Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

AZ "Doe or Die 2" Tour - Katowice

AZ "Doe or Die 2" Tour - Katowice

Autor: BIG idea

plakat

Niedziela 10 lutego 2013 roku dla wszystkich fanów rapu, była dniem świętym, bowiem w katowickim MegaClubie, na żywo, wystąpił raper AZ, ikona nowojorskiego rapu w towarzystwie DJ'a DOO WOP, który tworzył z Tony Touchem grupę Diaz Brothers i współpracował ze ścisłą czołówką amerykańskiej sceny. Minęło już kilka dni od koncertu, a emocje jeszcze nie opadły i ciągle żyjemy wydarzeniami tamtej nocy.

AZ podczas trasy koncertowej w Polsce, promował album "Doe or Die 2", którego produkcją zajęli się m.in. producenci tacy jak L.E.S., Buckwild, Pete Rock czy D.R. Period. AZ do pomocy zaprosił również Kanye West'a, Dr. Dre, DJ Toomp'a i swojego przyjaciela Nas'a, bo jak twierdzi - "There are two types of people in the world, trend-setters & trend-sweaters. Tego dnia przekonaliśmy się, że należymy do tych pierwszych. We did it - Now We can die! i wcale nie mamy na myśli organizatorów - to zasługa nas wszystkich. AZ zagrał w Polsce po raz pierwszy i wszyscy mamy w tym swój udział.

Na scenie MegaClubu poprzedzając koncert AZ, stanęli goście specjalni, którzy tego dnia zagrali wyselekcjonowane numery. Na żywo przed śląską publicznością wystąpili Ymcyk, Heavy Mental, Zdolne Przedmieście, Projekt Nasłuch, D.O.D, Gopside, Hirs Skład, Dono/Tewu, Bisz z zespołem B.O.K oraz Miuosh, którzy swoimi koncertami celebrowali to szczególne wydarzenie. Muzycznie wspierali ich Dj Motyl i Dj Wojna. Zdaniem niektórych, supporty trwały zbyt długo, ciężko jednak się dziwić, ponieważ czekaniu zawsze towarzyszy pewne napięcie uczuciowe, kiedy spodziewamy się, że coś nastąpi... i krótko po północy stało się!

"AZ i DJ DOO WOP zrobili rozpier***" to najczęstsze określenia, z którymi można się spotkać słuchając opinii i czytając komentarze, słusznie zresztą, ponieważ to co działo się na scenie, nie sposób skwitować inaczej. AZ zagrał materiał z płyty "Doe or Die 2", połączony z krótkimi setami wybranych utworów z repertuaru swoich przyjaciół tj. Nas, Wu-Tang Clan czy Guru, któremu w ten sposób złożył hołd ku czci jego pamięci. Noc tego dnia w Katowicach była czarniejsza niż zwykle, a brzmienie tak tłuste, że przez ponad 60 minut, MegaClub zmienił się w wehikuł czasu, którym przenieśliśmy się do nowojorskiego Brooklynu. Więcej słów zastąpić może jedynie obszerna fotorelacja z koncertu, zarejestrowana przez BZI - Bardzo Znane Imprezy. Już dziś można określić ten koncert mianem "klasyk" i chociaż ciężko przejść po tym wszystkim do porządku dziennego i zacząć normalnie żyć, możemy być pewni... Tej pamiętnej niedzieli wróciliśmy do korzeni i razem nie tylko byliśmy naocznymi świadkami historii, ale jej twórcami.

Koncerty AZ w Polsce, z całą pewnością, były pozycją obowiązkową dla wszystkich fanów rapu. Być może była to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby na żywo zobaczyć i posłuchać pochodzącego z Brooklynu rapera, który swoją karierę rozpoczął jeszcze w pierwszej połowie lat 90 i jest jednym z pionierów tzw. "złotej ery rapu". AZ Był jedynym gościem na nieśmiertelnym albumie "Illmatic" Nas'a, a jego debiutancki klasyk "Doe or Die" z 1995 roku, znalazł się na pierwszym miejscu Billboardu w kategorii "U.S. Top R&B/Hip Hop Albums." W 2003 jego singiel The Essence z albumu Aziatic został nominowany do nagrody Grammy, nie trzeba dodawać nic więcej i wiedzą o tym wszyscy Ci, którzy pojawili się na koncertach AZ w myśl zasady "Doe or Die!".

Już wkrótce opublikujemy jedyny wywiad video, który udało nam się zarejestrować wspólnie z ekipą 40 Kilo Vinyli podczas pobytu AZ w Katowicach.

Dowiedz się więcej o: AZ.
Informacje o reportażu
Data dodania:2013-02-25
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:14459
Autor:
BIG idea, 39 lat
zespół, Cieszyn

anonim
Autor: karamba   Link do posta
16:37:17, 25-02-13
We Wro podobno odjebał 5 numerów gwiazdor i poszedł na czilałt.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-45-196.compute-1.amazonaws.com (3.235.45.196). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.