Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: Arrek

plakat

Minione dni były wyjątkowe dla miłośników rapu. W Kołobrzegu i w Koszalinie wystąpiły gwiazdy polskiego Hip-Hopu: Gural, Peja, ekipa Wielkie Joł a także reprezentanci lokalnej sceny: 4P & Onil, Wonz i Tottal Squad. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom organizatora O.S.T.R. pojawił się tylko na deskach kołobrzeskiego amfiteatru.

W Koszalinie wszystko zaczęło się z prawie półgodzinnym opóźnieniem. Gdy na scenie pojawił się Onil z "magiczną rozpiską Harrego Pottera", impreza oficjalnie rozpoczęła się występem grupy tanecznej "Efekt". Ich pokaz nie wzbudził większego zainteresowania. -Wystąpię przed wami całkowicie na trzeźwo, kulturalnie. Jestem tu z żoną i dzieckiem, sami rozumiecie. - powiedział witając się z koszalińską publicznością DonGuralesko. Wraz z Qlopem i DJ Henem zaprezentowali utwory z "El Polako", usłyszeć też można było "Idziemy po swoje" z najnowszego mixtape z Matheo "Inwazja Porywaczy Ciał". Na koniec wykonał mały mix-mash starszych utworów takich jak "Drewnianej Małpy Rock" czy "Wrocławska Premiera".

Po reprezentantach Poznania na deskach amfiteatru pojawili się Liściu, Śliwa, Badziew a także Brożas z toruńskiej ekipy PTP. Wykonali dwa utwory, z czego jeden z ostatniej crunkowej składanki "Czas to Pieniądz" duetu B&B.

Następnie na scenę wszedł Tede z pomniejszoną reprezentacją drużyny "Wielkie Joł". Zaczęli standardowo dissem "Olej Onara" chętnie wykonywanym przez połowę ludzi zgromadzonych pod dachem amfiteatru. Usłyszeć można było również fragment utworu reaktywowanego Warszafskiego Deszczu "Tak się robi hip-hop", a także tracki jak "Bezele", "Drin za Drinem" czy "Air Max Classic".

Gdy na scenie do Onila dołączył 4P i Wonz, zgromadzeni fani przywitali ich z wielkim entuzjazmem. "Ciemna strona miasta", "Mielno" czy "K.L.I.N." to tylko niektóre z utworów, które zabrzmiały w całym koszalińskim parku. Ponadto "Maja" zaprezentował kilka kawałków z jego nadchodzącej solowej płyty.

Sporo czasu kazał na siebie czekać Peja. Wszyscy zapamiętają jego występ jako najbardziej energiczny i żywiołowy pokaz na tym festiwalu. Rychu Peja rozbujał amfiteatr takimi utworami jak "Bragga" czy "Szkoła Życia". Momentem kulminacyjnym było wykonanie klasyków pochodzących z albumu "Na Legalu", jak "Jest jedna rzecz" czy "Głucha Noc". Podczas tego ostatniego kawałka raper poprosił o zgaszenie świateł na scenie i zwrócił się do publiczności o wyciągnięcie komórek. Ponad tysiąc ludzi razem z Peją krzyczało słowa refrenu "Ciemno już, zgasły wszystkie światła, ciemno już, noc nadchodzi, głucha...".

Po świetnym show poznańskiego rapera na deskach amfiteatru pojawił się Onil, który poinformował, że O.S.T.R. niestety nie wystąpi. Publiczność zaczęła nieustannie skandować "Ostry, Ostry" oraz wyrażać swoje niezadowolenie rzucając na scenę butelki z wodą. Koszaliński wodzirej kilkukrotnie przepraszał zgromadzonych fanów, jednak znaczna część ludzi opuściła amfiteatr - to właśnie występ łódzkiego producenta był dla większości najbardziej oczekiwanym wydarzeniem dnia. Po koncercie, w Kreślarni odbyło się afterparty, które poprowadził DJ Invent.

Zdjęcia: Michał Bilecki

kliknij  rap graffiti breakdancekliknij  rap graffiti breakdancekliknij  rap graffiti breakdancekliknij  rap graffiti breakdancekliknij  rap graffiti breakdance
Informacje o reportażu
Data dodania:2009-07-08
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:16820
Autor:
Arrek, 28 lat
mężczyzna, Koszalin

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-233-111-242.compute-1.amazonaws.com (18.233.111.242). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.