Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Podsumowanie 2009 roku według Hukosa

Podsumowanie 2009 roku według Hukosa

Autor: D.S.

Bardzo dobra energetyczna płyta, idealnie pasująca na koncerty.

Już niebawem na łamach portalu hip-hop.pl pojawi się obszerny wywiad z reprezentantem białostockiej sceny - Hukosem, który obecnie przebywa w Nowym Jorku, a już dziś mamy dla Was "Podsumowanie 2009 roku", jakie raper przygotował z okazji nadchodzącego wywiadu. Hukos wymienił najlepsze zagraniczne jak i polskie płyty, które wywarły na nim pozytywne wrażenie, oraz odpowiedział na pytanie odnośnie ulubionej imprezy na której był, oraz o planach na Święta i Sylwestra. Wywiad z Hukosem, w którym raper mówi o swoim nachodzącym albumie zatytułowanym "Knajpa Upadłych Morderców" już niebawem, tymczasem zapraszamy do sprawdzenia, co Hukosowi z tamtym roku najbardziej utkwiło w pamięci!

Wymień 5 najlepszych zagranicznych krążków w 2009 roku z muzyką rap oraz napisz, co Cie w nich zainteresowało?

1. La Coka Nostra "A Brand You Can Trust"
Bardzo dobra energetyczna płyta, idealnie pasująca na koncerty, co zostało potwierdzone podczas festiwalu Hip Hop Kemp 2009. Pomimo, że sami wykonawcy na scenie byli, nazwijmy to "mało ekspresyjni", to jednak energia ich kawałków rozwaliła publiczność na strzępy.

2. Reks "More Gray Hairs"
Odwrotnie niż w przypadku La Coka Nostra, średni koncert na HHK 2009, jednak to świetna produkcja na spokojne słuchanie w domu, wieczorem przy dobrym piwie, choć sam Reks z powodu swoich demonów przeszłości pewnie wolałby o tym nie wiedzieć. Poza tym jestem wielkim fanem jego talentu. Po prostu świetny, staro szkolny rap z nowojorskim sznytem.

3. Q-Tip "Kaamal The Abstract"
Powrót w starym, dobrym stylu, choć w tym przypadku trudno mówić o powrocie. Jest to po prostu niewydany kiedyś album zmasterowany od nowa. To jest paradoksalnie największa siła tego materiału. W czasach, gdy dawne legendy rapu odcinają kupony od minionej sławy, a single w telewizji obowiązkowo muszą mieć autotune w refrenie, ta prostota jest bardzo świeża i pozwala na chwilę cofnąć się w stare, gówniarskie czasy.

Mes "zamachnął" się na plastikowy światek celebrytów i serialowych gwiazdek i... zrobił to skutecznie.

4. Raekwon "Only Built 4 Cuban Links 2"
Kolejny powrót i kolejna płyta na którą bardzo czekałem, bo brakowało ostatnio mocnego rapu spod szyldu Wu Tang Clan. Pomimo, że obiecywałem sobie więcej po Raekwonie, to z sentymentu jestem w stanie mu wiele wybaczyć. Wu kiedyś było synonimem jakości i trochę brak już tamtych czasów... więc gruby musiał się znaleźć w tym zestawieniu.

5. Rakim "The Seventh Seal"
Płyta na którą ludzie czekali tyle czasu, że już wielu zwątpiło, że "R" coś w końcu wyda. Ten materiał to typowy przykład płyty, która nie ma szans spełnienia pokładanych w niej nadziei, gdyż przed wydaniem każdy fan już wie lepiej jak ona powinna brzmieć i co powinno się na niej znaleźć. W związku z nadmiarem oczekiwań "The Seventh Seal" musiało pozostawić niedosyt u każdego... . Jednak Rakim to Rakim i tyle.

Poza tym wyróżniłbym Eminema i jego album "Relapse", choć w jego przypadku czuć, że to raczej świetnie zrobiony produkt, niż płyta będąca zbiorem przeżyć i emocji nagranych by to wszystko z siebie wyrzucić. Jak zwykle, jako pierwszy singiel mieliśmy dawkę humoru spod szyldu Slim Shady, potem wyciskacz łez dla nastolatków i tak dalej, i tak dalej... . Eminem jest bardzo schematyczny, jeśli chodzi o promocję, jednak dopóki się to sprawdza to pewnie tego nie zmieni... . Poza tym na płycie są dissy, żeby wywołać kontrowersje i zrobić dodatkowy szum, oraz kolejne chore kawałki budujące starannie wypracowany wizerunek Eminema psychola. Obowiązkowo dostało się gwiazdom showbiznes'u będącym teraz na topie, no i jest valium odmieniane chyba przez wszystkie przypadki. Jednak to wszystko brzmi nadal świetnie i ma wielki potencjał energetyczny. Poza tym Eminem jest od zawsze krzywym zwierciadłem zblazowanej, do bólu poprawnej politycznie Ameryki, a przez to, że obecnie przebywam w Nowym Jorku to bardziej potrafię się wczuć w psychotrip, w który Em zabiera nas na każdej kolejnej produkcji. Poza tym to świetna płyta do słuchania w samochodzie.

Wymień 5 najlepszych polskich krążków w 2009 roku z muzyką rap oraz napisz, co Cie w
nich zainteresowało?

Dzieło Sztuki i nie ma co więcej mówić" Foto Hukosa - "Najlepszego w nowym, oby lepszym niż poprzedni roku

1. Fabuła "Dzieło Sztuki"
W tym przypadku na pewno nie potrafię być do końca obiektywny, zarówno ze względu na bliską znajomość z chłopakami, jak i tym bardziej na mój gościnny na niej występ razem z resztą mojej ekipy Fama Familia. Jednak pozytywny odzew w całym kraju a tym bardziej nieoficjalny tytuł "Debiutu Roku" potwierdzają, że jest to naprawdę stylowa rzecz... . Dzieło Sztuki i nie ma co więcej mówić.

2. Chada "Proceder"
Kolejny mocny strzał. Rap szczery i bezkompromisowy do bólu... . Chada pokazał po prostu całego siebie, bez zbędnego upiększania. Chyba nawet internetowi wielbiciele liczenia ilości rymów w wersach muszą docenić ten poziom autoekspresji, który jest zawarty na tej płycie, od pierwszej do ostatniej zwrotki. Bardzo źle się stało, że się stało, to co się stało i ten album nie miał takiej promocji na jaką zasługiwał, gdyż to powinien być klasyk ulicznego brzmienia tych czasów, tak jak "Skandal" Molesty kiedyś, a niestety może to być po prostu kolejna świetna, choć niedoceniona płyta. Tak poza tym, to ten rok zdecydowanie należał do Step Records... .

3. Ten Typ Mes "Zamach Na Przeciętność"
Mówiąc krótko... Mes "zamachnął" się na plastikowy światek celebrytów i serialowych gwiazdek i... zrobił to skutecznie, nie zapominając opowiedzieć nam przy okazji znowu trochę o sobie samym, i o jego najbliższym otoczeniu, jak w przypadku świetnej zwrotki o Pjusie w utworze "25".

4. Tetris "Dwuznacznie"
Kolejny reprezentant Podlasia, choć w tym przypadku również powodem nie jest tylko lokalny patriotyzm. Swoimi działaniami w podziemiu zdecydowanie zasłużył na legal. Nagrał dobrą płytę o ciepłym brzmieniu, idealną na relaks w słoneczny dzień. Oddzielne propsy należą mu się w imieniu mojej matuli, która od czasu, gdy kiedyś przez przypadek zostawiłem w jej samochodzie kasetę Cocoa Brovaz "Rude Awakening" i potem słuchała jej na okrągło, to nie jarała się tak mocno niczym rapowym, jak ostatnio kawałkiem Tetrisa pt. "Mama".

