Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

BBoy Sesja 2009 za nami...

BBoy Sesja 2009 za nami...

Autor: bboyplay

"Zawody, zawody wiele pracy, te zachody... Złe kroki, źli ludzie i sponsorzy, Zawiedli na linii możliwości. Pejzasz pogody, który swe wody daje na ludzkie poty, Sami i bez pomocy próbując się wybić ponad normy, zakreślone nad ludzkim losem. Ten taniec ten styl i te wszelkie formy, ujawnione w prostych czynnościach, jakim są kroki, Wyodrębnione z egzystencji młodych i zakochanych w tym, co robią."

MC Play B Boy Sesja 2009 r. dobiegła końca. Zawody tak długo przygotowywane - pozostały zrealizowane, w tej możliwości, w której pozwoliły nagromadzone i otrzymane środki finansowe.  Mimo tego że ciężko i przez wiele miesięcy o środki się walczyło to nie chodziło tutaj o walkę, o nagrody, a o pokazanie że są możliwości i są zainteresowania, dla których grupy dzieci i młodzieży po prostu funkcjonują. Czy wystarczyło ukazać, iż jednak jest grupa, która nie mówi nigdy "nie ma, co robić" a z własnej chęci po prostu trenują to, co kochają? Myślę iż czas to wyselekcjonuje.

Zauważyłem, że na b Boy Sesji nie było grupy która dla pozerstwa chciała być za wszelką cenę na pierwszym miejscu. O to właśnie w tej B boy Sesji chodziło, dokładnie wyeliminować tych co dla pieniędzy jeżdżą po całym świecie i zawodach by pozyskać środki z nagród. Fakt iż wygrana i otrzymanie nagrody pieniężnej też w jakiś sposób motywuje i zachęca do dalszego i głębszego rozwijania się jednak pieniądze nie są tym elementem najważniejszym... Sądzę iż skarb ukryty w tej formie spotkania to integracja środowisk, wspólne dążenie do różnych doświadczeń, umiejętności, osiągania efektów młodszej i starszej młodzieży z całej Polski.

Fakt jest jednak taki iż dzisiaj Break Dance przegrywa z innymi formami kultury, wszak są zespoły które nie mają środków ani nie mają możliwości działania w tym wymiarze, o który cały czas walczą... Może ten wpis i ta B boy Sesja otworzy im nowe horyzonty. Na efekty trzeba nam zaczekać. Czekać jednak nie jest dobrym rozwiązaniem gdyż kolejne szanse, perspektywy i marzenia uciekają i ulatują z wiatrem i chwilą która jak na złość nie chce po raz wtórny ponownie przyjść. A młodzież raz zdegenerowana, upadła i  już nie ma szans na zresocjalizowanie się gdyż zbyt szybko wchodzi się w następstwa tego zdegenerowania społecznego. Tak że, turniej się odbył i to jest najważniejsze.

Kolejnego razu już nie będzie. Przynajmniej z mojej strony gdyż nigdy nie zauważa się starania o coś co jest ważne nie tylko dla dobra własnego wewnętrznego a ogółu społeczeństwa. Ponadto tego nie potrafię zrozumieć - zawsze się lekceważy i poniża tego który w sumie sam przygotował to wszystko. Tak? Pozostaje trwały żal iż idąc i rozmawiając jesteś postrzegany jak gówno i nic, a idąc do tych co idziesz zawsze spodziewasz się negatywnej reakcji. Zatem myślę iż czas jest odejść i pozostawić  ten dział historii już za sobą, a w końcu samodzielnie wziąć się za siebie i je...  wszystko co otacza.  

Mam nadzieję że inni też zechcą dokonać wpisu o tym co przeżyli i o tym jak w ich oczach to co pozostało przygotowane zostało odebrane. Ja natomiast dodaję tylko ten wpis... Pragnę w tym miejscu podziękować sędzią turnieju Yarko-wi i Mefo-wi za przyjazd i podjęcie się wezwania sędziowania turnieju. Dziękuję też Fim-owi i MC Dolarowi za prowadzenie i obsługę B boy sesji 2009. Ewelinom Orlikowskiej i Struś za furtę, Dawidowi, Michałowi i zespołowi Break Dance. Sponsorom i ofiarodawcom. Dziękuję tez wyjątkowo Pani Dyrektor Wiolecie Piojda  -  Szkoły Podstawowej za udostępnieniu szkoły, Paniom pracującym w szkole szczególnie Pani sprzątającej po B Boy Sesji, Panu Andrzejowi Witek Dyrektorowi CK i P,  Panu Burmistrzowi i Pani Burmistrz oraz Osobie która towarzyszyła za ufundowanie nagród w wysokości 500 złotych. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem gdyż chciałbym dostrzec każdą włożoną pomoc w organizacje B Boy sesji 2009r. Dlatego też wszystkim zaangażowanym choć w drobny sposób w realizacje imprezy chciałem podziękować.

Wyniki B Boy sesji 2009:
Foot Worc Kontec- B boy Gogez...
kategoria 3vs3:
I miejsce Better Give UP I.
II miejsce Better Give UP II

Informacje o reportażu
Data dodania:2009-09-01
Kategoria:Taniec
Licznik odwiedzin:34022
Autor:
bboyplay, 44 lata
mężczyzna, Bardo

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-193-85.compute-1.amazonaws.com (34.204.193.85). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.