Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

DonGuralesko w Kielcach!

DonGuralesko w Kielcach!

Autor: asdluki (tukielce.info)

Dnia 31.10.2008, w kieleckim klubie Chillout, mieliśmy okazję gościć, jednego z najbardziej indywidualnych, rozpoznawalnych artystów polskiej sceny hip-hopowej. Mowa tu o donGURALesko, którego trasa koncertowa, promująca jego najnowszy album "El Polako", nie ominęła Kielc.

Oprócz Gurala, swój występ zapowiedzieli Borixon i Kajman, równie charakterystyczni artyści rodzimej sceny Hip-Hop. W klubie zjawiłem się nieco przed 20. Już na godzinę przed planowanym rozpoczęciem imprezy, dało się wyczuć swoistą atmosferę, panującą na koncertach rapowych, zniecierpliwienie oraz ogromne zainteresowanie zbliżającym się występem. Ekipa PDG, w składzie donGURALesko, oraz towarzyszący mu DJ HEN, pojawiła się w lokalu nieco po 21, po czym sam Gural, zniknął za kulisami, natomiast DJ Hen zajął miejsce za adapterami, bezzwłocznie zabierając się do rozgrzewania przybyłej na występ publiki, klasyką imprezowych bangerów zza oceanu. Około godziny 22, pojawił się Borixon wraz z Kajmanem, a miejsce Dja Hena zajął DJ Vasquez. Artyści zostali bardzo gorąco powitani, po czym, po krótkiej konsultacji z DJem weszli na scenę. Występ rozpoczęli najnowszym numerem z czwartego mixtapu DJa Decka, który nosi tytuł "Praż Albo Giń". Cały klub automatycznie podniósł ręce do góry, wiele osób przewijało traperami ich dobrze znane teksty. Kolejnymi utworami były "To Kajman!" solówki Kajmana, oraz Intro zmixtapu LWWL, w wykonaniu Borixona. Raperzy wystąpili ubrani w koszulki, promujące ich nadchodzący wspólny projekt o nazwie SEMTEX. Po krótkim, lecz ciekawym występie kieleckich raperów, nagle wśród nich pojawił się długo oczekiwany, wielokrotnie skandowany przez publikę Gural. Po powitaniu z kieleckimi fanami, raperzy we trójkę wykonali utwór pt. "Stoprocent", który przeze mnie jest uważany za swoistą "wizytówkę" styli każdego z nich. Po tym kawałku, donGURALesko przeszedł do wykonywania numerów ze swoich solowych albumów, jak i również z dwóch wydanych przez niego mixtapów. Jako pierwszy wykonał utwór promujący płytę "El Polako" o takim samym tytule. W następnej kolejności poleciały inne znane z tej płyty m.in. "Mercedes Benz", czy "Złote Maski". Cały klub bawił się znakomicie. Wykonał potem kilka kawałków z mixtapów: "Manewry" oraz "Jointy, Konserwy, Muzyka bez Przerwy", a także z solówek: "Drewnianej Małpy Rock", "Opowieści Z Betonowego Lasu". Nie zabrakło zwrotki z nagranego z Fokusem "Wyroku" z III części Kodeku Magiery i L.A. Ku Mojemu rozczarowaniu Gural nie zagrał mistrzowsko zaaranżowanego utworu, na bangerowym bicie L.A, który nosi nazwę "Rymmajster". Nie zabrakło również premierowego utworu, noszącego nazwę "Dziadzia", z nadchodzącego (owianego wciąż tajemnicą), planowanego na grudzień 2008 mixtapu. Na koniec, DGE pożegnał się z publiką, zaznaczając swojej wypowiedzi powagę oraz ogromne znaczenie, jakie ma dla niego święto Wszystkich Świętych, na które musiał zdążyć do domu. Za namową uczestników, zagrał jeszcze raz "Złote Maski", następnie podziękował ludziom za przybycie, po czym zakończył swój występ.

Piątkowy koncert, należał do jednego z najlepszych na jakie przyszło mi się wybrać. Była to spektakularna prezentacja trzech odrębnych, charakterystycznych styli rymowania. Raperzy potrafili do tego stopnia rozgrzać przybyłych na koncert słuchaczy, że przez długi czas nie znikali oni z ust ludzi. Ludzi zafascynowanych występem, których wciąż trwające emocje dało się odczuć nawet po zakończeniu koncertu, kiedy opuszczali klub w celu udania się do domu.

Dowiedz się więcej o: donGURALesko.
Informacje o reportażu
Data dodania:2008-11-03
Kategoria:Muzyka
Licznik odwiedzin:11034
Autor:
asdluki (tuk..., 14 lat
zespół, Kielce

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-230-154-129.compute-1.amazonaws.com (3.230.154.129). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.