Kto tam nie był raczej nie będzie potrafił zrozumieć tej porcji dobrej energii, która tam panuje.

Na koniec porcja płyt również wartych wyróżnienia:
Zeus za "Album Zeusa", bo bardzo podoba mi się czasem takie bezstresowe podejście do rapu, bez zbędnego napinania. Peja "Na Serio". Porcja szczerego opisu życia Peji, obok "Najlepszą Obroną Jest Atak" to jego najlepsza płyta, nie licząc pierwszych, do których mam po prostu wielki sentyment. I na koniec Warszafski Deszcz za to, że ich płyta przez parę ładnych miesięcy była soundtrackiem do picia wódki. W tym okresie praktycznie zamieszkałem na chacie, którą wynajmowali moi przyjaciele - Cira i Olo. Mieliśmy praktycznie nieprzerwany kilku miesięczny rajd imprezowo-alkoholowy. W jednym z pokoi mieliśmy prowizoryczne studio, więc w przerwach między trzeźwieniem a grą w pokera powstawały jakieś spontaniczne style wolne i nagrywki... . To był wspaniały, beztroski czas i za wspomnienia o nim duży szacunek dla Warszafskiego Deszczu.

Impreza, koncert lub festiwal, który Ci się najbardziej podobał.
Hukos: Zdecydowanie Hip Hop Kemp. Tego nawet nie da się opisać słowami, kto tam nie był raczej nie będzie potrafił zrozumieć tej porcji dobrej energii, która tam panuje. Około 20 tysięcy ludzi z całej Europy tworzących na te kilka dni hip hop'owe miasto z prawdziwego zdarzenia. Miejsce, gdzie możesz bez żadnych konsekwencji i negatywnych wibracji do woli upijać się czeskim rumem Bozkov i palić, co tylko chcesz, takim sposobem, na jaki tylko masz ochotę i fantazje. Wszystko to wśród mistrzowskich koncertów. W tym roku najbardziej zapadli mi w pamięć La Coka Nostra, Method Man, El Da Sensei, Torae, Termanology i Planet Asia. Wszyscy oni dali mega energetyczne koncerty. Numerem jeden na Kempie w tym roku był jednak Devin The Dude, który zagrał bardzo spokojnie i to na tle tych wszystkich rozbujanych koncertów, po których rano miałem zdarte gardło zrobiło na wszystkich piorunujące wrażenie. Chyba do końca życia nie zapomnę uczucia jak dosłownie odpłynąłem z butelką rumu i z jointem w zębach, przy dźwiękach "Anythang". To nie jest żadna metafora, po prostu w tym momencie razem z całą białostocką ekipą po prostu odpłynęliśmy na chwilę myślami gdzieś bardzo daleko. To była prawdziwa muzyczna nirwana, uczucie, jakie zdarza się tylko kilka razy w całym naszym długim życiu, a i tak nie każdemu będzie dane się tak poczuć choćby raz. Poza tym był to Hip Hop Kemp zdominowany przez scenę podlaską... . Świetne koncerty Piha razem z Fabułą i Tetrisa z Pogiem rozwaliły mnie na łopatki.

Jak planujesz spędzić Święta i Sylwester? (rozmawialiśmy w połowie grudnia - przyp.red.)
Hukos: Na pewno spędzę zarówno Święta jak i Sylwestra w Nowym Jorku, gdyż tutaj obecnie siedzę i zarabiam na życie, żeby móc wrócić do kraju i spokojnie zacząć nagrywać solową płytę "Knajpa Upadłych Morderców" i w tym czasie nie musieć martwić się o pieniądze i nie tracić czasu na chodzenie do pracy od 8 do 16. Ale to będą dobre święta, bo pierwszy raz od dawna spędzę je z rodziną, gdyż siedzą oni w Stanach od 8 lat i od tamtej pory nie mieliśmy takiej możliwości. Co do Sylwestra to pewnie będę się bujał gdzieś po polskiej dzielnicy Greenpoint razem ze znajomymi. Najlepszego w nowym, oby lepszym niż poprzedni roku.Informacje o artykule
Data dodania:2010-01-14
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:8.07 (14)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 28 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Chada, Pono, Fu, Buszu i inni charytatywnie dla Maćka - wywiad
Życie jest sztuką kompromisu - wywiad z HipoToniĄ
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Shit Happens!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:23:07, 14-01-10
widać, że Hukos sie z leksza zna na muzyce.
jak dla mnie la coka nostra i rakim zawiedli w tym roku,bo taka jest prawda, ale rozumiem, ze sie ktos nimi jara.

rakim bardziej sprzedał swoje nazwisko niz plycte, a po la coke to sie spodziewalem istnego rozpierdolu, a otrzymalismy cos pokroju jedi mind tricks.

co do polskiej sceny to nie oceniam, bo w sumie oprcz chady nie pamietam zebym sie jaral choc przez chwile czyms innym.

Masterson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:27:15, 14-01-10
Ciekawe.

Al Pacino!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:30:56, 14-01-10
Co do fragmentu o Hip Hop Kemp trudno się nie zgodzić.

Shakal
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:32:58, 14-01-10
CHUJ TO KOGO OBCHODZI

Mes "zamachnął" się na plastikowy światek celebrytów i serialowych gwiazdek

HAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA PRZECIEZ ON SAM SWOJ WIZERUNEK SPROWADZA DO TEGO CHUJOWEGO NURTU

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:08:11, 14-01-10

PRZECIEŻ MES PCHA SIĘ DO TELEWIZJI


MrBronx
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:15:24, 14-01-10
popieram :] Propsy dla Hukosa!

Figo Fago
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:59:48, 14-01-10
Mówiąc krótko... Mes "zamachnął" się


chyba kurwa zrobil zamach...


Agent PE
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:00:38, 14-01-10
propsy

Al Dente
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:24:48, 14-01-10
KTO TO KURWA JEST?

PRZECIEZ ON SIE NA RAPIE NIE ZNA

MES WSZEDZIE JEST PIERWSZY

Franekk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:36:46, 14-01-10
No... Hukos ma podobny gust co ja. I dobry rap nagrywa. Propsy!

voytaz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:16:40, 14-01-10
A o Grubsonie to on słyszał?

RAEKWON THE CHEF
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:53:49, 14-01-10
NIE ZNAM TEGO NOŁNEJMA

D.S.
Autor: D.S.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:46:24, 14-01-10
to najwyższy czas poznać:
www.youtube.com(...)jQNzw

<Martin Riggs>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:08:47, 14-01-10
Jako jedyny wyróżnił Eminema, czemu oni nie doceniają zajebistości tej płyty??

Laure Sainclair
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:09:36, 14-01-10
JEBAĆ TE WASZE PODSUMOWANIA NA CHUJ TO ROBISZ JAK I TAK MAM TO W DUPIE

PRZYMORSKAFALA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:50:25, 14-01-10
pl hip hop smierdzial kupskiem w 2009 ten frajer nie kuma ocb w hip hopie a madliba slyszales a slyszales pete rocka a dj shadowa slyszales w 2009 wes kolo otrzyj te pryszczate czolo ajjjjjjjjjjjjjj

RastaLuta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:02:36, 15-01-10
pierwsze slyszę o tym panie ale może być dobry

