Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Warsaw Challenge 2015

Warsaw Challenge 2015

Autor: TBWA

Przez dwa dni na Placu Defilad pod PKiN w Warszawie blisko trzydzieści tysięcy osób oglądało zaciętą rywalizację jednych z najlepszych b-boyów na świecie. Główną nagrodę od Miasta Stołecznego Warszawy - 15 tysięcy złotych - wytańczył team Top Floor Killaz. Dodatkowo, publiczność mogła usłyszeć polskie oraz światowe gwiazdy muzyczne.

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Breakdance to największa w Polsce i jedna z najważniejszych na świecie imprez promujących kulturę hip-hopową. Organizowane już od 10 lat przez Miasto Stołeczne Warszawy wydarzenie przyciąga uczestników z całego świata - Chin, Francji, Maroko, Rosji, Ukrainy, USA oraz Polski, a także kilkanaście tysięcy widzów.

Przez dwa dni na głównej scenie walczyły ze sobą 24 drużyny taneczne z całego świata. W sobotę, jury wybrało 8 ekip. W niedzielnym finale zmierzyły się one z 8 zespołami zaproszonymi przez organizatorów. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się skład złożony z b-boyów z Rosji oraz Stanów Zjednoczonych - Top Floor Killaz. I to oni wygrali główna nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy - 15 000 złotych. W finałowej bitwie przy ogromnym dopingu publiczności pokonali drużynę PREDATORZ, która przyleciała z Rosji. Na ostatnim miejscu podium stanęli tancerze z Chin - PIONEER CREW. Dodatkowo, specjalnie dla warszawskiej publiczności zorganizowano pokazowe występy taneczne w wykonaniu: Skill Fanatikz, Warszawski Funk oraz Lipskee & Kaczorex & Temps.

Jak co roku, na scenie oprócz tancerzy, zaprezentowały się największe zespoły muzyczne z USA oraz Polski. W sobotę koncerty rozpoczął pionier polskiego rapu Włodi, aby oddać następnie mikrofon reprezentantom warszawskiej sceny JWP/BC. Gdy Plac Defilad pękał w szwach na scenie zagrał legendarny już zespół Kaliber 44 oraz Project Prhyme z ikoną światowego rapu na czele - DJ Premierem. W niedziele zaprezentował się muzyk młodego pokolenia PRO8L3M, który rozgrzał publiczność przed wejściem na scenę niepowtarzalnego Peji z zespołem RPS/SLU. Całą imprezę ukoronował koncert rapera z Detroit - Black Milka, który zagrał z Nat Turner Band.

Kolejna edycja Warsaw Challenge przechodzi do historii, jako wielkie święto wszystkich fanów kultury hip-hopowej, które przez dwa dni zgromadziło blisko trzydzieści tysięcy fanów na Placu Defilad pod PKiN w Warszawie. Jak co roku jego organizatorem było Miasto Stołeczne Warszawy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.WarsawChallenge.com.

Zobacz też: Warsaw Challenge 2015 - pierwszy dzień zawodów

kliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdancekliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdancekliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdancekliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdancekliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdance
kliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdancekliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdancekliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdancekliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdancekliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdance
kliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdancekliknij Warsaw Challenge 2015 rap graffiti breakdance   
Informacje o reportażu
Data dodania:2015-05-11
Kategoria:Taniec
Licznik odwiedzin:25175
Autor:
TBWA   rap graffiti breakdanceTBWA


Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-45-196.compute-1.amazonaws.com (3.235.45.196). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.