Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Black Eyed Peas (Warszawa)

Black Eyed Peas (Warszawa)

plakat

Gwiazda wieczoru: Black Eyed Peas
support: SOFA + laureaci konkursu
Data: 17.09
Godzin: 20:00
Miejsce: Park Sowińskiego - WARSZAWA

Info o zespole:

Black Eyed Peas założyli Will.I.Am oraz Apl de Ap. Panowie spotkali się w szkole średniej, a połączyła ich miłość do tańca, obaj wchodzili w skład breakdance'owej formacji Tribal Nation. To przestało im wystarczać i postanowili się zająć także muzyką. Odeszli więc z Tribal Nation i założyli Atban Klann (pierwszy człon to akronim od A Tribe Beyond A Nation). W 1992 roku grupa podpisała kontrakt z należącą do Eazy'ego-E wytwórnią Ruthless Records. Wydawca, skoncentrowany bardziej na gangsta rapie, nie potrafił wypromować zespołu ze zdecydowanie pozytywnym przekazem i nie wydał debiutanckiego krążka Atban Klann.

Współpraca z wytwórnią Eazy'ego-E zakończyła się wraz ze śmiercią rapera w 1995 roku. Will.I.Am i Apl de Ap, nie zrażeni dotychczasowymi niepowodzeniami, zatrudnili tancerza i MC o ksywce Taboo, zmienili nazwę na Black Eyed Peas i zaczęli intensywnie koncertować, dzięki czemu zwrócili na siebie uwagę fanów i wydawców. W 1998 roku ukazał się wreszcie debiut zespołu "Behind The Front", na którym można także usłyszeć wokale wspomagającej panów Kim Hill.

Kolejny album BEP - "Bridging The Gap" (2000) - okrasili swym udziałem tacy artyści, jak: Chali 2na z Jurassic 5, Wyclef Jean, De La Soul oraz Macy Gray.

Twórczość formacji z Los Angeles spotykała się z coraz większym uznaniem, ale dopiero z kolejnym wydawnictwem przyszedł ogólnoświatowy sukces. Mowa o albumie "Elephunk" z 2003 roku, na którym po raz pierwszy słychać czwartego członka zespołu, wokalistkę Fergie (Stacy Ferguson, byłą wokalistkę grupy Wild Orchid), która zastąpiła Kim Hill. Listy przebojów szturmowały piosenki "Where Is The Love?" (z udziałem Justina Timberlake'a), "Hey Mama", "Let's Get It Started" oraz "Shut Up".

W 2004 roku Black Eyed Peas wzbogacili swój dorobek o DVD, zatytułowane "Behind The Bridge To Elephunk", zawierające wszystkie klipy zespołu. Wśród dodatków znajdziemy m.in. materiał nakręcony podczas sesji zdjęciowych do teledysku, nagrania koncertowe i fotografie grupy.

W tym samym roku zespół przystąpił do prac nad nową płytą, a od czasu do czasu dawał koncerty - pojawił się między innymi pod koniec stycznia 2005 roku w Polsce (w Warszawie), zaś Will.I.Am zagrał w serialu "Joan of Arcadia", jako bohater o pseudonimie Three Card Monte Guy God. Czwarta płyta Black Eyed Peas "Monkey Business" ukazała się w czerwcu 2005 r. Wśród gości na albumie nie zabrakło sław, w studiu pojawili się James Brown, Sting, Justin Timberlake i John Legend. Sporo zamieszania powstało wokół pierwszego promującego wydawnictwo singla. Grupa musiała przerobić tytuł nagrania z oryginalnego "Don't Fuck With My Heart" na "Don't Funk With My Heart", ponieważ szefowie wytwórni Polydor obawiali się, iż utwór nie zostanie zaaprobowany przez niektóre rozgłośnie.

Po wydaniu nowego albumu i dopełnieniu obowiązków koncertowych członkowie zespołu zaczęli pracować nad płytami solowymi.

Poza tym Will.I.Am założył wytwórnię płytową. Pierwsze kontrakty podpisał ze swoją koleżanką z zespołu - Fergie, oraz z Macy Gray. Postanowił także przeprowadzić się na jakiś czas do Australii, by wyszukiwać muzyczne talenty. Odwdzięczył się też byłemu wokaliście 'N-Sync, Justynowi Timberlake'owi, produkując jego kolejny album solowy.

Fergie rozpoczęła zaś karierę aktorską, wokalistka pojawi się w remake'u słynnego katastroficznego filmu "Tragedia Posejdona" (z 1972 roku).

W lipcu 2005 roku na rynek trafiły dwa kolejne single BEP - "Don't Lie" oraz "Like That" nagrany z Q-Tipem, Talibem Kweli, Johnem Legendem i Cee-Lo, a Will wziął udział w pracach nad płytą brazylijskiej legendy - Sergio Mendesa, w nagraniu której pomagali też Stevie Wonder, Q-Tip i Jill Scott.

Dobra passa zespołu trwała nadal, w marcu 2006 roku grupa ustanowiła rekord. Dzwonek do telefonu komórkowego z melodią z singla "My Humps" ściągnięto w USA ponad dwa miliony razy. Tego samego miesiąca w iTunes Music Store rozpoczęła się sprzedać nowej EP-ki Black Eyed Peas - "Renegotiations: The Remixes". Na płycie znalazło się siedem remiksów piosenek, w produkcji których pomagali tacy artyści jak Jazzy Jeff, Pete Rock czy DJ Premier. Oryginalne wersje tych kompozycji ukazały się na ostatnim albumie kapeli "Monkey Business"

Informacje o reportażu
Data dodania:2007-09-21
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:11991
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-231-25-104.compute-1.amazonaws.com (3.231.25.104). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.