Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor:

W czwartek 13 maja o godzinie 18 autobus Red Bull Tourbus zatrzymał się na terenie Politechniki Gdańskiej. Początek koncertu odbył się w strugach deszczu, finał z legendarnym Abradabem był już zdecydowanie bardziej gorący. Dwie młode kapele; Prosto z Chile oraz Hellow Dog, które go wspierały wystąpią również na Festiwalu Jarocin, gdzie będą rywalizować o występ na scenie głównej.

Pogoda pod psem, nie zniechęciła zespołu Hellow Dog do świetnego występu. Solidna dawka dobrego żeńskiego wokalu i ostre elektroniczne brzmienie jest wizytówką tej grupy. Również drugi z debiutantów - Prosto z Chile zaproponował południowoamerykańską rockową energię. Koncert zakończył Abradab, który porwał publiczność do spontanicznych okrzyków "Miasto jest nasze!"

Ideą Red Bull Tourbus jest promowanie młodych utalentowanych zespołów, które nie mogą przebić się w drapieżnym świecie showbiznesu. "Zespoły, które nie mogą dostać się do radia mają zdecydowanie łatwiejsze zadanie, dzięki takim projektom. Nam było trudniej kilkanaście lat temu" - powiedział Abradab.

Koncerty z dachu autobusu urozmaicają Juwenalia, przede wszystkim dzięki temu, że odbywają się w tygodniu w sercu kampusu, jeszcze przed dużymi imprezami weekendowymi. "O koncercie dowiedziałam się spontanicznie - w tramwaju przez sms'a. Przyjechałam, bo lubię jak ktoś robi coś fajnego dla studentów i to w dodatku za darmo!" - powiedziała Sylwia z Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej.

Relację z gdańskiego przystanku Red Bull Tourbus będzie można obejrzeć 30 maja o godzinie 21:00 na antenie telewizji 4 Fun TV.

Zespoły, które zagrały w Gdańsku:
Abradab
- Gwiazda wieczoru, współtwórca legendarnego składu Kaliber 44 wychowany w sercu historyczno-gospodarczego absurdu, czyli okręgu Katowickim, co słychać w jego niepowtarzalnym stylu produkcji i kreatywnych rymach. Jako solista wydał trzy świetnie przyjęte albumy, z których pierwszy otrzymał nagrodę Fryderyka. Obecnie artysta kończy pracę nad czwartym krążkiem.

Prosto z Chile powstało w Koszalinie w 2007 roku. Grają spokojną muzykę z pogranicza alternatywy i popu.

Hellow Dog - zespół z Poznania, który określa swoją twórczość, jako "neuro'n'roll". Nowoczesna muzyka z pogranicza elektroniki i gitar, z bardzo interesującym kobiecym wokalem.

Dowiedz się więcej o: Abradab.
Informacje o reportażu
Data dodania:2010-05-18
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:17929
Autor:
michał.sowa, 32 lata
mężczyzna, Gdynia

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-220-31.compute-1.amazonaws.com (3.228.220.31). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.