Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność Patronat Hip-Hop.pl
Dodane:
, rap Hip-Hop
Mocno i militarnie Brydżyt wraca na scenę z utworem "KBK AKMS". Jest on podsumowaniem odbywanej przez artystkę 3-miesięcznej służby wojskowej.

"Poszłam do wojska w potrzebie zresetowania się od otaczającej mnie rzeczywistości. Zresztą nie tylko ja. Moja kompania liczyła przeszło 130 osób: 50 mężczyzn i aż 80 (!) kobiet. To pierwszy taki turnus w historii mojej jednostki. Kobiety wstępowały do armii z rozmaitych powodów, jednak łączył je wszystkie jeden wspólny mianownik: potrzeba zmiany swojego życia. 80% żeńskiej części to uciekinierki od codzienności, mężów, swoich słabości, dziewczęta różnego kalibru - zarówno te z duchem walki, jak i te, które, mam wrażenie, pomyliły profesje. Do takich należała na przykład kobieta lat przeszło 40, która wręcz chwaliła się, że przyszła na służbę na złość mężowi. Na szczęście były to sporadyczne przypadki, ale mimo wszystko nasuwa mi się pytanie - jakie mamy społeczeństwo, skoro ludzie mają siłę przewracać swoje życie dla tak niskich wartości? Bez szacunku do munduru, bez szacunku do drugiego człowieka, bez szacunku do samego siebie. Żołnierki z prawdziwym zacięciem i poczuciem misji można było policzyć na palcach jednej ręki" - wyznaje Brydżyt.

"Wstąpienie do armii to był strzał w dziesiątkę. Życie na kompanii to zupełnie inny świat. Pozwoliło mi to pokonać samą siebie, kontrolować emocje, uczyć się postępowania z ludzką nienawiścią, wyznaczyć nowe priorytety i podjąć jedne z najważniejszych decyzji życia. Wiem już, czego nie chcę. No i nauczyłam się strzelać! To była niesamowita lekcja wytrwałości i pokory".

Pobyt w wojsku zaowocował utworem "KBK AKMS". Jest dopingiem i wyrazem uznania dla wszystkich walczących w dobrej sprawie, jak i przypomnieniem, że nie jesteśmy tu sami dla siebie. "Musimy się wspierać i szanować, inaczej zginiemy" - dodaje Brydżyt.

Na czas promocji utworu Brydżyt zdradzi ciekawostki z życia na kompanii oraz pokaże realne zdjęcia z zajęć uchwycone w locie. Ciekawych zapraszamy na oficjalny fanpage Brydżyt na Facebooku.
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-245-48.compute-1.amazonaws.com (3.226.245.48). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.