Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Znamy laureatów pierwszego konkursu Pospolite Ruszenie

Znamy laureatów pierwszego konkursu Pospolite Ruszenie

Aleksandra Midor oraz Mateusz Przybyłowski zostali zwycięzcami konkursu zorganizowanego w ramach akcji społecznej "Pospolite Ruszenie", na której czele stoi muzyk i producent muzyczny L.U.C. Wraz z Sokołem zaprentowali też dziś klip promujący akcję.

W ramach konkursu należało nadesłać do 30. września 2011 roku autorską koncepcję elewacji budynku przy ulicy Przestrzennej na wrocławskich Hubach. Do organizatorów spłynęło 58 prac z Polski i zza granicy - pojawiły się prace z Hiszpanii, Niemiec i Francji. W konkursie startowali zarówno profesjonaliści z różnych studiów architektonicznych, artyści uliczni,  jak i zwykli amatorzy. Laureatami konkursu zostali Aleksandra Midor i Mateusz Przybyłowski, którzy będą mogli zrealizować swój projekt i odmienić oblicze szarego bloku mieszkalnego zgodnie z własnym pomysłem. Zwycięska para otrzymała dodatkowo sprzęt elektroniczny w postaci Ipoda 2. Wygrała praca o wysokich walorach artystycznych, estetyczna i jednocześnie prosta w swojej formie. Stonowana zieleń i rośliny bardzo fajnie wpisują się w przestrzeń wokół bloku. To przede wszystkim jednak wielki kompromis między szaleństwem a możliwościami spółdzielni i wizją ludzi, którzy będą mieszkać w tym bloku. To główny cel pospolitego ruszenia - wspólne poszukiwanie drogi rewitaliazcji - komentuje zwycięski projekt L.U.C - pomysłodawca akcji.

Prace oceniało jury w składzie: L.U.C, Danuta Stępień-przedstawicielka mieszkańców bloku, Beata Urbanowicz-plastyk miejski, Jarosław Trybuś-historyk sztuki i krytyk architektury, prof. Paweł Jarodzki-dyrektor artystyczny wrocławskiego BWA, Jakub Stępień aka Hakobo-jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich projektantów, Adam Tunikowski-grafik i designer z agencji Juice, oraz Józef Śnieżek-prezes SM Wrocław-Południe.

L.U.C tak uzasadnia decyzję jury - Wybór nie był łatwy, było kilka ciekawych prac, ale ewidentnie brakowało absolutnego faworyta.. Musieliśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim opinie samych mieszkańców i spółdzielni, tak aby projekt odpowiadał też ich wymogom. Wiadomo, że nie mogło to być nic krzykliwego i nader szokującego. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Mamy tysiące bloków do odnowienia - działajmy!

Akcja Pospolite Ruszenie ma na celu oczyszczenie i uspójnienie wizualno-estetycznego wyglądu polskich miast. Szerokie grono osób i instytucji zaangażowany w projekt chce tworzyć lepszy krajobraz miast poprzez wyprowadzenie sztuki i designu na ulice, a dzięki dobrym przykładom motywować do indywidualnych mikroprzedsięwzięć, poprawiających wygląd oszpeconych tandetną kolorystyką zabudowań.

Dowiedz się więcej o: Sokół, L.U.C..
kliknij Znamy laureatów pierwszego konkursu Pospolite Ruszenie rap graffiti breakdancekliknij Znamy laureatów pierwszego konkursu Pospolite Ruszenie rap graffiti breakdancekliknij Znamy laureatów pierwszego konkursu Pospolite Ruszenie rap graffiti breakdancekliknij Znamy laureatów pierwszego konkursu Pospolite Ruszenie rap graffiti breakdance 
Informacje o reportażu
Data dodania:2011-10-14
Kategoria:Graffiti
Licznik odwiedzin:29417
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-236-15-142.compute-1.amazonaws.com (3.236.15.142). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.