Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
, rap Hip-Hop
Eko-apokalipsa i szukanie dziewczyny przez internet, czyli problemy bohaterów klasyki literatury we współczesnym stylu. Allegro prezentuje podcasty z Lekturami 2.0 
W jaki sposób pisałby o miłości Bolesław Prus, gdyby korzystał z social mediów? Co miałby do powiedzenia Wyspiański na temat różnic dzielących "warszawkę" i prowincję?  Być może obecnym światem rządzą nowe technologie jednak nie da się ukryć, że dylematy, przez które Słowacki lub Witkacy nie mogli zasnąć, są ponadczasowe. 
Motywy i emocje przedstawiane w lekturach szkolnych są nadal aktualne, jednak ze względu na znaczące różnice - przede wszystkim realia, w których te historie mają miejsce i język, w którym są opowiadane -  wydają się nierzeczywiste i potrafią skutecznie odrzucić czytelnika od zadanej lektury. Właśnie dlatego powstały podcasty o literaturze Lektury 2.0. Allegro razem ze Storia by Abstra przeniosło motywy z polskiej literatury klasycznej w czasy współczesne, w których rządzą social media, wszystko toczy się szybciej, często w życiu wirtualnym. Do pracy twórczej nad projektem Allegro Lektury 2.0 zostało zaproszonych sześciu artystów i twórców, którzy zainspirowani bohaterami stworzonymi przez mistrzów polskiej literatury, powołają ich do życia ponownie. Interpretacje wybranych dzieł zostały napisane współczesnym językiem - czasem będą śpiewane, innym razem rapowane. 
Pierwszy odcinek podcastu jest już dostępny na.allegro.pl/lektury oraz Spotify. Mery Spolsky, łącząc elementy słuchowiska z muzyką pop i elementami muzyki elektronicznej, stworzyła współczesną piosenkę o wielkiej miłości - śpiewa o małżeństwie urzędnika i jego ciężko pracującej żony, bohaterach "Kamizelki", czyli noweli wybitnego polskiego pisarza Bolesława Prusa.Być może dawne czasy różniły się modą, językiem i kwestiami politycznymi, ale ludzie, którzy w nich żyli i tworzyli, podobnie jak my również zastanawiali się jak leczyć złamane serce, czy wybierać prawdziwą miłość czy stabilizację, czym opłacić podstawowe potrzeby? Może łączy ich z nami więcej niż nam się wydaje, a w poszukiwaniu odpowiedzi na uniwersalne pytania nie jesteśmy osamotnieni... -  tymi słowami Amator wspomnień (narrator) wprowadza nas w świat bohaterów "Kamizelki". 
W ramach literackiego programu i kolejnych podcastów, premierę będzie miało jeszcze pięć utworów - odcinki pojawiać się raz w tygodniu na kanale Youtube oraz Spotify Allegro. Adaptacje przygotowują nie tylko muzycy, ale również youtuberzy - kogo jeszcze usłyszymy? 
Ajgor Ignacy przygotuje nową wersję "Trenów" Jana Kochanowskiego
Rosalie. podejmie się adaptacji utworu "Pożegnanie jesieni" Stanisława Ignacego WitkiewiczaNadia Długosz "Beksy" przedstawi na nowo tematy poruszane w "Weselu" Stanisława WyspiańskiegoKamil "Saful" Nożyński przeniesie słuchaczy w świat  "Lalki" Bolesława Prusa Ostatni artysta pozostaje jeszcze tajemnicą.
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-169-107-85.compute-1.amazonaws.com (35.169.107.85). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.