Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wroc Love Summer Stage

Wroc Love Summer Stage

plakat

27 lipca (Wyspa Słodowa) start 15.00:

Screaming Souls (UK) (Ghetto Priest & Sandman)
Germaican Roadshow 2007
(DE) (Ill Inspeca, Lexie Lee & Junior Banton)
Wszystkie Wschody Słońca & Goście
(PL)
Perkalaba (UA)
United Flavour
(CZ)
East West Rockers (PL)

Imprezy w Klubach Festiwalowych - po koncertach na Wyspie Słodowej: (La Luz, Droga Do Mekki, Łykend, Szepty, Lemoniada, Chill Out, Kalambur)

Ba - Lan
Splendit Sound System

Romek Rege & Kalo Sound System
Upliftment International (DE)
Dreadsquad

Obora Rekords

Playaman
(Respecta Records)
DJ Wayn - Reggae Night
(NYC)
Kosmos Mega Sound System
Dub Juggle

28 lipca (Wyspa Słodowa) start 15.00:

Junior Kelly (JA)
Macka B & The Royale Roots Band (UK)
Ephraim Juda & 40Fiyah Band (D)
Natural Dread Killaz (PL)
Chutki Smouz (BL)
East West Rockers
(PL)

Imprezy w Klubach Festiwalowych - po koncertach na Wyspie Słodowej: (La Luz, Droga Do Mekki, Łykend, Szepty, Lemoniada, Chill Out, Kalambur)

Roots Controla Sound System
Zjednoczenie Sound System
Love Sen-C Music

Singledread Sound System

RaggaWarriors
Jah Dollz
Mash 10 Sound System
Bobo Dread

Jam Vibez

O Festiwalu:
W środku lata, w samym sercu Wrocławia, na Wyspie Słodowej odbędzie się jeden z największych letnich festiwali muzycznych w Polsce. Pierwsza edycja Wroc Love Summer Stage potrwa dwa dni, podczas których będzie można posłuchać i zobaczyć najciekawszych artystów z szeroko pojętego nurtu muzyki reggae i dub.

Autorem programu i współorganizatorem festiwalu jest twórca i pomysłodawca One Love Sound Fest, imprezy świetnie znanej fanom muzyki reggae z całej Polski (do tej pory mieli okazję uczestniczyć w trzech edycjach tego festiwalu - ostatnia wypełniła po brzegi wrocławską Halę Ludową).

Epicentrum tego wydarzenia nastąpi na Wyspie Słodowej, leżącej tuż obok pięknego Ostrowa Tumskiego oraz wielu innych zabytkowych obiektów stolicy Dolnego Śląska. Stanie tam wielka scena, na której wystąpi ścisła czołówka gwiazd reggae z Jamajki, Wielkiej Brytanii, oraz zespoły z Białorusi, Ukrainy, Czech, Niemiec i Polski.

Festiwal będzie wydarzeniem na ogromną skalę a swoim zasięgiem obejmie nie tylko Wyspę, ale całą starówkę Wrocławia i najlepsze muzyczne kluby Wrocławia.

Osoby, które w tych dniach przybędą do Wrocławia, będą miały również okazję obejrzeć ciekawe i niekonwencjonalne filmy w ramach siódmej edycji Festiwalu Era Nowe Horyzonty, odbywającego się w tym samym czasie we Wrocławiu.

O Wykonawcach:
Na głównej scenie Wroc Love Summer Stage największymi gwiazdami bez wątpienia będą Junior Kelly z Jamajki i Macka B z Wielkiej Brytanii. Obaj panowie wystąpią ze swoimi najmocniejszymi składami koncertowymi. Będziemy mogli zobaczyć ich wraz z wieloosobowymi zespołami, które grają z nimi na największych światowych koncertach i festiwalach reggae

Junior Kelly - jeden z czołowych, światowych Ambasadorów Reggae. Jest oddanym Rastafarianinem z prawdziwym poczuciem muzycznej misji, którą manifestuje w swoich przemyślanych, inspirujących tekstach o ważnych tematach społecznych i politycznych, zarażając publikę pozytywnym przesłaniem.

Macka B jest jednym z najbardziej wpływowych dancehallowych wokalistów. Tworzy muzykę świadomą, inspirowaną tradycją rastafariańską. Od lat współpracuje z Mad Profesorem, za sprawa którego kompozycje Macka B wzbogacane są dubowymi elementami. Większość utworów poświęcona jest aspektom duchowym i społecznym, ale nie brakuje też kompozycji typowo humorystycznych. We Wrocławiu zobaczymy go z grupą The Royale Roots Band.

Prócz powyższych artystów wystąpią również liczne zespoły i sound systemy z Europy. Do najciekawszych należy nowy projekt dwóch uznanych wokalistów z dwóch różnych scen muzycznych - Screaming Soul, czyli połączone siły wokalisty Asian Dub Foundation Ghetto Priest'a oraz znanego dobrze hip-hopowej społeczności brytyjskiego producenta i wokalisty - Sandman'a. Ich twórczość jest idealnym połączeniem muzyki i zaangażowanych tekstów inspirowanych życiem w wielkim mieście, jakim jest Londyn.

Ogromnym wydarzeniem festiwalu będzie również projekt Germaican Roadshow 2007 tworzony przez Pioneara. Artysta jest już bardzo dobrze znany polskiej publiczności za sprawą płyty "Polski Ogień", jest również autorem najpopularniejszych riddimów dla zespołu Seeed. W projekcie wystąpią Lexie Lee, Junior Banton, których zobaczymy po raz pierwszy raz w Polsce oraz Ill Inscpecta, którego fanom dancehall nie trzeba przedstawiać.

Polskim akcentem będzie występ zespołu Wszystkich Wschodów Słońca wraz z gośćmi. Będzie to okazja do tego, aby zobaczyć wielu znanych wokalistów z różnych formacji muzycznych - nie tylko reggae - śpiewających swoje utwory do kompozycji zespołu. Kolejnym przedstawicielem polskiej sceny reggae będzie wrocławska formacja Natural Dread Killaz & Riddim Banditz.

Podczas festiwalu nie zabraknie również wschodnich akcentów. Pierwszym z nich będzie zespół Perkelaba z Ukrainy - to niesamowita energia wykonawcza, przede wszystkim wokalna oraz różnorodność brzmień i instrumentów używanych do ich wykreowania. Koncerty Perkelaby są muzycznymi "show - spektaklami". Następny gościem będzie zespół Chutki Smouz w tłumaczeniu polskim - szybki ślimak. Jest to folk-rockowa grupa z Białorusi. Oryginalne połączenie białoruskiego folku z dynamicznym rockiem oraz elementami reggae, ska i muzyki pop. Mieszając różne gatunki zespół uzyskuje własny i niepowtarzalny styl.

Nie zabraknie także gości z za naszej zachodniej granicy - Niemiecki 40Fyah Band wraz z wokalistą Ephriam Juda porwie publiczność w rytmach reggae/dancehall. Zespół ma na swoim koncie już wiele występów na dużych imprezach muzycznych w Europie, co zapewne zaowocuje znakomitym show.

Czechów reprezentować będzie United Flavour, których skład można nazwać prawdziwym tyglem kulturowym - wśród członków zespołu poza Czechami znajdują się muzycy z Zambi, Hiszpanii i Kuby. Zespół prezentuje głownie muzykę Reggae, latino, soul, hip-hop, r'n'b.

Całodniowa zabawa przy karaibskich dźwiękach nie zakończy się na Wyspie Słodowej, lecz przeniesie się do siedmiu, najlepszych wrocławskich klubów muzycznych. Tam do białego rana będzie można bawić się przy dźwiękach, jakimi uraczą fanów przedstawiciele ścisłej czołówki polskich i zagranicznych sound systemów.

Bilety:

Przedsprzedaż do 27 lipca:
38 pln - pierwszy dzień
43 pln - drugi dzień
60 pln - karnet
27 lipca (pierwszy dzień koncertu): 40 pln
28 lipca
(drugi dzień koncertu): 50 pln

imprezy towarzyszące - Kluby Festiwalowe: 15 pln
- Dla posiadaczy biletów z koncertów na Wyspie Słodowej wstęp jest bezpłatny.

Informacje o reportażu
Data dodania:2007-09-06
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:11705
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-237-94-109.compute-1.amazonaws.com (3.237.94.109). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.