Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Po co ta sprzedaż MP3

O Portalu i Gazecie Hip-Hop.pl

Piszcie tutaj o swoich pomysłach na usprawnienie działania Portalu, problemach technicznych, a czasami nie pożałujcie i pochwały.

Uwaga: Usuwane będą tematy których tytuł nie będzie związany z treścią wątku, tematy już wcześniej omawiane, tematy zawierające donosy i prośbę o zbanowanie innego użytkownika oraz tematy zawierające pytania "dlaczego usunęliście mój post lub temat". Usuwane będą także posty nie wnoszące nic do tematu i mające jedynie na celu spamowanie forum oraz zaznaczenie przez użytkownika swojej obecności. Dowiedz się więcej o zasadach korzystania z forum O Portalu i Gazecie Hip-Hop.pl.

Lista forów | Nowy temat | Szukaj | Pomoc | Moje wiadomości

Chcesz dodać komentarz? Zobacz:

Po co ta sprzedaż MP3
OSTRINHOOFICIAL - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:39:47, 04-03-09
nie mogę pobrać nawet jakiegoś zjebanego nielegala co to ma znaczyć?! czym ja mam płacić za te mp3 Beznadziejny pomysł. Nie kupię nigdy mp3 na hip-hop.pl
MISIEK SPOD KRESKI - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
16:43:27, 04-03-09
MUSI BYĆ BY HAJS SIĘ ZGADZAŁ
16:45:15, 04-03-09
i tak nie kupię jak kupować to cd na huja płacić za mp3 jak to możesz mieć za darmola
TZBY - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: TZBY   Link do posta
17:05:21, 04-03-09
Głupi pomysł i nie wiem jak bardzo zjebanym trzeba być by kupić to mp3
Rzabie Ódko - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
17:09:17, 04-03-09
idioci :D (admini)
anonim
Autor: barnej7ewenenent na banie   Link do posta
17:12:19, 04-03-09
bezdomnemu bym wolal oddac te pieniadze a nie nabijac kase mulinskiemu, nierobowi
17:14:10, 04-03-09
Dokładnie znajdzie się zawsze trzeci co potwierdzi moje zdanie
49 cent - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
17:24:42, 04-03-09
Seba w jakiej jakości są te mp3ki?
Sandałn - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
17:42:40, 04-03-09
Hajs ziomek, hajs...
seba - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: seba   Link do posta
17:52:14, 04-03-09
Cześć będzie płatnych część bezpłatnych. Nielegale nadal będą bezpłatne. Którego konkretnie nie możesz pobrać?

Kasa z MP# trafia do podziału pomiędzy nas, artystów i wytwórnie hip-hop'owe. Jeżeli nie chcesz płacić za tę muzykę to znaczy, że nie zależy ci na rozwoju kultury. Jeżeli tak, to daj sobie spokój. Nie dla ciebei jest ta oferta i nie dla ciebie jest ta kultura. Niestety nie ma darmowych obiadów i za wszystko trzeba płacić. A rozwój rapu i hip-hop'u w Polsce uzależniony jest od pieniędzy.

Kradnijcie dalej. Oczekujcie dalej wszystkiego za darmo. Któregoś dnia zostaniecie bez forum, rapu i paru innych rzeczy.

Zachęcam do kupowania mp3.
._. - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: ._.   Link do posta
18:05:14, 04-03-09
a z hologramem sprzedajecie?
Homoncik - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
18:08:14, 04-03-09
wole kupić płytkę CD mieć ja na orginale niż mp3. Choć płytki mp3 też ściągam do mp3-ki bo mi sie nie chce konwertować.
DR.SLAFF - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
18:19:24, 04-03-09
Nie kupuję mp3 bo nie słucham muzyki z winampa. Tylko oryginał ma ten dobry klimat.
Homoncik - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
18:22:10, 04-03-09
Ten oryginał będzie twoim własnym jak twoja rodzina
Tylko oryginał ma ten dobry klimat, tylko
KROPU HNG - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
18:22:36, 04-03-09
NIE KUPUJE MUZYKI, MUZYKA ROBIONA NA KRADZIONYCH SAMPLACH, LAMUSY NIC NIE WYDAJACE NA TO I CHCA HAJSU ZA SWOJE PLYTKI? ZENADA

JAKO OZDOBE MOGE SE KUPIC PLYTKE CD
18:22:46, 04-03-09
Tylko że kupując CD w sklepie dajesz zarobić wszystkim po drodze tylko nie ludziom związanym z rapem. Hurtownie, dystrybutor i sklep typu media mają taką marżę, że do wydawcy i rapera trafia skromny procent. Tu cała kasa zostaje wśród ludzi związanych z rapem. Pomyśl wydając pieniądze kogo wspierasz.
anonim
Autor: zaloguj sie kurwiarzu joł   Link do posta
18:23:53, 04-03-09
WRESZCIE JAKIS CIEKAWY POMYSL

PLYTY CD JUZ OD DAWNA SMIERDZA HUJEM. PO CHUJ MAM NOSIC DISKMENA I 20 CEDEKOW JAK MOGE TO MIEC W JEDNYM MALYM URZADZENIU

KILKA RAZY KUPIŁEM JUZ MP3 Z NETA WIEC PROPS SEBA

ACHA I DARUJCIE SOBIE OD RAZU DRM JESLI JEST BO TYLKO WKURWIA A ZDJAC GO MOZNA W 10 MINUT
WHIGGER - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
18:25:21, 04-03-09
Autor: seba
Dodany: 2009-03-04 18:22:46 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] Tylko że kupując CD w sklepie dajesz zarobić wszystkim po drodze tylko nie ludziom związanym z rapem. Hurtownie, dystrybutor i sklep typu media mają taką marżę, że do wydawcy i rapera trafia skromny procent. Tu cała kasa zostaje wśród ludzi związanych z rapem. Pomyśl wydając pieniądze kogo wspierasz.

SEBE
18:33:56, 04-03-09
Ja pierdolę seba ale nie kupuję oryginału tylko po to by wspierać artystę. Dla mnie liczy się książeczka na dobrym papierze, oryginalna poligrafia, czasem trafią sie jakies bonusy naklejki chuje muje. Mp3 spoko na ulicę ale w domu sobie wyciągam płytkę z pudełka, obczajam książeczkę, wącham (tak tak kurwa). Mam zajawkę na kolekcjonowanie cd i tyle sebson.
KUPIDYN - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
18:37:29, 04-03-09
to kupowac polskie rap plyty czy polskie rap mp3? bo wychodzi na to, ze mp3 bardziej sie dla artystow oplaca.
anonim
18:38:13, 04-03-09
ZACZNIJ W KONCU WACHAC CIPKI ZAMIAST KSIAZECZEK

ZOSTANIE PARU KOLEKCJONEROW TAK JAK WINYLI I TO WSZYSTKO

WKROTCE CD POJDZIE SIE JEBAC RAZEM Z KONCERNAMI I MNIE TO KUREWSKO CIESZY
19:00:11, 04-03-09
mnie tez.

Ręka do góry kto w przeciągu roku słuchał discmana?

Co do mp3 to pomyśl sam:

MP3:
Raper nagrywa - wytwórnia wystawia - ty kupujesz. Cała droga.

CD:
Raper nagrywa - nagrywa - nagrywa..... - musi nagrywac bo musi być album, kiepsko sprzedąc np. 5 utworów, wiec nagrywa dalej -...- stare utwory się starzeją, nagrywa dalej - no dobra mamy album - teraz zarabia tłocznia - teraz kurierzy którzy rozwożą towar do wytwórni - teraz wysyłka do dystrybutora - teraz gratisy do mediów (w polskich warunkach to często połowa nakładu) - teraz siedizmy i cieszymy się jak się sprzeda 2 tysie - ale teraz to zarabiają sklepy a nie wytwórnia - potem trzeba wystawić fakturę z mega długim terminem płatności - i wytównia ma jakieś tam hajsy - teraz dzieli się z raperem.

Świetny biznes. Co jest bardziej efektywne?
19:16:55, 04-03-09
Ja pierdolę sebson z tobą jak z dzieckiem. Pierdoli mnie to co dla wytwórni czy dla ciebie jest bardziej efektywne. Ja jestem słuchaczem i wybieram opcję najlepszą dla mnie, rozumisz biznesmenie?
Misha Hajrulin - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
19:20:44, 04-03-09
ale konkretnie:jaka jest jakość tych mp3 i po jakim czasie od premiery płyty będą się one pojawiały na portalu?
anonim
Autor: daj mi bana   Link do posta
19:22:10, 04-03-09
pierdolisz seba jak potłuczony,
teraz cd nie pasuje, bo do dupy
kiedyś się spuszczałeś że wasz śmieszny portal (tak nazwałem go śmiesznym i na nim siedze) jest lepszy od papierowej gazety, bo macie więcej odsłon a oni nie mają takiego nakładu,
jakoś sprzedaż cd innym wykonawcom nie przysparza problemów z hajsem,
seba jak zwykle do swojego biznesu próbuje dorobić jak śmieszne fakty że to niby on ma racje
zawsze spoko - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
19:29:39, 04-03-09
Kupiłem OCB przed chwilą. MP3, jakość 192, 44100Hz, Joint Stereo.
juzeksdf_ten_prawdziwy_głupi_xeroboyu - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
19:29:43, 04-03-09
Tak, tak promowanie nagrań w gównianej jakości i zachęty do wspierania tej inicjatywy to dobry biznesplan. Może. Ale ja tego nie kupuję. Sorry, ale nie będę płacić za chujowej jakości mp3. Album to album-opakowanie, okładka, książeczka, płyta, a nie 50 MB.
Nie wróżę tej inicjatywie sukcesu i jej go nie życzę. Bo prowadzi ona w prostej linii do jeszcze większej "internatyzacji" polskiego rapu, do cofania się. Niedługo będzie się oferować płatne koncerty na ekranie monitora (Fokus w Second life prekursor)
anonim
Autor: http://img26.imageshack.us/img26/2938   Link do posta
19:31:03, 04-03-09
SEBO, NIKT NIE WMÓWI MI, ŻE img26.imageshack.us(...).jpg < MP3
19:37:00, 04-03-09
Całe szczęście to nie forumowi mędrcy prowadzą ten portalu. Szybko by upadł.

Skoro sprzedaż CD jest taka opłacalna to czemu nie mamy raperskich milionerów? Czemu mieszkają w blokowych klitkach i posuwają starymi autami? Popatrzcie na realia - na CD zarabia każdy tylko nie raper. Ale wiem, że to może trochę wykraczać poza wąskie schematy postrzegania świata.

I tak, mówiłem że ślizg upadnie. I co?
19:44:31, 04-03-09
Nie mamy milionerów bo tu jest Polska. Skoro nie ma kultury kupowania oryginalnych nośników to tym bardziej nie wytworzy się moda na płatne mp3, które można mieć za darmo. Seba ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.
19:49:51, 04-03-09
To niesamowite, że koleś który jest portierem utwierdza sam siebie w przekonaniu, że rozumie biznes lepiej od tych którzy to robią z przekonaniem od 10 lat.

Jasne, masz racje. to nie ma sensu, sprzedaję to. Pewnie Warrena Buffeta też pouczasz. Przepraszam guru, że to zrobiłem.

Jakie masz jeszcze rady? Jak zrobić dobry biznes?
19:52:09, 04-03-09
No tak, brakowało mi tego portiera, w końcu to kluczowy argument w dyskusji.
19:55:13, 04-03-09
SEBA GADAJ WKONCU JAKA JAKOS TYCH MP3 TAKA JAK NA ITUNES?
anonim
Autor: ervauesen   Link do posta
19:56:53, 04-03-09
KTOS TU KOGOS ZJADL JEDNYM WERSEM
19:57:14, 04-03-09
Wiesz czemu - bo się wypowiadasz w sprawach o których nie masz pojęcia. Mądrzysz się za trzech nie widząc kontekstu, nie znając naszych planów, nie wiedząc jak wygląda sytuacja np. na rynku reklamy, nie mając pojęcia o przyszłości sieci i portali społecznościowych. Nie wiesz jakie są koszty wydawania i sprzedaży muzyki. Nie kumasz co to znaczy dla wytwórni terminy płatności narzucane przez sieci marketów. Nie masz pojęcia o biznesie.

A mądrzysz się za czterech.

A ten system rozwiązuje problemy i daje szansę na uczciwy zarobek dla tych którzy tworzą rap. Więc zamiast jęczeć i stękać dyrdymały pomyśl do przodu. Poza wąskie horyzonty. A jak nie rozumiesz to daj sobie spokój z narzekaniem.

Edit:
jakość - 192 niektóre kawałki moga mieć mniejszą, te długie. Umieścimy informację o tym przy utworze.
20:00:58, 04-03-09
SEBA SAM WIDZISZ ZE SPRZEDAZ MP3 ZWIEKSZA BEZROBOCIE W POLSCE
20:02:45, 04-03-09
Dla mnie zasada jest prosta, z oryginału zawsze mogę zrobić mp3 ale odwrotnie nigdy. Ty patrzysz z punktu widzenia sprzedawcy, ja z punktu widzenia konsumenta.
20:04:11, 04-03-09
Każda rewolucja przemysłowa powodowała przetasowania w strukturze społecznej. Kiedyś ludzie protestowali przeciwko maszynie parowej. Czy dziś już ktoś wspomina ilu kowali upadło bo wynaleziono silnik spalinowy i samochód? A ich los musiał być taki straszny...

O i teraz Slaff mówisz jak człowiek. Ale proszę, nie pouczaj mnie jak prowadzić mój biznes. Bo o tym nie masz pojęcia.
anonim
Autor: Gee   Link do posta
20:07:54, 04-03-09
Jakość prowadzenia tego portalu jest wręcz żałosna a do tego jak czytam posty wielkiego właściciela tego serwisu, który uważa się za alfe i omege internetu a swoich użytkowników traktuje jak ludzi niższego rzędu to zaczynam się zastanawiać co ja tu jeszcze robie?
Odpowiedź jest prosta- to użytkownicy nadają klimat temu miejscu, nie zamieszczone tu artykuły, wywiady, bezsensowne ankiety, nietrafione pomysły typu hh tv, sklep na którym można znaleźć conajwyżej płyty żuroma, newsy które każdy sam moze dodawać i w wielu przypadkach okazują się prowokacjami, wizytówki vip dla 4 osób, czy w końcu mp3 w marnej jakości jakości 192kb/s. Nie wiem, być może właściciel serwisu muzycznego nie przykłada wagi do jakości muzyki i nigdy nie sprawdzał jaka jest różnica w jakości muzyki na dobrych słuchawkach porównując 192kb/s a 320kb/s ...
Tak naprawdę hip-hop.pl to ludzie, którzy tu codziennie zaglądają i tworzą specyficzny klimat a nie nietrafione pomysły. Więc moze właściciel portalu przestał by się wykłócać z każdymi byle tylko udowdnić swoją racje i wyższość nad innymi bo zalatuje w każdym Twoim poście, Drogi Sebastianie, kompleksem wyższości. Może czas na współprace z użytkownikami bo przecież nikt nie życzy źle tej stronie.
Mr.Dariusz - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
20:10:32, 04-03-09
jakos  192  haha

i ty chesz za  to pieniadze?

wez  pusc  te swoje mp3  na dobrcyh monitorach studyjnych

"fajne "  basy bedą 

gratuluje
20:11:34, 04-03-09
SEBA ALE CZEMU TY SIE MADRZYSZ NA TEMAT WYDAWANIA PLYT SKORO ZAJMUJESZ SIE SKLEPAMI INTERNETOWYMI?
Z WYSZUKIWARKA, CZERWONA KRESKA PO DZIS DZIEN NIE MOZESZ SOBIE PORADZIC A OSTATNIO DOSZEDL WAM PROBLEM Z GIELDA
20:17:49, 04-03-09
Czerwona kreska wróci. Dla wybranych.

Moją rację udowadniają statystki. Które mówią jasno - znaczący wzrost oglądalności. Czyli ludzi. Którzy nie przychodzą tu na forum, ale korzystają z tego jak ty określiłeś "nietrafionego pomysłu".

Może i nikt nie życzy źle, ale rolą właściciela wcale nie jest spełnienie każdego wymagania każdego usera. Właściciel ma takie samo prawo jak każdy inny user dyskutować. Jeżeli userzy dyskutują ostro, to dostają ostre riposty.

Nie wiem czego się spodziewałeś. Ale to nie jest forum gdzie admin głaszcze dzieci po główkach i z uśmiechem przyjmuje każdą inwektywę. Są inne fora. Na pewno powiedzą ci jakie.
20:22:56, 04-03-09
HAH NAPISZ WPROST ZE KRESKE DASZ KOLEZKOM Z FORUMA KTORZY CI NIE WYTYKAJA BLEDOW

PRAWDA JEST TAKA ZE GDYBY NIE UZYTKOWNICY TEGO FORUMA TO TEN PORTAL ZA DALEKO BY NIE ZASZEDL. SPOPULARYZOWANY HEJTERSKI FORUM WSPIAL NA WYZYNY TEN PORTAL. W KONCU SAM MOWILES ZE MIALES TYLE WYWOLAN SKRYPTU KRESKI ZE ZA DUZO SERWERA ZJADA
anonim
Autor: daj mi bana   Link do posta
20:23:14, 04-03-09
świetnie że ślizg upadł, tylko że kurwa twojego portalu nie zabiore ze sobą do kibla, i do autobusu, żeby poczytać, ale dość offtopa bo nie o tym prawimy,

kurwa dajesz mp3 w jakości 192? no ja pierdole przecież to kurwa na każdym rapidshopie jest, cd to jest cd kurwa mać, okładka, książeczka, itp itd, kurwa tak się docenia muzyke, wiadomo ripuje na mp3 kawałki z cd ażeby pośmigać po mieście z tym co lubie na słuchawkach, ale wtedy jakość nie stoi na pierwszym miejscu, cd odpalam w domu i kurwa się ciesze jakością, mp3 jest dla osób które kurwa odpalają forum, winampa, pudelka, wpierdalają zupe i w dupie mają muzyke, kolekcjonerzy kurwa jego mać, tak jak slaff napisał, nie ma raperów milionerów bo w tym kraju nie kupuję się płyt, jakby ludzie kupowali a nie kurwa ściągali z rapidshopów, albo dawali 30 groszy za jakąś chujnie od ciebie albo jakiś kurwa mp3storów  iplayów czy chuj wie jeszcze czego to by nie mieszkali w blokach, ale jak zwykle seba robi rewolucje technologiczną i już przewiduje że cd pójdzie się jebać bo jego portal dał tak kurwa zupełną nowość jak kupowanie mp3, i kogo tam będziesz miał? żuroma? i jego katalog? kurwa daj spokój
...PEES... - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
20:24:06, 04-03-09
forum o jazzie elo
20:30:52, 04-03-09
Za jakość mp3 odpowiada wytwórnia, to one dodają pliki i one wybierają jakość. Limit to 10MB na plik. Ile się zmieści tyle będzie.

Co do kibla - to kwestia nowych telefonów. Już możesz nas zabrać do kibla. Za rok, dwa jak to się spopularyzuje to będzie więcej osób które czytają nas na kiblu.

Ale czy ktoś cię zmusza do kupowania mp3? zobacz mi zarzucasz, że się mądrze, a sam uważasz, że to co dobre dla Ciebie będzie dobre dla wszystkich. Raczej nie. Pozwól innym decydować.

Nie ma raperów milionerów bo z CD dostają marne grosze. Sprawdź realia dystrybucji, tłoczenia i wydawania płyty. Zdziwisz się jakie to koszta i jak mało jest marży wytwórni w cenie 30 złotych.

Wiesz co takich dyskusji na tym forum prowadziłem już wiele. Wszystkie wygrałem. I stawało na moim. I też zawsze przybiegali tu antagoniści, którzy nie wierzyli w to, że świat się zmienia i nie będzie czekał na nich. Wierzyli, ze tak jak oni robią jest dobrze i będzie tak zawsze. Pisali dokładnie te same argumenty co Wy teraz. I teraz kupują co miesiąc nowy numer Ślizgu.
Pablo Escobar (Kolumbijski Katar) - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
20:33:00, 04-03-09
Ma plusy i minusy. Jeżeli ktokolwiek kupi te MP3 jest sukces. A w sumie każdy ma wolny wybór CD czy MP3 i tyle. Akurat tu bym Seby nie atakował. Pomysł nie głupi. Jeden woli w formie elektronicznej, drugi kupić nośnik z całą otoczką. Mamy demokracje i wolność wyboru każdy sposób sprzedaży z korzyścią dla artystów jest dobry.

PS. Są osoby może nie w tych kręgach które twierdzą, że prawdziwa jakość i dusza to dobry Vinyl a nie cyfrowa CD. Tylko na dobry sprzęt audiofilski z szafą winyli mało kto może sobie pozwolić. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
20:38:02, 04-03-09
Ja myślę, że prawdziwa jakość to katarynka, ale mało jest tak wyrafinowanych słuchaczy podzielających mój gust. Oczywiście tylko ja mam rację co do prawdziwej duszy i serca muzyki. Tylko katarynka daje to piękne uliczne brzmienie. Ci co twierdzą inaczej nie mają pojęcia o prawdziwej muzyce.

Czy ja komuś bronię kupować CD albo vinyle?

Twierdzę, że obecny system dystrybucji CD jest kosmicznie drogi i nieefektywny. Twierdzę też, że ludzie w większości nie są megamelomanami i nie potrzebują jakości CD do szczęścia. Twierdzę również, że mają w dupie niepraktyczne płyty CD i wielkie odtwarzacze. Wolą kupić iPhona i słuchać swojej muzyki gdziekolwiek będą i cokolwiek będą robić.

Kto płacze po kasecie magnetofonowej? Kto płacze po minidiskach? Kto twierdzi, że tego samego losu nie podzieli CD?
20:38:24, 04-03-09
Czy e-booki wypchnęły z rynku książki?
Czy masowa produkcja płyt CD spowodowała koniec koncertów?
20:45:35, 04-03-09
e-booki nie wypchną książki tak szybko bo ich przewaga nie jest tak duża jak MP3 nad CD.

Koncerty nie mają nic do CD.

A użyteczność MP3 do CD sprawdzić można łatwo. Czy masz szansę mieć przy sobie cały czas cała swoją kolekcję płyt i puszczać w dowolnym momencie dowolny kawałek? Oczywiście tak. Noszą 150 płyt CD w plecaku.

Poza tym CD ogranicza artystów. Koszt singla - za duży. Umarło coś takiego jak maxisingiel. I najlepszy przykład. Masz wenę. Super pomysł na koncept album. Rewelacja. Album musi się składać z 4 utworów każdy po 25 minut. Oczywiście wydasz to bez problemu na CD :)

MP3 zrywa te bariery. Wydajesz co chcesz, kiedy chcesz ile chcesz. Masz ochotę na maxisingla - wydajesz. Album - wydajesz. Ale nie musisz zbierać na siłę skitów i kawałków, żeby uzbierać te 60 minut. Nie masz pomysłu, żeby dokończyć album, ale masz 5 supertracków - wydajesz.

To jest inna strona tej rewolucji.

Ta pierwsza to biznesowa - dziś nagrywasz, jutro wydajesz. Pomijasz kupę ludzi, która kosi hajs na Twojej pracy.

Przemyślcie to dobrze. Każda rewolucja pchała świat do przodu.
Pablo Escobar (Kolumbijski Katar) - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
20:48:13, 04-03-09
Moglibyście jednak dać lepszej jakości ripy bo te 192 to mało jak na dzisiejsze czasy
20:48:22, 04-03-09
ALE PATRZ NA TO Z DRUGIEJ STRONY ZE CD NIE WYPCHNELO WOSKU Z RYNKU

DYSKUSJE Z TOBA SIE ZAZWYCZAJ NA TYM KONCZA ZE JAK BRAKNIE CI ARGUMENTOW TO BANUJUSZ, MIMO ZE NIKT CI NIE UBLIZA. 

ZAPYTAM JESZCZE O SKLADANKE HIP-HOP.PL JAK TAM IDZIE SPRZEDAZ? DOMYSLAM SIE ZE NIENAJLEPIEJ SKORO NORMALNE PLYTY SIE NIE SPRZEDAJA A CO DOPIERO SKLADANKA HIP-HOP.PL ZE STARYMI TRACKAMI

A JA MOWILEM ZE LEPIEJ BYLOBY NA PORTALU SPYTAC CO BY CHCIELI USLYSZEC SLUCHACZE
20:50:58, 04-03-09
Za jakość mp3 odpowiada wytwórnia - już to pisałem.

Jeszcze nikt tu nie dostał bana a jak na razie argumentów mi nie braknie. Odpisałem na każdy post i na każdy przytoczyłem kontr argumenty w takiej liczbie, że ciężko się odnieść do nich i nie widzę, żeby któs z nimi polemizował. Ty też tego nie robisz tylko wyciągasz z dupy wzięte tematy, które są nie związane z dyskusją. Co ma do tego składanka? Jest temat obok, gdzie udzieliłem odpowiedzi. Sprawdź sobie.
20:56:16, 04-03-09
NIECZYTELNIE SKLADASZ POSTY I NIE MA OPCJI CYTOWANIA WIEC CIEZKO TU SIE ODNOSIC DO KAZDEGO TWOJEGO ARGUMENTU.

PISALES ZE PODZIEMNE KAWALKI BEDA ZA FREE, TE "MAINSTREAMOWE" PLATNE. SKORO KTOS MA WYDAWAC MUZYKE BEZ POTRZEBY DYSTRYBUTORA TO JAK PODZIELISZ MP3 NA PODZIEMNE I MAINSTREAMOWE? TO CO REDAKCJA OCENI ZA FAJNE A CO NIE?
20:56:16, 04-03-09
Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Pokrótce tak można opisać dyskusję z sebą.
20:58:34, 04-03-09
Wszystko masz wyjąsnione tu:
www.hip-hop.pl/faq/

Napiszę to krótko - wytwórnie które będą chciały dawać kawałki - będą dawały. Te które będą sprzedawały będą sprzedawały.

Zbyt skomplikowane?
21:01:12, 04-03-09
ALE PO CO MI WYTWORNIA SKORO SAMEMU MOGE TO "WYDAC"? SAM PRZECIEZ PISALES ZE CD PRZECHODZI PRZEZ SZEREG ROZNYCH RAK A MP3 TO TAK PROSCIUTKO "WYDAC" WIEC PO CO MI TU WYTWORNIA?

CO DO SKLADANKI TO W OSTATNIM TEMACIE JAKI ZNALAZLEM NIE MA NIC O SPRZEDAZY. OSWIEC MNIE JESLI SIE MYLE
RIDŻFORSTER - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
21:05:26, 04-03-09
WIELKA BEJA Z CIEBEI %%% S E B A $$$$!

NACZYTALES SIE KSIAZEK O EKONOMII (CYT. O DARMOWYCH OBIADACH) I SWIRUJESZ CHUJ WIE CO Z TYM PORTALEM

BEJA Z SEBY
WyJaDaCz FoRuMkA - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
21:10:14, 04-03-09
Czerwona kreska wróci. Dla wybranych.

Faworyzujesz userów Seba?

Jedno forum, wszyscy dostaja po równo, tak powinno być.
21:10:25, 04-03-09
Sprzedawać mp3 na Hip-Hop.pl mogą jedynie osoby zaufane, współpracujące z Hip-Hop.pl, posiadające konto PRO.

CZYLI TRZEBA ZDOBYC TWOJE ZAUFANIE ABY STAC SIE MAINSTREAMOWCEM W DOBIE MP3 I ZARABIAC NA RAPIE? WYGLADA NA TO ZE CHCIALBYS BYC JAKIMS OJCEM CHRZESTNYM RAPU W MP3

Są to osoby, do których należą prawa majątkowe zamieszczanych mp3. Są to przeważnie wytwórnie lub sami wykonawcy.

WIEC PO CO MI JAKAS WYTWORNIA?

I JAK NIBY MAM Z WAMI PODPISAC UMOWE I JAK WYGLADA ROZLICZENIE Z WAMI? TEGO NIE MA W FAQ
anonim
Autor: Mądrzysz się za trzech nie widząc kon   Link do posta
21:24:35, 04-03-09
"Mądrzysz się za trzech nie widząc kontekstu, nie znając naszych planów, nie wiedząc jak wygląda sytuacja np. na rynku reklamy, nie mając pojęcia o przyszłości sieci i portali społecznościowych. Nie wiesz jakie są koszty wydawania i sprzedaży muzyki. Nie kumasz co to znaczy dla wytwórni terminy płatności narzucane przez sieci marketów. Nie masz pojęcia o biznesie.

A mądrzysz się za czterech.
"

BEKA.
PODSUMOWUJĄC, SEBA SIĘ MĄDRZY ZA PIĘCIU
anonim
Autor: Sali Spektra   Link do posta
21:36:26, 04-03-09
SEBA, A POWIEDZ CZY TEN PORTAL PROWADZISZ JESZCZE Z ZAJAFKI, CZY TO JUZ CZYSTY BIZNES?
Yurek - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: Yurek   Link do posta
21:40:01, 04-03-09
niektórzy raperzy mało zarabiają na rapie bo się marnie sprzedali za 2 złote
j.wyżej - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
21:42:29, 04-03-09
kiedyś rozmawiałem z jakimś realizatorem i mówił, że 192kb to max co taka przeciętna karta może wycisnąć. Oczywiście też wolę HQ no ale różny sprzęt ludzie mają.

Poza tym pomysł uważam za zajebisty. CD tak jak vinyle powinny być tylko kolekcjonerskie. Żadne media markty empiki sztyki patyki. Jeśli jest dobry artysta niech  zrobi kilka tysi kopii i sprzedaż tylko wysyłkowa a z marży dla tych sieci i dostawców dołożyć i obniżyć koszty wysyłki. Wszystko i tak w neta idzie. Po co mam tracić 1h na wypad po płytę, skoro firma kurierska mi to przywiezie i może by nawet do euroskrzynki weszła jak by mnie nie było :]

Reszta niech sobie kupuje tutaj na mp3 i 3 strony zadowolone. Artysta nie zrobi tego na swojej stronie, bo oglądalność ile tu przez dzień jest to on nawet przez rok nie ma. No i nie zamieści też o tym w info, bo news wyjebią.

Sprawa jest atrakcyjna dla artystów bo powstaje porównanie. Czy chce kilka% od wydafffcy czy jakieś 50/60 od hip-hop.pl.

ostatnia sprawa seba zostaw już slaffa z tym szlabanem bo różne są akcje w życiu na pewno nauczy się tam szanować $ .ty masz swoje zdanie on ma swoje zdanie jest kolekcjonerem cd i tyle.
21:43:23, 04-03-09
Autor: j.wyżej
Dodany: 2009-03-04 21:42:29 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]

Seba z czwartego konta
Mada Faqa You - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
21:46:00, 04-03-09
Jakby artysta chciał zarobić to by nie wydawał Płyty tyko u Ciebie mp3.
Jak mam płyte to mogę ją zrzucić na mp3 i słuchac gdzie chce
Więc teraz połowa podziemia będzie zarabiało na swoich hujowych maxisinglach o ile ktoś to kupi bo są za słabi żeby wydac to na CD. 
Kupujcie polskie mp3 <-- Tak to widzisz seba ? 
21:47:22, 04-03-09
AKURAT POPULARNE TO JEST WYDAWANIE ELEGANCKICH NIELEGALI NP. SSDI KTORE MOZNA KUPIC ZA DUZO NIZSZA CENE NIZ TE PLYTY ZE SKLEPOW I NIKT PRAKTYCZNIE NA TYM NIE ZARABIA

ARTYSCI PLACZA ZE SA OKRADANI PODCZAS GDY SAMI SPRZEDAJA MUZYKE NA KRADZIONYCH SAMPLACH
anonim
Autor: Mada Faqa You2   Link do posta
21:47:51, 04-03-09
Jebane entery znów kurwa seba nie działają weź to napraw 

asdsaadsads

Test ^
anonim
Autor: WaranZKomodo na banu   Link do posta
21:51:04, 04-03-09
SEBA PRAWDA JEST TAKA-NIE ZAWSZE SIĘ MUSISZ Z NAMI ZGADZAĆ ALE, GDYBY NIE MY TO NIE ZROBIŁBYŚ TEGO BIZNESU
DR.SLAFFik - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
21:53:36, 04-03-09

czemu za kazdym razem podkreslasz jaki to ty jestes fajny i jakie masz dobre KONTRARGUMENTY

nie trzeba nosci po  5 cd w plecaku wystarczy jedna cdeka z dusza... czego chyba ty nie pojmiesz.Teraz pewnie powiesz mi zebym sie nie wymadrzał  :). A co do tego jak sie ma polski hip hop napewno nie sugeruj sie tym ze mp3 to lepszy pomysl bo kondycja by sie napewno poprawila gdyby prawdziwi sluchacze zaczeli kupowac orginalne plyty a nie RS i nie mow mi tu okupowaniu mp3 bo w stanach  sprzedaja sie plyty raperow jak cieple buleczki.

ajajajaj - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
21:54:45, 04-03-09
POPIERAM SLAFFA W TYM TEMACIE W 100% BO SEBA CHYBA NIE WIE JAK TO JEST MIEC NOWEGO PACHNĄCEGO CEDEKA W RĘCE !!!
anonim
Autor: SEBA TO AMEBASEBA TO AMEBASEBA TO AME   Link do posta
21:55:19, 04-03-09
SEBA TO AMEBA
Madafaker YO - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
22:02:53, 04-03-09
"Twierdzę również, że mają w dupie niepraktyczne płyty CD i wielkie odtwarzacze." Kolego już kilka razy ludzie pisali ci że jak chcę posłuchać w domu muzy to sobie puszczę oryginalne CD i będę się jarał jakością.A jak chcę iść na miasto to mogę mieć mp3 ściągnięte z neta.A te gadanie ,że raper nie zarabia na wydawaniu płyt itp wygląda jak byś chciał nam na siłę wcisnąć swoją racje.I nie mów że raperom nie opłaca się wydawać płyt.Jakoś nie widzę żeby musieli zapierdalać w hutach żeby wiązać koniec z końcem.Żyją godnie i stać ich na drogie ubrania więc zysk z płyt mają.I nie muszą wydawać przez wytwórnie itp czego przykładem jest np. Gural.Sam wydaje płyty i zarabia na tym całkiem nieźle.I podchodź inaczej do forumowiczów bo zachowujesz się jak byś był pępkiem świata a prawda jest taka że my forumowicze bez tej strony będziemy żyć dalej ale czy wy możecie istnieć bez forumowiczów ??
nOoK The Fortune Teller - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
22:06:07, 04-03-09
SEBA-  ROZUMIEM, ŻE POSTANOWILISCIE SPRZEDAWAC MP3 PO "KOMERCYJNYM SUKCESIE" WASZEJ GÓWNIANEJ SKŁADANKI. TO, ŻE TA PŁYTA SIĘ SPRZEDAŁA Z DUPY I DOSTALISCIE ZWROTY, TO NIE ZNACZY, ŻE CD UMIERA  HE?
emekmk - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
22:06:26, 04-03-09
uważam ze pomysł nie jest zły, za punkty które tu sibie  uzbieram to kupie mp3 bo na co je wydać? w sklepie został juz tylko doniu i reszta chałapy. myśle ze reszta za swoje ptk zrobi tak samo.

ale i tak w uwazam jak slaff ze lepiej mieć cd na pułce niz mp3 na dysku
22:10:18, 04-03-09
A tam przykład z kasetami zupełnie nietrafiony, bo CD są po prostu lepsze. Lepsza jakość, więcej się zmieści, a cena niewiele wyższa
22:16:18, 04-03-09
a i jeszcze jeden punkt mojej wypowiedzi uwazasz sie za niewiadomo kogo jakbys ty nagralywal wydawal i sprzedawal te mp3 i cd.Z tym portierem to juz naprawde przesadzasz uwazasz sie za BIZNESMENA a wygadujesz takie glupoty.. kurwa zadna praca nie hanbi , ale co ty mozesz wiedziec...
22:19:05, 04-03-09
SEBA JAK ZAWSZE SIE UPIERA ZE JEGO POMYSL JEST WYBITNIE TRAFIONY A POZNIEJ WYCHODZA TAKIE RODZYNKI JAK SZTAMBUCH, SZALENI, WOJOWNIK CZY RUMOR
22:23:41, 04-03-09
dodaj kropu czerwona kreske...
neoreahecse - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
22:51:09, 04-03-09
To jest dobry pomysł tak długo jak długo będzie można ściągać bezpłatnie single i nielegale, teledyski też jak do tej pory. To, że CD wyginie może się i spełni ale najwcześniej za 10 lat, kiedy Seba i Hex będa już właścicielami Internetu. Chociaż każda nowa dobra płyta wychodzi na winylu, to może z 5% użytkowników hh.pl widziało gramofon, co nie? Jestem zdecydowanie za wszelką formą działalności mogącej pozwolić dobremu raperowi na koszenie więcej hajsu za robienie dobrego rapu. Na pewno będzie jakiś odsetek ludzi, którzy po prostu zabulą godzine po premierze, żeby mieć album i nie ruszać dupy sprzed kompa, czemu nie, dla wielu pewnie świetna opcja. Czekam tylko aż będę musiał zapłacić za możliwość używania czerwonej kreski, napisania więcej niż 10 postów dziennie, wysłania PW, czy ściągniecia czegokolwiek co jest na serwerze hip-hop.pl.
MondraGłowa - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
22:55:25, 04-03-09
ja mam beke z tych mp3. tak dla porownania: 1mp3 = 1zł. ja kupiłem płytę OCB i dałem 25 zł a jezeli kupiłbym to w mp3 to dałbym 20 zł za nic...bo to tylko mp3. nie ma ksążeczki itp. a co do odtwarzaczy, to ja mam dalej odtwarzacz CD SONY, ktory ma z 7 lat. jedyny bajer w nim to podbicie basu i system antywstrzasowy. i tak wole sluchac muzyki z wosku
CZARLI P` - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
22:56:21, 04-03-09
KAZDY KTO CHODZ RAZ WYCHODZIL Z EMPIKU Z PLYTA SWOJEGO ULUBIONEGO RAPERA W DNIU PREMIERY WIE JAK ZAJEBISTE JEST TE UCZUCIE. CO NIE ZMIENIA FAKTU ZE ZAWSZE ZANIM KUPIE PLYTE I TAK MAM NA DYSKU W TO SAMO W MP3
MondraGłowa - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
22:58:00, 04-03-09
ja mam beke z tych mp3. tak dla porownania: 1mp3 = 1zł. ja kupiłem płytę OCB i dałem 25 zł a jezeli kupiłbym to w mp3 to dałbym 20 zł za nic...bo to tylko mp3. nie ma ksążeczki itp. a co do odtwarzaczy, to ja mam dalej odtwarzacz CD SONY, ktory ma z 7 lat. jedyny bajer w nim to podbicie basu i system antywstrzasowy. i tak wole sluchac muzyki z wosku

edit:

skoro jest milion pośredników (mniej wiecej tyle wyliczyłeś Seba) i oni biorą jedynie 5 zł więcej z tym, ze to jest wydane w formie fizycznej, to mozna sie domyslec jaki masz Ty hajs z tego...
neoreahecse - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
23:21:42, 04-03-09
No dobra ściągnąłem sobie jeden numer Fisza, żeby być obiektywnym i w sumie nie mam zastrzeżeń. Wszystko czytelnie, przejrzyscie, Mp3 brzmi OK. Pomysł dobry i ładnie wygląda, bez lizania dupy, mam nadzieje, ze te gadki o hajsie dla wydawcy i wykonawcy to nie zadna sciema tylko czytelne i proste biznesy tak jak piszesz. Jednako naprawdę przesadzasz z tymi hasłami: CD to przeżytek. Aha i jeszcze jedna opcja - okładka w dobrej jakosci - to czesc albumu tak czy nie? Ją tez by sie przydało dodać.

