Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin
dowiedz sie wiecej o!

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas FRYDERYK Festiwal 2020!

- Zespół Perfect i Viki Gabor na Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (14.03)
- Organek, Król i KęKę na FRYDERYK Festiwal 2020 (15.03)

W imponujących przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, 14 marca, odbędzie się ceremonia wręczenia najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu. W ramach FRYDERYK Festiwal 2020 do Katowic przyjedzie plejada rodzimych artystów,reprezentujących odmienne muzyczne konwencje i style. Dla publiczności zagrają m.in. Perfect, Organek oraz Król. Bilety na FRYDERYK Festiwal 2020 są już w sprzedaży.

FRYDERYK Festiwal to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego celebrowane są różnorodne sposoby artystycznego wyrazu. Tegoroczną edycję wydarzenia zainauguruje 8 marca Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień później na tej samej scenie w ramach FRYDERYK Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Podczas niezwykle emocjonującej gali, oprócz wręczenia statuetek, zorganizowane zostaną liczne koncerty. W tym roku w Katowicach wystąpi m.in. zespół Perfect, który zabierze do domu ZŁOTEGO FRYDERYKA - nagrodę przyznawaną za całokształt twórczości.W komentarzu do nagrody dla zespołu Andrzej Puczyński, muzyk i producent muzyczny,a także przewodniczący ZPAV oraz członek Rady Akademii Fonograficznej, powiedział: - Ogromnie się cieszę, że Rada Akademii Fonograficznej uhonorowała ZŁOTYM FRYDERYKIEM jeden z najważniejszych zespołów rockowych na polskiej scenie muzycznej. Perfect, założony 40 lat temu przez wybitnego artystę i wizjonera, Zbigniewa Hołdysa, to przede wszystkim świetni muzycy, fantastyczne brzmienie, niepowtarzalny głos Grzegorza Markowskiego i piosenki, które śpiewają już co najmniej dwa pokolenia. Gratuluję zespołowi jestem przekonany, że muzyczna przygoda Perfectu nie skończy się wraz z ostatnią trasą koncertową.

Na gali zaśpiewa również Viki Gabor. Piosenkarka, mimo młodego wieku, ma już na koncie liczne artystyczne sukcesy, w tym zwycięstwo w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Perfect i Gabor dołączą do grona ujawnionych wcześniej muzyków, którzy także wystąpią na sobotniej gali: Kayah, Muńka Staszczyka, Krzysztofa Zalewskiego i Darii Zawiałow. 

FRYDERYK Festiwal

Równie ciekawie zapowiada się niedzielny festiwal. Na scenie w MCK-u zagra zespół Organek, który w ubiegłym roku występował na gali. W związku z nadchodzącym wydarzeniem, Tomasz Organek, powiedział: - Cieszymy się, że możemy powrócić do Katowic i zagrać przed tamtejszą publicznością w ramach FRYDERYK Festiwal 2020.Otwarcie wydarzenia na fanów muzyki w ubiegłym roku było zdecydowanie dobrym krokiem.

Coś dla siebie znajdą także fani muzycznej alternatywy, a wszystko za sprawą Króla.Artysta, uhonorowany niedawno prestiżowym Paszportem "Polityki", wykona utwory z ostatniego albumu, pt. Nieumiarkowania. W niedzielę 15 marca zagrają również ujawnieni wcześniej Daria Zawiałow, Natalia Przybysz i Baranovski. 

W Katowicach nie zabraknie też przedstawicieli hip-hopu. Poza ogłoszoną wcześniej Sceną Nowego Rapu, na której wystąpią: OKI, Koza, Trill Pem, Miętha i Gverilla, będzie można usłyszeć także m.in. KęKę. Raper znany jest z kreślenia w tekstach swojej autobiografii,z uwzględnieniem wszystkich emocjonalnych stanów. Na Śląsku zaprezentuje materiałz krążka "Mr KęKę".

W sprzedaży dostępne są bilety na FRYDERYK Festiwal 2020.
Gala Muzyki Poważnej, 8.03.2020 r.Amfiteatr: 80 złAntresola, I balkon: 70 złAntresola za orkiestrą, I balkon za orkiestrą, II balkon: 60 zł

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (MCK), 14.03.2020 r.
Golden Circle: 199 zł*
Trybuna: 89 zł | 159 zł | 179 zł

FRYDERYK Festiwal (MCK), 15.03.2020 r.
Trybuna: 149 zł | 189 zł*
Płyta: 129 zł*

2 DNI

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (MCK), 14.03.2020 r.

Golden Circle+FRYDERYK Festiwal (MCK), 15.03.2020 r.
Płyta
Cena: 299 zł**Miejsca stojące


Bilety do nabycia na stronie
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-238-248-103.compute-1.amazonaws.com (34.238.248.103). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.