Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

FAQ

FAQ to skrót od angielskich słów Frequently Asked Questions, czyli Często Zadawane Pytania. Nasze FAQ to zbiór najczęściej zadawanych nam przez Was pytań.

Pytania staraliśmy się pogrupować w działy. Będziemy się starali tutaj umieszczać odpowiedzi na pytania, abyśmy nie musieli powtarzać ich miliony razy. Po kliknięciu na pytanie uzyskasz odpowiedź.

Jeżeli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie to wyślij je nam pocztą.

Jak sprawdzić wiarygodność osoby, która podaje się za dziennikarza Hip-Hop.pl?

 

Hip-Hop.pl jest Portalem społecznościowym i nie prowadzi jako takiej redakcji, jednak współpracujemy z wieloma osobami z zewnątrz.

Współpracownikami Portalu mogą być reporterzy i fotoreporterzy akredytowani przez Hip-Hop.pl na konkretną imprezę, koncert, wydarzenie.

Aby wyeliminować osoby podające się za naszych dziennikarzy, proponujemy sprawdzenie wiarygodności każdej osoby podającej się za naszego dziennikarza. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z redakcja portalu pod mailem redakcja@hip-hop.pl

Oto kilka zasad, którymi należy się kierować podczas sprawdzania wiarygodności dziennikarzy:
1. Osobą akredytowaną przez Hip-Hop.pl jest dziennikarz/ fotograf, którego uczestnictwo w imprezie zostało wcześniej ustalone z organizatorem.
2. Polecamy zapisać sobie dane osoby (imię, nazwisko, adres, telefon, numer dokumentu), która twierdzi, że została akredytowana, a której nie ma na liście. W razie nadużycia, będziemy wiedzieli, kogo ścigać. Podszywanie się pod dziennikarza jest przestępstwem ściganym z urzędu.
3. W razie jakichkolwiek problemów, na górze strony hip-hop.pl/redakcja znajduje się numer telefonu i e-mail do redaktora naczelnego portalu. Możesz zawsze zadzwonić lub napisać i sprawdzić wiarygodność osoby.
4. Zawsze masz prawo zapytać, do czego dany materiał zostanie wykorzystany. Upewnij się, czy osoba np. wchodząca na Twoją imprezę za darmo, zamierza opublikować materiał, relację, zdjęcia lub wstęp będzie jej do czegokolwiek potrzebny lub czy nie będzie publikowała informacji np. na swojej stronie domowej, zamiast na naszym Portalu.
5. W razie wątpliwości - pamiętaj, masz prawo odmówić bezpłatnego wstępu, ale nie zabronić wstępu dziennikarzowi w ogóle.
6. Nie wolno Ci w jakikolwiek sposób ograniczać swobody naszych dziennikarzy (prawo prasowe nam to gwarantuje). Dziennikarz nie musi Ci się tłumaczyć z tego, co sfotografował, jak to opisze, jakie wnioski wyciągnął itd. Jest to jego indywidualna sprawa i nie musi się tego tłumaczyć. Jeżeli naruszysz wolność dziennikarską, możesz mieć problemy, ponieważ ograniczanie jest zabronione prawem prasowym.
7. Naszym dziennikarzom nie wolno uzgadniać jakichkolwiek kwestii dotyczących materiałów promocyjnych, "gratisów", konkursów, patronatów, promocji itd. samodzielnie. Jeżeli uzgadniasz to z osobami spoza redakcji (Redaktorzy), nie licz na to, że my się z podjętych zobowiązań wywiążemy. Wszystkie w/w kwestie powinny być uzgadniane z redaktorem naczelnym lub jego zastępcą.
8. W przypadku zgłoszenia się jednocześnie wielu, prawdziwych dziennikarzy, pierwszeństwo ma osoba wymieniona na akredytacji wystawionej przez redaktora naczelnego.

Pozostałe pytania z działu: Redakcja Portalu i Gazety


Pokaż wszystkie działy FAQ
Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies