Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność Patronat Hip-Hop.pl
Dodane:
, rap Hip-Hop
Wiemy już #kimjestadix - w piątek 13 września 2019 r. miała miejsce premiera debiutanckiej płyty raperki Adix.

Znajdziesz ją m.in. na Spotify czy YouTubie. Ta ok. 20-minutowa EP-ka pt. "Adix gotuje" to muzyczny misz-masz i ekspresja kobiecej energii. Jak zostanie odebrana na zdominowanej przez mężczyzn rapowej mapie Polski? Sprawdź, czy któryś ze smaków z płyty przypadnie Ci do gustu.

Kim jest Adix?
W piątek, 13 września 2019 r. Adix na swoim kanale YouTube opublikowała cały materiał z debiutanckie jpłyty EP "Adix gotuje". Dzięki współpracy z Agora Digital Music płyta pojawiła się również na kanałach streamingowych: Tidal, Spotify, deezer, Apple Music i jest też dostępna do kupienia we wszystkich serwisach cyfrowych. Adix zapowiadała ponadto, że 13 września pokaże nam w końcu swoją twarz, ale wszystkie utwory na YouTubie i jej innych kanałach społecznościowych wciąż zakrywają ją grubą warstwą złota. Mogły ją za to zobaczyć już osoby, które zdobyły fizyczną wersję płyty.

Ta niepozorna brunetka przygotowała dla nas zupełnie samodzielnie cały projekt i wydała go niezależnie od wszelkich rapowych wytwórni. Pomagali jej w tym przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. Płyta aż kipi ciepłą,kobiecą energią choć ma też swoje poważniejsze momenty. Jak widać Adix ma niezłą siłę przebicia i nie mało odwagi, publikując materiał poruszający tematy, które niekoniecznie każdemu przypadną do gustu.Ewidentnie nie boi się opowiadać o tym, w jaki sposób postrzega otaczający ją świat. Do tego zachęca i dopinguje dziewczyny, by były bezczelne w ich oczywistym prawie do bycia wolną i szczęśliwą.

O debiutanckiej płycie "Adix gotuje"
"Adix gotuje" to ponad 20 minut muzyki - 7 utworów, z których każdy podejmuje nieco inny temat. Całość spaja jednak koncepcja gotowania - tytuł płyty oraz nazwy utworów odnoszące się odpowiednio do przystawki, pięciu smaków oraz digestifu, po który sięgamy po zjedzonym posiłku.Każdy utwór na YouTubie został opatrzony innym zdjęciem, które również nawiązuje do danego smaku. Adix zaprasza tym samym do degustacji i znalezienia w menu czegoś, co przypadnie nam do gustu. 
A oto menu:
1. Aperitif
2. Na słono
3. Na słodko
4. Na ostro
5. Na gorzko
6. Na kwaśno
7. Digestif


Płyta opiera się zarówno na klasycznych, skreczowanych, jak i tych bardziej nowoczesnych, elektronicznych brzmieniach, różnych tempach oraz... historiach, bo od razu widać (i słychać), że Adix lubi w story telling. Dodaje też od siebie coś zupełnie nowego - szeptanki, których nie słyszeliśmy chyba jeszcze w polskim rapie? 

A co sama Adix pisze o debiutanckiej płycie?
"Od I 2019 r. pracowałam bardzo ciężko, by oddać w Wasze ręce projekt dopracowany pod wieloma względami: pomysł, tekst, muzyka i design. I wiem, że taki jest. Choć nie było mi łatwo robić to wszystko samej i to pierwszy raz w życiu. Jaram się! - że miałam jaja to zrobić, że zrobiłam to po swojemu, że tak mega się przy tym bawiłam i poznałam tyle cudownych, inspirujących Mordek."

Pomysł na płytę "Adix gotuje" bazuje na powszechnie znanym stereotypie kobiety, której miejsce jest w kuchni. Adix zdecydowała się dla odmiany ugotować coś w polskim rapie, nie stroniąc jednocześnie od popkulturowych atrybutów kobiecości, takich jak m.in. kolor różowy, ale przełamując je, zmieniając choćby kusy fartuszek na oversize-owy garnitur. Na "Adix gotuje" znajdziesz mocne, poważne, ale i zupełnie luźne,zabawne i prześmiewcze utwory przyprawione szczyptą soczystego dystansu do świata. Zresztą, sam/sama zobacz, co Adix tam zgotowała:


anonim
Autor: lechu rochu pawlak   Link do posta
00:12:50, 15-09-19
eee tam, tu jest prawdziwy król:
https://www.youtube.com/watch?v=G6x Lzl1A7j4

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-107-209.compute-1.amazonaws.com (3.235.107.209). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.