Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..."

Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..."

Autor: Fokuspace

W założeniu trasa zorganizowana z okazji wydania reedycji płyty zespołu Pijani Powietrzem miała być mini-trasą złożoną co najwyżej z 8 koncertów. Oczekiwania fanów były jednak inne - co jakiś czas otrzymywaliśmy prośby o imprezę w jakimś z miast i w efekcie trasa zmieniła nieco swoją formułę, a przede wszystkim okazała się znacznie dłuższa i swoim zasięgiem objęła więcej miast.

Premiera odbyła się 3 września w rodzinnym mieście Fokusa. W katowickim "Strasznym Dworze" oprócz głównego składu wystąpił także zespół Coffee Sound, który przyjechał do nas aż Białej Podlaski! Cóż, hip-hopowi fani nie zawsze są otwarci na nowe gatunki, jednak wysiłek chłopaków jest godny zanotowania: długa podróż, występ z "żywymi" instrumentami (przywieźli ze sobą nawet dywan pod perkusję!). Z tego miejsca cała ekipa koncertowa szczerze życzy im powodzenia w dalszej karierze.

Na kolejny koncert (25.09) czekaliśmy 3 tygodnie, ale warto było. Jako ciekawostkę mogę dodać, że to właśnie Kraków wyszedł z inicjatywą pierwszego koncertu, która podsunęła nam pomysł zorganizowania tej trasy. Stolica Małopolski nie zawiodła nas i tym razem, i gdy dotarliśmy na miejsce klub "Underworld" był już prawie pełny. Support zagrała grupa MeriDialu znana z występów podczas solowej trasy Fokusa.

Trzeba zauważyć, że podczas pierwszych koncertów Pijani musieli od nowa uczyć się grać ze sobą. Tak długa przerwa zawsze wychodzi na niekorzyść. I o ile Fokus nie miał przerwy w koncertowaniu (występy solowe i z Rahimem jako Pokahontaz), o tyle Śliwki już dawno nie było widać na rapowych imprezach. Początkowo nie był w ogóle przekonany do tego przedsięwzięcia, brakowało mu odpowiedniej motywacji, wątpił, że po tylu latach od wydania płyty ktokolwiek jeszcze o tym pamięta. Obecnie mówi "Dostałem to, czego mi brakowało, dostałem kopa, który pozwala mi teraz tworzyć nawet 3 kawałki tygodniowo!" Trzeba, więc wierzyć i trzymać kciuki za Ego, że już wkrótce usłyszymy ich nową płytę.

Kolejny niesamowicie udany koncert odbył się w odwiedzanym już przez nas podczas solowych koncertów Fokusa klubie Rampa w Opolu. Wtedy też po raz pierwszy podczas tej trasy usłyszeliśmy Filozofa i Rafuana. Zostali wyłonieni w drodze konkursu ogłoszonego na forum fokuspace. Od tamtej pory towarzyszyli nam na koncertach głównie na Górnym Śląsku. Fokus - w przeprowadzonym przeze mnie wywiadzie dla "Magazynu Hip-Hop" na pytanie o trasę koncertową odpowiedział "Przyjęcie jest zaskakujące gorące. Kluby są pełne, ludzie się świetnie bawią".

Tydzień później (16-17.10) odwiedziliśmy dwa odległe od siebie miasta - Częstochowę (miasto drugiego z raperów - Śliwki), która zaskoczyła nas świetną frekwencją oraz Poznań. W częstochowskim, nowo otwartym klubie Zero jako support wystąpił przedstawiciel tamtejszej lokalnej sceny - Baklu (który pomimo niewielu - do tej pory - występów poradził sobie całkiem dobrze), a także Śliwka i Sivy zagrali półgodzinny materiał jako Ego.

W niedzielę 8-ego listopada odwiedziliśmy Pszczynę. Tym razem Pijanych Powietrzem wspierały 3 składy: wspomniany już Filozof&Rafuan, Mastach Craft oraz gość specjalny - CeHa.

11 listopada zawitaliśmy do Wrocławia - jednego z naszych ulubionych miast na imprezowej mapie Polski. Mieliśmy nadzieję na bardzo udany koncert i... nie zawiedliśmy się. Imprezę uświetniły pokazy tańca grupy StyleAddicted. Jako support wystąpili K2 i Ćma znani ze wspólnego kawałka z Fokusem "Soundkillers".

Dwa ostatnie weekendy listopada to około 400-kilometrowa trasa, w celu odwiedzenia Radomia (21.11) i o wiele krótsza do Gliwic (27.11). Tam po raz trzeci wystąpili Filozof i Rafuan.

Początek grudnia, a dokładnie 4-ty, to kolejna wizyta w Małopolsce. W znanym i lubianym przez nas tarnowskim klubie Wallstreet Bull. Z tego miejsca chcieliśmy podziękować Michałowi i Justi - forumowiczom - za pomoc w promocji tego koncertu. Oprócz Pijanych Powietrzem na scenie pojawili się Filozof i Rafuan oraz gość specjalny, reprezentant Tarnowa - Kita.

11 i 12 grudnia to kolejne odległe od siebie miasta - Łódź i Racibórz. Trzeba przyznać, że pod względem logistycznym ta trasa nie została dobrze opracowana. Ale jak wiadomo - jeździmy tam gdzie nas potrzebują. A ludzie? Wiadomo - "ludzie się domagają". W Raciborzu wspomagał nas znany już duet - Filozof i Rafuan. Powiem krótko - ten weekend zaliczamy do udanych.

Mimo trzynastostopniowego mrozu (już w godzinach popołudniowych) weekend 18-19 grudnia spędziliśmy w trasie. Ciągle powtarzając "Czemu to Kielce nie przyjadą do nas?" Na szczęście już w samym klubie (Chillout) atmosfera była gorąca. Oprócz Pijanych Powietrzem - podobnie jak w Częstochowie - wystąpił zespół Ego. Chłopaki mieli sporą przerwę we wspólnych występach także zdarzały im się małe pomyłki, które - o dziwo - jeszcze polepszały zabawę zgromadzonych pod sceną, którzy po tym jak Śliwka zapomniał tekstu krzyczeli: "Nic się nie stało! Śliwka - nic się nie stało!" Po kilku godzinach snu wyruszyliśmy do Torunia, droga była długa, byliśmy głodni, zmęczeni i marudni. Kiedy w końcu dotarliśmy do klubu NRD zaskoczył nas klimat tego miejsca - oprócz tego, że polarny (-19 st. Celsjusza), to do tego niesamowicie specyficzny, a więc - każdy przedmiot z innej parafii. Niespodziewanie na koncert wpadł Zgas - beatboxer, który występował dzień wcześniej i postanowił zostać jeszcze jedną noc. Po tym oświadczeniu wiedzieliśmy, że impreza zapowiada się naprawdę grubo. Co zaskoczyło nas najbardziej? Wystawa obrazów na strychu w klubie. Polecamy obejrzeć.

Styczniowe koncerty rozpoczęliśmy na Górnym Śląsku - w Jaworznie w klubie Incognito. Było to zarazem otwarcie tego klubu, znanego już wprawdzie mieszkańcom tego miasta, ale pod inną nazwą. Jako support po raz kolejny (ostatni podczas tej trasy) wystąpili: Filozof i Rafuan, których serdecznie pozdrawiamy, bo to, że znowu się spotkamy na koncertach - to już prawie przesądzone.

Wiedzieliśmy, że Dolny Śląsk nigdy nas nie zawiedzie i tak było też i tym razem. Już dwa dni przed koncertem w Wałbrzychu wszystkie bilety były wyprzedane. Z taką perspektywą zawsze przyjemniej jedzie się na koncert. Do klubu dotarliśmy o 20-ej - mimo, że do startu imprezy teoretycznie pozostała godzina - prawie pełen klub już bawił się w najlepsze! I tak pozostało całą noc. W tym miejscu chcemy podziękować świetnym właścicielom i obsłudze klubu Kontrabanda.

Finał trasy postanowiliśmy zorganizować w mieście DJ'a WBK występującego wraz z Fokusem i Śliwką. W klubie Salamandra w zaprzyjaźnionym Bielsku-Białej był to zarazem pierwszy z serii imprez hip-hopowych. Przed Pijanymi Powietrzem wystąpili reprezentanci bielskiej sceny: Zdolne Przedmieście oraz MeriDialu.

Podsumowując: Pijani Powietrzem zagrali dla słuchaczy w 17 miastach w 9 województwach. Przejechaliśmy około 3,5 tysiąca kilometrów, a w sumie w pociągach i w samochodach spędziliśmy około 5 dób. Było warto.

Tekst: Aneta (ata) Błażejczyk
Zdjęcia: Konrad "KND" Kaczmarkiewicz

Dowiedz się więcej o: Pijani Powietrzem.
kliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdance
kliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdance
kliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdancekliknij Podsumowanie trasy zespołu Pijani Powietrzem z okazji wydania reedycji "Zawieszeni w czasie..." rap graffiti breakdance  
Informacje o reportażu
Data dodania:2010-02-23
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:17622
Autor:
Fokuspace, 10 lat
zespół

deska aka fajny temad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:06:53, 24-02-10
nie czytalem ale ok

Pycu
Autor: Pycu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:16:38, 25-02-10
Śląsk ! Szczecin czeka !

Stalowe Płuco
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:35:38, 26-02-10
www.myspace.com/wedrowcanocy

nowe tracki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Virtuti Militariz - promo track

Ninja Haki - demo version

Wkrótce Scena 2 PHHXXX !!!!

nie przegap, yo!!!


gela222
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:50:54, 28-02-10

u mnie pojechali rowno! dobry koncert i dobry album Smoka i Śliwki ;)


Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-66-217.compute-1.amazonaws.com (3.235.66.217). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.