Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
, rap Hip-Hop

Najwyższe miejsce zestawienia najpopularniejszych artystów w Polsce ponownie zajmuje Taco Hemingway. Tuż za nim ulokowali się Bedoes oraz Tymek. Czołówka listy Spotify Wrapped 2019 wyraźnie pokazuje, że w bieżącym roku Polacy najchętniej słuchali... rodzimych raperów. Sprawdź kogo jeszcze słuchała Polska i świat.

Coroczne podsumowanie roku #SpotifyWrapped pokazuje jak w 2019 roku ponad 248 milionów ludzi na całym świecie słuchało i odkrywało albumy, piosenki, artystów, playlisty i podcasty. Nadchodzący rok 2020 to również idealna okazja, by spojrzeć wstecz i sprawdzić, najpopularniejsze pozycje ostatnich dziesięciu lat!

Czego słuchają Polacy?

Wśród 10 najczęściej słuchanych artystów w Polsce tylko dwóch pochodziło z zagranicy. Po raz kolejny na #1 miejscu uplasował się Taco Hemingway, który nie zwalnia tempa i bije kolejne rekordy. Ostatni album artysty Pocztówka z WWA, Lato '19 znajduje się wśród trzech najpopularniejszych albumów na platformie.

Drugie miejsce w kategorii najpopularniejszych artystów zajmuje młody raper Borys Przybylski, znany jako Bedoes, którego album pod tytułem Kwiat polskiej młodzieży zajął pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu najpopularniejszych albumów w Polsce.

Na trzecim miejscu Tymek - artysta, który równocześnie zdominował listę 10 najpopularniejszych piosenek z takimi hitami jak Język ciała, Rainman oraz Poza kontrolą.

Amerykańska piosenkarka Billie Eilish depcze po piętach lokalnym twórcom, zajmując czwarte miejsce wśród ulubionych artystów polskich użytkowników Spotify.

Trendy muzyczne na świecie

Przyciągający na swe występy tłumy raper Post Malone, był najczęściej słuchanym artystą w mijającym roku. Artysta zajął czołowe pozycje także w kilku innych kategoriach - jego album Hollywood's Bleeding jest drugim wśród najczęściej odtwarzanych na Spotify, a piosenka Sunflower, którą nagrał wspólnie z Swae Lee, zdobyła trzecie miejsce w rankingu ulubionych utworów użytkowników platformy.

W tym roku na wysokich pozycjach znalazły się także kobiece głosy! Billie Eilish, którą często określa się popowym fenomenem generacji Z, stała się najczęściej słuchaną artystką tego roku z ponad 5 miliardami streamów na całym świecie. Co więcej, jej album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? jest najpopularniejszym albumem 2019 roku na Spotify.

Ariana Grande, która w lutym wydała swój niezwykle popularny album Thank U, Next, zamyka pierwszą trójkę na liście najchętniej słuchanych artystów Spotify na świecie.

Piosenka Señorita, która powstała w efekcie współpracy Shawna Mendesa i Camilli Cabello - najbardziej gorącego duetu tego lata - zajęła pierwsze miejsce wśród ulubionych kawałków użytkowników Spotify.

Patrząc wstecz na ostatnią dekadę, zestawienie najchętniej słuchanych artystów otwierają Drake i Ed Sheeran, a zaraz za nimi uplasowali się Post Malone, Ariana Grande i Eminem.

A Ty czego słuchasz?

W najbliższy piątek, każdy użytkownik Spotify będzie mógł sprawdzić swoje spersonalizowane podsumowanie z informacjami o artystach, utworach, gatunkach muzycznych i podcastach, których najczęściej słuchał, a także poznać inne fakty, takie jak czas spędzony na słuchaniu muzyki i liczbę polubionych utworów. Po raz pierwszy słuchacze będą mogli uzyskać także dostęp do własnego podsumowania bezpośrednio w aplikacji Spotify na telefonie komórkowym i tablecie oraz za pośrednictwem strony internetowej spotify.com/wrapped.

Oto najważniejsze wyniki tego roku:

DANE POLSKIE

Najpopularniejsi artyści

Taco Hemingway

Bedoes

Tymek

Billie Eilish

Kubi Producent

Dawid Podsiadło

Quebonafide

PRO8L3M

Malik Montana

Ariana Grande

Najpopularniejsze utwory

"Język ciała" - Tymek, Big Scythe

"bad guy" - Billie Eilish

"Ona By Tak Chciała" - Ronnie Ferrari

"hot coffee" - schafter

"Rainman" - Tymek, Trill Pem,TEDE

"Chłopaki nie płaczą" - Bedoes, Kubi Producent, Taco Hemingway

"Señorita" - Shawn Mendes, Camila Cabello

"Trofea" - Dawid Podsiadło

"Poza kontrolą" - Tymek

"Shallow" - Lady Gaga, Bradley Cooper

Najpopularniejsze albumy

"Kwiat polskiej młodzieży" - Bedoes, Kubi Producent

"WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?" - Billie Eilish

"POCZTÓWKA Z WWA, LATO '19" - Taco Hemingway

"Malomiasteczkowy" - Dawid Podsiadło

"Klubowe" - Tymek

"WIDMO" - PRO8L3M

"thank u, next" - Ariana Grande

"Atypowy" - Szpaku

"Shawn Mendes" - Shawn Mendes

"Plansze" - Jan-Rapowanie, Nocny

Najpopularniejsze podcasty

Dwóch Typów Podcast

Kryminatorium

Karol Paciorek

Tu Okuniewska

Ja i moje przyjaciółki idiotki

Rock i Borys

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

7 metrów pod ziemią

Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski

Prawdziwe Zbrodnie

 

DANE GLOBALNE

Najpopularniejsi artyści

Post Malone

Billie Eilish

Ariana Grande

Ed Sheeran

Bad Bunny

Najpopularniejsze artystki

Billie Eilish

Ariana Grande

Taylor Swift

Camila Cabello

Halsey

Najpopularniejsze utwory

"Señorita" - Camila Cabello, Shawn Mendes

"bad guy" - Billie Eilish

"Sunflower" - Post Malone, Swae Lee

"7 Rings" - Ariana Grande

"Old Town Road - Remix" - Lil Nas X, Billy Ray Cyrus

Najpopularniejsze podcasty

The Joe Budden Podcast with Rory & Mal

My Favorite Murder with Karen Kilgariff and Georgia Hardstark

Gemischtes Hack

Fest & Flauschig

The Misfits Podcast

 

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-204-55-168.compute-1.amazonaws.com (18.204.55.168). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.