a ten fragment regulaminu 11.Kupiony utwór Użytkownik może odsłuchać lub pobrać dowolna ilość razy, z tym że dzienny limit odsłuchań i pobrań wszystkich utworów dla jednego konta wynosi 200 razy.

rozpierdala HAHAHA
anonim
Autor: hip-hop fan   Link do posta
00:56:08, 05-03-09
SEBA weź się nie ośmieszaj! Opowiadasz jak to źle, że płyty CD się sprzedają w sklepach bo zarabiają na tym dystrybutorzy, sklepy blablabla A TY kolego nie kosisz hajsu z tych sprzedawanych mp3 ??? Kolejny argument też był dobry - wiesz dlaczego tak mało płyt się sprzedaje? Bo u nas w Polsce tradycja kupowania płyt niestety zanikła. I tutaj nie pomogą książki z ekonomii jak ktoś trafnie stwierdził. Na Zachodzie Europy a w USA to już w ogóle ogromna ilość osób ma szacunek do artystów i kochają wręcz mieć masę winyli, kaset bądź CD. Jak sądzisz co robi większe wrażenie : np. calusienkie Queensbridge na kompaktach, czy folder "hip-hop" na Twoim kompie ????? Nie to że dystrybucja jest droga tylko mniej płyt się sprzedaje. Przecież w Stanach płyty schodzą jak świerze bułeczki. Dodasz do tego wiekszy kapitał, lepsze kontrakty reklamowe i już masz odpowiedź dlaczego u nas raperzy są "biedni". Wiesz, korzystałem niedawno z discmana : wziąłem "ATLiens" Outkastu i wyszedłem na ławkę pochillować. I nie oszukujmy się - to jest dla Ciebie poprostu zarobek a nie tam gadanie, że chcesz pomóc artystom, że tamci ich okradają. Lepiej zobacz co OSTRY ma napisane na koszulce w klipe "po drodze do nieba" I tyle w temacie
anonim
Autor: ssssssssssssssssss23   Link do posta
07:35:16, 05-03-09
mp3 - hajs do seby,(50%) do tego numeru 73XXX co kurwa esy sie wypisuje, hajs do wydawnctwa? 10gr? 20? beka
hoobert - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
08:25:32, 05-03-09
Jak dla mnie to pomysł całkiem dobry. Zawsze z tego może być jakiś dodatkowy zysk dla wykonawców, więc dlaczego by nie spróbować. Pewnie im samym taki pomysł jest na rękę, bo nic nie muszą robić a floty przybywa. Ogólnie to nie rozumiem całego zamieszania. Nie chcesz to nie kupuj, proste.
boniu - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: boniu   Link do posta
08:28:25, 05-03-09
wole dac 10 -15 pln więcej i miec oryginał z folią, książeczką i pudełkiem. I Seba pomyśl że jak mp3 wyprze cd-ki z rynku to ile tysięcy ludzi straci pracę.
11:49:33, 05-03-09
Mam realne fleszbeki z wielu takich dyskusji wcześniej. Zawsze wychodziło potem na nasze. OK - chcecie CD, kupujcie dalej, a w tym nie ma przyszłości. Jakbyście bardzo zaklinali życie, to sprzedaż CD spada.

Tak samo kryzys dotknie budżety reklamowe, a to przełoży się na dochody wszelkiej maści portali społecznościowych. One będą musiały znaleźć pieniądze i je znajdą. W Waszych kieszeniach. To koniec darmowej treści w sieci. I płatne konta i płatne usługi dodane jak na przykład sprzedaż MP3, sprzedaż biletów wkrótce staną się standardem.

Czy tego chcecie czy nie.
11:56:44, 05-03-09
FLESZBEKI TO MOZE OD KWASOW
ZASTANOW SIE ILE RAZY TO FORUMOWICZ PODSUNAL WAM JAKIS POMYSL? ALE TY ZAWSZE STAWIASZ SIEBIE PONAD KAZDYM

MP3 NIE WYPRZE CD ZE WZGLEDU NA JAKOSC

I JAK TAM Z TA SKLADANKA? NIE ZNALAZLEM TEMATU, OSWIEC MNIE JAK JAKIS JEST GDZIE MOWISZ O SPRZEDAZY
12:10:46, 05-03-09
NO I JAK SIE SEBA ODNIESIESZ DO TEGO?
di.com.pl(...).html

CZY DLA WAS WIARYGODNE ZRODLO TO TYLKO KOSZERNA? (KONEKSJE HEXA Z SLD WSKAZYWALYBY NA TO)
12:33:42, 05-03-09
Na pewno w nieskończoność będziemy iść przeciw światowym trendom. Na pewno.

Stawiam się ponad każdym bo może to wreszcie trafi do Twojej głowy, ale jestem tu właścicielem i odpowiadam własnym majątkiem za to. Więc nie jestem na równi z każdym.

Realizuje te pomysły, które są dobre z punktu widzenia naszego żywotnego interesu. Czy zrozumienie tego prostego faktur wykracza poza Twoją percepcję?

Poza tym pokaż mi inny portal, firmę cokolwiek, gdzie szef tak często i tak otwarcie dyskutuje z userami. Masz tak na gronie? na N-K? A może na fotce? Na wykopie?
mrowczak. - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
12:40:34, 05-03-09
NA EPULSIE BEZ PROBLEMU MOZNA PISAC Z WLASCICIELEM.

MA TAM KONTO, FOTKI I WOGOLE.

Siwy_Dym - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
12:44:29, 05-03-09
SEBA A CO KOLEGOW SZUKASZ ?

POGADAC MOZNA CZEMIU NIE
Siwy_Dym - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
12:51:45, 05-03-09

Z TYCH DYSKUSJI NIE WYNIKA NIC . POMYSLOW BYLO TYSIACE ZE STRONY USEROW I NIEWIEM CZY KTORYKOLWIEK BYL ZREALIZOWANY , SZKODA ZE NIE SPRZEDAJECIE WIRTUALNYCH CIASTECZEK I HERBAT CO BY SIE MILEJ DROGI SEBSONIE ROZMAWIALO
13:43:19, 05-03-09

o dziala

CZWÓRECZKA_NDB - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
16:26:39, 05-03-09
i tak nie kupię jak kupować to cd na huja płacić za mp3 jak to możesz mieć za darmola
16:32:05, 05-03-09
HAH, TO ZE JESTES WLASCICIELEM I ODPOWIADASZ ZA FIRME WLASNYM MAJATKIEM TO NIE ZNACZY ZE JESTES NAJMADRZEJSZY

NA GRONIE TEZ JEST GRONO "BRANDLAY" CZY TAM "TWOJ SERWIS GRONO" I NORMALNIE MOZNA SOBIE POROZMAWIAC Z OBSLUGA

CALY WASZ "SUKCES" POLEGA NA TYM ZE BYL WIELKI BOOM NA HIPHOP W 2000R. A INTERNET PRAKTYCZNIE RACZKOWAL W POLSCE, NIE BYLO TAKIEGO SERWISU JESZCZE I ZROBILISCIE ZWYKLA STRONE. POPULARNOSC (CZYLI UZYTKOWNICY NAD KTORYMI CZUJESZ WYZSZOSC) ZROBILA DALEJ SWOJE

MYSLE ZE TAKI "BIZNES" POPROWADZILBY SREDNIO ROZGARNIETY ROLNIK

DALEJ POSZLISCIE W OUTSOURCING BO ZORIENTOWALISCIE SIE ZE NA SAMYM HIP-HOP.PL NIE WYZYJECIE I NA SZYBKOSCI ROBILISCIE ROZNE KURSY (PRZYNAJMNIEJ TAK MIALES NA SZTAMBUCHU KTORY TEZ BYL WASZYM MADRYM POMYSLEM)

GLUPI 4CHAN OSIAGNAL TAKI SAM SUKCES Z TYM ZE NA WIELKA SKALE. NIE TRZEBA ROBIC NIC PRZY OBSLUDZE A HAJS SAM SIE NABIJA
Madafaker YO - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
16:39:23, 05-03-09
"Poza tym pokaż mi inny portal, firmę cokolwiek, gdzie szef tak często i tak otwarcie dyskutuje z userami. Masz tak na gronie? na N-K? A może na fotce? Na wykopie?"

Ciesz się ,że masz na tym forum z kim pogadać.Pamiętaj że jak nie będzie użytkowników tej strony i nie będzie odwiedzin hip-hop.pl to prędzej czy później (ze wskazaniem na to pierwsze) znikniecie i tyle.Więc nie zgrywaj tu jakiegoś boga itp. bo jak by nie patrzył jesteście uzależnieni od nas zwykłych zjadaczy chleba ale czy taki wielki biznesmen jak ty to zrozumie ?
PEACE ;]
nOoK The Fortune Teller - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
16:56:54, 05-03-09
A JAK TEN PORTAL JUZ UPADNIE, TO SKAD BEDE MOGL WZIAC SWOJA KUPIONA MP3?
17:30:55, 05-03-09

Jak będziesz kupował mp3 to portal nie upadnie.
17:32:52, 05-03-09
TO JAK TAM SLAWKU Z TYMI WYTWORNIAMI? PO CO MI TA WYTWORNIA?
I NA JAKIEJ ZASADZIE SIE Z WAMI PODEJMUJE WSPOLPRACE?  WYTLUMACZ SEBA VEL SLAWEK VEL PANIE DARIUSZU
anonim
17:42:05, 05-03-09
SEBA weź się nie ośmieszaj! Opowiadasz jak to źle, że płyty CD się sprzedają w sklepach bo zarabiają na tym dystrybutorzy, sklepy blablabla A TY kolego nie kosisz hajsu z tych sprzedawanych mp3 ??? Kolejny argument też był dobry - wiesz dlaczego tak mało płyt się sprzedaje? Bo u nas w Polsce tradycja kupowania płyt niestety zanikła. I tutaj nie pomogą książki z ekonomii jak ktoś trafnie stwierdził. Na Zachodzie Europy a w USA to już w ogóle ogromna ilość osób ma szacunek do artystów i kochają wręcz mieć masę winyli, kaset bądź CD. Jak sądzisz co robi większe wrażenie : np. calusienkie Queensbridge na kompaktach, czy folder "hip-hop" na Twoim kompie ????? Nie to że dystrybucja jest droga tylko mniej płyt się sprzedaje. Przecież w Stanach płyty schodzą jak świerze bułeczki. Dodasz do tego wiekszy kapitał, lepsze kontrakty reklamowe i już masz odpowiedź dlaczego u nas raperzy są "biedni". Wiesz, korzystałem niedawno z discmana : wziąłem "ATLiens" Outkastu i wyszedłem na ławkę pochillować. I nie oszukujmy się - to jest dla Ciebie poprostu zarobek a nie tam gadanie, że chcesz pomóc artystom, że tamci ich okradają. Lepiej zobacz co OSTRY ma napisane na koszulce w klipe "po drodze do nieba" I tyle w temacie
17:48:15, 05-03-09
Widzisz Kropek, masz ten problem, że możesz nie pamiętać, że w 2000 albo 2002 nie byliśmy ani pierwsi ani jedyni, ale teraz zostaliśmy jako jedyni. Dlatego, że byliśmy najlepsi i do najlepszych przychodzili ludzie. Dlatego wygraliśmy ten wyścig.
17:50:10, 05-03-09
HAH, CO SWIADCZYLO O TYM ZE NIBY BYLISCIE NAJLEPSI? JAKIE JESZCZE MIALES WITRYNY W 2000 ROKU? JA NIE PAMIETAM BO WTEDY TO JESZCZE MODEMIK BYL GRANY CHYBA. STALE LACZE NIECO POZNIEJ SIE OGARNELO

EDIT

I NAPISZ MI W KONCU O TYCH MP3 JAK SIE ROZLICZAC ITD. BO JUZ 3 RAZ PYTAM
17:53:19, 05-03-09
o kurwa ale dałem temat 2dni ile postów dobry jestem w chuj mam rację jak zawszę i wiem co dodawac hehe
18:00:49, 05-03-09
Masz wszystko opisane w FAQ i w regulaminach. Nie mam czasu żeby tobie to tłumaczyć indywidualnie.
18:03:49, 05-03-09
ALe sie Seba napinasz napierdoliłeś już z 20 ponad postów srasz się do ludzi by cię wspierali i twoje marne mp3 za hajs kupowali/ i jebie mnie to czy raperowi się powodzi czy nie... Znam rapera co nagrywa rap od wielu lat sprzedaję płyty i pracuję jako kurier i się nie wychyla bo jest prawdziwy MP3 ZA HAJS TYLKO DLA DEBILI a na tym portalu nie ma takich bo to typowi cwanaczki ELLO/Kupujcie płyty jeśli chcesz Chodź na Koncerty jeśli możesz nie kupuj MP3 bo nie możesz być Debilem
18:10:22, 05-03-09
TO JESZCZE OSWIEC MNIE CO Z TA SKLADANK BO SZUKALEM I NIC NIE MA O SPRZEDAZY

EDIT

NO I WCIAZ NIE ROZUMIEM PO CO MI WYTWORNIA SKORO TA SPRZEDAZ MP3 MA NIBY ULATWIAC DROGE ARTYSTOM. CZY NIE MOGE SPRZEDAWAC MUZYKI JAKO OSOBA FIZYCZNA?
18:38:43, 05-03-09
Dokładnie. Wytwórnie są im nie potrzebne. Ale np. ostra nie obejdziesz, bo jest asfalt. Tede, gural, sokół robią na własny koszt więc im to pewnie na ręke. Więc to zależy czy ktoś siedzi w wytwórni, czy sam jest wytwórnią czy nie ma wytwórni a robi dobry rap :] Czyli co teraz wytwórnie zbankrutują? Mi tam pasuje, Nie pamiętam poza chyba asfaltem kto by był zadowolony z wytwórni, zawsze narzekali na słabą promocje, i że wiszą kase i nie mówią ile sprzedali płyt
anonim
Autor: jpppppppppppppppppppppppppppppppppppp   Link do posta
19:49:17, 05-03-09
PAMIETAM, ZE BYLO JESZCZE HIPHOP.PL (I ICH AKCJE, ZEBY NIE LACZYC HIPHOPU Z KRESKA), PUREHIPHOP.PL, ALE BYLY CHUJOWE CO TU DUZO MOWIC, TYLKOKONKRET.NET (TAK TO SZLO?) BYLO ZAJEBISTA WITRYNA, ALE COSTAM CHLOPAKOM NIE WYSZLO, SZKODA. ELO
19:54:50, 05-03-09
TYLKOKONKRET.NET TO TERAZ JEST KONKRET PROMO I ZAJMUJA SIE ORGANIZACJA IMPREZ, I CHYBA LEPSZE HAJSY NA TYM KOSZA

A PUREHIPHOP I HIPHOP BEZ KRESKI CHYBA ISTNIALY JAKOS DO 2005 CZY COS TAKIEGO O ILE SIE NIE MYLE
21:23:24, 05-03-09
ja pamiętam hiphopart.pl czy coś takiego. Ze względu na prawdopodobnie jedyną możliwość oglądania i ściągania polskich klipów w necie a było ich troche.
anonim
Autor: MÓJ PODPIZZ   Link do posta
01:15:00, 06-03-09
INTRYGUJE MNIE PODEJŚCIE SEBY

KAŻDY KTO CHCE SIĘ UTRZYMAĆ NA RYNKU, PRZED WPROWADZENIEM PRODUKTU/USŁUGI/ZMIANY PRZEPROWADZA BADANIE RYNKU, CZYLI PYTA UŻYTKOWNIKÓW, OBECNYCH LUB POTENCJALNYCH, CO SĄDZĄ NA TEMAT POMYSŁU.

ALE SEBA TO WIZJONER, REWOLUCJONIZUJE NIE TYLKO POLSKI HIB CHOB ALE I OSNOWY MARKETINGU.

CZY TO WYMYŚLANIE KOŁA NA NOWO? NIE, BO WG SEBY KOŁO TO PRZEŻYTEK
20:31:51, 06-03-09
Seba czy Ty tak to widzisz:
Typek ściąga sobie płyte mp3, Drukuje sobie okładke, Nagrywa płyte, wycina okładkę wkłada do pudełeczka, a później dajmy na to że idzie po koncercie żeby mu artysta podpisał płyte. Jak myślisz że jak by zareagował ? "Ej siema Adam patrz ściągnałem twóją płytę legalnie, serio podpiszes mi ? " Mysle że by kopa w dupe dostał.
FUCKTYCZNIE - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
20:53:33, 06-03-09

JAK JUŻ KUPIE ALBUM TO CHYBA NIE BĘDZIESZ MIAŁ NIC PRZECIWKO JEŻELI GO POŻYCZE PARU ZNAJOMYM Z FORUM ?

PYTANIE HIPOTETYCZNE BO I TAK NIE KUPIE

21:00:44, 06-03-09
TAM W ANKIECIE DO ODPOWIEDZI ZE Z MP3 POWINIENES DAC OPCJE "Z MP3 BO JEST ZA DARMO"
BASKA KWARC - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
15:39:01, 07-03-09
JAK TO DZIALA NA ZASADZIE 1 GŁOS = 1 PUNKT = 1 MP3KA SKLADANKI HH.PL
KURWIX - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
16:47:43, 07-03-09
anonim
Autor: łdz   Link do posta
17:04:16, 07-03-09
Już widze jak raper odbiera złotą płyte za 15tys sprzedanych empetrójek hahaha seba ogarnij sie z tym że cd nie ma przyszłości.
B Z D U R A
anonim
Autor: ASA   Link do posta
17:13:24, 07-03-09
PRZYKRO MI. MNIE TEZ BOLI ZE RAP, PUNK, HARCORE, METAL ITD. PRZESOWA SIE CORAZ BARDZIEJ DO INTERNETU ALE NIC NA TO NIE PORADZIMY.  NIEKTORZY TUTAJ NIGDY NIE POCZULI KLIMATU PRZEGRYWANEJ KASETY A NIEKTORZY NIEGDY NIE DOSWIADCZA KLIMATU PRZEGRYWANEJ CD. SPRZEDAZ MP3 JEST NIEUNIKNIONA, TYMBARDZIEJ ZE RAP ROBI SIE CORAZ BARDZIEJ MUZYKA ROZRYWKOWA, TWORZONA DlA MAS NIE DlA WASKIEGO KREGU. SEBA MA RACJE. MP3 MA DUZA SZANSE ZEBY WYPCHNAC CD.

ALE JA I TAK BEDE KRADL BO MAM W DUPIE ZAROBEK ARTYStY, NIECH IDZE DO PRACY JAK MU SIE NIE PODOBA JEGO "CIEZKIE" ZYCIE.

09:27:11, 08-03-09
Seba czy Ty tak to widzisz: 
Typek ściąga sobie płyte mp3, Drukuje sobie okładke, Nagrywa płyte, wycina okładkę wkłada do pudełeczka, a później dajmy na to że idzie po koncercie żeby mu artysta podpisał płyte. Jak myślisz że jak by zareagował ? "Ej siema Adam patrz ściągnałem twóją płytę legalnie, serio podpiszes mi ? " Mysle że by kopa w dupe dostał.
anonim
15:30:03, 08-03-09
PO CHUJ MA KUPOWAC MP3 ZEBY JE WYPALAC NA PLYCIE

AHAHAAHAHAHA

PO TO SIE KUPUJE MP3 ZEBY KURWA NIE MIEC TYCH ZJEBANYCH PLYT
A JAK SE CHCESZ JE MIEC NA PŁYCIE TO SE KUP CD

KURWA CO ZA MÓZGI TU SIEDZĄ
Hex - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: Hex   Link do posta
15:41:40, 08-03-09
Odszukajcie sobie na Hip-Hop.pl stare posty w których dyskutowaliśmy, że prasa papierowa zginie. Znalazłem chociażby jeden w którym wróżyliśmy upadek w tym czasie najbardziej znanego ( www.hip-hop.pl(...)28693 ), Ślizgu. Mam wrażenie że mam deja vu, kiedy czytam dyskusje o tym, że mp3 nie wyprą CD.

Mp3 wyprze CD, ponieważ płyta sama w sobie nic nie wnosi, podobnie jak papier nie wnosi nic do gazety. Ja od 2 lat nie słucham płyt CD, mimo że mam 3 bajeranckie przenośne odtwarzacze CD. Na dzień dzisiejszy słucham muzyki z: iPoda Shuffle, iPhone, mojego laptopa lub w samochodzie z radia, które niestety nie ma wejścia na zewnętrzny player. Wszystkie media tradycyjne czeka powolna śmierć. Jedne zginą szybciej, inne wolniej.
Dzięki naszemu rozwiązaniu do sprzedaży muzyki, wykonawcy dostają 50% pieniędzy ze sprzedaży muzyki. W przypadku płyt CD jest to znacznie, znacznie mniej, a często sprzedaż nie pozwala wyjść powyżej zera. Dzięki temu możemy sprzedawać muzykę o ponad 50% taniej niż tradycyjne sklepy. Zarabiają wykonawcy i wydawcy, oszczędzają klienci. Nad kim zatem ludzie chcą się litować? Jedyną poszkodowaną stroną są sklepy muzyczne, bo to dla nich potrzebna jest płyta CD, aby mogli na nią nakleić kod przeciwkradzieżowy i aby ich klienci mogli kupić muzykę i przepłacić 4-krotnie. W momencie gdy gra muzyka w głośniku, nie ma znaczenia źródło, o ile zachowana jest porównywalna jakość. Bitrate czy inne szczegóły, to tylko szczegóły, które można szybko zmienić. Procesu zmian jednak nie da się odwrócić. Po co zatem kupować muzykę kilkakrotnie drożej aby później i tak zripować ją do mp3 lub innego analogicznego formatu w iTunes czy Windows Media Player.
20 lat temu komputery miały tekstowe, czarno-białe ekrany albo były podpinane do telewizora. Dzisiaj w iPhone jest moc obliczeniowa większa niż 20 lat temu w super-komputerze wykorzystywanym w ośrodkach naukowych. Ja nie jestem w stanie przewidzieć co będzie za 20 lat, mimo iż z takiego przewidywania i obstawiania żyję. Wszystkim, którzy są gotowi się zakładać, że CD przetrwa proponuję nie stawiać na to swojej głowy a nawet dłoni, bo wkrótce będziecie musieli wszystko odszczekiwać a dłonie mogą się przydać do obrony na forach kolejnej umierającej technologii.
Tylko po co w ogóle obstawiać? Technologie wchodzą i wychodzą. CD zastąpiło kasetę kompaktową, a kaseta kompaktowa zastąpiła taśmę na szpuli, która to zastąpiła płytę winylową. Cieszcie się, że żyjecie w ciekawych czasach, gdy możecie głosować swoimi portfelami na przyszłe technologie. Za kilka lat nikt nie będzie się Was pytał jaką technologię wybieracie, będą tylko cyfrowe. Przetrwa ta technologia, za którą jesteście gotowi płacić. A jeżeli kradniecie muzykę i jeszcze się z tego cieszycie, to i tak już głosujecie. W przypadku gdy przychód wynosi zero, wykonawcy poprą medium, które będzie dla nich tańsze. Internet jest najtańszy. Jeżeli kochacie płyty CD, to ich nie zdradzajcie.

schwarz - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
16:06:10, 08-03-09

jak dla mnie to akurat ten pomysł jest niezły i nie ma co obrzucać Seby gównem jeśli na to nie zasłużył.

Chujowo że jakość niespecjalna ale ogólnie pomysł mi się podoba. Sam kupował raczej nie będę bo jak już mam płacić za muzykę to chcę pudełko, książęczkę, krążek itd ale pomysł brzmi nieźle choć nie wróżę mu sukcesu bo ludzie są zbyt przyzwyczajeni do ściągania płyt za friko żeby nagle zacząc za to płacić

pazidlak - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
16:08:03, 08-03-09
cd predzej pierdolna w kalendarz od winyli
anonim
Autor: dadigan1   Link do posta
16:08:05, 08-03-09
wszystko fajnie Hex tylko jeśli naprawdę myslcie o rozwoju tej Waszej nowej usługi to MUSICIE zrobić 2 rzeczy:

1. wprowadzenie mozliwosci kupna punktow poprzez smsy. to jest chyba tak oczywiste ze nie trzeba tlumaczyc.

2. Dodanie na stronie glownej gdzies obok ikonek "graffiti, forum, taniec, hip-hop.tv" ikonki "PLATNE MP3". Jako ze news i artykul na glownej niebawem znikna to wszyscy zapomna ze jest taka mozliwosc na hip-hop.pl

Poza tym radzilbym też troche pozmieniać w dziale "Muzyka" w "NOWE MP3 DO KUPIENIA" nazwy. Jak na razie widoczne sa tylko tytuły płyty, Tak wiec gdy widze ze jest coś nowego jak "V6" to mysle ze jakis gimbus wlasnie dodal swoje pseudo nagrywki. A jak kliknalem to sie okazalo ze to plyta dj 600V. Dlatego radze dopdac autora obok plyty i w ogole posegregowac dodane platne albumu na te normalne legalne albo i nielegalne ale o wysokim poziomie jak lady vnm, jimi, tetris, pogo, wocc  itp.  i wyrzucic nagrywki pesudo raperow z podziemi9a. Bo skoro jesli pisze "platne" to znaczy ze takie tore moge kupic a nie jakies darmowe nagrykiw kogos tam z nikad. Nie chce klikac w jakis nolnejmow. Mam nadzieje ze zrozumieliscie o co mi chodzi.
schwarz - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
16:15:02, 08-03-09

^^napisał wszystko co bym poprawił

dosyć długo szukałem opcji kup mp3, większość potencjalnych klientów nie ma kont więc smsy będą dobrym pomysłem

19:14:25, 08-03-09
1. Kupno przez SMS odpada z uwagi na gigantyczne prowizje operatorów tego typu płatności. W skrócie, musielibyście płacić 2 razy więcej za to samo. Z drugiej strony, obiecaliśmy wykonawcom 50% więc przy płatnościach SMS nasza prowizja wyniosła by zero.
2. Reklamy będą się pojawiały. Nie zamierzamy jakoś szczególnie eksponować płatnych mp3, ponieważ w naszym systemie to wykonawca określa, które utwory są płatne. Jeżeli zatem np. O.S.T.R. stwierdzi, że lubi użytkowników Hip-Hop.pl, bo kupują jego mp3, może dać za darmo np. 1 albo 2 utwory z płyty.
anonim
Autor: MÓJ PODPIZZ   Link do posta
19:31:31, 08-03-09
Autor: MÓJ PODPIZZ
Dodany: 2009-03-06 01:15:00 Host: ---.132.136.182INTRYGUJE MNIE PODEJŚCIE SEBY

KAŻDY KTO CHCE SIĘ UTRZYMAĆ NA RYNKU, PRZED WPROWADZENIEM PRODUKTU/USŁUGI/ZMIANY PRZEPROWADZA BADANIE RYNKU, CZYLI PYTA UŻYTKOWNIKÓW, OBECNYCH LUB POTENCJALNYCH, CO SĄDZĄ NA TEMAT POMYSŁU.

CIESZY MNIE ŻE SZYBKO PODCHWYCILIŚCIE MOJĄ SUGESTIĘ, TO SIĘ CHWALI (MÓWIĘ O ANKIECIE)
MistrzForum - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
19:54:24, 08-03-09
Kurwa mp3 były i będą dalej za free dostępne w necie i dlatego będe je ściągał, czasem kupie oryginał w sklepie.
MistrzForum - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
20:00:02, 08-03-09
Tak tak Hex i co książka też lepsza na ekranie niz na papierze? będziesz czytał ebooki zamiast książek? Pierdolenie takie, normalne, ze to reklamujecie bo kase na tym będziecie zarabiac.
anonim
20:59:43, 08-03-09
Słyszałem o tym, że operatorzy biorą takie ogromne prowizje ale wsadziłem te opowieści między bajki. Jednak to prawda. W takim razie z całą pewnościa uważam że Wasz projekt nie będzie się cieszyć popularnością i pewnie padnie. Bylo juz kilka serwisow ktore udostepnialy taka usluge ale padaly po kilku miesiacach. 

Wiem, że masz Hex 10 razy większe doświadczenie i wiedze ode mnie ale jezeli nie dasz dzieciakom 13-14 letnim mozliwosci doladowania sobie punktow poprzez sms to platne mp3 bedzie usluga marginalną.

A co do drugiego punktu nie rozumiem co ma OSTR do rzeczy. Chodzi o to by każdy mógł jednym kliknięciem sprawdzić co jest nowego do kupienia. By to weszlo w nałóg jak forum czy sprawdzanie newsow Oczywiscie duzo osob zacznie teraz ladowac na hip-hop.pl swoje stare plyty jak np. Paktofonika, Kaliber itp. Tylko ze jezeli nikt nie bedzie o tym wiedzial to nikt tego nie bedzie kupowal. A jako user daje Ci 100% pewnosc ze na jakiekolwiek reklamy i banner na hh.pl, nawet jakby przedstawialy gołe kobiety, sram z góry. Przepraszam za język ale inaczej nie moge ując mojej niechęci do reklam. (Poza tym Seba zapowiadal ze konta platne nie beda mialy reklam czyli te konto na ktorych sa punkty nie beda mieli reklam ze sa nowe plyty... czyli jedyni potencjalni klienci nie beda o tym wiedzielei, a Ci ktorzy nie zamiarzaja nic kupic beda o tym wiedzieli,. Calkowicie nielogiczne.)

A takie podejście, że niechcemy nic na siłe nikomu wpychać nie służy rozwojowi tej funkcji. Przynajmniej na poczatku mozna by sprobowac. Odniosłem Wrazenie Hex ze juz sie pogodziles z tym ze Wasza nowa usluga mimo ze jest bardzo fajna nie odniesie komercyjnego sukcesu. Obym sie mylił.
00:11:45, 09-03-09
Nie wiem po czym odniosłeś wrażenie, ale jest ono złe i bezpodstawne.
Proces tworzenia nowego Hip-Hop.pl jest procesem ciągłym od ponad 9 lat. Od ponad roku pracowaliśmy nad ujednoliceniem wizytówek, sposobu przechowywania mp3 i innymi modułami potrzebnymi do uruchomienia sprzedaży muzyki. Byliśmy już gotowi z częścią systemu, więc go udostępniliśmy. Dalsze zmiany przyjdą wkrótce.
outpt - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: outpt   Link do posta
12:00:23, 09-03-09
@Hex: kompletna bzdura.widac ze nie znasz realiow rynku milosnikow dobrego brzmienia ktorzy za dobrej klasy odtwarzacz CD placa wiecej niz za samochod. vinyle to nisza ? jaka nisza !!1 polski rynek nie jest chlonny. wejdz na boomkat.com albo roughtrade, zonacz co sie dzieje w sweieci vinyli. pelen rozkwit. trzeba jednak wiedziec co sie chce - ja za grmofon dalek 4 tysiace euro i zaden vestax ani reloop ani nawet kombajn 1200SL bo to nei sa gramofony odsluchowe jak linia czeskiego pro-jecta czy LInn LP12 itp itd. polakow nei stac na sprzet i plyty to raz.polacy wola gorsza jakosc bo maja w dupei jakosc stad sciagaja z rapidshare pliki 192 kbps co brzmi wrecz zalosnie - ALE - jesli sluchaja tego na glosniczkach Manta Multimedia to w cyzm problem ? mp3 charczy blo glosnik charczy i familiada i wszysto gra. temat wogole jest tendencyjny - zaden milosnik dobrego dzwieku nie wyprze plyt Cd wirutalnym plikiem. owszem, format jest potrzebny, jak tu niektorzy udowodnili, wiecej swobody dla artysty, i dla sluchacza. trzeba jednak powiedziec wprost - ladowanie 192 kb na ipoda i sluchanie muzy w autobusie... to nie jest powazne sluchanie muzyki. sorry ale nei jest. ja slucham tak ze siadam, i kurwa slucham. i bawi mnie to tak zajmuje sobie czas. a nie latam i mysle o dupie maryni i przy okazji w tle zapodam papadance czy inne gowno. swiadomosc polskiego sluchacza muzyki raczkuje niestety, czego sluchasz ? wszystkiego. no jak kurwa, to hustawek i pisku opon tez ? o arii operowych tez ? ludzie nie maja swiadomosci muzycznej w kraju. zamykaja sie w malych swiatkach, dajmy na to hip hop, albo kurwa metal czy inny szajs i tak siedza i napychaja sobie lby jedna sieczka przez 10 lat a potem puscisz im holldysa i EEE ale gowno. niestety. a jak nei ma swiadomosci muzycznej, to sprzetowej tyz nei bedzie. a za tym spada sprzedaz plyt i rosnie popularnosc marnej jakosci mp3 z internetu i torrentow. czy to oznacza ze rynek maleje ? nie, tylko u nas sie pozmeinialo i tyle. a jak piszesz ze plyta nic nie wnosi to mi przykro, byc moze ciebie nei stac ale nie zabnierzesz mi radochy jak odfoliowuje nowa plytke ogladam ksiazeczke i trzymam to w reku a muza leci  z glosnikow. a z mp3 ? sciagnales, nawet kurwa nie wiesz gdzie trzeba szukac, potem tafgujesz, leci w tle w foobarze czy winampie i tyle masz z muzyki. mp3 = fast food dzwieku. pozdro.
12:16:59, 09-03-09
Tak, amerykanie w latach 70 też twierdzili, że samochody to muszą być wielkie, mieć wielkie silniki, a spalanie? Palą tyle ile trzeba. Potem przyszedł kryzys naftowy i powoli do amerykańskich portów zaczęły przypływać statki wypełnione japońskimi autami.

Miłośnicy motoryzacji do dziś twierdzą, że prawdziwy silnik to co najmniej 6 cylindrów, ale takie naprawdę piękne brzmienie i przyjemność z jazdy daje tylko widlasta ósemka.

Ale rynek zweryfikował te twierdzenia. Owszem CD może brzmieć pięknie. Tylko czy ludzi na co dzień to obchodzi? Nie. Bo wolą to co jest praktyczne. A CD w porównaniu do MP3 jest tak praktyczny jak w ruchu miejskim krążownik szos z v8 a porównaniu do toyoty auris.

Możecie zaklinać się, że nie kupicie MP3. I nie kupujcie. Widocznie to oferta nie dla Was. Ale fanatycy CD są w zdecydowanej mniejszości.
13:39:34, 09-03-09
mam pytanie z innej beki
dajmy na to kupiłem mp3 i są one na moim wspaniałym HDD. Ale czy to, że oraz ile ich kupiłem jest jakoś "przypisane" do mojej wizytówki albo coś w tym stylu? Czy nie, a wtedy jeśli zjebie mi się dysk to muszę znowu płacić za to samo?
Redakcja - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
13:42:46, 09-03-09

Jeżeli zakupisz mp3 na Hip-Hop.pl będziesz mógł ją pobrać za darmo w okresie do dwóch lat od daty zakupu.

13:58:27, 09-03-09
HAH HEX CO TY ZA BZDURY TU WYPISUJESZ

CD CZY TAM NAWET JAK NAPISALES TASMA SZPULOWA WYPARLA WINYL? VINYLE DO DZIS SIE CIESZA POPULARNOSCIA TYLE ZE CD CZY WOSK SLUZA DO KOLEKCJONOWANIA, WOSK CZESCIEJ DO GRANIA IMPREZ. A MP3 JEST O WIELE POPULARNIEJSZE BO WYGODNIEJ SIE SLUCHA, PRZECIEZ NIE BEDE WRZUCAL W ODTWARZACZ CD ZEBY PRZESLUCHAC JEDNEGO KAWALKA. RIPUJE SOBIE PLYTKE I SLUCHAM WYBRANYCH TRACKOW A PLYTKE KOLEKCJONUJE NA POLCE. EWENTUALNIE SLUCHAM MP3 BO ZA ZA DARMO W INTERNECIE? CZYTAJ JESZCZE RAZ: Z A   D A R M O.

PISZESZ TEZ O WYGINIECIU PRASY PAPIEROWEJ I PODPIERASZ SIE JEDYNYM SLIZGIEM KTORY UPADL AKURAT Z WINY WYDAWCY, NIE Z WINY MALEJ POPULARNOSCI. GDYBY TRAFILI NA INNEGO WYDAWCE TO DO DZIS WIDZIALBYS SLIZG NA POLKACH. WCHODZE DO KIOSKU I CO WIDZE? MNOSTWO GAZET, MIMO ZE MASZ PELNO STRON PLOTKARSKICH, INFORMACYJNYCH I CO? POKI CO TE GAZETY WCIAZ ZYJA I ICH POPULARNOSC NIE SLABNIE

JAK ZAWSZE SIE MADRZYCIE ZE WASZE POMYSLY SA NAJLEPSZE A POZNIEJ WYCHODZA TAKIE RODZYNKI JAK SZTAMBUCH, WOJOWNIK, RUMOR, SZALENI CZY OSTATNIO TA WASZA SKLADANKA
anonim
Autor: beja co obekeaaaaaaa   Link do posta
14:38:55, 09-03-09
co do samochodów.
Dlaczego bentley nie zrobi taniego auta, na ktore mogła by sobie pozwolic przecietna rodzina?
BO SIE NIE SKURWIAJĄ TAK JAK WY TO ROBICIE.
SZANUJĄ SIĘ I SIĘ CENIĄ.

WY SIE SKURWILIŚCIE
15:48:48, 09-03-09
nakłady polskiego hip hopu to gdzieś max 200sztuk. Gdyby mieli zrobić złote i platynowe vinyle to pewnie by musieli sprzedać 500 sztuk :]więc raczej by z tego nie zarobili bo to nie jest 15k sztuk. Tu też zawojowali niby rynek z serato i finalami ale nie do końca. wosk to wosk. Jedyny znany mi nośnik którego nie opłaca się kopiować.

co do tego bentleya (continental?) poważnie podoba ci sie? za to siano wyróżniłbym się innym autem. Reguła prestiżu i niedostępności to na pewno(cena). Jeżdżą takie 3 w moim mieście i kompletnie nie powala no ale kto co lubi.
anonim
Autor: EMANKO EMANKO   Link do posta
16:19:50, 09-03-09
POMYSŁ TAK SAMO UDANY JAK RUMOR, SZALENI I SZTAMBUCH. ALE SEBA WIE WSZYSTKO NAJLEPIEJ, A MY JESTEŚMY TYLKO GIMBUSAMI I SIĘ NIE ZNAMY. EMA EMA
16:27:40, 09-03-09
SERATO TO RACZEJ Z MYSLA DO ROBIENIA CUTOW WYMYSLILI
19:08:08, 09-03-09
Redakcjo propsuje pomysł i sam będe chętnie kupywał ale dajcie takie cos jak jest hip-hop.pl tv czy graffiti na górze i tam dajcie liste płyt
Redakcja - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
09:36:37, 10-03-09
Pomyślimy nad tym, ale na razie musi wystarczyć www.hip-hop.pl/mp3 - pierwsza kolumna
10:31:24, 10-03-09
Będzie lista płyt, jak pisałem wcześniej, pracujemy nad dalszym rozwojem zmian, które obejmą przebudowę bocznej i górnej nawigacji. W skrócie będzie to lifting wyglądu i nawigacji portalu, który wprowadzi możliwość dodania takiego linku.
kondratt - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
19:25:54, 10-03-09
tylko kiedy?
anonim
Autor: madafaker   Link do posta
20:24:28, 10-03-09
Autor: Hex
Dodany: 2009-03-08 15:41:40 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] 
Odszukajcie sobie na Hip-Hop.pl stare posty w których dyskutowaliśmy, że prasa papierowa zginie. Znalazłem chociażby jeden w którym wróżyliśmy upadek w tym czasie najbardziej znanego ( www.hip-hop.pl(...)28693 ), Ślizgu. Mam wrażenie że mam deja vu, kiedy czytam dyskusje o tym, że mp3 nie wyprą CD.

piekny news.

anonim
Autor: is.net.pl   Link do posta
05:59:00, 11-03-09
hahahah kurwa stado ekspertów

digdigan ktory twierdzi że targetem są 14 latki i to oni będą kupowali mp3 (tak kurwa, umoralniony 14 latek... pozamieniałeś się z dupą na "muski"?!), albo jakiś inny który twierdzi że vinyle to nie jest nisza bo gdzieś na świecie się sprzedało 15 tysięcy... albo że nie jest nisza bo dj grają z vinyli...

nie chce mi sie nawet argumentować glupoty tych postów
boniu - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: boniu   Link do posta
08:16:54, 11-03-09
dopóki będe mógł sobie kupic cd-ka, to jebie mnie czy ktoś piraci/kupuje mp3
12:23:40, 11-03-09
I już jest nowa strona MP3 www.hip-hop.pl/mp3/
anonim
Autor: ===============   Link do posta
13:15:28, 11-03-09
EJ

A ZA SPORT HAJS DOSTANIE ŻUREK W PACZCE Z PILNIKAMI W TORCIE CZY TEDE?
18:08:33, 11-03-09
Pieniądze za sprzedaż mp3, podobnie jak w przypadku CD otrzymuje ta firma, która ma autorskie prawa majątkowe do sprzedawanych utworów. Nie zawsze jest to wykonawca. Reguluje to kontrakt między wytwórnią a wykonawcą (wykonawcami). Sytuacja taka ma miejsce niemal zawsze na składankach. Powinieneś być tego świadomy, skoro zabierasz głos.
anonim
Autor: ===============   Link do posta
18:18:04, 11-03-09
EJ HEX

A CZY WSPÓŁPRACA WASZEJ FIRMY Z GANGSTEREM ANDRZEJEM Ż. MYŚLISZ ZE MOŻE WPŁYNĄĆ NEGATYWNIE NA POSTRZEGANIE WASZEGO BIZNESU JAKO IAI?

BO WIESZ MARKETING SZEPTANY KTOŚ MOZE USKUTECZNIĆ I WIESZ.

PS SPORT TO NIE SKŁADANKA PRZECIEZ. BYŁEM TEGO SWIADOMY JEDNAKZE CHCIAŁEM WBIC SZPILE W PODNOSŁE SŁOWA O TYM JAK TO DO ARTYSTOW IDZIE 50 % BO JUZ NIE MA POSREDNIKÓW. SĄ I TO GANGSTERZY.
14:42:15, 12-03-09
Doprecyzowałem to post wcześniej, 50% idzie do firmy, która ma majątkowe prawa do sprzedaży utworów. Każda wytwórnia wystawiając utwory na naszej stronie, czy innych stronach, musi oświadczyć, że ma do tego prawo. W razie jego złamania z pewnością będzie interweniował sąd i to on ustali ostatecznie kto miał rację w tym przypadku.
anonim
Autor: łdz   Link do posta
15:09:11, 12-03-09
wole cd mieć bo np teraz mi sie komp rozjebał (pisze od ziomka) i nie mógłbym sobie przez miesiąc np czy tam do czasu kiedy naprawie kompa słuchać muzyki a tak mam płytke w cd, wrzucam do odtwarzacza i hula
anonim
15:46:04, 12-03-09
ZEPSUJE CI SIE ODTWARZACZ I I HUJ

A JA MAM IPODA I NIE MUSZE NOSC ZE SOBA OSTWARZACZA I PRZEDLUZACZA ZEBY NA POLU MARCHEWKOWYM SLUCHAC MUZYKI
anonim
Autor: Maradona Karpat   Link do posta
16:09:30, 12-03-09
Ja mam do was takie pytanie z czystej ciekawości:

Czy możecie podać liczbę sprzedanych przez was do tej pory mp3 ?
Nie interesuje mnie czy Żurom sprzedał 50 O.S.T.R. 100 tylko po prostu suma sprzedanych utworów(jeśli to nie problem lub jakaś tajemnica firmowa).
16:15:11, 12-03-09
A dlaczego chcesz to wiedzieć?
anonim
Autor: ARMAGEDON3   Link do posta
16:23:31, 12-03-09
Autor: Maradona Karpat
Dodany: 2009-03-12 16:09:30 Host: ---.adsl.inetia.pl
Ja mam do was takie pytanie z czystej ciekawości:

SEBA MASZ SZCZĘŚCIE ŻE OMINĄŁ CIE TEST Z CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM W GIMNAZJUM, NIE MIAŁBYŚ LEKKO, OJ NIE.
17:16:18, 12-03-09
Zauważ, że na Hip-Hop.pl również, jeżeli padnie Ci dysk, masz dalej dostęp do swoich mp3. Możesz je pobierać w okresie co najmniej 2 lat od momentu kupienia z serwera. Po tym czasie, jeżeli wydawca nie wycofa mp3 ze sprzedaży będzie to również możliwe. To bezpieczniejsze niż Twój dysk.
anonim
Autor: AHA PEWNIE OD TYLU LAT   Link do posta
17:28:38, 12-03-09
NO SZCZEGOLNIE JAK BEDZIE KOLEJNA SUPER AWARIA, JAK TAMTA ZE POL FORUMKA WYJEBALO.

I CO, BEDZIECIE PROSILI ZEBY UZYTKOWNICY UZUPELNILI WASZA BAZE TAK JAK WTEDY Z GRAFIKA ?

ZENADA
18:17:01, 12-03-09
Nic dwa razy się nie zdarza.
a jak myślisz - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
18:48:47, 12-03-09
Historia lubi się powtarzać.
19:36:33, 12-03-09
Backupy były odtwarzane, ale to trwało. Jak to się mawia, mądry Polak po szkodzie i w tej chwili nawet gdyby przydarzyło się to co się przydarzyło, przywrócenie wszystkiego do sprawności trwało by najwyżej 1 dzień.
anonim
Autor: PRASKI GNEBICIEL   Link do posta
12:03:48, 13-03-09
SEBA WIZJONER OD SZTAMBUCHA
pjes - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: pjes   Link do posta
14:24:51, 13-03-09
O KURWA BIORE SIE ZA LEKTURE CALEGO TEMATU.
17:33:25, 13-03-09
wiesza mi sie FF jak tam wchodzę na mp3.
MADE IN POLSKA - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
20:45:43, 13-03-09
nie czytalem wszystkiego. plusem sprzedarzy mp3 jest to ze mozesz poprostu wybrac ulubione kawalki z danego albumu i zakupic je pojedynczo. ale nie ma to jak cd z pudelkiem.
13:02:52, 14-03-09
... które się połamie przy pierwszym upadku na podłogę ;)
anonim
14:52:58, 14-03-09
Autor: Hex Dodany: 2009-03-14 13:02:52 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] ... które się połamie przy pierwszym upadku na podłogę ;) No racja, Twoje z bazaru napewno ;)
anonim
15:14:09, 14-03-09
Dodany: 2009-03-14 13:02:52 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] ... które się połamie przy pierwszym upadku na podłogę ;)

Drogi Hexie, przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i się zastanów nad sobą.
16:31:53, 14-03-09
Zastanowiłem się i moje życie zmieniło się właśnie całkowicie. Dziękuję, bo dzięki Waszej uzasadnionej i merytorycznie popartej krytyce tego co wydawało mi się oczywiste, przejrzałem na oczy. Raz jeszcze dziękuję.
17.Zjedz skręta (ft.Żary) na banu. - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
23:36:56, 14-03-09
Ahahaahahha niezły argument. Kupujcie mp3, bo płyty się łamią gdy pierdolniesz nimi o podłogę.
anonim
Autor: HEX, A CO POWIESZ NA SEX?   Link do posta
00:16:14, 15-03-09
HEX, A CO POWIESZ NA SEX?
gimboy - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
12:06:34, 15-03-09
nigdy nie kupilbym mp3, bo po co jak moge je miec za darmo?

wole kase wydac na plyte cieszyc sie tym ze moja kolekcja sie powieksza niuchac ksiazeczke fascynowac sie zakupem

joł
14:38:50, 16-03-09
Nie masz mp3 za darmo. Po prostu je kradniesz. Okradasz wykonawcę i nie dajesz mu środków do życia z muzyki. Przez to ktoś kogo muzyki słuchasz, porzuca to co robi i zajmuje się np. prowadzeniem komisu samochodowego. Z Płyt CD tylko 5-10% wędruje do wykonawcy. W przypadku mp3 50% a jeżeli system się nam zwróci, nawet 75%.
anonim
Autor: sebbba   Link do posta
17:11:04, 16-03-09
sztuk-puk - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
18:50:35, 16-03-09
nie czytałem wszystkiego ale bede kupował mp3 od seby bo to rozwiąże mój ból jaki zawsze odczuwałem przy tym jak kradłem z neta dany album nie miałem jakiś super wyrzutów ale jednak coś czułem chujowego.nie przywiązuje za dużej wartości do okładki czy pudełka.nie wącham sidika przed wsadzeniem go do wierzy [mam kilka R] a dodając do tego zaoszczędzony czas plus fakt że raperzy zarobią na tym więcej niż jakbym kupił CD to już w ogóle dla mnie to oczywisty wybór.elo.

to nie ironia i nie wchodze nikomu w dupe.pomysł jak dla mnie super.już dawno powinno być coś takiego.problem tylko w okładkach [mogłyby być w jpgach].
21:26:21, 16-03-09
Już za parę dni będzie nowy element systemu mp3, który zniweluje dyskomfort posiadania okładki, czyli pisemna licencja na kupione utwory. To będzie pozwalało na udowodnienie przed każdym, nawet bez włączania komputera, że muza została legalnie kupiona.
anonim
21:31:41, 16-03-09
Ej HEX !!!! No i co ?? Przyjdę z tą licencją na koncert, żeby artysta mi na niej autograf z dedykacją złożył????
MISIEK SPOD KRESKI - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
21:41:50, 16-03-09
KUPIĘ PŁYTĘ OSTREGO WYPALĘ I PÓJDĘ Z LICENCJĄ NIECH MI PODPISUJE
LOCUST. - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
04:25:19, 17-03-09

WYOBRAŹCIE SOBIE SYTUACJĘ

JEST SKLEP MUZYCZNY

PO PRAWEJ STRONIE PŁYTY CD ZA 50 ZŁ

PO LEWEJ STRONIE TE SAME PŁYTY ROZDAJĄ ZUPEŁNIE ZA DARMO

PO PRAWEJ STRONIE MASZ HIP-HOP.PL MP3 STORE

PO LEWEJ RAPIDSHOPY

JA WAM ŻYCZĘ JAK NAJLEPIEJ, ODPOWIEDŹ WIDZĘ NA KAŻDE PYTANIE JEST, PEWNOŚĆ SIEBIE TAKŻE, SPOKO, ALE NIE SĄDZE ŻEBYŚCIE ZNALEŹLI SPOSÓB, ABY LUDZI NAPRAWDĘ PRZEKONAĆ DO KUPNA EMPETRÓJEK. NIE CHODZI MI O FANATYKÓW MUZYKI W POSTACI FIZYCZNEJ - PO PROSTU DZISIAJ TAKA MENTALNOŚĆ, ŻE MAŁO KTO BEDZIE MIAŁ WYRZUTY SUMIENIA 'KRADNĄC' SZTUKĘ W POSTACI WIRTUALNEJ. CO NIE ZMIENIA FAKTU, ZE TRZYMAM KCIUKI. JEŚLI ARTYŚCI MAJĄ NA TYM ZAROBIĆ TO POPIERAM IDEĘ.

PODPISANO, LOCUST

YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

kosztuj... - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
07:58:35, 17-03-09
plus fakt że raperzy zarobią na tym więcej niż jakbym kupił CD to już w ogóle dla mnie to oczywisty wybór.

zawsze możesz sztuk puk ściągnąć za free płytę z neta. a hajs przelać artyście na konto, ewentualnie wręczyć mu na koncercie. bez żadnych pośredników, czyli cały hajs leci do artysty.
kosztuj... - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
08:05:02, 17-03-09
to jest nawet dobra opcja. bo w zestawieniu nie będzie, ze kupiłem płytę artysty, ale zarobi na mnie jakby sprzedał 4 takie płyty
LUBIE_MLEKO_ŁACIATE_2%_UHT - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
08:12:38, 17-03-09
w sumie całe usa jebie z tych lamusów co kupują na ITUNES a i tam nie ma gigantycznego biznesu mimo że to międzynarodowy portal.

chociaż tam maja dość taniej, seba powiedz mi ile mośków kupi mp3 gdzie w niejednym miejscu orginalny album na cd dostanie w tej samej cenie?? :]  a co jeśli padnie dysk i mp3 pojda sie pierdolić czy coś takiego?

Dodany: 2009-03-16 21:26:21 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] Już za parę dni będzie nowy element systemu mp3, który zniweluje dyskomfort posiadania okładki, czyli pisemna licencja na kupione utwory. To będzie pozwalało na udowodnienie przed każdym, nawet bez włączania komputera, że muza została legalnie kupiona.

czyli mając te licencję mógłbym odzyskiwać mp3 ilekroć bym je stracił? :>
sztuk-puk - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
09:10:11, 17-03-09
za 40 dni wychodze z woja.ma być wszystko dopracowane bo bede chciał z tego skorzystać ;)
11:56:27, 17-03-09
Tak.
anonim
Autor: Prowokator   Link do posta
12:05:58, 17-03-09
Ja wam powiem joł jak to jest z tymi płytami. Otóż całe wieki temu muza mogła być tylko na płytach, bo nawet nie było jak tego sobie samemu nagrać z radia - tak powstały wytwórnie. Napierdalały płyt ile wlezie, zmieniały się technologie, doszliśmy do etapu kiedy można było to wykurwić sobie samemu na kasetach magneto itp., ale i tak się ciężko polowało na dane utwory (ew. przegranie od kogoś), no i nastała era internetu. I co? I kurwa wytwórnie zdechną - koniec ery wytwórni, ale artyści też kasy za muzę dostawać nie będą i kurwa bardzo dobrze! Kasa będzie za występy, koncerty, reklamy i inne chuja wafle, ale muza będzie za darmo i tak ma kurwa być, bo muza to jak wizytówka powinna być za friko bo tylko robi artyście reklamę. Poza tym i tak jesteśmy ruchani w dupę bez wazeliny przez wytwórnie, które potrafią najwpierdalać ten sam utwór gdzie tylko się da a konsument płaci w ten sposób za ten sam produkt kilka razy - kupisz se muze na CD, ale zaraz będzie wdupiona w grze, w abonamencie radiowym, itd. a jak będizesz chciał sobei zrzucić gdzieś to kurwa jesteś pirat, bo możęsz mieć tylko na jednym nośniku, a te chuje z wytwórni już przebierają nogami jak rozdzielić mp3 od CD żebyś musiał oficjalnie 2x kupować to samo gówno. Słowem - jebać płatną muzę muza ma być za darmo a jak się komuś to nie podoba to niech spierdala! --- prowokacje.com.pl <- cała prawda
WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
23:05:57, 21-03-09
DOBRZE ŻE JA MOJĄ PŁYTKĘ TYLKO NA CD SPRZEDAWAŁEM BO TO JEST NAJLEPSZA SPOSÓB SPRZEDAŻY BO MIAŁA OKŁADKI KSIĄŻECZKE i WYPAS JEST
01:22:29, 22-03-09
To kupuj płyty CD i głosuj w ten sposób na muzykę na CD. Kradzież muzyki to również oddawanie głosu na MP3
15:57:48, 22-03-09
beka sukcesu nie ma hahah
anonim
Autor: http://www.hip-hop.pl/forum/projector   Link do posta
16:04:54, 22-03-09
Hex przyznaj się, że masz nadzieję na sukces sprzedaży MP3 patrząc na to jak ta usługa rozwinęła się we Francji, Wyspach i Niemczech. Bo wątpie byś przeprowadził jakieś działanie mające na celu pokazanie czy ta usługa przyjmie sie na rynku czy nie.
18:12:10, 22-03-09
Oczywiście, ze masz rację. Po co innego pakowalibyśmy mnóstwo pieniędzy w infrastrukturę i pensje programistów, którzy to wszystko pisali?
. . . - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: . . .   Link do posta
22:13:11, 22-03-09
Seba już ja jestem lepszym biznesmenem od Ciebie
10:16:01, 23-03-09
Niewątpliwie. Widzę to przecież po Twoim awatarze.
anonim
Autor: SMOK-KUPA Banicja   Link do posta
10:42:15, 23-03-09
fakt. muwisz sprzedaz muzy w mp3 a ja slysze smiech na sali :/ nikt normalny nie bedzie placil za marny plik jak za ta sama sume moze kupic plyte w ladnym opakowaniu
anonim
Autor: http://www.hip-hop.pl/forum/projector   Link do posta
10:48:09, 23-03-09
w takim razie osiągniecie ze sprzedażą MP3 sukces.

za 15 lat.

:)
WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
10:59:28, 23-03-09
SEBA TY KŁAMCO
19:19:18, 23-03-09
temat klasyk 200 POST!!!!
Medzik_Dzionson - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
21:41:39, 23-03-09
Seba, temat sprzedawania mp3 był poruszany przez interię w 2004 i sam widzisz jak to wygląda.

Wartość > Cena

CD > MP3

Spoko, fajnie, że hajs trafia do raperów bezpośrednio. Ale jak już Slaff mówił, darmowe mp3 jest lepsze niż wasze mp3. Sam wiesz czemu.
SergiuszsuigreS - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
01:12:42, 15-01-10
Zarys mojego zdania na ten temat jest taki.

Czysto samplowany Hip-Hop nie jest warty płacenia za mp3 ani nawet cd. Szanujmy się. Większość producentów nawet nie zna się na nutach. Albo robią przeróbki na znanych patentach i nazywają swoje płyty mixtape (ale filozofia), albo wkładają żywcem sampel, nawet go nie obrabiając. Wstawić perkusję do sampla i dopasować tempo - ale problem. Większość polskiego Hip-Hop'u to taka patologia jak Hemp Gru albo Jędker, za które na pewno nigdy nie zapłacę. Słomiany zapał, patologia, wypaczone myślenie i te sprawy. Z kolei Scottowi Storchowi mógłbym dać szmal, bo ma talent i umiejętności, nawet nie chodzi o gusta muzyczne, ale sam fakt, że coś w to wkłada poza samplem i obróbką (jak mi się coś spodoba to kupię, a nie, kiedy mnie do tego namawiają, jak L.U.C. - przegięcie pały; on myśli, że jest fajny i go ściągają, zamiast kupować płyty, a go po prostu nie słuchają, bo ma denne teksty - chociaż producentem jest dobrym; Ostry nie namawia, ale jest na tyle dobry, że z szacunku kupuje się jego płyty).

Ot co. Dyskutujecie tu, a każdy i tak będzie miał w sumie własne zdanie. Pomysł ze wspieraniem "kultury" (chociaż nie lubię określeń tego typu) jest nawet dobry, gorzej z realizacją.

Nie można popadać w skrajność ani z jednej, ani z drugiej strony. Ja mam dystans do muzyki. Za dziecka słuchałem tylko polskiego HH, bo mi się tak wkręciło. Teraz się z tego śmieję, bo słucham od rocka, przez dobrą muzykę elektroniczną i hip-hop (głównie USA, w Polsce mądrzejsze wyjątki) po jazz, chillout i delikatne nutki, jak choćby Katie Meluę - trzeba dostrzec - to jest prawdziwa muzyka, a nie sampel z perkusją. I na tej podstawie oceniam, czy coś jest warte "wsparcia", czy nie. No i oczywiście lepiej kupić krążek, nawet dając zarobić wytwórni. Bo płacąc za mp3, płacę za ciąg liczb, coś, czego nie ma. A płyta to pamiątka. P.S. Seba - to nie kradzież, tylko kopiowanie :). Wkurza mnie, gdy ludzie tego nie rozróżniają. I wygląda to tak - ściągam mp3, słucham, a gdy mam szacunek do wykonawców to idę i kupuję płytę.

I ostatnia sprawa - nawet ściąganie "nielegali" teraz kosztuje, bo muszę mieć jakieś konto VIP za min. 10 zł. Przegięcie pały w czystej postaci. Nie mogę nawet ściągnąć własnego remixu ;d.. To jest śmieszne. Zrobilibyście ten dostęp chociaż za 1,22 zł. A player mi nie działa w ogóle. Pozdrawiam.
sztu - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: sztu   Link do posta
01:52:59, 15-01-10
^serio myślisz że ktos to przeczyta?

kogo to obchodzi ze nie chcesz płacić? nikt cie do tego nie namawia.
SergiuszsuigreS - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
02:06:56, 15-01-10
Jak będzie się nudził to z pewnością. "nikt cie do tego nie namawia." - w sumie to o tym napisałem, spoko. Dorzuciłem swoje 3 grosze i gitara.
everybody hates juzek - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
13:51:48, 15-01-10
Nielegale nadal będą bezpłatne.

co za pierdolony kłamca z mulińskiego
PRO_ELO_MEGA_ZIOM_NA_BANIE - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
17:12:04, 15-01-10

^ POTWIERDZAM

Profesjonalny Nołnejm - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
22:40:41, 19-08-10
Podbijam bo temat klasyk z postem seby a ja chce być tu
Mgr Plebs - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
02:40:09, 20-08-10
Seba - ''Jakbyście bardzo zaklinali życie, to sprzedaż CD spada.''

W tym roku tak spadła (szczególnie w przypadku rapu), że ja pierdole. Sebie się chyba eksperyment jasnowidz nie udał. Beka z tego tematu i wielkich argumentacji z dupy. CD > Mp3 zawsze, a dlaczego to już nawet portier wyjaśnił na początku tematu. Mając CD mam prawo zrobienia sobie ripa do Mp3 nawet 320 kb/s, więc na chuja mam kupować mp3, skoro nigdy z tego CD nie zrobię. Śmieszne te wypociny Seby i porównywanie mp3 do CD w kontekście iPodów i discmanów. Jedyny słuszny argument to fakt, że kupując Mp3 dajemy więcej hajsu raperowi, ale szczerze powiedziawszy w chuju mam to. Nadal mam zamiar powiększać swoją kolekcje CD.

Ogólnie niezła beka z tego tematu w perspektywie czasu. Prorok biznesmen trochę się przeliczył.

-----------
Ostatnia edycja: 2010-08-20 02:41:45
Frank Sinatra - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
12:57:28, 20-08-10
RAPERZY NIC NIE ZARABIAJĄ ZE SPRZEDAŻY MP3.
JAK DODAM RECENZJE DOSTANĘ ZA NIĄ NP 15PKT. I KUPIĘ SOBIE 15 KAWAŁKÓW.
TO ARTYSTA DOSTNIE 7,50ZŁ?? SKORO TE PIENIĄDZE NIGDY NIE ISTNIAŁY

YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!
wykolejony rezydent - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
13:31:42, 20-08-10
^ dobra rozkmina w sumie
gargamela - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
11:03:54, 22-08-10
jak dodasz recenzję, to wykonujesz jakąś pracę dla hip-hop.pl i seba placi ci za to, tyle że punktami. normalnie za napisanie recenzji dla portalu otrzymujesz wynagrodzenie, tak samo jak płaci się dziennikarzom piszącym artykuły do gazety.
digan - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: digan   Link do posta
11:21:07, 22-08-10
jebłem śmiechem, jak wyczytałem, że Seba dba o rozwój kultury hip-hopowej
TY KURWA JESTEŚ COFNIĘTY W ROZWOJU?? - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
11:29:13, 22-08-10
HAHAHA SEBA TO CO NAJWYŻEJ DBA O ROZWÓJ POJEMNOŚCI SWOJEGO PORTFELA.
Nabuh Bin Polaken - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
11:34:33, 22-08-10
Kradnijcie dalej. Oczekujcie dalej wszystkiego za darmo. Któregoś dnia zostaniecie bez forum, rapu i paru innych rzeczy.

Ciekawe kiedy nadejdzie ten dzień. Ważne że hajs się zgadza.
Król Boniu - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
12:03:54, 22-08-10
SEBA PIERDOLI SENTYMENT, HAJS SIĘ LICZY
WESOŁY CHUJ - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
12:31:31, 22-08-10
WIESZ CO SEBA WBIJA W CZYJES RESENTYMENTY
atmc nb - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
12:13:56, 31-08-10
spoko ogólnie jest ta sprzedaż mp3 ale z kolei jak wrzucane na sprzeaż sa tylko jakis stare albumy
pjus,proceente,miuish z zeszlego roku.
Jak chcecie sprzedawac mp3 to wszystkie znane a nie tylko wybrane.
Chciałbym aby tam były także noe pozycje i to znane i xz tego roku chociaż
Solti - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
Autor: Solti   Link do posta
00:36:28, 14-09-10
seba obrazil sie na CD
MOKOTÓW - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
01:37:24, 14-09-10

seba NIE WIE CO TO JEST

WĄCHAM KUPY - Rap Graffiti Breakdance Hip-Hop.pl
01:45:08, 14-09-10
TEN TEMAD TO KOPALNIA BEKI

redakcja
Temat został zamknięty, nie można do niego dodawać wypowiedzi.
Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies