Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Reportaż z Rap Ringu V (Koszalin)

Reportaż z Rap Ringu V (Koszalin)

Autor: Arrek

W piątkowy wieczór, w klubie "Kreślarnia" odbyła się piąta edycja "Rap Ringu". Tegoroczna odsłona była poprzedzona bardzo dobrą reklamą, na mieście pojawiło się bardzo dużo plakatów.

Organizator, Krzysztof Himkowski (Fibe), umieścił również sporo ogłoszeń na forach i stronach internetowych, dzięki czemu na piątkowej imprezie zagościli przedstawiciele innych miast, takich jak Gorzów Wielkopolski czy Szczecin... Imprezę poprowadził Fibe z Gutkiem, zaś oprawą muzyczną zajęło się dwóch najbardziej znanych koszalińskich DJ-ów: Invent i Zaju. O wynikach pojedynków na słowa decydowała komisja, w której zasiedli zwycięzcy poprzednich edycji Rap Ringu.

Gdy o godzinie 20 wszedłem do Kreski zdziwiła mnie znikoma ilość osób znajdujących się w środku. Na poprzedniej imprezie hip-hopowej, jaką był koncert Killaz Group, frekwencja o tej porze była gdzieś dwukrotnie większa. Na szczęście wraz z każdą minutą, liczba zgromadzonych ludzi stopniowo się powiększała. Sporo osób postanowiło przyjść tuż przed godziną 21. Akurat o tej porze zaczęły się zmagania ośmiu uczestników zgłoszonych do piątej edycji Rap Ringu.

W ćwierćfinałach najciekawszym starciem było spotkanie Petiego z Orłem. Bardzo konkretny pojedynek, pełen mocnych tekstów - sporo osób z dalszych części klubu zainteresowanych wersami Petiego przyszło pod scenę. Po odbyciu się trzech ćwierćfinałowych pojedynków odbył się krótki występ koszalińskich b-boyów, którzy pokazali swoje umiejętności na podświetlanym parkiecie Kreślarni.

Półfinały wzbudziły znacznie większe zainteresowanie. Szyno pokonawszy Bizera zmierzył się ze zwycięzcą pojedynku Ensona z Tymim, a Peti spotkał się z Fakirem, który w ćwierćfinale pokonał Seo. W tej drugiej bitwie na słowa publiczność bardzo faworyzowała koszalińskiego reprezentanta (Peti), jednak komisja do następnego etapu wybrała jego przeciwnika. Enson zapewnił sobie udział w finale dzięki dobrym tekstom skierowanym w stronę Tymiego.

Pojedynek finałowy zapowiadał się bardzo interesująco, dlatego że obaj uczestnicy walczyli ze sobą nie po raz pierwszy. Rok temu spotkali się w półfinale "JAM BATTLE" organizowanego w Stargardzie Szczecińskim. Do stawki finału oprócz 300 złotowej nagrody doszła ewentualna satysfakcja za ponowne zwycięstwo (w Stargardzie zwyciężył Fakir) lub rewanż, tym razem w koszalińskim turnieju. Pojedynek był zacięty, nie obyło się bez dogrywek przepełnionych coraz to mocniejszymi tekstami. Zwycięzcą ostatecznie został Enson, który częściej nawiązał do wylosowanych przez siebie tematów. Zrewanżował się tym samym za ubiegłoroczną porażkę oraz zyskał 300 zł, które otrzymał zaraz po zakończeniu finałowego pojedynku.

Po kilkunastu minutach na scenie pojawili się przedstawiciele białogardzkiej grupy "Zmychsłów", którzy przez niespełna pół godziny prezentowali swoje umiejętności muzyczne. O północy na scenę weszli reprezentanci Siły Dźwięq, DJ Spike i Kfiat (swoją przygodę z kulturą HH zaczynał w koszalińskim MOKu, 3 lata temu zatańczył breakdance na prywatnej audiencji u papieża Jana Pawła II). Starali się oni rozruszać koszalińską publiczność swoimi funkowymi utworami, jednak niestety się to im nie udało. Po odegraniu kilku utworów zakończyli swój występ, "przekazując gramofony" w ręce DJ Zaja.

Podsumowując piątą edycję Rap Ringu, organizatorzy po raz kolejny stworzyli ciekawą imprezę, która na stałe zapisała się w repertuarze "Kreślarni". W tym roku frekwencja niestety nie dopisała, być może za rok będzie większa. A co do samych pojedynków to podsumuję je tekstem przywołanym przez jednego z jurorów: "Styl, flow.. Kto dzisiaj wygrał? Prawdziwy Hip-Hop...".

Informacje o reportażu
Data dodania:2008-04-15
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:13825
Autor:
Arrek, 28 lat
mężczyzna, Koszalin

anonim
Autor: eduardo2008a   Link do posta
11:30:35, 16-04-08
ale naplety, nie rapery

gumowy-snt
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:54:49, 16-04-08
Jakies pojeby
http://www.hip-hop.pl/ustawki/projektor. php?usr=12079852474333

anonim
Autor: filip99   Link do posta
16:53:01, 17-04-08
nagroda glowna przeogromna:P

pólNapól
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:15:32, 19-04-08
kreska haha dobra remiza

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-175-187-91.compute-1.amazonaws.com (35.175.187.91). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.