Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Ultraviolet 2.0 by Swanski - nowy mural w centrum Warszawy

Ultraviolet 2.0 by Swanski - nowy mural w centrum Warszawy

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
Ultraviolet 2.0 by Swanski - nowy mural w centrum Warszawy, rap Hip-Hop
Myślisz, że wszystko już widziałeś?

Na początku października Paweł Swanski, znany malarz, grafik i ilustrator, namalował w Warszawie mural promujący najnowszą produkcję lokalną telewizji AXN, Ultraviolet 2.0. Nawiązujący do fabuły serialu mural można zobaczyć w centrum Warszawy.

Telewizja AXN, tworząc drugi sezon swojej produkcji lokalnej, po raz pierwszy zdecydowała się na połączenie komercyjnego świata telewizji ze światem street artu. Współpraca z Pawłem Swanskim zaowocowała muralem, dla którego inspiracją była fabuła serialu Ultraviolet 2.0.Akcja serialu toczy się w klimatycznej Łodzi, gdzie street art jest stałym elementem tkanki miasta, dlatego współpraca z tym artystą naturalnie wpisuje się w komunikację serialu.

"Zostałem poproszony o własną interpretację fabuły serialu Ultraviolet 2.0 w formie muralu.Telewizja AXN pozwoliła mi jako artyście na zupełną swobodę przy tworzeniu tego projektu",mówi Swanski. "Wykorzystałem charakterystyczną dla mojej sztuki estetykę "gąszczu". To studium natury, która daje i zabiera życie. Ta symbolika opiera się na wchłaniających siebie nawzajem, a zarazem wyrastających z siebie, roślinach i zwierzętach. W projekcie muralu znalazły się macki ośmiornicy, owadożerne rośliny i, często pojawiające się w moich pracach,zatopione w gąszczu ludzkie oczy", dodaje artysta. "Wszystko to składa się na kryminalną opowieść, ukazaną przy pomocy abstrakcyjnych symboli. W kompozycję "wplątane" jest też narzędzie zbrodni. Najbardziej zależy mi na emocjonalnym i instynktownym odbiorze tej pracy,dlatego resztę pozostawiam interpretacji oglądających".

Paweł Swanski to artysta, projektant, rzemieślnik. Swoją pracę dzieli pomiędzy sztukę na płótnach i wielkoformatowych muralach a studio, gdzie powstają jego autorskie artystyczne,komercyjne oraz rzemieślnicze projekty. Wystawiał swoje prace w Polsce (Kordegarda, Desai inne niezależne projekty) oraz w galeriach w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii i USA.Ma na koncie kilkanaście solowych i grupowych wystaw. Jego murale można zobaczyć na ulicach miast i w prywatnych domach m.in. w Los Angeles, Toronto, Berlinie, Bristolu i Warszawie.

Mural Swanskiego można zobaczyć na ścianie budynku przy ul. Chmielnej 98 do końca października.Emisja Ultravioletu 2.0 w każdą środę o godz. 22:00 w AXN.

Ultraviolet opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę. Kobieta decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Rozpoczyna współpracę z grupą Ultraviolet,internetową społecznością detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jestw stanie wyjaśnić policja.

W drugim sezonie Ultravioletu, Ola musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagrażającym jejrodzinie, co sprawia, że zaangażowanie bohaterki w rozwiązywane sprawy staje się bardzoosobiste.

O AXNAXN to wielokrotnie nagradzane, najchętniej oglądane seriale i wyselekcjonowane filmy akcji.Kanał proponuje bardzo zróżnicowaną ofertę seriali kryminalnych, przygodowych, obyczajowych orazsensacyjnych. Obecnie w AXN można zobaczyć takie seriale jak: lokalna produkcja Ultraviolet 2.0, L.A.'sFinest, S.W.A.T. - Jednostka Specjalna 2, Nocna zmiana 3, Agenci NCIS 13 i wiele innych. Na kanalemożna oglądać też filmy m.in. Aniołki Charliego, Zła kobieta czy Resident Evil: Ostatni rozdział. Kanał AXNdociera ze swoją ofertą do ponad 50 krajów w Azji, Ameryce Południowej, Europie i na BliskimWschodzie i jest jednym z ponad 40 tematycznych kanałów TV należących do koncernu Sony PicturesTelevision. W Polsce AXN istnieje od 2003 roku. Od lipca 2010 kanał dostępny jest także w wersji HighDefinition. Więcej informacji na temat AXN można znaleźć na stronie internetowej: www.axn.pl

O Sony Pictures TelevisionSony Pictures Television (SPT) to jeden z wiodących dostawców treści telewizyjnych,produkujący i dystrybuujący programy na całym świecie - w każdym gatunku i na każdej platformie.Poza zarządzaniem jedną z największych w branży bibliotek cieszących się popularnością filmówfabularnych oraz programów i formatów telewizyjnych, SPT jest również doskonale prosperującymglobalnym producentem. Jest właścicielem 24 spółek produkcyjnych, będących w całości jego własnościąlub prowadzących działalność w ramach joint venture w 12 krajach, posiada kanały linearne i digitalowena całym świecie. Sony Pictures Television jest spółką Sony Pictures Entertainment Company.
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-10-34.compute-1.amazonaws.com (3.228.10.34). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.