Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Liroy i Wzgórze Ya-Pa 3 - relacja z Kielc

Liroy i Wzgórze Ya-Pa 3 - relacja z Kielc

Autor: michcio086

4 grudnia 2009. Ta data z pewnością przejdzie do historii w kalendarium hip-hopowych imprez w Kielcach. Tego dnia w klubie Audytorium odbył się w ramach trasy "14" koncert dwóch legend: Liroy'a i grupy Wzgórze Ya-Pa-3.

Organizacja koncertu zaczęła się już 2 miesiące temu. Nic więc dziwnego że od dłuższego czasu można było odczuć to co w Kielcach jest zjawiskiem niecodziennym - czyli ogromne "ciśnienie przedkoncertowe". Mimo że w przeciwieństwie do czerwcowego koncertu Semtexu nie byliśmy zasypywani coraz to nowszymi, ciekawymi filmikami promującymi i mimo braku plakatów na mieście jedno było pewne. Na taki koncert nie trzeba wysyłać zaproszeń...

W dniu koncertu pierwsze osoby zaczęły gromadzić się pod klubem na długo przed godziną 19, gdy z klubu dobiegały jeszcze odgłosy przedkoncertowej próby. Po godzinie 20 Audytorium zaczęło powoli zapełniać się fanami spragnionymi dawki rapu w najlepszym wydaniu. Mimo że do koncertu zostało jeszcze dużo czasu, z  minuty na minutę tłum gęstniał i wokoło robiło się coraz ciaśniej. W powietrzu po prostu czuło się atmosferę wielkiego wyczekiwania na pierwsze dźwięki płynące z mikrofonów. Ok. 22 na scenie pojawił się pierwszy suport - Anton i Mrl których wspomagał Makary (z legendarnego 8mego Nieba /obecnie SDS). Zwłaszcza pojawienie się tego ostatniego było bardzo miłą niespodzianką bo występ osoby współtworzącej w latach 90tych w podziemiu takie klasyki jak Głosy z Podziemia nabrał na koncercie Starej Szkoły Rapu szczególnego wymiaru.

Chłopaki zaprezentowali się naprawdę korzystnie. Jedynym minusem było mocno szwankujące nagłośnienie. Następnie na scenie pojawił się  projekt Semtex - czyli Borixon i Kajman. Semtex zagrał swoje najlepsze kawałki i mocno rozgrzał tłum który coraz gęstniej zaczął tłoczyć się pod sceną. Kolejnym suportem był Medium. Jego występ był naprawdę udany. Na duży plus należy zaliczyć bardzo dobry kontakt z publiką oraz występ chłopaków z Broken Glass 2. Nie wiem czy ten występ był zamierzony czy wyszedł spontanicznie ale świetnie zgrał się z rapem Mediuma. Następnie pojawił się Karaz i ... publika była już rozgrzana do granic możliwości. W końcu na scenę zawitali długo wyczekiwani pionierzy stylu czyli Liroy i Wzgórze Ya-Pa 3. Ich wejście na scenę zostało owacyjnie przyjęte przez tłum fanów. W tym miejscu nie będę wysilał się na spis kawałków jakie odegrali. Zaznaczę tylko że grana była cała klasyka. Liroy i Wzgórze grając w akompaniamencie kapeli Jedyna Maść po prostu porwali tłum do zabawy. Fenomenalna atmosfera która udzieliła się wszystkim jest naprawdę ciężka do opisania. Żadne relacje , żadne fotki , żadne filmiki nie oddadzą tego co działo się podczas koncertu. Wzgórze wespół z Liroyem dali z siebie maxa udowadniając niedowiarkiom że Kielc nie da się tak szybko zamknąć w trumnie rapu! Nieprzeciętne umiejętności połączone z ogromną dawką energii zrobiły swoje. Chłopaki zaprezentowali się po prostu fenomenalnie a tłum odwdzięczył się tym czym mógł najbardziej.

Ok. godziny 1.00 kilkukrotna próba zejścia ze sceny za każdym razem kończyła się niepowodzeniem. Tłum za każdym razem doprowadzał do powrotu Wzgórza na scenę domagając się niezagranych klasyków takich jak Po prostu życie i reszty kawałków. Ten koncert pokazał jedno - Wzgórze to prawdziwa marka w naszym rodzimym rapie. Bardzo miłą rzeczą wartą odnotowania jest fakt że najmłodsza część fanów , którzy z racji wieku nie pamiętają pionierskich czasów rapu znała wszystkie texty , nie tylko "klasyków". Podsumowując powiem krótko - kto nie był ma czego żałować - takie koncerty na trwałe zapisują się w pamięci bo zdarzają się naprawdę rzadko! Stara Szkoła Rapu!

Fotki : Echo Dnia

Dowiedz się więcej o: Liroy, WYP3.
Informacje o reportażu
Data dodania:2009-12-08
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:15299
Autor:
michcio086   rap graffiti breakdancemichcio086


NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:30:47, 11-12-09
STARE

lepak100
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:40:43, 21-02-10
stare jak świat


Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-231-226-13.compute-1.amazonaws.com (3.231.226.13). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.