Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

wstęp

Portal Hip-Hop.pl

Hip-Hop.pl jest portalem społecznościowym skupionym wokół kultury hip-hop'owej, jej twórców i obserwatorów. Hip-Hop.pl to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce i jedno z największych na świecie. Hip-Hop.pl to największy portal poświęcony kulturze Hip-Hop, wokół którego przez kilkanaście lat powstała silna i opiniotwórcza społeczność internetowa.

Każdego dnia docieramy do kilkudziesięciu tysięcy Polaków w Polsce i zagranicą. Oprócz stale aktualizowanych informacji ze świata muzyki i rozrywki, użytkownicy mogą pobierać dziesiątki tysięcy darmowych plików multimedialnych.

Misja

Naszą misją jest popularyzowanie światopoglądu wywodzącego się z kultury Hip-Hop i jej tradycji. Stawiamy na ambitne treści przedstawiane w atrakcyjnej i nowoczesnej formie. Oprócz Hip-Hop'u prezentujemy luźny styl życia łączący przyjemność i pracę. Wybieramy z kultury globalnej to co najlepsze i dodajemy nasze indywidualne spostrzeżenia i profesjonalizm. Tworzenie dla ludzi takich jak my jest dla nas przyjemnością i mobilizuje nas do ciągłego rozwoju.

Historia Portalu i Pisma Hip-Hop.pl

Portal Hip-Hop.pl tworzymy od roku 2000, co poprzez systematyczną i konsekwentną pracę pozwoliło nam wypracować sobie pozycję lidera. W roku 2004 w konkursie iNet.com Awards otrzymaliśmy nagrodę za najlepszą stronę muzyczną w Polsce. Rok później Portal dołączył do polskojęzycznej wersji systemu Windows XP Media Center Edition.

W latach 2000-2002 jako pierwsi w Polsce publikowaliśmy E-zine Hip-Hop.pl. Na tradycyjnym rynku prasowym istnieliśmy od roku 2002 do 2005 roku. Przez te cztery lata z naszym logiem ukazywał się najpierw Magazyn Hip-Hop.pl (10 wydań), który przerodził się w pełni niezależne Pismo Hip-Hop.pl (16 wydań papierowych i 4 darmowe wydania elektroniczne). Potem jednak skupiliśmy się tylko na projektach stricte internetowych, widząc w nich najlepszą przyszłość.

W 2004 roku wychodząc naprzeciw czytelnikom z różnych zakątków kraju, którzy chcieli mieć pewność, że przyjeżdżając do odległego miasta na koncert swojego ulubionego wykonawcy, będą mieli możliwość wejścia do klubu, uruchomiliśmy moduł, za pomocą którego organizatorzy mogą prowadzić sprzedaż biletów on-line.

W 2008 roku wystartowaliśmy Hip-Hop.pl TV, gdzie użytkownicy mogą oglądać polskie i zagraniczne teledyski hip-hopowe. Obecnie w rotacji jest ponad półtora tysiąca klipów. W 2009 jako pierwsi w Polsce ruszyliśmy z modułem Społecznościowej Sprzedaż Muzyki w plikach mp3.

Obecnie Hip-Hop.pl to najbardziej rozbudowany zbiór informacji i plików multimedialnych o Hip-Hopie. Na Portalu znajdziemy wywiady z najpopularniejszymi osobistościami polskiego i zagranicznego Hip-Hop'u, publicystykę, reportaże, informacje bieżące i lekcje historii. Hip-Hop.pl to także zbiory zdjęć, muzyki i filmów. Wspieramy lub patronujemy każdą większą imprezę w Polsce i coraz więcej imprez za granicą (koncerty polskich raperów w Anglii, Irlandii, USA, a także Danii i Holandii). Własna, rozbudowana infrastruktura sieciowa pozwala nam na obsługę gigantycznego ruchu generowanego przez Portal.

Społecznościowa rola Hip-Hop.pl

Hip-Hop.pl jest z założenia portalem społecznościowym, czyli współtworzonym przez naszych czytelników. Jego forma opiera się na koncepcji user-generated content. Codzienna praca redaktorów wspomagana jest przez materiały nadsyłane i samodzielnie dodawane przez użytkowników. Udostępniliśmy im szereg narzędzi, za pomocą których mogą sami dodawać newsy ze świata muzyki, graffiti i tańca oraz przesyłać do publikacji własne artykuły, wywiady, recenzje, relacje. W zamian otrzymują Punkty Hip-Hop.pl, które mogą wymieniać na nagrody w Sklepie Hip-Hop.pl, na legalne mp3 lub bilety.

Ale to nie wszystko. Dajemy bowiem szansę zaprezentowania swoich umiejętności nie tylko początkującym lub doświadczonym dziennikarzom, ale także, a może i przede wszystkim, młodym twórcom hip-hopowym. Aby ułatwić czytelnikom rozwijanie własnych talentów, dzielenie się własną twórczością, wymianę poglądów i opinii przygotowaliśmy dla nich wiele przydatnych opcji. Dzięki nim mogą zamieszczać na Hip-Hop.pl swoje mp3, zdjęcia, biografię, teledyski, filmy video, projekty graffiti. Wystarczy trochę woli i za pomocą prostych funkcji na Hip-Hop.pl z nikomu nieznanego rapera, mogą krok po kroku budować swój wizerunek jako artysty.

Kolejnym dużym działem Portalu Hip-Hop.pl, skupiającym jego użytkowników i budującym między nimi więzi, jest Forum. Jako serwis hip-hopowy podzieliliśmy je na wszystkie główne elementy tej kultury. Mamy zatem ogólny dział o muzyce, z dodatkowym rozróżnieniem na produkcję i turntablism, oraz forum o graffiti i o b-boy'ingu. Według stanu na rok 2012 Forum posiada grubo ponad półtora miliona wypowiedzi. Każdy z użytkowników ma swoją wizytówkę, w której może zamieścić informacje o sobie, swoje zdjęcia, swoje playlisty. Toczone na forum dyskusje sprawiły, że stało się ono jednym z najbardziej opiniotwórczych i bezpośrednio wpływającym na gusta czytelników w Polsce.

Funkcje społecznościowe Portalu użyteczne są nie tylko dla "zwykłych" użytkowników. W całej strukturze Hip-Hop.pl możemy wyodrębnić dwie funkcje, które dedykowane są bezpośrednio organizatorom i promotorom oraz wydawcom i samym artystom. Największym plusem tych opcji jest to, że na wszystkich etapach wspomniane osoby mogą działać samodzielnie, bez pośrednictwa obsługi Portalu.

Pierwszą z nich jest możliwość prowadzenia przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów przez Hip-Hop.pl. To nowoczesny, bezpieczny i szybki sposób opłacenia/ rezerwacji wejścia na imprezę, polecany wszystkim osobom chcącym wejść komfortowo i bez żadnych problemów na dowolną, nawet najbardziej obleganą imprezę.

Drugi to tzw. społecznościowa sprzedaż muzyki w formie legalnych plików mp3. Ponieważ zmierzch płyty CD jako fizycznego nośnika muzyki jest już przesądzony, a każdy fan wyposażony jest w przenośmy player plików mp3 i coraz rzadziej sięga po płyty ze sklepowych półek, na rzecz nielegalnych źródeł, postanowiliśmy jako pierwsi w Polsce uruchomić nowy kanał dystrybucji. Użytkownicy, którzy tworzą muzykę, mogą ją sprzedawać za pośrednictwem Hip-Hop.pl w postaci pojedynczych plików mp3 lub całych albumów. Dodajmy, że cenę ustalają wg własnego uznania, przy okazji nie tracąc na kosztach związanych wyprodukowaniem płyty.

Patronat Hip-Hop.pl

Hip-Hop.pl to obok funkcji informacyjnej, rozrywkowej i społecznej, także znakomite narzędzie promocji. Promowaliśmy i patronowaliśmy setkom, jeśli już nie tysiącom, przeróżnych akcji, eventów, koncertów, imprez, płyt, singli, teledysków. Wspieramy młodych zdolnych, utrzymujemy zainteresowanie topowymi artystami, pomagamy w powrocie na scenę pionierom.

Logo Hip-Hop.pl na okładce płyty to niezwykle prestiżowe wyróżnienie. O patronat Hip-Hop.pl starają się artyści z całej Polski, młodzi, którzy debiutują na scenie pierwszym nielegalem, jak i artyści z najwyższej półki z pokaźną już dyskografią. Dla nas nie ma znaczenia dorobek, liczy się wartość wydawanego materiału.

Nasze logo trafiło na setki okładek. Wiele z nich sprzedało się w wielotysięcznych nakładach. Wiele z nich uzyskało status Złotej Płyty, kilka Platynowej. Lista artystów z którymi współpracowaliśmy jest niezwykłe długa. Trafili na nią artyści, których dziś doskonale znamy, a którzy kilka lat temu dopiero próbowali się przebić, i dzięki Hip-Hop.pl im się to udało. Wielu jest też takich, którzy po latach działalności w pojedynkę dołączyli do nas.

Patronujemy także filmom i wydawnictwom książkowym. Współpracowaliśmy chyba ze wszystkimi liczącymi się wytwórniami na polskim rynku. Zaliczamy do nich zarówno majorsów, stricte hip-hopowe wytwórnie, jak i małe niezależne labele.

Nasze logo widnieje na większości plakatów reklamujących koncerty. Wspieramy w ten sposób hitowe koncerty topowych raperów, które coraz częściej nie są już tylko pojedynczymi występami, a w pełni zorganizowanymi trasami koncertowymi. Jesteśmy na przeglądach lokalnych scen, jamach, eventach okolicznościowych, festiwalach, turniejach, bitwach oraz kameralnych klubowych imprezach.

Czym jest Hip-Hop (dla tych którzy nie wiedzą)?

Hip-Hop to jedno z najsilniejszych zjawisk społecznych, dominujące wśród osób młodych. Znawcy kultury dzielą Hip-Hop na trzy elementy:

  • Muzyka - rap, dj'ing
  • Graffiti - malowanie na ścianach i pociągach
  • Breakdance - taniec z elementami akrobatyki

Elementy te skupiają rzesze ludzi w Polsce i na całym świecie. Pasjonaci kultury Hip-Hop mogą być jednocześnie dj'ami, raperami, malarzami graffiti i b-boy'ami (tańczyć breakdance). Od 2003 roku Hip-Hop stał się głównym nurtem w muzyce, w całej Europie, stanowiąc kulturę masową.

Najlepsi raperzy to idole młodego pokolenia. Ich utwory goszczą w czołówkach polskich i zagranicznych list przebojów. Na ich koncerty przybywają tłumy. Hip-Hop pojawia się wszędzie - w programach telewizyjnych, radiu i w gazetach. Wszystkie media uznały, że wypada coś napisać o tym trendzie. My traktujemy ten temat jako wyjściowy.

Hip-Hop to niezwykle popularny temat i skuteczne narzędzie promocji. Na rynku istnieje wiele wortali, programów radiowych i telewizyjnych traktujących o Hip-Hop'ie. Dzięki dużej popularności tej kultury, pomimo wielkiej konkurencji wszystkie mogą znaleźć dla siebie miejsce na rynku.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies