Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Spotify prezentuje najnowsze muzyczne trendy z czasu izolacj

Spotify prezentuje najnowsze muzyczne trendy z czasu izolacj

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
Spotify prezentuje najnowsze muzyczne trendy z czasu izolacj, rap Hip-Hop
245 procent więcej playlist z piosenkami na wakacje, 2 750 list odtwarzania słuchanych w trakcie pieczenia chleba bananowego oraz znaczny wzrost nowych list towarzyszących domowym obowiązkom i nabywaniu nowych umiejętności to tylko niektóre z nowych trendów odnotowanych przez Spotify  podczas izolacji. Sprawdź co jeszcze się zmieniło w upodobaniach słuchaczy.

Potrzebny fryzjer!
Na przełomie kwietnia i maja Spotify zanotował około 50-procentowy wzrost ilości playlist zawierających słowa kluczowe takie jak "fryzjer" czy "farbowanie włosów". Jak wynika z analizy, wśród najpopularniejszych utworów dedykowanych tym, którzy zajmują się dbaniem o nasze fryzury w Polsce znalazły się "Tamagotchi" Taconafide, "Dance Monkey" Tones and I, "Eluwina" Kacpra Błońskiego, "Happier" autorstwa Bastille i Marshmello, "bad guy" Billie Eilish, "8 Kobiet Remix" Bedoesa i Taconafide oraz "@ (trailer)" chilwagonu.

Praca z domu w rytmach pop
W okresie od 17 kwietnia do 17 maja zaobserwowano ponad 1400 procentowy wzrost liczby list odtwarzania tworzonych do słuchania w trakcie pracy z domu (w porównaniu z pierwszą dekadą marca). W tym czasie użytkownicy na całym świecie wykonywali swoje profesjonalne działania  w rytmach "Work From Home" autorstwa Fifth Harmony (feat. Ty Dolla $ign), "9 do 5" Dolly Parton, "Blinding Lights" The Weeknd, "Light On" Maggie Rogers, "10.000 hours" Dan + Shay (z Justinem Bieberem), "Boss Bitch" Doja Cat, "Delicate" Taylor Swift i "The Less I Know the Better" Tame Impala. Rośnie również popularność sonat Beethovena i Bacha oraz "Für Elise" w wykonaniu pianisty Lang Langa.

Nauka i zabawa
O 1000 proc. wzrosła również ilość playlist o tematyce związanej z nauką w domu, co pokazuje, jak muzyka pomaga zarówno rodzicom, jak i uczniom poradzić sobie z wyzwaniami zdalnego nauczania. Wśród najpopularniejszych utworów na listach odtwarzania na całym świecie znalazły się takie piosenki jak: "Supalonely" BENEE i Gus Dapperton, "Sucker" Jonas Brothers, "Circles" Post Malone oraz "Don't Start Now" Duy Lipy.Nauka to jednak nie wszystko! Jak wynika z opracowania, liczba playlist skupionych wokół komputerowej gry symulacyjnej Animal Crossing New Horizons również wzrosła o 1000 procent.

Trening kreatywności
W czasie izolacji część użytkowników poświęca czas wolny na odkrywanie i rozwijanie swoich pasji, co wpłynęło na 40-procentowy wzrost ilości playlist dedykowanych kolorowaniu i ponad 90-procentowy malowaniu. Jak wynika z zestawień, użytkownicy na świecie słuchają wówczas "Shape Of You" Eda Sheerana, z kolei Polscy słuchacze wybierają utwory Macieja Maleńczuka takich jak "Wakacje z Blondynką", "Dawna dziewczyno" w wersji live czy "Barman".

Kuchnia w czasie kwarantanny
Izolacja sprzyja również gotowaniu i pieczeniu co widać po statystykach zanotowanych w serwisie Spotify! Użytkownicy platformy stworzyli w ostatnim czasie o 120 procent więcej playlist poświęconych pieczeniu, a w okresie między 17 kwietnia a 17 maja sama ilość list odtwarzania dedykowanych chlebkowi bananowemu wzrosła o około 225 procent - do 2 750 playlist obecnie.Wśród utworów, które najczęściej pojawiały się w tych playlistach znalazły się "Sunday Best" Surfaces, "Banana Pancakes" Jacka Johnsona, "Watermelon Sugar" Harry'ego Stylesa, "Sugar" Maroon 5 czy "everything i wanted" Billie Eilish.

Porządek musi być!
Spędzając czas w domu, nie sposób uniknąć sprzątania, jednak z ulubioną muzyką domowe obowiązki mogą stać się przyjemnością! Ten czas Polacy umilają sobie, odtwarzając m.in.: "Toxic" Britney Spears, "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadło, "Uptown Funk" Bruno Marsa i Marka Ronsona, "Don't Start Now" Duy Lipy czy "Seńorita" w wykonaniu Camili Cabello i Shawna Mendesa.

W serwisie Spotify znajduje się obecnie 940 tysięcy playlist dedykowanych porządkom, które w ciągu ostatniego miesiąca były odsłuchiwane o 65 procent częściej, a ich ilość wzrosła o 40 procent.Dbamy o swoje domy i ogrody

Idzie lato, a co za tym idzie poświęcamy więcej czasu dbaniu o balkony, tarasy i ogrody, które w czasie wolnym mogą zastąpić wakacyjny resort. Przygotowując się na ciepłe wieczory i słoneczne dni ilość playlist towarzyszących użytkownikom w trakcie prac ogrodowych wzrosła o ponad 430 proc.. Użytkownicy w tym czasie najchętniej słuchają "Gardening At Night" R.E.M, "Avant Gardener" Courtney Barnett, "Mr. Blue Sky" Electric Light Orchestra oraz "Sunflower" autorstwa Post Malone i Swae Lee.Z każdym stopniem celsjusza rośnie również czas, który słuchacze poświęcają na stworzenie idealnej składanki na wakacje, co wpłynęło na 245 procent więcej playlist z muzyką na lato.

O ile nie stwierdzono inaczej, wszystkie dane zostały zebrane w okresie od 17 kwietnia do 17 maja 2020 roku. Tam, gdzie wykazano wzrost procentowy, porównano dane z okresu od 17 kwietnia, do 17 maja do ostatniego tygodnia lutego 2020 roku. O ile nie podano inaczej, dane są globalne.
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-248-180.compute-1.amazonaws.com (3.226.248.180). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.