Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Miuosh i Jimek zagrali z orkiestrą symfoniczną

Miuosh i Jimek zagrali z orkiestrą symfoniczną

Autor: FandangoRecords

Skandalu nie było. Była za to kilkuminutowa owacja na stojąco. Utwory Miuosha w aranżacji Radzimira Dębskiego - Jimka, wykonane przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz samego Miuosha i jego gości udowodniły, że hip-hop w wydaniu symfonicznym potrafi dobrze połączyć pozornie odległe światy. Bilety na oba koncerty zostały wyprzedane w kilka godzin - duet zgromadził blisko 3 tysięczną publiczność, wśród której znalazło się również wiele znanych osobistości.

Takiego koncertu jeszcze nie było. W piątek i sobotę usłyszeliśmy w Katowicach hip-hop w wydaniu symfonicznym. Zaczęło się od instrumentalnej kompozycji Radzimira Dębskiego zatytułowanej Crux, potem do mikrofonu podszedł Miuosh i zaprezentował 12 utworów, w tym najnowszy - cisza - poświęcony pamięci niedawno zmarłego Jana "Kyksa" Skrzeka. Raperowi towarzyszyły Nardodwa Orkiestra symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach oraz dziecięcy i młodzieżowy chór z Pałacu Młodzieży.

- Prowadzenie takiej orkiestry, najlepszej orkiestry świata, daje każdemu artyście super moce. A - jak doskonale wiemy z komiksów - z super mocą przychodzi super odpowiedzialność. Cieszę się, że tę super odpowiedzialność udało nam się udźwignąć - żartuje Jimek (Radzimir Dębski), autor aranżacji.

Koncert zakończyły trzy bisy, w tym absolutna niespodzianka - przygotowana przez Jimka składanka najważniejszych piosenek hip-hopowych. Organizatorzy pozwolili publiczności na filmowanie tego utworu. Wcześniej, w czasie Piątej strony świata, słuchacze rozświetlili ekrany telefonów upamiętniając w ten sposób Jana Kyksa Skrzeka.

- Gdybym nie miał absolutnej pewności, że brałem w tym udział, myślałbym, że to jakiś sen. To, co Jimek zrobił z moim materiałem, to jak wykonała go orkiestra i to jak zareagowała publiczność przerosło jakiekolwiek oczekiwania - mówił Miuosh.

Sobotni koncert, rozpoczynający obchody 150-lecia nadania praw miejskich Katowicom, dodatkowo wzbogacały wizualizacje nawiązujące do historii miasta.

- Po tak owacyjnym przyjęciu przez publiczność już dziś mogę zdradzić, że jest szansa, że sobotni koncert pojawi się na płycie, ale to na razie tylko szansa - informuje Krzysztof Krot, pomysłodawca wydarzenia.

MIOUSH & NOSPR & JIMEK
gościnnie: Kasia Gołomska (Lilly Hates Roses), Joka (Kaliber 44),
Jose Manuel Alban-Juarez, Wojciech Sobura,
zespół wokalny Novi oraz zespół dziecięcy Kolorowe nutki z Pałacu Młodzieży w Katowicach
6,7 marca 2015

Dowiedz się więcej o: Miuosh.
Informacje o reportażu
Data dodania:2015-03-10
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:14033
Autor:
FandangoRecords, 12 lat
mężczyzna, Katowice

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-168-209.compute-1.amazonaws.com (34.204.168.209). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.