Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Finał Projektu Tymczasem na deskach teatru

zobacz też!
Kompan do Kompana - Śliwa - wywiad, news, rap Hip-Hop
Gościem piątego odcinka naszej audycji jest Śliwa....
Dwa Asy ft. Śliwa - "Bad Name" - klip, news, rap Hip-Hop
Z dumą prezentujemy trzeci singiel w postaci stree...
Pikers z klipem z nowego EP, news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku od Piker...
Kleszcz & DiNO - "Wyjście" - klip z projektu "Aneks", news, rap Hip-Hop
MaxFloRec prezentuje "Wyjście" Kleszcza & DiNO. Nu...
Pierwszy klip Dudka P56 "Dziadek" z nowego albumu , news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku od Dudka...

Finał Projektu Tymczasem na deskach teatru

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
Finał Projektu Tymczasem na deskach teatru, rap Hip-Hop
Finał Projektu Tymczasem na deskach teatru. Czołowi raperzy wystąpili w hip-hopowym spektaklu!

"Wiedziałem, że tak będzie" - tymi słowami rozpoczął się wielki finał Projektu Tymczasem sponsorowanego przez markę EB. Na deskach jednej z najbardziej zabytkowych scen w kraju - krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego spotkali się czołowi przedstawiciele polskiego rapu, którzy nie tylko wykonali znane klasyki, ale także zaprezentowali najpopularniejsze utwory ostatnich lat. Całość została podzielona na cztery akty nawiązujące do numerów zinterpretowanych wcześniej w ramach Projektu Tymczasem przez Sokoła, Pezeta, Żabsona i Sitka - wszystko w formie multimedialnego widowiska wykorzystującego atuty teatralnego anturażu. Nad koncepcją widowiska czuwał Steez z duetu PRO8L3M.

Motywem przewodnim spektaklu była idea Tymczasem, czyli okres między młodością, a dojrzałością, niezbędny w życiu każdego człowieka - czas eksperymentów, szukania inspiracji, dzielenia się doświadczeniami i cieszenia chwilą. Aby udowodnić, że koncept ten jest ponadczasowy, a pewne napięcia wciąż towarzyszą młodym ludziom, na krakowskiej scenie zderzono ze sobą weteranów rapu z młodymi i bardzo utalentowanymi przedstawicielami nowej szkoły. W Krakowie pojawili się więc Sokół, Pezet, Żabson, Sitek oraz Białas, Hades, Małpa, Otsochodzi, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede, i Włodi, którym wtórowała legenda rodzimego hip-hopu - DJ Falcoln.

Projekt Tymczasem to dwa spektakle, jakich w zabytkowym teatrze im. Juliusza Słowackiego jeszcze nie było. Kiedy bogato zdobiona kurtyna uniosła się do góry, jako pierwszy wybrzmiał klasyk Molesty - "Wiedziałem, że tak będzie". Podczas utworu wyświetlono zdjęcia publiczności z lat 90. z klubu Remont, co nawiązywało do legendarnych koncertów Molesty. Kiedy Włodi skończył rapować, rozległ się dźwięk syren policyjnych, a publiczność zobaczyła artystę... podczas policyjnego przesłuchania. Scena zakończyła się wykonaniem kawałka "Nienawidzę" w towarzystwie przedstawiciela młodego pokolenia - Otsochodzi. W tym momencie zmieniła się również oprawa spektaklu - za plecami twórców wyrosło blokowisko. Następnie, przy aplauzie zebranych gości na deskach teatru pojawił się Pezet, który wykonał utwór uznawany przez wielu za hymn pokolenia - "Ukryty w mieście krzyk". Chwilę potem ten sam numer zreinterpretował Żabson, a pierwszy akt zakończył Hades i jego "Imperium".

Druga część spektaklu rozpoczęła się od kolejnego utworu reinterpretowanego wcześniej w ramach Projektu Tymczasem. Tym razem na scenę wjechał Sitek, który zarapował swój wielki przebój - "Chcemy być wyżej". Zaraz potem zza kulis wyłonił się Tede i porwał publiczność "Dyskretnym chłodem". Po nim na deskach pojawił się PlanBe z utworem "Hollywood". Kiedy skończył, oczom widzów ukazało się nagranie na żywo sprzed teatru. Białas z Lankiem szaleli przed budynkiem, wykonując "Jak Skepta", a na koniec numeru wbiegli na salę ku aplauzie zebranych. Akt zakończył Sokół z "Chcemy być wyżej" w zupełnie nowej aranżacji.

Trzecią część widowiska otworzył Żabson z "Piromanem". W czasie tego kawałka artyście na scenie towarzyszyli tancerze. Dopełnieniem całości był deszcz banknotów, który spadł na szalejącą publiczność na koniec utworu. Następnie Sairus porwał dzięki "NajsHajs", a po nim Sokół w "Damy radę". Po tym wykonaniu na scenę powrócił pionier rapu - Tede z utworami "Hot 16 challenge" i "Pażałsta". Całość zakończyła się występem Pezeta, w utworze "Piroman".
Ostatni akt rozpoczęło intro utworu "Mogę wszystko", po którym ponownie pojawił się Włodi, tym razem wykonujący "W słońcu". Później na deski teatru wkroczyli tancerze towarzyszący Otsochodzi w kawałku "Nowy kolor". W ostatniej części widowiska na scenie zjawił się jeszcze Rasmentalism z numerem "Niebo" i Sitek w reinterpretacji utworu "Mogę wszystko". W finale na tle scenografii rodem z blokowiska pojawili się wszyscy biorący udział w projekcie raperzy, a Sokół wykonał oryginalną wersję "Mogę wszystko".

Artyści za swój występ zebrali owację na stojąco. Całość można było obejrzeć na żywo w internecie w serwisie Onet, na Facebooku EB oraz na kanale Tymczasem EB na YouTube. 
Więcej informacji na stronie.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-227-233-6.compute-1.amazonaws.com (3.227.233.6). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies