Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Legendarny Stadion Śląski świadkiem Scenozstąpienia!

zobacz też!
Videowywiad: Kuba Głogowski x Tede #"DiscoNoir", news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do obejrzenia nowego video wywiadu od K...
SB Maffija z drugim singlem ze wspólnego albumu, news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do przesłuchania nowego kawałka od ekip...
Paweł Bokun z drugim klipem na kanale Asfalt Records, news, rap Hip-Hop
“Suplement fonograficzny wyprodukowany przez...
Rasmentalism ft. schafter, Pezet - "Góra dół góra dół" , news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do przesłuchania nowego kawałka od duet...
SB Maffija - "Hotel Maffija" - Singiel, news, rap Hip-Hop
Na kanale SBM Label ukazał się wczoraj wspólny num...

Legendarny Stadion Śląski świadkiem Scenozstąpienia!

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
Legendarny Stadion Śląski świadkiem Scenozstąpienia! , Miuosh, rap Hip-Hop
9 czerwca 43 tysiące osób były świadkami pożegnania Miuosha z jego symfonicznymi projektami. Za nami Scenozstąpienie - największy biletowany koncert polskiego artysty w tym roku, który zwieńczył czteroletnią przygodę katowickiego rapera z NOSPR-em. Podczas widowiska na jednej scenie odbyły się dwa muzyczne spektakle: MIUOSH x JIMEK x NOSPR oraz MIUOSH ISMOLIK I NOSPR. Artystom towarzyszyli wspaniali goście: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im.Stanisława Hadyny.

Zaczęło się od wielkiego aplauzu, gdy Jimek i muzycy NOSPR-u wkroczyli na scenęusytuowaną na majestatycznym Stadionie Śląskim. Kiedy po kilku minutach dołączył do nich Miuosh, publiczność wręcz oszalała. Ten niezwykły projekt grany do tej pory głównie w stylowej sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia po raz pierwszy zabrzmiał w takim anturażu. Nie zmieniła się jednak artystyczna treść. Hip-hopowe utwory Miuosha zostały przełożone przez Radzimira Dębskiego na język orkiestry, zyskując dzięki temu jeszcze większą głębię. Muzycy zagrali 11 utworów,w tym m.in.: "Coronę", "Nie mamy skrzydeł" oraz "Z Tobą", podczas którego na scenę wyszła Katarzyna Golomska, a także "Reprezenta" wspólnie z Abradabem. Na koniec Jimek przygotował wielką niespodziankę dla zebranych gości - razem z muzykami NOSPR-u wykonał cieszącą się olbrzymią popularnością "Historię hip-hopu".

Po przerwie nastąpiła druga część widowiska, za którą odpowiadał katowicko-nadmorski tandem, czyli Miuosh razem ze Smolikiem, wspierani przez muzyków z NOSPR-u. Tym razem ze sceny wybrzmiał rap, w który wmieszano wiele mocnych,rockowych i elektronicznych brzmień, połączonych z symfonicznymi dźwiękami skomponowanymi przez Jana Stokłosę. Na Stadionie Śląskim zabrzmiały m.in.:"Neony", "Nie zapomnij skąd jesteś" wykonany razem z Paluchem, "Close your eyes"wykonany przez Katarzynę Kurzawską, "Tramwaje i Gwiazdy" wspólnie z Katarzyną Nosowską, "Mind the bright lights" w wykonaniu Keva Foxa, "Alunia" i "Miastoszczęścia", podczas których na scenę wyszła Natalia Grosiak oraz dwa utwory z Piotrem Roguckim i Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, czyli"Traffic" i "Wizje". Wyjątkowym momentem podczas tej części był utwór "Perseidy",podczas którego ponad 40 tysięcy telefonów i zapalniczek rozbłysło na Stadionie Śląskim.

Na zakończenie, ku wielkiej radości publiczności, muzycy obu projektów połączyli siły. Na bis na scenie pojawili się Miuosh, Jimek, Smolik oraz muzycy z NOSPR-u i Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, żegnając się z zebrany mi utworem "Piąta strona świata", czym uczcili pamięć bardzo blisko związanego ze Śląskiem Jana "Kyksa" Skrzeka. Miuosh wielokrotnie dziękował publiczności za tak liczne przybycie, a ta nie pozostała dłużna.
Fot. Damian Kramski
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-168-209.compute-1.amazonaws.com (34.204.168.209). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.