Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Original Source Up To Date 2012 - line-up

Original Source Up To Date 2012 - line-up

Autor: Up To Date Festival

Stało się. Zamykamy line-up Original Source Up To Date 2012. zostały nam 3 miesiące emocjonującego oczekiwania na wielki finał, który odbędzie 21 i 22 września w Białymstoku na terenie powojskowych kompleksów magazynowych przy ulicy Węglowej 8.

Line-up sceny 'Hip-Hop Tent' uzupełnia wielka postać - EVIDENCE, frontman Dilated Peoples, jednej z najbardziej znanych undergroundowych ekip hip hopowych z USA. W Białymstoku zagości ze swoim solowym projektem, oraz nową płytą - Cats & Dogs. Na tej samej scenie wystąpi reaktywowany specjalnie dla nas BAQ BAQ TO JEST SKŁAD, czyli legendarna obsada zespołu Kaliber 44 (Abradab, Joka, DJ Feel-X), wzmocniona o Gutka i CNE. W związku z tym należy spodziewać się nie tylko nawiązania do wspomnianej legendy, ale i mocnych niespodzianek. W myśl zasady, że prezentujemy więcej niż tylko Rap, uzupełniamy skład o kolejnego beatboxera o światowej renomie - Francuza EKLIPS z jego 'Eklips Crazy Show'. A co się za tym kryje? Zobaczycie... Dzieła zniszczenia w namiocie dopełnią Gruby Mielzky, The Returners, Czarny & Tas. Lokalnym akcentem o znaczeniu ogólnopolskim będzie występ Hukosa i Ciry.

Scena muzyki elektronicznej szykuje się równie grubo. Stan Skupienia nawiedzi legenda dub techno rodem z Detroit - Rod Modell z projektem DEEPCHORD LIVE. Pojawi się także IFAN DAFYDD, przez niektórych nazywany kolejnym Jamesem Blakiem. Zespół Zerova ze swoim nowym projektem Gombrowicz będzie wspaniałym wstępem do całonocnych odlotów. Tradycją naszego festiwalu powoli staje się performance Teatru Kolegtyw. Co pojechanego znów wymyślą? Sami nie wiemy.

Scena eloktronika obraca się wokół wielu gatunków muzycznych, które mniej lub bardziej ściśle związane są z tzw. 'Bass Music'. Nie mogło też zabraknąć herosa drum'n'bassu. Dlatego miło nam obwieścić, iż w tej roli wystąpią EVOL INTENT - weterani amerykańskiej sceny dnb, z dorobkiem płytowym zajmujacym małe mieszkanie i ilością aliasów godną chociażby Luke'a Viberta. Kolejny Gość festiwalu, COKI z DIGITAL MYSTIKZ to jeden z pionierów dubstepu, który, pozostając trueschoolowym zawodnikiem, nie ma nic wspólnego z komercyjną odsłoną tej muzyki. Ostatnim z ogłaszanych zagranicznych artystów eloktroniki jest FLAKO, beatmaker nowego pokolenia, świeże podejście do glitch-hopu i instrumentalnego hip-hopu. Scenę uzupełni polski towar eksportowy, Tom Encore.

Technosoul stage również obfituje w znakomitości. Ferenc E. van der Sluijs, znany jako I-F to weteran holenderskiej sceny muzyki elektronicznej. Dj, radiowiec, producent, działacz. Nie ma fana elektro, italo, disco, który go nie zna. U nas zagra set wypełniony mocnym, ciemnym electro. DJ ASSAULT to najbardziej znana postać gatunku ghetto-tech wywodzącego się z Detroit. W tym roku mija 30 lat odkąd zaczał zajmować się atakowaniem ludzi niskimi częstotliwościami. Również zza oceanu przyleci do nas DVS1. Jako producent zauważony przez Bena Klocka, szybko wspiął się na szczyt, ale na scenie jako DJ i promotor funkcjonuje od wczesnych lat 90tych. Podobno na każdą imprezę ma w zanadrzu coś zabójczego.

To nie koniec wiadomosci jeśli chodzi o listę wykonawców Original Source Up To Date. W ramach nowoutworzonej sceny 'Home Sweet Home' wystąpią artyści związani z ekipami U Know Me Records, Dobre Bity i Elektropunkz.

Z nadejściem 19 czerwca ceny biletów wskakują na wyższy level. Uruchamiamy również sprzedaż biletów jednodniowych. Dokładne informacje znajdziecie tu: uptodate.pl/bilety

Bądźcie z nami, gdyż mamy do ujawnienia jeszcze wiele szczegółów związanych z innymi atrakcjami na naszym festiwalu. Przypominamy, że "w Paryżu najlepsze kasztany rosną na placu Pigalle", a najlepszy festiwal tej jesieni... po prostu zapraszamy.

PEŁEN LINE-UP ARTYSTÓW ORIGINAL SOURCE UP TO DATE 2012:

PIĄTEK
:

Hip Hop Tent:

BAQ BAQ TO JEST SKŁAD (Kaliber 44, Gutek, CNE)
FISZ EMADE /TWORZYWO SZTUCZNE
DEX:SFX Live! - (Faith SFX & DJ Angelo) - Londyn, UK
GRUBY MIELZKY
THE RETURNERS

Stan Skupienia:

DOPPLEREFFEKT LIVE! - (Rephlex, Gigolo) - Monachium, Niemcy
DEEPCHORD LIVE! -(Echospace, Modern Love) - Detroit, USA
IFAN DAFYDD - (Push & Run) - Walia, UK
KETTEL LIVE! - (Planet Mu, Sending Orbs) - Groningen, Holandia
ZEROVA: Gombrowicz - Białystok
TEATR KOLEGTYW - Białystok

Home Sweet Home:

DOBREBITY.PL
ELEKTROPUNKZ.NET

SOBOTA:

Hip -Hop Tent:

EVIDENCE / Dilated Peoples - Los Angeles, USA
EKLIPS CRAZY SHOW - Paryż, Francja
TEN TYP MES (Alkopoligamia.com)
CZARNY & TAS LIVE!
HUKOS/ CIRA

Eloktronika:

EVOL INTENT - (Evol Intent Recordings) - Atlanta, USA
COKI / Digital Mystikz - (Planet Mu, DMZ) - Londyn, UK
ONRA Live! - (All City Records, Fool's Gold) - Paryż, Francja
PIXELORD Live! - (Leisure System, Hyperboloid Records) - Moskwa, Rosja
DJ SCOTCH EGG - (Load Records) - Osaka, Japonia
fLako Live! - (Kwarto) - Berlin, Londyn
TOM ENCORE - (Rottun Recordings) - Warszawa

Technosoul:

LUKE SLATER /PLANETARY ASSAULT SYSTEMS - (Mote Evolver, Ostgut Ton) - Londyn, UK
DJ ASSAULT - (Jefferson Ave) - Detroit, USA
I-F - (Intergalactic.FM, Viewlexx) - Haga, Holandia
SHIFTED - (Avian, Mote-Evolver) - Londyn, UK
DVS1 - (Hush, Transmat, Klockworks) - Minneapolis, USA
VAKULA - (Shevchenko, Archipel) - Konotop, Ukraina
HADAMARD LIVE! -(Transient Force, Semantica, Bunker) - Amsterdam, Holandia

Home Sweet Home:

U KNOW ME RECORDS SHOWCASE

--

DEEPCHORD LIVE! - (Echospace, Modern Love) - Detroit
Od ponad 25 lat w świecie muzyki elektronicznej. Zdarzyło mu się mieszkać na jednym osiedlu z trójcą z Belleville, May'em, Saunderson'em i Atkins'em, na początku lat 90'tych. Ojciec drugiej fali dub techno która przejeła schedę po Basic Channel, i trwa do dzisiaj. Ma za sobą ponad 50 różnych wydawnictw, założone 2 labele, setki imprez zagranych na świecie... Ciągle jednak pozostaję w podziemiu. Na Stanie Skupienia wciągnie nas w swoją mieszankę ciepłych dub'owych dźwięków połączonych z zimnym i mechanicznym brzmieniem Detroit.

IFAN DAFYDD - (Push & Run) - Walia, UK
To bardzo tajemnicza postać. Wkroczył z nikąd i od razu został podłapany przez Giles'a Petersona, który pierwszy raz puścił na BBC Radio 1 jego utwór 'Miranda'. Został też doceniony przez jednego z topowych producentów 2011 roku - Jamiego xx, który stwierdził, że Ifan to osoba do śledzenia w przyszłości. Dodatkowo jego utwory są grane przez wszystko dobre stacje radiowe od Los Angeles do Londynu i z powrotem. Niektorzy uważają go za następnego James'a Blake'a.

ZEROVA: Gombrowicz - Białystok
Zerova to białostocki zespół, który na koncie ma trzy wydawnictwa: "I Think We've Lost","We All Hum Sometimes/Acoustic Apples" oraz "Hello Tree". W 2011 roku Maja Chmurkowska, Adrian Jakuć-Łukaszewicz i Paweł Dudziński sięgnęli po teksty Witolda Gombrowicza, na podstawie których powstaje kolejny fascynujący materiał. Na użycie tekstów Gombrowicza oficjalna zgodę wyraziła jedyna spadkobierczyni jego spuścizny - Rita Gombrowicz. Cudowny wstęp do całonocnych odlotów na scenie Stan Skupienia.

TEATR KOLEGTYW - Białystok
Robert Drobniuch i Tomasz Gilewicz pochodzą z Białegostoku, ale przypadkowo spotkali się na warszawskim Powiślu, w szaroburym szynku, którego już nie ma bo... spłonął. Na początku w rozkroku między stolicą a Podlasiem i na wybojach krajowej ósemki, wreszcie na stałe w rodzinnym mieście, do którego importem z Holandii dotarł Juliusz Góral, zasilając szeregi Kolegtywu. Działania zespołu z założenia łączą kilka dziedzin sztuki: teatr, taniec, video art, rzeźba i malarstwo, czego przykładem są spektakle Fizjotopia, Noc Nadchodzi od wewnątrz, Drzwi zamknięte, plakat sceniczny Tryumphus Curulis czy warsztaty z teatru ruchu Re-kreacja. Grupa celowo wychodzi w przestrzenie pozateatralne - swoje artystyczne projekty realizowała m. in. w galerii handlowej.

EVOL INTENT - (Evol Intent Recordings) - Atlanta, USA
Evol Intent to ekipa trzech producentów muzyki elektronicznej - Knick, Gigantor i Enemy. Wyłonili się na amerykańskiej scenie drum and bassowej na chwilę przed jej pięknym rozkwitem w latach 2000 - 2004. Stali się rozpoznawalni bardzo szybko dzięki charakterystycznemu 'nowemu' brzmieniu linii basowych i perkusjonalii. Kiedys grały ich sławy jak Dieselboy, teraz te same sławy cieszą się kiedy na imprezach Evol Intent puszczają ich utwory. Na Original Source Up To Date zaprezentują się też z innych perspektyw - Bro Safari, Ludachrist, Treasure Fingers, czy Hostage - to nazwy innych projektów obejmujących członków Evol Intent. Od moombathonu przez dubstep, breakbeat po różne odmiany drum and bassu. Energetyczna mieszanka, nie warto tego ominąć.

COKI / Digital Mystikz - (Planet Mu, DMZ) - Londyn, UK
Coki to jedna z częśći ekipy Digital Mystikz, pod tą nazwą współpracuje z producentem zanym jako Mala. Jego charakterystyczną cechą jest to, że zawsze pozostaje w tle swoich niesamowicie basowych produkcji. We współpracy z Loefah, Coki i Mala prowadzą wytwórnie DMZ skupiającą podobnych im producentów, oraz co dwa miesiące organizują jedną z pierwszych, jeśli nie pierwszą, imprezę dubstepową o tej samej nazwie w Londynie w klubie Mass na Brixton. Coki jest także współtwórcą jednego z największych utworów dubstepowych do tej pory - 'Night', powstałego w kooperacji z Benga. (

fLako Live! - (Kwarto) - Berlin, Londyn
fLako nie jest typowym beatmakerem. Jego korzenie to Chile, wychował się w Niemczech, teraz rezydujący w Londynie/Berlinie... Sam w sobie jest kombinacją różnorodności. Jego produkcje to zderzenie analogowego ciepła z najnowszymi technologiami sound designu. Nie boi się swojego człowieczeństwa. Twierdzi, że koniec końców, chodzi tylko o bycie prawdziwym i szczerym w swojej twórczości.

TOM ENCORE - (Rottun Recordings) - Warszawa
Tom Encore to Polski towar exportowy jeśli chodzi o szerokopojętą muzykę basową. Na co dzień kumpel Excisiona (wydaje w jego wytwórni), grający wyśmienite sety skromny chłopak z Warszawy. W tym roku w jego imprezowym kalendarzu poza Original Source Up To Date ma jeszcze Glade Festival w Wielkiej Brytanii. To chyba wystarczy żeby docenić rangę gracza - trzeba go usłyszeć!

EVIDENCE / Dilated Peoples - Los Angeles, USA
Evidence to w tym momencie jakbardziej popularny raper, pozostający w podziemu. Fanom jakiegokolwiek rapu na pewno nie trzeba go przedstawiać. Na co dzień jest frontmanem Dilated Peoples. Razem z nimi od 1992 reprezentuje prawdziwy kalifornijski rodzaj rapu. Zanim rozpoczęła się jego przygoda z muzyką znany był z malowania graffiti. W 2007 roku wydał pierwszą solową płytę, własnoręcznie produkując kilka ze znajdujących się tam utworów. Jego ostatni krążek ukazał się w 2011. Zdecydowanie highlight tegoroczego festiwalu, to pierwszy raz kiedy Evidence będzie gościł solo w Polsce.

BAQ BAQ to jest SKŁAD (Kaliber 44, Gutek, CNE)
Nie, nie, to nie żart! Specjalnie dla nas na Original Source Up To Date zagrają legendy polskiego hop hopu. Kaliber 44 czyli DJ Feel-X, AbradAb i Joka wraz z Gutkiem i CNE zaprezentują nam klasyczny materiał Kalibra, oraz resztę dorobku muzycznego poszczególnych członków składu. Przedstawiać ich chyba nie trzeba... :)

EKLIPS CRAZY SHOW - Paryż, Francja
Eklips to francuski beatboxer, rozpoczął swoją przygodę z muzyką 20 lat temu i dzięki jego niepowtarzalnym umiejętnościom zyskał przydomek 'The i-Pod Man'. Dorabia jako dubler Vin'a Diesel'a. W Białymstoku zaprezentuje swój Crazy Show, który jest mixturą wizualizacji, dźwięku i kto wie czego jeszcze. Współpracował chociażby z NTM czy The Roots.

GRUBY MIELZKY & THE RETURNERS
Nowy gracz na polskiej rapowej scenie. Rocznik 88, ze Starogardu Gdańskiego. Współpracuje nad materiałem na pierwszą płytę razem z Returnersami, to oznacza tylko jedno - szykuje się nam dobra pozycja na wakacje (wtedy prawdopodobnie ukaże się album). The Returners to duet producencko-djski. Mają na koncie współprace min z El da Sensei dla którego wyprodukowali album, a ich beaty promuje i gra guru hip hopowej produkcji - DJ Premier.

CZARNY & TAS
Wicemistrzowie IDA 2011, mistrzowie kategorii Show na IDA 2011, duet producencko djski. Aktywisci hip hopowi, organizatorzy koncertów - ludzie renesansu. Zaprezentują na scenie hip hopowej swój najnowszy showcase.

HUKOS & CIRA
To lokalni hip hopowi wyjadacze. Współtworzyli składy Panorama Paru Faktów oraz FamaFamilia. O Hukosie swego czasu było głośno w ogólnopolskich mediach za sprawą afery wywołanej utworem "Panie Prezydencie". Lech Wałęsa porównał Hukosa do Kazika Staszewskiego, gdyż tak samo jak kiedyś on, Hukos opluwa i podkopuje autorytet władzy. Pojawiły się również opinie, że jest to największy skandalista od czasów Liroya. Natomiast Cira to 'Zapracowany Obibok' (tytuł jego pierwszego albumu) pracujący już nad trzecią płytą, teraz dla Step Records.

DVS1 - (Hush, Transmat, Klockworks) - Minneapolis
Świeży producent, nie taki świeży DJ. Za gramofonami od wczesnych lat 90, zaczynał od grania w NYC aby przenieść się do Minneapolis i tam powoli budować scenę techno. Winylowa głowa, posiada w kolekcji ponad 10000 płyt i podobno na każdą imprezę ma w zanadrzu coś zabójczego. Jako producent zauważony przez Ben'a Klock'a, szybko wspiął się na szczyt, i w tej chwili remixuje oraz wydaje z najlepszymi. U nas pojawi się z setem - możemy być pewni że tak ciekawej podróży po świecie techno, oprócz Zak'a, nikt nam nie zapewni.

DJ ASSUALT - (Electrofunk, Assault Rifle) - Detroit. W tym roku mija 30 lat odkąd zaczał zajmować się atakowaniem ludzi niskimi częstotliwościami. Wychowany w Detroit na tamtejszym radiu, w 1982 sam zabrał się za mixowanie. Był jedną z pierwszych osób które wprowadzały elementy scratchu oraz rapowania do gatunków innych niż rap. "Uliczny narrator" to jednak nie tylko DJ, jest jednym z najbardziej znanych producentów ghetto-tech'owych na świecie, i przy okazji robi bity dla znajomych raperów. Na naszej scenie z tym co pojawi się z tym co potrafi najlepiej - solidną dawką basu prosto z amerykańskich ulic.

I-F - (Intergalactic.FM, Viewlexx) - Haga, Holandia
Ferenc E. van der Sluijs to weteran holenderskiej sceny muzyki elektronicznej. Dj, radiowiec, producent, działacz. Fani elektroniki kojarzą go z hitu 'Space Invaders Are Smoking Grass', ale jego działalność wykracza o wiele dalej poza produkcję muzyczną. Seria Mixtape'ów 'Mixed Up in the Hague" czy radio internetowe Cybernetic Broadcasting System (obecnie Intergalactic.FM) to marki same w sobie. Nie ma fana elektro, italo, disco, który nie zna I-F'a. W Białymstoku zagra jeden z jego osławionych setów, skupiając się na ciemniej stronie swojej przepotężnej kolekcji płyt.

Dowiedz się więcej o: Up To Date Festival, Evidence, Cira & Nikon, Cira.
kliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdance
kliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdance
kliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdance
kliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdance
kliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdance
kliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date 2012 - line-up rap graffiti breakdance   
Informacje o reportażu
Data dodania:2012-06-20
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:22660
Autor:
Up To Date Festival   rap graffiti breakdanceUp To Date F...

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-76-216.compute-1.amazonaws.com (3.226.76.216). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.