Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

WOW! 2007 Wielkie Otrzęsiny

WOW! 2007 Wielkie Otrzęsiny

Autor: Agencja Joytown

W nocy z czwartku 18 października na piątek 19. oficjalnie zakończyły się WOW! 2007 Wielkie Otrzęsiny - największa impreza klubowa w historii Polski. Tegoroczne wydanie wydarzenia odbyło się na przestrzeni ośmiu dni w sześciu miastach i zgromadziło niemalże 30 000 uczestników.

WIELKIE OTRZĘSINY WARSZAWY - 10.10.2007

Najbardziej spektakularny sukces klubowa inauguracja roku akademickiego odniosła w Warszawie. W łącznie 15 klubach, w jakich odbyła się impreza, w środę 10.10 bawiło się ponad 9 100 osób!

Dzięki specjalnej nylonowej opasce, zakładanej na rękę, studenci mogli swobodnie przemieszczać się między wszystkimi klubami na stołecznej mapie clubbingu drugiej edycji WOW! Dla młodzieży akademickiej z Warszawy tego wieczoru zagrała reprezentacja czołowych polskich didżejów reprezentujących różne gatunki muzyczne (m.in. Lexus i Novika, Tenessee, Technik). Atrakcji tej nocy dodały koncerty na żywo (hiphopowy Pezet z Płomienia 81, żywiołowy Masala Soundsystem), wyjątkowe pokazy tańca i fireshow (Circus Maximus), a także liczne konkursy studenckie. Do niektórych klubów (m.in. HotL, ZOO) kolejka nie ustawała nawet o czwartej w nocy, co w pełni ukazuje imprezowego ducha, jaki w środę 10 października wstąpił w warszawskich studentów.

WIELKIE OTRZĘSINY WROCŁAWIA - 17.10.2007

Podobnie jak w przypadku Warszawy, także we Wrocławiu w tym roku odbyła się druga edycja Wielkich Otrzęsin. O ile w stolicy liczba klubów wzrosła trzykrotnie (z 5 na 15), w "polskiej Wenecji" rozmach wydarzenia był porównywalny do WOW! 20006, gdzie w imprezie brało udział 12 klubów. W środę 17 października Wielkie Otrzęsiny Wrocławia 2007, odbywające się tym razem tego samego wieczoru w 15 miejscach, po raz kolejny ustanowiły nową jakość imprez studenckich i klubowych w mieście.

Tym razem do wczesnych godzinnych porannych na parkiecie żaków z Wrocka utrzymywali m.in. Feel-X & Gutek, Diana d'Rouz, DJ Spike i Ojciec Karol, DJ Adamus oraz Romach Puchowski & Trio. Pikanterii tego wieczoru dodały zmysłowe pokazy w wykonaniu tancerek z Wrocławskiej Akademii Tańca i Choreografii, które wprawiły imprezowiczów w osłupienie zmysłowymi ruchami i imponującymi układami w aż 5 klubach. Podobnie Wrocław wstrzymał dech na czas porywających pokazów ognistego tańca w wykonaniu grupy fireshow, które odbyły się na Rynku.

Niesłabnący do późnych godzin nocnych (lub wręcz wczesnych rannych) tłum na parkiecie w klubach Metropolis, Lemoniada, Droga do Mekki czy Daytona w pełni podkreślał imprezowy potencjał braci studenckiej we Wrocławiu. Tego wieczoru reprezentowało ją 8 500 klubowiczów.

WIELKIE OTRZĘSINY WIELKOPOLSKI - 18.10.2007

W czwartek 18 października impreza WOW! zainaugurowała na Wielkopolsce. Innowacyjna koncepcja wydarzenia, podczas którego na jeden bilet/opaskę można było wejść aż do ośmiu klubów, pozytywnie przyjęła się w Poznaniu i dobrze wróży kolejnym edycjom WOW w tym mieście. Na pierwszej edycji imprezy pojawiło się 5 100 osób.

Dla studentów wielkopolskich uczelni organizatorzy przewidzieli tego wieczoru specjalne sety DJ'skie uznanych graczy na polskiej scenie klubowej (m.in. Lexus i Rawski - Beats Friendly, Diana d'Rouz) oraz koncerty na żywo (Pezet z nowym materiałem). Tego wieczoru najbardziej obleganymi tłumami były SQ, Tuba i Alcatraz, także ze względu na fenomenalne pokazy tańca dziewczyn z Akademii Tańca i Fitnessu Metrum. Trwające kilkanaście minut show w wykonaniu tancerek sprawiało, że wszyscy zapominali o panującej tego wieczoru niesprzyjającej clubbingowi aurze i w pełni oddawali się podziwianiu energetycznych i perfekcyjnie zgranych układów seksownych dziewczyn.

WIELKIE OTRZĘSINY WYBRZEŻA - 18.10.2007

Podobnie, jak w przypadku Wielkopolski, w czwartek 18 października Wielkie Otrzęsiny po raz pierwszy odbyły się także na Wybrzeżu. Jeden bilet dawał tego wieczoru wstęp do 11 klubów muzycznych w trzech miastach (Gdańsk, Gdynia, Sopot). Z zaproszenia do imprezy skorzystało ponad 6 200 osób.

"Międzymiastowa" formuła clubbingu największy sukces odniosła w wypełnionym uczelniami Gdańsku i tradycyjnie imprezowym Sopocie. Na Wielkich Otrzęsinach Wybrzeża północną Polską wstrząsnęli m.in. DJ Matush, Lipstick i SQbass z Beats Friendly, DJ Mo Mo i zespoły Gentleman! oraz Pullover. Relatywnie największe - w porównaniu do pozostałych wydań WOW! 2007 - odległości między klubami nie stanęły na przeszkodzie w zaliczeniu przez studentów z Wybrzeża clubbingu z prawdziwego zdarzenia. Całości wrażeń dopełniły elektryzujące pokazy tańca w wykonaniu grup New Boogie Down School oraz SmoothMoves.

Sukces WOW! 2007 zainspirował Agencję Joytown do zorganizowania w 2008 roku trzeciej edycji imprezy, a także być może poszerzenia jej o kolejne ośrodki akademickie, jak Kraków, Lublin czy Olsztyn.

Ogólnopolskim organizatorem imprezy WOW! jest Agencja Joytown, współpracująca przy edycjach warszawskiej i trójmiejskiej z agencją All Events oraz przy poszczególnych wydaniach lokalnych z organizacjami studenckimi: ZSP, NZS, AEGEE, ESN, KNZK Persona i samorządami największych uczelni w Polsce.

Nad WOW! 2007 Honorowy Patronat objęli Prezydenci Wrocławia (Rafał Dutkiewicz), Gdańska (Paweł Adamowicz), Sopotu (Jacek Karnowski) i Gdyni (Wojciech Szczurek). Patroni medialni: Grono.net, Viva Polska, Radiostacja, Gazeta Wyborcza, Gazeta Studencka, HOT Magazine, dlaStudenta.pl, Relaz.pl, Hip-Hop.pl , Trojmiasto.pl i Multikino. Sponsorzy: EMPiK Szkoła Języków Obcych, Burger King, Profilingua.

Pełną dokumentację z imprezy, wraz z odnośnikami do relacji zdjęciowych, można znaleźć na www.WielkieOtrzesiny.pl.

Informacje o reportażu
Data dodania:2007-10-31
Kategorie:Muzyka, Fun, Koncert
Licznik odwiedzin:12995
Autor:
Agencja  Joytown Agencja Joytown  rap graffiti breakdanceAgencja Joy...
kobieta

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-193-85.compute-1.amazonaws.com (34.204.193.85). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.