Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Doniu i Mezo z klipem do numeru "Ocaleni"

zobacz też!
Wigor Mor W.A. - "Zaklęte rewiry" - Singiel, news, rap Hip-Hop
Utwór ''Zaklęte rewiry'' z gościnnym udziałem Peji...
Gucci Mane i Lil Baby w singlu "Both Sides", news, rap Hip-Hop
Po zakończeniu trzech projektów w ubiegłym roku, G...
Drake, Future i A$AP Rocky na nowym albumie Lil Yachty'ego , news, rap Hip-Hop
Reprezentujący szeregi Quality Control - Lil Yacht...
BlocBoy JB & Tay Keith "No Chorus Pt. 12", news, rap Hip-Hop
Temu, kto śledzi od ponad roku BlocBoy'a bez wątpi...
Freddie Gibbs & Alchemist "1985" - video, news, rap Hip-Hop
Freddie Gibbs i Alchemist dzielą się pierwszym tel...

Doniu i Mezo z klipem do numeru "Ocaleni"

Autor: ikona gwiazdy Hip-Hop.pl ikona konta VIP Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
Doniu i Mezo z klipem do numeru "Ocaleni", rap Hip-Hop
Singiel "Ocaleni" to odpowiedź artystów na trudną i niejednoznaczną sytuację społeczną w jakiej przyszło działać nie tylko im, ale też wszystkim Polakom.

Utwór, który powstał jeszcze w 2019 roku jest prezentem dla Zuzanny Markiewicz - podopiecznej Drużyny Szpiku wspierających młode osoby podczas leczenia onkologicznego. Zuza jako niezwykle wrażliwa 16-latka po ciężkim i wyczerpującym leczeniu postanowiła walczyć z chorobą nowotworową w najlepszy możliwy sposób - aktywnie edukując rówieśników w ramach własnej akcji "Nie wycofuj się rakiem" obejmującą wykłady i warsztaty.

Dominik "Doniu" Grabowski i Jacek, "Mezo" Mejer skomponowali i napisali wraz z Sadowsky dla niej utwór do którego zaprosili też Tomka Luberta, od lat zaangażowanego społecznie kompozytora, producenta i gitarzystę ,współzałożyciela takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver. Mimo przeszkód, ograniczeń czasowych, a obecnie także kwarantanny która nie pozwoliła spotkać się artystom na planie zdjęciowym, udało się na początku marca nagrać ostatnie wokale w studio oraz potrzebne ujęcia do klipu.

Szereg pozostałych prac dokonywano zdalnie w różnych miastach i w trzech różnych studiach nagraniowych oddalonych o setki kilometrów od siebie. Na uwagę zasługuje fakt, iż Zuza po raz pierwszy gościła w studio nagraniowym - debiutując wokalnie. Z kolei klip do utworu został zrealizowany tuż przed przymusową blokadą w Polsce z udziałem minimalnej ekipy filmowej, z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jest to pierwszy klip w kraju z tyloma wykonawcami, którego premiera odbywa się w czasie bezwzględnej i utrudniającej życie kwarantanny spowodowanej przez COVID-19.

Uniwersalny wydźwięk "Ocalonych" to efekt połączenia zaangażowanego utworu oraz klipu, którego postapokaliptyczny charakter i elementy odradzającej się natury mają dawać nadzieję i wsparcie. Przede wszystkim osobom zmagającym się z obniżoną odpornością, takim jak pacjenci onkologiczni obecnie jeszcze bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Artyści dedykują też nowy singiel wszystkim nam, podlegającym codziennym ograniczeniom oraz wszystkim służbom aktywnie walczącym z zagrożeniem: od ratowników i lekarzy po  pracowników sektorów publicznych codziennie niosących pomoc Polakom.
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-176-125.compute-1.amazonaws.com (34.204.176.125). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.