Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

8 rocznica śmierci Proofa

zobacz też!
Eminem i 50 Cent w utworze Eda Sheerana, Eminem, 50 Cent, news, rap Hip-Hop
Eminem, 50 Cent i Ed Sheeran łączą siły we wspólny...
Lil Baby & DaBaby "Baby", news, rap Hip-Hop
Sequel "Control the Streets" zbliża się wielkimi k...
Urodzinowy powrót Fetty'ego Wapa!, news, rap Hip-Hop
Po aktywności jaką w ciągu kilku miesięcy można by...
Miuosh i Matheo dołączają do składu książki "TNJHHR 2", Matheo, Miuosh, news, rap Hip-Hop
Miuosh i Matheo kolejnymi ujawnionymi osobami w ks...
#PierwszySQUAD - cyfrowi Mistrzowie MyMusic!, news, rap Hip-Hop
Malik Montana to zdecydowanie rozgrywający MyMusic...

8 rocznica śmierci Proofa

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
8 rocznica śmierci Proofa, Eminem, D12, Proof, rap Hip-Hop
Dzisiaj, tj. 11 kwietnia, odchodzimy ósmą rocznicę śmierci jednego z najlepszych raperów z Detroit, członka D12 - Proofa.

DeShaun Dupree Holton bo tak naprawdę nazywał się Proof urodził się 2 października 1973. Od dziecka interesował się kulturą hip-hopową. Na swoim koncie ma wiele freestyleów i gościnnych zwrotek na płytach zaprzyjaźnionych wykonawców z undegroundu Detroit i nie tylko.

Oficjalnie zadebiutował w 1995 r. wydając singiel "Searchin", na którym znalazły się dwa utwory pod szyldem 5Ela (5 Elementz). Parę miesięcy po debiucie wydał kolejny singiel, tym razem zatytułował go "Anywhere". Znalazły się na nim tylko jego kawałki bez żadnych featurnigów. W tym czasie rozpoczął współprace z Bombshell i właśnie na jego płycie "It's in My Nature" można było po raz kolejny usłyszeć charakterystyczny ochrypnięty głos Proof'a. Kolejny krok to dwa kawałki: "Da Science" i "Wuch U No" na składance najlepszych kawałków undegroundowych pt. "Detroit Hip-Hop Volume 1".

Proof trudnił się organizacją bitew freestylowych. To właśnie na jednej z nich poznał Eminema oraz innych raperów, z którymi później stworzył grupę D12.

Ma na swoim koncie dwie solowe, długogrające płyty "I Miss the Hip Hop Shop" (2004) i "Searching for Jerry Garcia" (2005) oraz kilka epek, singli i mixtapeów. Wydawał też z 5 Elementz, jako Promatic (Proof & Dogmatic) i rzecz jasna z D 12.

Proof zginął nad ranem 11 kwietnia 2006 roku w klubie "CCC" na 8 Mili w Detroit w wyniku strzelaniny. Został postrzelony trzykrotnie w korpus oraz głowę. Zmarł na miejscu. Zabójca Big Proofa został uniewinniony, gdyż sąd uznał, że działał w obronie własnej. Został pochowany na cmentarzu Woodlawn w Detroit.

michalsternalski.blogspot.com
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:50:17, 11-04-14
Postrzelił Keitha Bendera i od tego momentu zarobił kilka kulek od drugiego gościa, który stał nieopodal, zmarł o godzinie 4:30 nad ranem i był świetnym artystą. Rest In Peace.

redakcja
Temat został zamknięty, nie można do niego dodawać wypowiedzi.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies