Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Craig G w Gdyni, czyli parę słów o koncertach

Craig G w Gdyni, czyli parę słów o koncertach

Autor: Fidel_Castro

plakat

Jak wiadomo, kondycja kultury hip-hopowej w Polsce jest o wiele gorsza, niż kilka lat temu. Przykre jest to, że dodatkowo ludzie są zniechęcani przez takich organizatorów, jak Life Entertainment. To co zaserwował nam ten organizator przy bardzo obiecującym koncercie Craiga G w Gdyni, przeszło nawet najbardziej pesymistyczne prognozy wielu ludzi.

Zacznijmy od plakatów reklamowych. Nie od dziś wiadomo, że powinny być one jak najbardziej przejrzyste, z wszystkimi podstawowymi informacjami, takimi jak godzina rozpoczęcia koncertu, miejsca dystrybucji biletów, no i oczywiście samo miejsce koncertu. No i teraz co to ma się do koncertu w Gdyni. Mianowicie plakaty zawierały tylko i wyłącznie informacje o dacie koncertu i miejscu imprezy, nie było żadnej informacji o miejscu gdzie można kupić bilety (co sie później okazało, było po prostu niemożliwe do samego końca), ani też godziny rozpoczęcia imprezy. Wszystko to powodowało dodatkowy chaos, bo jeśli ktoś chciał przyjechać z poza Trójmiasta, tak naprawdę nie wiedział jak sobie ułożyć plan powrotu czy nawet dojazdu, chociażby bardzo teoretycznie.

Kontynuując wątek biletów, po sprawdzeniu strony internetowej klubu "Ucho" (docelowego miejsca gdzie miała odbyć się impreza), przeczytałem o w sumie dwóch punktach, gdzie można byłoby kupić bilety. Pierwsze to kawiarnia nieopodal klubu, gdzie zadzwoniłem z pytaniem o bilety. Pani dość uprzejma poinformowała mnie, że są związani z "Uchem", lecz akurat na ten koncert nie mają wejściówek. Niezrażony tym, dzwoniłem bezpośrednio do klubu, gdzie uzyskałem odpowiedź podobną, że jeszcze nie maja biletów. A było to akurat mniej więcej tydzień przed koncertem.

Kiedy już w sumie miałem ponownie ogarniać temat biletów, na stronie hip-hop.pl pojawiła się informacja, że bilety tanieją i będą w dniu koncertu kosztować 30 zł. Automatycznie zrezygnowałem z wcześniejszego kupowania biletów.

No i przechodzimy do sedna całej sprawy. Kiedy już był dzień koncertu, spotkaliśmy się większa grupą znajomych i pojechaliśmy do klubu. Kiedy dotarliśmy tak około godziny 19.30 już z daleka można było słyszeć bliżej niesprecyzowane gitarowe granie. Kiedy już doszliśmy pod sam klub, jeden z kolegów zauważył, jak ktoś to pięknie ujął, wyrwaną z zeszytu kartkę A3 z napisem "Koncert Craiga G został odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora". No było to dość spore zaskoczenie... Niedaleko bramy, kręcił się bodajże pracownik "Ucha" (miał charakterystyczną koszulkę dla obsługi) i spytałem się jego, co w końcu z tym koncertem. Odpowiedział, ze Craiga nie będzie, zamiast tego jest jakiś przegląd muzyki folklorystycznej. No i w tym momencie nastąpiło zwykłe wkurwienie.

Przecież jeśli jakiś koncert zostaje odwołany i zamiast jednego artysty robi się przegląd zespołów, to na pewno informacja o odwołaniu musiała być znana wcześniej. Nie sadzę, że wszystko zostało zorganizowane w ciągu 5 minut, bo Craig się zatruł czymś czy coś podobnego.

Organizator wykazał się niesamowitym brakiem szacunku do widza. Czegoś takiego naprawdę nie pamiętam. Żeby aż tak po prostu olać temat... W większości w Polsce się tylko narzeka, że ludzie nie chodzą na koncerty, ale jak tu nawet mieć chęci iść na następny, kiedy przechodzi sie przez coś takiego ?

Jeśli organizator to przeczyta, to wiedz, że musisz się bardzo postarać, żeby odbudować zaufanie.

Trójmiejscy fani.

Informacje o reportażu
Data dodania:2008-04-22
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:10693
Autor:
Fidel_Castro, 31 lat
mężczyzna, Aleksandrowo

anonim
Autor: TONY STARKSU!   Link do posta
15:59:39, 27-04-08
HAHAHA

DZIEN WCZESNIEJ NA KONCERCIE CRAIGA W WAWIE BYLO 30 OSOB!

TAKZE NIE TRUDNO DOMYSLEC SIE CZEMU KONCERTU NIE BYLO W GDYNI!

ELKO DABKU!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-208-132-33.compute-1.amazonaws.com (18.208.132.33). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.