Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Battle of The Global Hip-Hop Culture 2011

Battle of The Global Hip-Hop Culture 2011

Autor: bboyplay

Impreza, z tak ogromnym trudem przygotowywana przez grono miłośników Break Dance dobiegła końca. Zmęczenie, nerwy ustąpiły gdy ostatni Team i ostatni bboy'e szykowali się do wyjazdu a sztab osób doprowadzało Halę słoneczną do porządku i czystości. Jeszcze w tym dniu miały nastąpić koncerty Raperów i Mc Kowal&Galon//Lont&Lesion/eDizz oraz Łony & Webbera i zakończeniem tego turnieju.

Powracając do początku imprezy, teoretycznie od strony technicznej nic nie można było zarzucić organizatorowi. A organizatorów imprezy było kilku - należy wymienić O S i R w Ząbkowicach i Komendę Hufca ZHP, Począwszy od miejscówki, która tym razem była halą sportowa, wysokiej, jakości sprzęcie nagłaśniającym i obsłudze do sprzętu, Obsłudze organizacyjnej, ochronę profesjonalnej i innych czynnikach jak obsłudze pracowników Hali słonecznej, wspaniałych ludziach i samemu dyrektorowi Henrykowi Saryczew, koordynacji projektu przez Jan Pluta, MłodziBardo i SHAPiS...

Zastrzeżenie można było mieć tylko do podstawowych i ważnych elementów związanych z promocją imprezy na zewnątrz przez plakaty czy medialną promocję imprezy w prasie, mediach PRR i TV lokalnych i regionalnych. Tych elementów zabrakło, lub dostatecznie nie pozostały wykorzystane a mogły one mieć wpływ na frekwencje i udział widzów w tym przedsięwzięciu. Jednak mimo tych błędów popełnionych przez organizatora Turniej Break Dance odbył się: Batlle Of The Global Hip-hop Kulture 2011 miało swoją solową edycję.

W dniu 10.09.2011 Do Hali Słonecznej- zjechały ekipy z całej Polski. Było ich dziewięć, biorących udział w kategorii 6vs6, z których wyłoniono blisko 24 osoby do kategorii 1vs1 Niestety jak los chciał impreza rozpoczęła się od ogromnego poślizgu czasowego. Nie odpowiednia możliwość dojechania do Ząbkowic Śląskich komunikacją w postaci PKP, PKS uniemożliwiły udział blisko 9 innym ekipom zgłoszonym na udział i turniej a brak zgłoszonych ekip poważnie obniżył poziom imprezy, także miał ostateczny wpływ na późniejszą sytuacje, w której doszło do poważnych problemów z spełnieniem wymagań ujętych, jako nagrody finansowe. Jednak mimo komplikacji impreza rozpoczęła się już o godzinie 15.30.A nie jak planowano o 14.30.

Do rywalizacji stanęło 8 ekip, które losowo były wybierane przez gremium sędziów. Decyzją gremium ustalono rywalizację o formie pucharowej / wygrany przechodzi dalej przegrany odpada/ Jako sędziowie do udziału i dla ocenienia umiejętności uczestniczących w rywalizacji zostali zaproszeni boy Cetowy, boy Huher i boy Thomas, znani bboye sceny Polskiej Break reprezentujący najlepsze ekipy w Polsce, którzy zaprezentowali swój styl i swoje umiejętności przed bboy'ami których rzetelnie mieli oceniać. Ogólnie imprezę prowadził Michał Kukiełka znany jako El-cookizo. Brakło natomiast tym razem prawdziwego Dj prowadzącego, jednak nie z przyczyn organizatora a grupy Kotlina, która miała pojawić się z sprzętem i wyposażeniem na turnieju. Dlatego też - muza puszczana z deka / udostępnione kawałki przez Fizyka/ nazwaliśmy DJ Niewidzialną Ręką.

Po prezentacji sędziów w eliminacjach stanęło naprzeciw siebie 8 ekip. Rozgorzała gorąca walka pomiędzy teamami. A każdy team chciał przejść do finału. Ciężką sprawą stało się przebrnąć eliminacje, gdyż poprzeczka poziomu nadana przez sędziów była bardzo rozsądnie wyważona i wymagana. Nagrodą dla kategorii 6 ws 6 stanowiły nagrody finansowe- 800-600-300 złotych.

Co można powiedzieć o samych eliminacyjnych walkach? Nie mnie jest to oceniać i nie mi jest to przypisać. Poziom umiejętności średni - przeważał styl top rock footwork, freez i brakło stylu Power - tradycyjnego i układów połączonych w jakąś jednolitą formę prezentacji. Zabrakło Thomasów, A'irów, barów i podobnych elementów tanecznych które w znaczny sposób ubarwiają widowisko taneczne - batellkę. Nie wiele kombinacji i brak żywiołowości którą pamiętam z poprzednich edycji w prezentacjach- choć były walki dość dobrego poziomu technicznego i trudności na skalę 10 / około 5 pkt.

Ciekawe były battle w kołach i w obszarze Sali gdzie turniej się odbywał. Tam w sposób spontaniczny i na ludzie każdy b boy mógł zaprezentować swoje nie okrzesane umiejętności. Gdzieś w necie można ujrzeć te materiały gdyż są one dostępne od kilkunastu dni. Wystarczy napisać nazwę imprezy i już się znajdzie parę podanych filmików. Z Kolei ciekawie zapowiedziały się walki w kategorii solo One ws One, tutaj rywalizacja stała na wysokim poziomie gdyż każdy uczestnik rywalizacji mógł max wyjść z jednym setem w eliminacjach i dwoma setami w finałach. Cisi b boy'e którzy nie odpowiednio wymierzyli swoje możliwości po prostu nie dostali się do finałów kategorii. Walki były zacięte i na wysokim poziomie- gdyż stawką było zdobyć 200 złotych nagrody. Tutaj też można było poczuć taniec i głębokie zamiłowanie do formy tańca/ zauważyć można było prawdziwy b boy-ing, rywalizację, szacunek i możliwości. Rywalizacja w tych kategoriach trwała od godziny 15.30 do 18.00, po czym hala pozostała przygotowana na koncert Łony & Webbera i Lesion "Team". Niestety z uwagi na odjazdy grup tanecznych after-party się nie odbyło.

Same koncerty które miały być "gwoździem" Turnieju odbyły się przy nie wielkiej publiczności. Nie mało ze zawiódł czas, zamiast koncert który miał się odbyć o 19.00 odbył się o 20.00 to jeszcze frekwencje uczestników była niska tylko 80 biletów sprzedanych. Zawiodła nas ilość chcących być na koncercie- a miało być aż 500 osób bo to Łona itp. Nie będę się wypowiadał na ten temat ponieważ zespołu nie brałem ja i ja nie płaciłem za ten zespół. Jednak wiedziałem, że koncert będzie nie wypałem gdyż ja nie znam Łony i moje środowisko tez nie znało tego Rapera czy MC. Uprzedzałem organizatorów i mówiłem o tym ze może być to lipa jednak nie chcieli mnie słuchać, szkoda było po prostu tracić kasę - można było zrezygnować z koncertu i tyle.

Także Łona & Webber nie zaskoczyli nas swoim repertuarem, zaprezentowali kilka utworów z nowej płytki, zapodali kilka starszych utworów i to wszystko. Nawet nie wiem dokładnie co zapodali gdyż wówczas miałem inne zmartwienia na głowie. Ogólnie impreza się udała w pewnej części - choć i ta udana cześć miała swój problem związany z nagrodami finansowymi- ale w przeciwieństwie do Koncertu na turnieju uzbierało się kwotę blisko 1500 złotych / wpisowe i wejściówki. A na koncert niespełna 1000 złotych.

Sumując całą imprezę można śmiało stwierdzić ze do projektu przynajmniej w Ząbkowicach na razie nie warto powracać. Organizatorzy - ustrzegli się zbyt wielu błędów które w przyszłości zaprocentują nie zainteresowaniem w tej miejscowości organizacjami imprez tego typu związanej z kultura Hip- Hop.

Zapomniałbym: pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i organizatorom - szczególnie sędziom Turnieju, Michałowi /EL Cookizo, Wideo-fizykowi, zespołom za rywalizację i młodzieży która ogarniała organizacyjnie i porządkowo imprezę. Vierii i jego Teamowi Break Dance z Bystrzycy Kłodzkiej, Jankowi i młodym z Bardo, Beacie i Córce Druhny Beaty za poświecenie: Komendantce Hufca ZHP , Daszy za obsługę, Panu Henrykowi Saryczew - Dyrektor, Kierownikowi Andrzejowi i pracownikom OS i R, Panu Mariuszowi Pelikańskiemu i Firmie, Łukaszowi Zielińskiemu /Teatr/ agencja artystyczna/ oraz zaangażowanym w organizację turnieju.

Szczególne podziękowania składam na ręce pana Burmistrza Miasta Ząbkowice Marcinowi Orzeszek i Urzędowi za sponsoring i nagrody oraz Staroście Powiatu Ząbkowickiego Romanowi Fester za ufundowanie nagród. Mam nadzieję ze kolejne tego typu imprezy będą znacznie lepiej do sponsorowane do organizacji przez sponsorów których brak było tym razem. Dziękuje też Patronom medialnym.

Informacje o reportażu
Data dodania:2011-09-20
Kategoria:Taniec
Licznik odwiedzin:28717
Autor:
bboyplay, 44 lata
mężczyzna, Bardo

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-11-9.compute-1.amazonaws.com (3.228.11.9). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.