 10-01-10
CHADA LAMUSIE SCHYLAJ SIE PO MYDLO

WIEM ZE WCALE NIE SIEDZISZ

TO TYLKO TAKI CHWYT MARKETINGOWY

BO WIDZIALEM CIE WCZORAJ JAK GABI ODBIERALES Z TRASY

I JADALES KEBABA ZA 4,90!

FGHJK
Autor: FGHJK   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:34:10, 11-01-10
@ Franz miazdzący ten punchline. podoba mi sie, to chyba cos z friki-friki-stajlu peji.

Fusznikk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:09:59, 11-01-10
Kozak płyta pierwsza płyta którą chcę kupić.
Chada pomyślności trzymaj się i obyś na wolkę wyszedł już z WGW ;)

justine sanchez
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:29:50, 15-01-10
''...Pamiętaj Bratku, że z najgorszego bagna można
się dźwignąć, zawsze znajdzie się ktoś kto Ci
kibicuje. Głowa do góry choćby los Ci nie sprzyjał
i byłbyś przedmiotem wściekłej i pełnej jadu krytyki.
Zawsze konsekwentnie zmierzaj do celu.''

-plyta  1klasa mam wiec wiem
-zajebiste kawalki i przekaz

Ps. bogumił chyba miales zly dzien jak to pisales, wes sie lepiej ogarnij koles i nie pisz glupot.


miru2sty
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:14:51, 20-01-10
Reorter :A co jest najcięższe?
Chada: Najcięższe jest żelastwo na siłowni.
:D Wyłaź szybko Chada, props

Tommy DeVito
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:52:11, 30-03-10
Pozdrowienia Do Więzienia

Trzymaj się Chada, wracaj do ludzi wolnych, jebac sprzedajne szmaty, bagno cię otacza a otoczenie ciągnie w dół, byle z fartem dla wszystkich. Dobra płyta więc japa kurwy. Nie już nie mam 17 lat, nie już nie stoję pod klatka z browarem żeby zapomnieć o tej szarej chujowiźnie, wracaj, bedzie dobrze. Szacunek masz na ulicach, nie w internecie. A tylko to się liczy.

Co do resocjalizacji to dobrze powiedział, niestety kto ma/miał ziomków 'po drugiej stronie' to wie jak jest, z fartem dobrym chłopakom.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com (54.224.133.152). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies