Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Duet Fisz/Emade lepił dźwięki na plaży w Olsztynie

Duet Fisz/Emade lepił dźwięki na plaży w Olsztynie

Autor: michał.sowa

W niedzielę 16 maja o godzinie 18.00 muzyczny autobus Red Bull Tourbus zaparkował na kilka godzin na plaży nad Jeziorem Kortowskim w Olsztynie. Był to czwarty przystanek tegorocznej trasy koncertowej mobilnej sceny. Dotychczasowe występy oglądało już ponad 8 tysięcy widzów! Na dachu autobusu wystąpił Fisz/Emade, wspierany przez debiutantów: Schody i Transsexdisco.

Pogoda znowu nie rozpieszczała, było zimno i wietrznie. Jednak ostre rockowe granie Schodów i punkowo elektroniczne dźwięki zespołu Transsexdisco rozgrzały widzów tak, że zdejmowano zimowe kurtki. Tysiące studentów bawiło się jak za czasów starych jarocińskich festiwali; machając włosami, skacząc i odbijając się od siebie.

Fisz/Emade wystąpili już drugi raz w ramach tegorocznej trasy Red Bull Tourbus znowu prezentując świetne elektryczne aranżacje swoich utworów. Wyjątkowe było tym razem miejsce imprezy; malownicza plaża nad brzegiem pięknego Jeziora Kortowskiego.

"Lubimy ostrą rockową muzykę i wspólną zabawę do upadłego. Będziemy razem z koleżankami kibicowały Transsexdisco, aby wygrali ten konkurs!" powiedziała Karolina z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego.

Czwarty przystanek w Olsztynie to część majowej trasy, która obejmuje występy gwiazd i ambitnych zespołów na dachu old-schoolowego autobusu. To sposób na danie głosu kapelom, które nie mogą przebić się w drapieżnym świecie showbiznesu, przy wsparciu ciekawych uznanych zespołów rockowych i artystów hip hopowych. Autobus stanie się w tym roku również Małą Scenę Festiwalu Jarocin, gdzie będzie można usłyszeć wszystkie debiutanckie zespoły. Jeden z nich otrzyma szansę zagrania na Głównej Scenie Festiwalu.

Kolejne przystanki odbędą się w Łodzi (20.05) i Katowicach (21.05).

Zespoły, które zagrały w Olsztynie:

Fisz/Emade - Gwiazda wieczoru, klasyka fuzji hip-hopu, jazzu, tekstów opartych na zabawie słowem i świetnych produkcji. Wykonawcy "organiczno elektroniczni", jak nazywają ich dźwięki dziennikarze muzyczni. Dwóch braci Waglewskich czyli "Fisz" - Bartosz Waglewski oraz producent Emade - Piotr Waglewski, wykonają materiał ze swojej ostatniej i zarazem drugiej płyty "Heavi Metal" wydanej w 2008 roku.

Transsexdisco - Zespół powstał w Olsztynie, w 2007 roku. Grają energiczną muzykę, którą można określić jako nowoczesny punk rock, z charakterystycznym dodatkiem klawiszy i charyzmatycznym wokalistą.

Schody Schody - kolektyw działający od 1999 roku. Muzyka, jaką prezentują, to wspólna wypadkowa muzycznych upodobań jego członków - wyraźne wpływy alternativ/punk/reggae/rock.

Dowiedz się więcej o: Fisz/ Emade, , .
Informacje o reportażu
Data dodania:2010-05-19
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:18347
Autor:
michał.sowa, 32 lata
mężczyzna, Gdynia

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-168-209.compute-1.amazonaws.com (34.204.168.209). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.