Stalowe Płuco
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:34:56, 15-01-10
Niech w końcu Ryszard morfuje w Charlie'go Psychola, a Jacek w Giantyczną Świnkę Morską z nosem wytaplanym w koksie. Niech zmienią ksywy na Tedzilla i Pejdorah i stoczą Pojedynek Tytanów. Wszystko na żywo w Fajt Najt w Polsacie, konferansjera Ibiszowi oddana oczywiście, Wujek Samo Zło zajął drugie miejsce. Cne sprawozdaje dla Vivy. Liroy kreci Bokserskie Porno w szatni. Przed walką grają Tono i Pokłuł kawałek " Tede Peja Walczą Coooo?! " . Jest nawet Snoop,ale dużo gali nie pooglądał, zawinęłi go za blanta. Zapowiada się ciekawa Fabuła? To dopiero początek Wiru Wydarzeń. W Wyjątkowych Okolicznościach na halę wchodzą Gimbozaurusy ( a raczej wjeżdżają gimbusem ). Kontrola dowodów i pozostają im telebimy przed halą. OSTR freestyluje przed halą dla studentów. PIH z żoną sprzedają przed halą Kwiaty Zła I Ręcznik Na Ring po okazyjnych cenach. Podjeżdża Merol pod Czarną Banderą.Wysiada On.Prowadzi na Smyczy 2 Muflony.I ma mały plecaczek z Kennym.A w nim jointy konserwy Tetmajer Bez Przerwy. Podjeżdża Ford. To Fokus.Smok.Odpala 50ciu osobom naraz papierosa i odbiera SMS-a. " Nasze porno przeciekło do internetu ! Andżela. "
"Przetrwasz..."szepnął głos Magika zza światów....... CDN?!  ..........POLISH HHISTORY XXX............ coming soon on www.myspace.com/wedrowcanocy

Qsz-85
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:05:36, 15-01-10
Rakewon The Chef jakbyś chociaz troche interesował się rapem, a nie oglądał redtuba i hejtował to byś wiedział, że nagrał chociażby "Panie Prezydencie" czy "Anatomia morderstwa".

Pewnie jarasz się "ulicą" i Hemp Gru to sprawdź film promujący trasę Hempów w Usa, jeden typek tam powtarza co chwilę "Fuck Takynsky" i w pewnym momencie Hukos się przewija...

Warto go sprawdzić...

Tyle w temacie.

przemo160
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:20:49, 15-01-10
Huk wymienił dobra 5 pl płyt roku !!
zgadzam się...
czekam na kolejny jego projekt
"na ostrzu noża" było mocnym uderzeniem...
PROPS !!

Brutallo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:17:40, 15-01-10

hukos dobrze nawija, dobre amerykanskie plyciwa wymienil, ale eminema to jakos nie trafie, najbardziej z tych plytek podoba mi sie raekwon , poprostu klasyk

czekam tez na jego solowke bo jest zajebistym nawijaczem, czolowka krajowa, umiejetnosci zajebiste, mam nadzieje, ze ta plyta bedzie miala dobra promocje jak fabula


jar
Autor: jar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:27:46, 15-01-10
Kiedy Fama familia

K-TRONIK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:52:50, 19-01-10
PRZECIEZ HUKOS NIE MA NIC WSPOLNEGO Z NON

FUK-DA-FAKEZ
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:13:14, 01-07-12
JEBAC HUKOSA TEGO INWALIDE Z IGNATKOW  !!!!£
JEBIE MU Z PIZDY CHUJEM A Z OCZU KURWA KONFIDENCKA
DO DOMU JEBANE KURWY SPODLASIA POSZWA TY ROZJEBUNDO PIERDOLONA CIE KURWA SPOTKAM NA MIescie Z TYMI TWOIMI CWLAMI RAPERAMI TO WAS KURWA POWYSTRZELAM LAMUSYBJEBANE OWSILI Z POD FONTANNY ZAGANIACZE  !!!!!

FUK-DA-FAKEZ
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:56:00, 01-07-12
DO DOMU JEBANE KURWY SPODLASIA POSZWA TY ROZJEBUNDO PIERDOLONA CIE KURWA SPOTKAM NA MIescie Z TYMI TWOIMI CWLAMI RAPERAMI TO WAS KURWA POWYSTRZELAM LAMUSYBJEBANE OWSILI Z POD FONTANNY ZAGANIACZE  !!!!! Cnfhcif

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com (54.224.133.152). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies