Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

"Nastały dobre czasy" - wywiad z Dj 600V

"Nastały dobre czasy" - wywiad z Dj 600V

Autor: D.S.

Dowiedz się więcej o: Dj 600V.
Robienie muzyki - praca w studio to sens mojego życia i robię to głównie dla własnej satysfakcji, ale produkowanie płyty jako produktu to zupełnie inna historia. / fot. Adrian Świerszcz

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z żywą legendą polskiego Hip-Hop'u, cenionym i szanowanym producentem, współtwórcą "Skandalu" Molesty, autorem takich hitów jak "Wychylylybymy" czy "Mertedes s600", promotorem kultury Hip-Hop czy organizatorem setek imprez. Przed Wami DJ 600V. Z wywiadu dowiecie się m.in. jaką rolę pełnił przy nadchodzącym Mixtape Prosto 2, co zmieniło się w jego życiu przez ostatnie lata, jak zaopatruje się na obecną kondycje polskiego rapu i dlaczego tak ceni Jareckiego/Dj BRK oraz Jasną Lirykę, jakie ma plany na przyszłość, o nadchodzącym wspólnym albumie z Ronem G ("Born Wrong") oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Zapraszamy do lektury!

Witam. Jesteś ojcem sukcesu takich utworów jak "Merctedes S600" czy "Wychylylybymy", dzięki którym ich autorzy odnieśli ogromny sukces, stając się na co dzień dobrze rozpoznawalnymi osobami. Jednak nagle jakiekolwiek informacje o Tobie czy o Twoich projektach ucichły. Co sprawiło, że postanowiłeś na parę lat zniknąć z życia publicznego?
DJ 600V:
Wydaje mi się, że istotniejsze niż "Merctedes" czy "Wychylylybymy" były moje pierwsze produkcje, jak np. "Wiedziałem, że tak będzie" Molesty, ale to nie temat tego pytania. Moje zniknięcie nie było celowe. Zresztą nie przestawałem produkować muzyki. Raczej nie znajdowałem czasu na jej wydawanie. Robienie muzyki - praca w studio to sens mojego życia i robię to głównie dla własnej satysfakcji, ale produkowanie płyty jako produktu to zupełnie inna historia. Okładka, ustawki na nagrania, promocja płyty, teledyski to rzeczy, które mnie męczą i nie dają tak wiele satysfakcji, co więcej: w polskich realiach finansowych nie stać mnie na wynajęcie ludzi by zrobili to za mnie. Niestety, od kiedy słuchacze nie chcą płacić za nagrania - podcinają skrzydła fonografii, której zadaniem jest dostarczanie muzyki od artysty do słuchacza. Muzyka zatem powstaje ale nie dociera do odbiorcy. Mimo, że przez ostatnie lata powstawała dobra muzyka, nie istniała ona na rynku.

Możemy zatem mówić o oficjalnym "powrocie" Volta? Masz w najbliższych planach wydanie swojej płyty producenckiej?
DJ 600V: Gdybym miał profesjonalnego managera i firmę, która przekazywałaby moją muzykę ludziom za pośrednictwem płyt, nie byłoby mowy o zniknięciu z rynku. Niestety płyty sprzedają się bardzo kiepsko a ja "nie jestem kurwa biznesmenem". Problem tkwi głównie w kontekstach ekonomicznych. Na szczęście mam kolegę, z którym razem staramy się wykonywać tą pracę jako label V6. Dzięki jego pomocy jest szansa, że jakaś muzyka dotrze w końcu do odbiorców. Jeśli chodzi o mój powrót to tak. Na rynku poza mixtape'm PROSTO, w marcu 2010 pojawi się mój producencki album, na który zrobiłem 100% muzyki. Powstał on we współpracy z - moim zdaniem - świetnym czarnoskórym raperem pochodzącym z St. Louis, czyli po prostu konkretny mid-west. Typ nazywa sie Ron-G i zrobiliśmy ten album we dwóch w oparciu o klasyczny hip-hop'owy tandem, jak kiedyś Eric B & Rakim czy Kool G Rap & Dj Polo. Album Dj 600V & Ron-G pt. "Global Hood Music" pojawi się jeszcze w marcu 2010 w sklepach, ponadto zapraszam na koncerty promocyjne - info na www.v6.pl. Poza tym na przełom 2010 i 2011 roku chciałbym przygotować album producencki z polskimi artystami i mam nadzieję, że jeśli album z Ronem się sprzeda, będę miał na to finanse.

Oprócz "grania na konsoli, tworzeniu bitów i organizowaniu imprez", czym się w ostatnim czasie zajmowałeś? Czy znalazłeś coś, co aż tak zaaprobowało Twoją uwagę, że zaniedbałeś to, z czego ludzie Cię najmocniej kojarzyli - wydawania płyt z innowacyjnymi podkładami?
DJ 600V: Tak naprawdę to mam jeszcze sporo innowacyjnych podkładów. Album Global Hood Music powinien tego dowieść. Pracowałem nad nim bardzo intensywnie przez ostatnie 2 lata, a w ostatnich miesiącach nieraz po 12 godzin na dobę non stop. Poza tym częściowo choroba i odejście mojego Ojca pochłaniało mój czas i redukowało do zera i tak słabe zdolności managerskie. Granie imprez to sposób na finansowe przetrwanie, więc ten temat również nie zniknął z mojego harmonogramu. Na szczęście na publiczność nie mogę narzekać, brak mi jednak poważnego managera. Jeśli jakiś to czyta - chętnie nawiąże współpracę.

Pomówmy o wspomnianym wcześniej zamiłowaniu do konsoli. Swego czasu, często można Cię było spotkać grającego w Resistance na PlayStation 3. Co obecnie katujesz?
DJ 600V: Szczerze to nie jestem wielkim fanem Resistance, ani też Killzone. Choć to mało oryginalne, zdecydowanie wole C.O.D. Modern Warfare 1 i 2 czy niedocenioną, ale świetną moim zdaniem C.O.D World At War.

W zeszłym roku byłeś organizatorem Warsaw Massive 2009. W tym roku będziesz się starał powtórzyć taki festiwal?
DJ 600V: Niestety Warsaw Massive okazał się festiwalem porażek. Ciągłe awarie prądu w klubie, nieustanny brak ustalonych wcześniej działań promocyjnych. Wole o tym nie mówić. Brak dobrych managerów znowu daje o sobie znać. Moim marzeniem jest zorganizowanie festiwalu dj'skiego w wakacje pod gołym niebem, choćby nawet 7-dniowego, ale potrzeba czynnika pozaartystycznego.

Jak wspominasz stare czasy, kiedy jeszcze płyty w miarę porządnie się sprzedawały, Hip-Hop był obecny w mediach nie tylko po godzinie 23, a festiwal w Opolu roił się od raperów? Czy takie czasy mają szanse wrócić?
DJ 600V: Hmm... stare dobre czasy. Nie wiem czy to były super dobre czasy, kiedy media wynosiły na piedestał chałę typu mezo, doniu czy takie tam... . Sława nigdy mi nie imponowała i zawsze wolałem trzymać się z tyłu. Moim zdaniem teraz jest mnóstwo ciekawej muzyki i czasy nie są złe. Nie ma farbowanych hip-hop'owców, bo to już niemodne a na imprezach powoli zaczynam grać coraz ciekawszą muzykę, co zresztą cieszy słuchaczy. Otrzymuje dużo szacunku od ludzi, którzy przychodzą do klubów, kiedy gram. Nastały dobre czasy. Może nie w kontekście finansowym, ale pieniądze nigdy nie były dla mnie najważniejsze.

W jednym z ostatnich wywiadów z młodym, obiecującym białostockim raperem Hukosem, muzyk stwierdził, że wszystko zatoczy koło i niebawem nadejdzie "nowe pokolenie, nastanie druga era polskiego rapu". Uważasz, że słowa Hukosa w najbliższym czasie mogą się spełnić?
DJ 600V: Wydaje mi się, że to chyba nie tak. W Polsce jest mnóstwo młodych i obiecujących artystów związanych z rapem jak np. Jarecki czy Jasna Liryka, ale nie czuję żeby to miało być coś oderwanego od tego, co było dotąd. To raczej doskonała kontynuacja i ja, jako przedstawiciel niby-pierwszego pokolenia, zdecydowanie zamierzam w tym uczestniczyć.

Niebawem na karku skoczy Ci 40-stka. Patrząc na szmat czasu, jaki poświęciłeś na współtworzenie kultury Hip-Hop w naszym kraju, nie odczuwasz przesytu w tym, co obecnie dzieje się na polskiej scenie? Który polski producent zasługuje na uznanie z Twojej strony?
DJ 600V: Nie czuje przesytu, ponieważ nie chłonę nadmiernych ilości polskich płyt. Wśród tych kilku, które ostatnio wpadły mi w ucho podobały mi się produkcje Dj BRK oraz Jasnej Liryki. To, co proponują Ci producenci jest świeże i chce do tego wracać. Myślę, że z pewnością jest mnóstwo chłamu wśród nowych produkcji, ale to nic nowego. Wiem też, że jest mnóstwo ciekawych rzeczy i oprócz wspomnianych wyżej, wystarczy posłuchać mixtape'u PROSTO, którym się zająłem, by się o tym przekonać.

Zawsze czułem, że moje bity będą pasować do niskiego czarnego wokalu i ten album dowiódł tego w 100%. Cieszę się również z tego, że o ile wiem: Ron czuje moje bity i dokłada do nich dokładnie to, czego im potrzeba. Jestem dumny z tej płyty tak jak ze "Skandalu" Molesty.

Zamierzasz dalej wspierać młodych raperów? Można kupić Twój bit i wykorzystać na swojej płycie? Czy może przy współpracy panuje ostra selekcja tych, którzy mieliby nawijać na Twoich podkładach?
DJ 600V: Jak najbardziej zamierzam pracować z młodymi artystami. Czasem biorę za to flotę, czasem robie to barterowo. W każdym razie na płycie, która planuje na 2010/2011 rok na sto procent pojawią się młodzi raperzy.

Patrząc na ogrom wykonawców, jakim w pewien sposób pomogłeś szerzej się wybić, nie żałujesz, że w pewnym momencie podałeś komuś pomocną dłoń, a ten później okazał się niewartym tego?
DJ 600V: Nie. Nigdy nie żałuje, że komuś pomogłem. Kiedy pomagasz innym bez względu na to, co oni z tym zrobią, ty i tak robisz dobrą rzecz a dzięki tym drobnym dobrym rzeczom świat i tak staje sie odrobinę piękniejszy.

W Internecie pojawiły się pierwsze zapowiedzi Twojej wspólnej płyty z Ronem G pt. "Global Hood Music". Kim jest Ron G i dlaczego akurat z nim postanowiłeś nagrać krążek?
DJ 600V: Moim zdaniem Ron to bardzo utalentowany raper z doskonałym głosem i charyzmą. Co więcej, nikt go nie zna bo nie nagrał jeszcze żadnego albumu. Dlatego mogłem stworzyć coś nowego. Miałem wpływ na rozwój jego stylu. Sugerowałem mu rozwiązania melodyjne i jako producent miałem pewien wpływ na jego wokal. Nakłaniałem go np. do śpiewania zamiast czystego rapu w pewnych miejscach, co zadziałało dając moim zdaniem doskonały efekt. Rzadko kiedy pracując z polskimi raperami miałem tak dobry kontakt na poziomie twórczym, jak miało to miejsce w przypadku Rona. Mimo, że Ron ma podobny głos do Ja Rule czy Dmx'a, po przesłuchaniu jego kilku kawałków okazuje się, że w tym momencie ma oryginalny flow i styl drastycznie w sensie rytmicznym i intonacyjnym różny od wymienionych wyżej. Praca nad Global Hood Music była dla mnie doskonałym doświadczeniem. Zawsze czułem, że moje bity będą pasować do niskiego czarnego wokalu i ten album dowiódł tego w 100%. Cieszę się również z tego, że o ile wiem; Ron czuje moje bity i dokłada do nich dokładnie to, czego im potrzeba. Jestem dumny z tej płyty tak jak ze "Skandalu" Molesty.

Porozmawiajmy o nadchodzącym mixtapie PROSTO, na którym pełnisz rolę DJ'a miksującego całość. Jakie inne obowiązki spoczywały jeszcze na Twojej głowie? Byłeś odpowiedzialny za wybór artystów, którzy pojawili się na tym projekcie? Usłyszymy może jakieś Twoje nowe podkłady?
DJ 600V: Na mixtapie są cztery moje podkłady plus muzyka w intro. Nie dokonywałem wyboru artystów. Zrobił to Sokół i - z wyjątkiem kilku kawałków - moim zdaniem dokonał świetnego wyboru. Moim zadaniem było zmiksowanie kawałków w jedną całość i zbudowanie atmosfery przez dobór kolejności numerów.

Czego możemy spodziewać się po Mixtape Prosto 2? Jaki klimat planuje na płycie? Kiedy odbędzie się premiera tego projektu?
DJ 600V: Nie wiem jak z terminem premiery, ale jeśli chodzi o klimat z reguły mamy tu do czynienia z polskim ulicznym rapem. Fani klasycznego stylu z drugiej polowy lat '90 nie powinni być rozczarowani. Wielu, wielu świetnych mc z dobrymi rymami na dobrych beatach. Ten mixtape dał mi świadomość, że polski rap rozwinął się niezależnie od światowych trendów tworząc endemiczny gatunek o szlachetnym brzmieniu oraz głęboko emocjonalnym i osobistym przekazie. Polski rap w najlepszym wydaniu. Słychać tu dusze tego, co nazywało się rapem, kiedy powstawał portal Hip-Hop.pl.

Głównymi prowadzącymi mixtape jest duet Sokół & VNM, co jest dosyć ciekawą kolaboracją. Mając do wyboru cały zestaw underground'owych raperów, dlaczego akurat padł wybór na Venoma?
DJ 600V: To był wybór Sokoła i jemu należy zadać to pytanie.

Jeden z portali muzycznych wywnioskował, iż - cytuje - "PROSTO po kontrowersyjnym projekcie Monopol i utworze "W Aucie" próbuje odbudować nadszarpniętą markę", głównie dzięki Twojej osobie. Jak odniesiesz się do tych słów?
DJ 600V: Nie wiem czy tak jest, ale jeśli nawet tak jest i mogę w tym pomóc to moje serce sie raduje, bo wiem, że Zip Skład, który utożsamiam z Prosto to dobre chłopaki i jeśli komuś w tym kraju można ufać w szczerość intencji i miłość do Hip-Hop'u to właśnie im. Ja - jako 600V - w pełni autoryzuje ten mixtape i bez względu na historie promocyjno-wizerunkowe zaświadczam, że nie ma lipy na tych dwóch płytach. Jest tak, ponieważ słyszę tu przekaz i bity z serca i mogę stanąć do dyskusji z każdym, kto ma inne zdanie.

Tak naprawdę to mam jeszcze sporo innowacyjnych podkładów. Album "Global Hood Music" powinien tego dowieść. Pracowałem nad nim bardzo intensywnie przez ostatnie 2 lata, a w ostatnich miesiącach nieraz po 12 godzin na dobę non stop. / fot. Adrian Świerszcz

DJ'em pierwszego mixtape'u spod szyldu Prosto był Deszczu Strugi. Orientujesz się co obecnie u niego słychać?
DJ 600V: O ile wiem wszystko w porządku. Gra imprezy i organizuje nowe studio. Przy okazji pozdrawiam Deszcza gorąco i życzę mu powodzenia w projektach.

Na koniec chciałbym Cię zapytać, co się stało z Twoją wagą?
DJ 600V: Spaliłem ją. Od 4 lat ważę 85kg przy wzroście 187cm, czyli w miarę w normie i nie planuje zmian.

Dziękuje za wywiad, pozdrawiam!
DJ 600V: Ja również :)

Rozmawiał: Dawid Szynol
Zdjęcia zrobił: Adrian ŚwierszczDowiedz się więcej o: Dj 600V.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-03-06
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:8.04 (23)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 28 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Chada, Pono, Fu, Buszu i inni charytatywnie dla Maćka - wywiad
Życie jest sztuką kompromisu - wywiad z HipoToniĄ
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
EXPERT Ancymon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:56:12, 06-03-10
"nastaly chude czasu w zeszlym roku stracilem 6 poganiaczy, musialem isc do pracy"

ogarnijSIe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:10:23, 06-03-10
DOBRY WYWIAD POZDRO 600

MADE IN POLSKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:13:51, 06-03-10
smieszne miny do zdjec robi

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:19:11, 06-03-10
"nastaly chude czasu w zeszlym roku stracilem 6 poganiaczy, musialem isc do pracy"

poźniej przeczytam, no fakt mówi dobre czasy bo mixtape prosto ogarnia i siano zarobi.. chyba o to chodzi taki bajer, w zeszłym się nigdzie nie przykręcił to chude a teraz na odwrót..
600V ZAWSZE SPOKO

kakansk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:24:32, 06-03-10

Dwie sprawy: pierwsza ( do redaktora ) PROSTO LABEL nie wydało produkcji MONOPOL!!! Zajęło się tym SONY MUSIC. Druga sprawa typowo do kolegi Rysi Fisiu aka debil!!! Dj 600v nigdy się nie sprzedał jesteś za młody i za głupi żeby mieć pojęcie o tym co ten człowiek zrobił dla polskiego rapu. Posłuchaj pierwszych kaset tego producenta dopiero oceniaj.


Z Archiwum X
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:18:08, 06-03-10
w polsce są tylko 3wytwórnie SONY, EMI I UNIWERSAL A TE PROSTO HEMP RECORDS ASFALT ITP TO TYLKO TAKA PRZYKRYWKA

MesTenTyp
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:42:08, 06-03-10
Prosto nie wydało Monopolu i w wywiadzie nie jest napisane, aby prosto wydalo monopol.
jest zacytyowany jakis inny dziennikarz z jakiegos portalu

MesTenTyp
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:46:17, 06-03-10
Marka Prosto w ostatnim czasie straciła sporo zwolenników. Kontrowersyjne W Aucie czy Nic Na Siłę, skrajnie odbiegający od dawnego wizerunku Monopol... wszystko to zraziło wielu fanów. Teraz jednak ZIP-owcy chcą uderzyć w starym dobrym stylu i ze wsparciem legendarnego DJ-a 600V stworzyć bardzo mocno obsadzony Prosto Mixtape 2.
pl.spinner.com(...)-zeb/

Twojaj mama jeszcze nie wie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:52:00, 06-03-10
ZAJEBISTY WYWIAD Z PRAWDZIWĄ LEGENDĄ!

Ja mam 20 gram, Ty masz 20 gram,
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:53:50, 06-03-10
racja

co raz lepsze czasy przed nami

pozdro600

NIENAWISTNE PIESNI
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:25:01, 06-03-10
TO LYGRYS

dopalacz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:29:03, 06-03-10
klasyk

NartyZbigniewa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:41:03, 06-03-10
Pozdro 600, gość ma klasę

deska aka fajny temad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:45:26, 06-03-10
po popo syf

zabojcza_stopa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:57:59, 06-03-10
PROPSY 600V

Hummerr
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:10:24, 06-03-10
mówcie co chcecie ale czuje że ten mixtejp to będzie klasyk.
Dobry wywiad. Pozdro 600 nagramy cos wierze.

*LAMBADA*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:55:52, 06-03-10
dobry typ. ale tak trzeba go shejtować :  hujowe bity grubas robi huj z nim

mateo308
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:36:47, 06-03-10
DJ 600V mam nadzieje że Mixtape Prosto będzie udaną płytą

smaarki_smark
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:15:38, 06-03-10

brakowało nam kogoś takiego jak on, żeby poskładać to wszystko w całość, pozdro 600!


I Am The Truth
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:37:38, 06-03-10
NIE CZYTALEM WYWIADU, ALE WIEM, ZE TEN VOLT JEST TYLKO PROWOKACJĄ STAREGO GRUBEGO VOLTA.

Tommy DeVito
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:45:35, 06-03-10
morda kurwy

Volt to legenda

pomogli Mario i DJ Volt, pomogła Bogna i Bogny program
dostałem od nich coś czego nie oddam

szacunek panie Sebastianie

elo

CTB
Autor: CTB   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:03:47, 06-03-10
gruuuby to jest ten escalade ;] dobra zabieram sie do czytania pozdro 6ooV

Yoza
Autor: Yoza   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:51:42, 06-03-10
Dobry wywiad

SkunRecordz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:05:54, 06-03-10
Przykro mi Volt.

Frezer
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:41:11, 07-03-10
"NASTAŁY NOWE CZASY. KOLEGA TWÓJ TO TEŻ MA 2 ANANASY"

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:03:06, 07-03-10
DONIU SWOIM RAPEM i SWOIMI PODKŁADAMI ZJADA DJ 600 V JEDNYM WERSEM ZAWSZE

DJ Piotr
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:37:37, 07-03-10
600 Kozak!

Master4ever
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
04:31:56, 07-03-10
NIE ZNAC 600V TO ZNACZY NIE ZNAC POLSKIEGO RAPU !!!!!!!!


Brak_
Autor: Brak_   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:34:13, 07-03-10
Lepsze czasy? W polskim rapie? Same kurwa dissy! Teraz kolejny pocisk na Peje tym razem od PIHA! tnij.org/pih_o_pei_

Elkiro
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:21:35, 07-03-10
600v był u mnie 2 dni temu w mieście, żałuje że nie byłem :<
dobry wywiad, pozdro 600 ;d

O_g dzifko są tu!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:43:00, 07-03-10

chyba was pojebalo ze przeczytam

pozdro 600


Wa2Dr
Autor: Wa2Dr   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:34:52, 07-03-10
"jeśli chodzi o klimat z reguły mamy tu do czynienia z polskim ulicznym rapem. Fani klasycznego stylu z drugiej polowy lat '90 nie powinni być rozczarowani. Wielu, wielu świetnych mc z dobrymi rymami na dobrych beatach."

hahaha dojebał kurwa pojebało go ;D chuj z polskim ulicznym rapem, tym sie jaraja gimbery - jakieś kurwa jp albo bloki albo palenie blantów i zero flow na zjebanych beatach - to jest właśnie polski uliczny rap. dziekowac Sokołowi, że zaprosił VNM'a, który być może uratuje tą miernotę (mp2). bo jak narazie w tracku "I żeby było normalnie" zjadł każdego.

54321
Autor: 54321   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:55:20, 07-03-10
Brutalna Leksyka live z Eskulapu!! www.youtube.com(...)GJijw

82mai82
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:54:57, 07-03-10
pozdro 600

<Martin Riggs>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:02:16, 07-03-10
Kurwa nie bardzo rozumiem jakoś Magiera&LA zrobili płyte a Volt się opierdalał przez ostatnie lata, szkoda.
I w ogóle chujowo że robi ten mixtape prosto gdyby jeszcze on wybierał raperów a jak sokół wybrał to nie spodziewam się niczego dobrego:(
Pozdro 600!!!

SSJ r.p.z
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
06:08:19, 08-03-10
Rysiu Fisiu- jak sie kurwa nie orientujesz to chociaz nie pierdol glupot. nie oceniaj ludzi po wygladzie a tym bardziej po zdjeciu bo pajac jestes he...

dr.dre z aftermath
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:24:49, 08-03-10
przesłuchałem płyte na myspace. jednym słowem "żenada" jakich mało. poważnie. 600v, ty sie tym jarasz ?

LESZEK_ELO_KOZAK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:30:01, 08-03-10
VOLT zawsze spoko

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:30:02, 10-03-10
volt

Cheeraz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:51:45, 10-03-10
Volt zawsze spoko, czekam na mixtape i płytę producencką ! Elo

ali gancki
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:14:11, 15-04-10
emeryturka

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com (54.81.112.7). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies