Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Festivalu Teatralnego Bruk 2008

Festivalu Teatralnego Bruk 2008

Autor: mello_s

W piątek, 20 czerwca Międzynarodowy Festival Teatralny Bruk 2008 został oficjalnie otwarty przez Macieja Korwina, dyrektora Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Piotra Ostaszewskiego, organizatora i pomysłodawcę Festivalu.

Dzień pierwszy rozpoczęły eliminacje do finałowego turnieju break dance "Mighty4" Poland. Impreza "Mighty4" została powołana w 1998 r. przez Paula "Paulskee" Ruma, organizatora największych turniejów dla bboys i bgirls na świecie (współpracującego także z Cros One przy produkcji Freestyle Session w Los Angeles/ USA).

Do zawodów rozgrywanych w Teatrze Muzycznym stanęły 33 ekipy z całej Polski, z których każda składała się z 3 osób, do niedzielnych finałów przeszło 16 zwycięskich ekip.

Z kolei wieczorem, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bruk, Rosa Mei z grupa CIE 13 z Belgii wraz z tancerzami z Polski, z którymi współpracuje już od kilku lat, pokazała spektakl "Cat's cradle" ("Kocie kołysanki").

Drugi dzień Bruku wyzwolił jeszcze więcej emocji. Przebiegał pod znakiem zapytania: która z ekip Break Dance pojedzie na finały Mighty 4 do San Francisco w USA? Naprzeciwko siebie na deskach Teatru Muzycznego stanęło 16 najlepszych składów z Polski. Zmagania zawodników oceniali: Poe One / Style Elements & Zulu Kingz / USA, King Foolish / Octagon Crew / Szwecja, Rudy / Broken Glass 2/ Polska.

Bezapelacyjnie wygrali: LAJONY KINGZ ze Śląska w składzie: bboy YARKO, bboy GREKU, bboy HUHER. Drugie miejsce zajęła ekipa: KINGZ OF WARSAW.

Podsumowaniem dnia był spektakl "Streetattacks" przygotowany przez Duńczyków z ekipy FREESTYLE PHANATIX.

Niedziela to również dzień zawodów tanecznych "Show Your Skillz" w stylu HipHop & New Style. Do zawodów stanęło 32 zawodników, z których jury w składzie Ania "YouYa", Costa (Soul B / Ukraina), Zosia "Soffi" Styn (Smooth Moves) wybrało 16 najlepszych, którzy walczyli ze sobą w systemie pucharowym 1 na 1.

Zawody wygrała Jola "Jolanda" Urbanowicz z Gdańska, która, oprócz szacunku licznie zgromadzonej publiczności, zdobyła nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Nagrody ufondowali sponsorzy: Cropp oraz Ecko Watches.

Międznarodowy Festival Teatralny zakończył porywający spektakl "Echo" przygotowany przez Soul B Theatre z Ukrainy. Artyści zostali uhonorowani 15 minutowymi owacjami na stojąco!

Podczas trzydniowego Międzynarodowego Festivalu Teatralnego BRUK Teatr Muzyczny w Gdyni odwiedziło ponad 2 tysiące osób.Informacje o reportażu
Data dodania:2008-06-25
Kategorie:Muzyka, Taniec, Koncert
Licznik odwiedzin:10752
Autor:
mello_s, 33 lata
mężczyzna, Reda

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-172-233-215.compute-1.amazonaws.com (35.172.233.215). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.