Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Coke Live Music Festival 2009

Coke Live Music Festival 2009

W tym roku muzyczne lato w Krakowie było naprawdę gorące.

Podczas trzech dni na przestrzeni festiwalu bawiło się ponad 30 000 osób, a festiwalowej atmosfery długo nie zapomnimy, oto kilka wydarzeń, które wpisały się w ten niepowtarzalny nastrój.

Już pierwszego dnia ze sceny Mike Skinner w języku polskim wymagał od festiwalowiczów nie tylko słuchania muzyki ale i zręczności wołając: kucnijcie!; skaczcie! A do historii przejdzie zdjęcie publiczności odwróconej plecami do zespołu, oczywiście na wyraźne życzenie The Streets. Młoda publiczność fantastycznie przyjęła występ po raz pierwszy grającego w Polsce zespołu James, który po kilkuletniej przerwie powraca na scenę. Dzień pierwszy festiwalu zakończył się koncertem jednego z najpopularniejszych obecnie zespołów rockowych - The Killers, którzy niesamowicie widowiskowym koncertem potwierdzili status gwiazdy.

Drugiego dnia występy rozpoczął na głównej scenie O.S.T.R. a potem było już tylko "głośniej". Festiwalowicze na dźwięki pierwszego utworu Gentlemana zgromadzili się pod sceną z najdalszych stref festiwalu i rozpoczęła się niewiarygodna zabawa; żywiołowy koncert zagrał chicagowski raper Lupe Fiasco wspierany na scenie przez didżeja i perkusistę dając dowód, że Hip-Hop ma się świetnie; 50 Cent, który przyleciał do Krakowa prosto ze Stanów Zjednoczonych wraz z raperami Lloydem Banksem i Tonym Yayo przez ponad półtorej godziny rządził na scenie, a uczestnicy festiwalu - niektórzy czekający od otwarcia bram na swojego idola - byli zachwyceni. Doskonałe recenzje zebrały również zespoły Coma oraz Warszafski Deszcz.

Sobota, trzeci dzień na głównej scenie, to Abradab, zespół Madcon oraz  Shaggy - publiczność należała do niego: tańczyła, śpiewała i reagowała na każdy gest artysty. Dwa żywioły - fantastyczny jamajski showman w najlepszym tego słowa znaczeniu i polski deszcz! Niewiarygodne połączenie - bisy i sukces gwarantowany. Na zakończenie ostatniego dnia festiwalu Nas dał niesamowity koncert pełen jego największych hitów zagranych na żywo przez towarzyszący raperowi niezwykle barwny zespół. Nasir Jones pokaz dlaczego jest jedną z najważniejszych postaci Hip-Hopu, publiczność prędko nie pozwoliła mu opuścić sceny!

Zgodnie z tradycją na zakończenie gorącego muzycznego lata publiczność obejrzała pirotechniczny pokaz.

Jeszcze raz dziękujemy publiczności za wspaniałą kolejną edycję Coke Live Music Festival.
Do zobaczenia za rok!

Informacje o reportażu
Data dodania:2009-08-24
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:15138
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-207-98-97.compute-1.amazonaws.com (18.207.98.97). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.