Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Premiera krążka "ALIEN EP"

zobacz też!
Emes Milligan - "Taki sam jak ty" - singiel, news, rap Hip-Hop
"TAKI SAM JAK TY" to drugi singiel zwiastujący nad...
Jano Polska Wersja - "Keszikesz" - singiel, news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do przesłuchania nowego kawałka od Jano...
Nullizmatyk - "Zabrałaś mi oddech.. " - klip, news, rap Hip-Hop
''Zabrałaś mi oddech” to drugi singiel po ''...
WYWIAD: Jacek Adamkiewicz x donGURALesko & Matheo, news, rap Hip-Hop
UWAGA! WYWIAD ZMONTOWANY W KLIMACIE FOLLOW THE RA...
Autor wiralowego tańca z niespodzianką od Post Malone'a, news, rap Hip-Hop
Ellen DeGeneres zaprosiła Mike'a Alancourta, autor...

Premiera krążka "ALIEN EP"

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność Patronat Hip-Hop.pl
Dodane:
Premiera krążka "ALIEN EP" , rap Hip-Hop
"Witamy w Roswell 1947" - tak o swoim nowym projekcie mówią autorzy "Alien EP", toruńscy raperzy Mleczny i Rubin. Kosmiczna epka jest jeszcze ciepła - premierę miała 6 lutego.

"Alien EP" to koncepcyjny album, oddających klimat kultowych filmów gatunku Sci-Fi z lat 70. XX wieku: "Bliskich spotkań trzeciego stopnia" i "Obcego". Oprócz nawiązującej do nich tematyki tekstów, klimat potęgują efekty dźwiękowe, pochodzące wprost z nich. W sumie, "Alien EP" to osiem utworów. Prace nad nimi trwały dość długo. Rozpoczęły się na przełomie 2017 i 2018 roku. Premiera epki odbyła się natomiast 6 lutego 2019 roku.

Ponad rok pracy nad materiałem przełożył się na około pół godziny kosmicznego rapu. Za warstwę tekstową "Aliena" odpowiedzialni są Rubin i Mleczny, autorzy większości zwrotek, pojawiających się w materiale. Na epce pojawiają się jednak również ich znajomi, między innymi artyści toruńskiej (choć nie tylko) sceny hip-hopowej. Wśród gości są: MaxTHC, Krajan HOMIES SQUAD, NBR, Lucyfer FICK DICH SKŁAD, Anka, Monia, a także członkowie TeReN STACJA. 
Za skrecze odpowiedzialny jest Dj Rasel. Całość materiału wyprodukował Kiper.

"Bity są samplowane z winyli. Głównie ze starej muzyki elektronicznej, np. Jeanne'a Michelle'a Jarre'a, i jazzu" - opowiada Kiper.

"Nasz zamysł był taki, żeby materiał trzymał się klimatu i stylistyki "Obcego" czy "Bliskich spotkań", ale zależało nam, żeby teksty można było odbierać przez pryzmat realnego, współczesnego, całkiem ziemskiego życia" - dodaje Rubin.

Zresztą, zanim raperzy przekroczyli próg studia, gruntownie przygotowali się do czekającego ich zadania: słuchali, oglądali, czytali - jednym słowem szukali inspiracji. To zaprocentowało. Z czasem, dość skromny w zamyśle projekt, nieco zmienił oblicze. W skrócie mówiąc, dość istotnie się rozrósł. Pierwotny zamysł zakładał, że powstanie tylko jeden kawałek - "Porwanie kosmiczne". Twórcy jednak z czasem uznali, że temat jest na tyle nośny, że da się z niego wycisnąć zdecydowanie więcej. I nie wyszli ze studia, dopóki nie doprowadzili sprawy do końca. Ostatecznie, powstało około pół godziny muzyki, przekładające się na 8 kawałków. 

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-236-145-124.compute-1.amazonaws.com (34.236.145.124). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies