Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

"IV Katastrofa" PRO8L3Mu - teledysk

zobacz też!
Planet ANM przerywa ciszę publikując nowy singiel, Planet ANM, news, rap Hip-Hop
Raper pochodzący z Kamienia Pomorskiego po wydanym...
Nowy singiel Miuosha już w sieci!, Miuosh, news, rap Hip-Hop
Pod koniec maja podczas audycji WuDoo92, zapytany ...
Żabson gościnnie w numerze Schaftera - "Double D's", Żabson, news, rap Hip-Hop
Po niedawno wypuszczonym singlu "Hot Coffee", Scha...
Mural Kubiego wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość, news, rap Hip-Hop
Pierwszy w Polsce muzyczny mural wykorzystujący ro...
Young Igi i Bober w nowym singlu Pokahontaz!, Pokahontaz, news, rap Hip-Hop
Do sieci trafił wczoraj (24.06) ostatni zapowiedzi...

"IV Katastrofa" PRO8L3Mu - teledysk

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
"IV Katastrofa" PRO8L3Mu - teledysk, PRO8L3M, rap Hip-Hop
Duet PRO8L3M połączył siły z WWF aby rzucić światło na potencjalne scenariusze dla roku 2050 i zachęcić do zapoznania się z raportem "2050 Polska Dla Pokoleń".

Dystopijny świat "VI katastrofy" właśnie zmaterializował się w postaci zapierającej dech w piersiach animacji autorstwa studia MELT. Razem z jej bohaterem przemierzamy zadymioną oparami smogu, opustoszałą gigantyczną metropolię. Twórcy, wraz z duetem PRO8L3M postanowili odpowiedzieć na pytanie - dokąd zmierza nasz świat, jeśli nie zadziałamy? Szósta katastrofa to potoczne określenie współczesnego zjawiska wymierania gatunków na Ziemi, powodowanego wpływem i działalnością cywilizacji. Utwór pod tym tytułem trafił na najnowszy album zespołu zatytułowany "Widmo".

Fani duetu PRO8L3M do niedawna przypisywali pesymistyczną wizję z utworu "VI katastrofa" wyłącznie przejawiającej się w tekstach, niezwykle obrazowej wyobraźni Oskara. Wizja ta wpisuje się w konwencję płyty "Widmo", poruszającej zagadnienia upadku cywilizacji, dystopii oraz mrocznych aspektów naszego funkcjonowania. Kilka dni temu zespół odkrył karty i zdradził, że tekst utworu, traktującego o wyniszczonym przez człowieka świecie i obumierającym środowisku, powstał na podstawie przygotowanego przez BGC we współpracy z WWF raportu "2050 Polska Dla Pokoleń". Raport zawiera dwa scenariusze - lepszy i gorszy. Każdy z nich zależy od działań, które już teraz podejmiemy w kluczowych obszarach funkcjonowania naszego kraju, a które mają wpływ na środowisko naturalne. Średnia globalna temperatura rośnie w niespotykanym tempie i niepodjęcie odpowiednich działań może spowodować dalsze, miliardowe straty związane z anomaliami pogodowymi. Co więcej, powietrze w wielu polskich miastach jest mocno zanieczyszczone, co przyczynia się do śmierci ponad 40 000 osób rocznie. Czy da się zapobiec rozwojowi tej ekologicznej katastrofy na naszym lokalnym podwórku? Możemy dowiedzieć się tego z zawartych w raporcie danych, które zainspirowały utwór zespołu PRO8L3M.

Oskar w ten sposób opowiada o tym jak raport WWF, który wpisał się naturalnie w koncepcję płyty "Widmo", która miała od początku krążyć wokół mrocznych zagadnień przyszłości, wpłynął na proces kreacji: "Mimo tego, że raport na pierwszy rzut oka nie roztacza specjalnie drastycznych wizji, to po głębszej analizie... można się przerazić! Co gorsza, część tych zmian jest nieodwracalna".

Steez zapytany, jak PRO8L3M widzi świat w 2050 i czy myśli, że sprostamy misji, aby powstrzymać zły scenariusz odpowiada: "Wydaje mi się, że technologia zmieni nasz świat w ciągu najbliższych 30 lat w sposób, którego nie potrafimy sobie dzisiaj wyobrazić. Jeżeli chodzi o środowisko naturalne - jestem niestety pesymistą. Nawet jeżeli uda się zatrzymać jego postępującą degradację, to czuję że wciąż będziemy balansowali na krawędzi".

Bezprecedensowe działania WWF i zespołu PRO8L3M, w tej merytorycznej kolaboracji - artystów i kreatorów popkultury oraz aktywistów i edukatorów społeczeństwa, objaśnia i przedstawia poniższe video.

Klip "VI katastrofa został wykreowany przez studio MELT. Za realizację działań PRO8L3M x WWF odpowiada agencja OUTRAGE we współpracy z agencją McCann, odpowiedzialną za kampanię omunikacyjną raportu BCG przygotowanego we współpracy z WWF "2050 Polska Dla Pokoleń".
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-90-45-27.compute-1.amazonaws.com (3.90.45.27). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies