Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Rbk Mistrzostwa Świata DJ'ów IDA2007

Rbk Mistrzostwa Świata DJ'ów IDA2007

plakat

RBK MISTRZOSTWA ŚWIATA DJ' ÓW INTERNATIONAL DJ ASSOCIATION 2007

Data: 8 Grudnia 2007
Miejsce: Kraków, Hala TS WISŁA ul. Reymonta
Start: godz. 18.00

Gwiazdy specjalne:
ZIP SKŁAD (POL)
DJ TIGERSTYLE & Live Band (UK)
MARC HYPE & JIM DUNLOOP (GER)
DJ KRIME & Live BAND (POL)
DJ TROUBL (FR)

Opis imprezy:
RBK Mistrzostwa Świata Dj'ów IDA World 2007 to druga po mistrzostwach federacji DMC najważniejsza impreza turntablistyczna na świecie. Dzięki firmom RBK, 7 DAYS, G-SHOCK oraz partycypacji Urzędu Miasta Krakowa impreza ta odbędzie się w tym roku w Krakowie. International Dj Association wywodzi się bezpośrednio z International Turntablist Federation, która była wieloletnią międzynarodową organizacją skupiającą dj'ów z siedzibą w San Francisco. Jej głównym celem była promocja turntablizmu - czyli używania gramofonu jako instrumentu muzycznego. Posiadała przedstawicielstwa w ponad 15-stu krajach. W roku 2006 Federacja ITF zawiesiła swoją działalność na rzecz nowej organizacji IDA - International Dj Association z europejską siedzibą w Monachium.

Utworzenie IDA nastąpiło w wyniku potrzeby zmian mających na celu unowocześnienie i uatrakcyjnienie formuły zawodów dj'skich ITF. W 2006 roku działające na całym świecie oddziały federacji zdecydowały się na przeprowadzenie reformy, która zaowocowała powstaniem nowej organizacji pod nazwą International Dj Association, która rozpoczęła swoją działalność z dniem 1 stycznia 2007 roku kończąc tym samym pewien znaczący rozdział w historii światowego turntablizmu.

IDA skupia w chwili obecnej 13 państw na całym świecie przejmując statutowe obowiązki promocji turntablizmu od ITF.

TURNTABLISM
Turntabilism jest sztuką posługiwania się gramofonem jak żywym instrumentem, czyli grania na nim, a nie tylko wykorzystywania go do biernego odtwarzania płyt, z czym najczęściej jest kojarzony. Turntabiliści czyli gramofonowi muzycy, jak można ich określić, starają się stworzyć nową jakość muzyczną, wykorzystując w kreatywny sposób płyty, gramofony, a przede wszystkim swój talent.

Oddziały:
IDA AUSTRIA IDA JAPAN IDA CZECH REPUBLIC & SLOVAKIA IDA GERMANY IDA AUSTRALIA IDA IRLEAND IDA SPAIN IDA ITALY IDA PORTUGAL IDA RUSSIA IDA SLOVENIA IDA POLAND

Impreza RBK MISTRZOSTWA ŚWIATA DJ'ów IDA 2007 będzie niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych okresu zimowego. Oprócz ekscytujących zawodów turntablistycznych z udziałem światowej czołówki będziemy mieli szansę usłyszeć na żywo wybitne postacie świata dj'ingu grające muzykę ponad ogólnymi podziałami. Znakomite połączenie żywych instrumentów oraz gramofonów sprawi, że impreza przyciągnie bardzo szerokie grono zainteresowanych od ludzi słuchających jazzu i funku po miłośników hip hopu.

Partnerzy Medialni; MTV, ONET.PL, RMFMAXXX, Magazyn HIRO, Muzyka i Technologia, Magazyn Hip Hop, Aktivist, MOVE OUT, Multikino
Sponsorzy: RBK, 7 DAYS , G-SHOCK

Harmonogram imprezy
8.12.2007 Sobota:
14.00 - Oficjalna konferencja prasowa Finału IDA 2007
18:00 - 19.00 Otwarcie drzwi - Live Dj
19:00 - 19:45 special guest live dj show: Marc Hype & Jim Dunloop
19:40 - 20:00 Prezentacja Krakowa/ Sponsorów/ Partnerów/ Jury/ Djów
20:00 - 21:00 Eliminacje kat. Technical
21:00 - 21:20 special guest live dj show DJ Krime & Live Band
21:20 - 22:05 Ćwierćfinały kat. Technical
22:05 - 22:20 special guest live dj show DJ Troubl
22.20 - 22.50 zawody w kategorii "show"
22:50 - 23:15 Półfinały kat. Technical
23:15 - 23:40 special guest live dj show DJ Tigerstyle & Live Band
23:40 - 23:50 Finał kat. Technical
24.00 - 0:10 Live Show: Krime, Tigerstyle, Jim Dunloop, Mercedresu
0:10 - 0:20 Rozdanie nagród
0:20 - 01:30 Koncert ZIP SKŁAD
1.30 - Zakończenie imprezy


GWIAZDY SPECJALNE :
ZIP SKŁAD
Grupa ta powstała w roku 1996 poprzez połączenie dwóch dotychczasowych prekursorów warszawskiego hip-hopu, czyli TPWC(Trzecie Pokolenie Warszawskiej Colendy) w składzie PONO i SOKÓŁ oraz współpracownicy Koras i FU działający wtedy pod szyldem KO1FU. Drugim członem ZIP składu była Fundacja w składzie: Jedker, Felipe, Mieron, Jaźwa.

Zip Skład bardzo szybko znalazł swoje miejsce w warszawskim podziemiu, grał liczne supporty, które uświadamiały ludzi, jakiego poziomu należy oczekiwać od młodych raperów. Jednak świat rapu tak naprawdę zaczął się interesować ZIP Składem dopiero po występie przed Run D.M.C. Support, który zagrali przed około trzy i pół tysięczną publicznością. W latach 1996-98 Warszawiacy zaznaczali swoją obecność poprzez pojedyncze występy na płytach grup takich jak Molesta Ewenement, Wzgórze Ya-Pa-3.

Przełomem był jednak rok 1999 gdy na półki trafił album ZIP SKŁAD "Chleb powszedni" album, który na zawsze znalazł swoje miejsce na półkach koneserów polskiego Hip-Hop'u.

Po wydaniu wśród Zip'ów nastąpił podział. Sokół z Jedkerem utworzyli WWO, PONO, KORAS i FU - zespół ZIPERA. Oprócz działania w obydwu zespołach każdy z członków ma na swoim koncie solowe płyty. ZIP SKŁAD to niewątpliwie zespół złożony z najbardziej zasłużonych dla polskiej sceny muzycznej artystów. Ich koncert pod jednym szyldem po tak długim czasie rozłamu będzie dużym wydarzeniem. Ostatni raz wystąpili na scenie ponad 4 lata temu.

DJ Krime & Live Band
Krime to dwukrotny Mistrz Vestax Extravaganza Wschodniej Europy (2001,2002) oraz Mistrz Polski ITF 2003. To świetny technik, turntablista oraz selektor niekoniecznie hiphopowych brzmień. Na swoim koncie ma kilka rewelacyjnych mixtape'ów oraz setki imprez zagranych na całym świecie. Na stałe współpracuje z takimi muzykami jazzowymi jak Joachim Mencel czy Sławek Jaskułke. Podczas imprezy wystąpi z żywymi instrumentami, do których będzie skreczowo improwizował. http://www.myspace.com/funkmastakrime

DJ TIGERSTYLE & live band
Tigerstyle został DJ`em w wieku 18 lat (1998 rok) zaczynając od grania hiphopu i drum'n'bassu na domowych imprezach. Rok 2003 należał całkowicie do niego. Zdobył wszystkie możliwe tytuły Mistrza Świata począwszy od ITF Advancement Class, aż po AllStar Beatdown oraz DMC World Supremacy. Posiada bardzo zróżnicowany styl, z silnym wpływem muzyki elektronicznej, a wśród jego największych inspiracji możemy odnaleźć dokonania takich artystów jak Aphex Twin, Squarepusher, czy Prefuse 73. Na stałe mieszka w Londynie, UK. Podczas imprezy wystąpi wraz ze swoim nowym projektem do którego zaprosił muzyków scenicznych. http://www.myspace.com/djtigerstyleuk
TROUBL'
Dj Troubl' zaczął interesować się dj'ingiem w 1997 roku i stosunkowo szybko osiągnął swój pierwszy sukces, wygrywając tytuł Mistrza Francji ITF 2000. Dwa lata później okazał się najlepszym podczas Mistrzostw Świata ITF w Monachium, a niespełna miesiąc później wygrał prestiżowe AllStar Beatdown w Nowym Jorku. Po tych sukcesach DJ Troubl' poświęcił się produkcji eksperymentując na wielu gatunkach muzycznych i zyskując uznanie jako świetny remixer. Podczas imprezy finałowej wykona pokaz specjalny swoich umiejętności dj'skich.
http://www.myspace.com/djtroubl

MARC HYPE & JIM DUNLOOP on the funky piano
Marc Hype to jeden z najbardziej zasłużonych dj'ów na niemieckiej scenie turntablistycznej. Działa aktywnie od 88 roku i ma na swoim koncie dziesiątki mixpate'ów, remixów oraz udziałów gościnnych na płytach innych wykonawców. Dwukrotnie zdobywał tytuł Mistrza Niemiec ITF 1998, 1999, jest założycielem kultowej ekipy dj;skiej Phaderheadz. Na jego solowej płycie wydanej w 2003 roku pojawiły się takie znakomite postacie jak Masta Ace, Souls of Mischief, Mr. Lif, Zion I, Akrobatik, Killa Kela czy Beat Junkies.

Marc Hype perfekcjnie dobrał sobie swojego muzycznego kompana - Jima'a Dunloop'a, utalentowanego pianistę, z którym utworzył duet grający z powodzeniem imprezy na całym świecie. Połączenie przez nich hip-hopu, funku oraz brzmień rockowych sprawia, iż są odbierani przez rzesze fanów różnych gatunków muzyki. Ich występy polegają na improwizacji, która łączy muzykę i skrecze z płyt winylowych z funkowym brzmieniem klawiszy Jim'a Dunloop'a.
http://www.myspace.com/jimdunloop
http://www.myspace.com/marchype

TELEDYSK PROMUJĄCY
RBK FINAŁ MISTRZOSTW ŚWIATA Dj'ów IDA 2007 promuje specjalnie nakręcony na tą okazję video klip. Do współpracy nad nagraniem utworu udało nam się nakłonić światowej sławy muzyków i dj'ów. Podkład wyprodukowała najlepsza polska grupa producencka "White House", a videoklip przygotował czołowy polski reżyser Kuba Łubniewski.

Celem nagrania było pokazanie, iż dj - turntablista może doskonale wkomponować się w każdy utwór dodając mu dodatkowych walorów. W klipie promującym imprezę dj'e występują jako główni bohaterowie, a ich sekwencję wspomagane są dodatkowo refrenem najpopularniejszego polskiego artysty dancehall Mercedresu oraz instrumentalnymi partiami wykonywanymi przez Jim'a Dunloop'a (klawisze) oraz światowej sławy wirtuoza skrzypiec - Nigel'a Kennedy'ego.

Premiera klipu planowana jest na 10 września w ogólnopolskim portalu ONET.PL Następnie klip będzie emitowany na zasadach wyłączności premierowej przez MTV, po czym trafi do wszystkich znaczących stacji telewizyjnych.

Klip nagrano na taśmie filmowej, a jego główną scenerią są zabytki miasta Krakowa oraz mural SILVA RERUM - największe graffiti o charakterze historycznym na świecie. Teledysk nakręcono według koncepcji Agencji Zooteka na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa w ramach Jubileuszu 750-lecia jego lokacji.

Nigel Kennedy
Jeden z najbardziej cenionych, a zarazem kontrowersyjnych skrzypków grających muzykę klasyczną. Udowodnił to nie raz podczas swoich koncertów, grając na bis własne aranżacje utworów rockowych. Brzmią one niezwykle świeżo i interesująco, a artysta w swobodnej, improwizowanej formie czuje się jak ryba w wodzie. Ten światowej sławy muzyk występuje na wielu znanych scenach, potrafi wspaniale zagrać zarówno utwory Czajkowskiego czy Bethovena, jak i Jimiego Hendrixa.

Nigel Kennedy urodził się w 1956 roku w Brighton. Był wychowankiem dwóch wirtuozów skrzypiec: Yehudi Menuhina i Stephana Grapellego.

Płyta
W cenie każdego biletu wstępu na RBK FINAŁ MISTRZOSTW ŚWIATA DJ'ów będzie dodawana płyta CD, na której znajdą się utwory wszystkich występujących na imprezie artystów. Na płycie znajdą się między innymi utwory Jim'a Dunloop'a, Marc'a Hype'a, Dj'a Krime'a, Dj'a Tigerstyle'a, Mercedresu, Dj'a Troubl'a oraz dj'a Eprom'a: trzykrotnego Mistrza Polski Dj'ów. Dodatkowo na płycie znajdzie się video klip promujący te Mistrzostwa. Będą tam również specjalne remixy zarówno klipu, jak i innych utworów. Płyta nie będzie dostępna w ogólnej sprzedaży. Jej nakład dostosowany będzie do ilości biletów wprowadzonych do sprzedaży na terenie całego kraju.

Informacje o reportażu
Data dodania:2007-12-23
Kategoria:Muzyka
Licznik odwiedzin:12451
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-231-226-13.compute-1.amazonaws.com (3.231.226.13). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.