Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor:

Kolejna już edycja Allgirls Rap Fest zapowiadała się równie emocjonująco jak jej warszawski pierwowzór. Do Torunia wybraliśmy się z naszym bydgoskim wsparciem w postaci najbliższych znajomych na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy. Podróż koleją przebiegła bezproblemowo, nie licząc małego spóźnienia jednej z koleżanek, która gdyby przybyła minutę później musiałaby biec za pociągiem. W tym jednym momencie tak przeklinane opóźnienia na polskiej kolei okazały się zbawienne.

Po dotarciu do klubu okazało się, że większość grających jest już na miejscu. W środku jeszcze nic się nie działo, więc zaczęliśmy relaksować się przy piwku i zapoznawać z resztą składów. Organizatorzy zaprosili nas również na wspólną kolację. Potrawa wegetariańska, którą przygotowali była przepyszna. Później, podczas koncertów była również możliwość zakupienia innych specjałów kuchni spod znaku V, co jest rzadkością na hip-hopowych imprezach, a możliwość poznania nowych smaków bardzo ciekawie wzbogaciła cały fest.

Na imprezie, jak może sugerować nazwa, grają same raperki, mężczyźni jedynie czasem wchodzą w rolę hypemanów. Na pierwszy koncert czekałam z niecierpliwością, gdyż rap Marii Konopnickich naprawdę powala mądrymi, przemyślanymi tekstami. Dziewczyny poruszają często trudne problemy społeczne, swoją muzyką wręcz walczą. Tego wieczora zagrały też Rymy W Sercu, Zyga, KAWU & Arti, Big_A, Razy Dwa oraz ja - Ziuta.

Na co dzień gram jako Sativa Skład, lecz tym razem, jako, że impreza promuje damski rap, Cigen - drugi członek składu, zgodził się wspomóc mnie w graniu mojego solowego repertuaru z płyty "Na przekór" (posłuchaj). Oczywiście zagraliśmy też najbardziej znane kawałki Sativy. Publiczność dopisała, śpiewała z nami refreny, kontakt był niesamowity.

Tak zresztą jak podczas wszystkich koncertów tego wieczora. Spontaniczna, freestylowa zapowiedź naszego występu w wykonaniu Leny spowodowała, że na twarzach obecnych osób pojawił się uśmiech. I to był moment gdy można było śmiało zacząć i zanucić słowa kawałka pt. "Uśmiechnij się (...) spójrz wychodzi słońce i wreszcie się uśmiechnij...".

Dowiedz się więcej o: .
Informacje o reportażu
Data dodania:2013-07-26
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:11830
Autor:
Sativa Skład, 34 lata
zespół, Bydgoszcz
Gwiazda Hip-Hop.pl

anonim
Autor:    Link do posta
17:26:12, 26-07-13
http://www.youtube.com/watch?v=SlC5iqkRFO 8 beka na majku

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-200-222-93.compute-1.amazonaws.com (34.200.222.93). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.