Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Red Bull Music Academy

Red Bull Music Academy

Autor: MR X

Autor: Dj Crime

Historia Red Bull Music Academy Skończyły się eliminacje do RBMA. Było ciekawie. Dużo zgłoszeń. Najczęściej swój akces zgłaszali DJ'e ze znanych wszystkim ośrodków właściwych tej muzyce : Szczecina, Warszawy, Gdańska ale byli też chętni z nieco innych miejsc np. Kartuz, Konina, Turka, Głogowa, Lublina, Poledna itd. A więc muzyka nowoczesna w Polsce nie zna granic !!! do elementów pozytywnych związanych z pojawieniem się w Polsce RBMA trzeba na pewno zaliczyć poruszenie jakie RBMA wywołało w środowisku swoim zaistnieniem. Poruszenie owe znakomicie wykazało kto do swoich działań związanych np. z graniem muzyki, promowaniem i wreszcie utrzymywaniem się z niej podchodzi poważnie i profesjonalnie a kto nie. W wielu środowiskach w kraju tuż po pojawieniu się pierwszych wzmianek na temat RBMA zawrzało. Zaczęto zastanawiać się czy aby na pewno jest to przedsięwzięcie, któremu można zaufać, czy rzeczywiście zajęcia prowadzą tak znakomici lektorzy itd.? W końcu pojawiły się w prasie i tv kolejne informacje i RBMA uznano za zjawisko godne uwagi. Początkowo prawie każdy deklarował chęć uczestnictwa i wyprodukowani pokazowego demo-mixu. Jednak w wielu przypadkach skończyło się tylko na rozmowach. Dlaczego? Czyżby zabrakło wiary w siebie, odwagi i ambicji. Czyżby w wielu przypadkach chęć grania kończyła się na kilku lokalnych imprezkach? Nie chcę w to uwierzyć. Pomimo wszystko zgłoszeń przyszło naprawdę dużo ok. 80-ciu. Biorąc po uwagę przybliżoną liczbę DJ'ów naszym kraju śmiało można stwierdzić, że połowa mixujących płyty wysłała swoje demo. Pozytywem, który zauważyłem podczas kilku miesięcy promowania RBMA jest na pewno życzliwość i chęć współpracy, którą okazały mi środowiska promotorów, mediów i DJ'ów. Serdeczne dzięki. Niechlubnym wyjątkiem, który z niewiadomych przyczyn żadnej współpracy nie podjął był DJ Club. Obserwując jednak działania tej instytucji niczego innego po Panu Jacku i jego kolegach spodziewać się nie można. Polska w ramch RBMA wypadła znakomicie . Na 50 uczestników znalazło się w niej aż ośmiu Polaków- BRAVO!!!

MR X - Krzysztof Bąk Relacja Dj'a Crime'a ok... parę słów na temat RBMA...mówiąc w skrócie było po prostu SUPER... od strony organizacyjnej wszystko dopięte na ostatni guzik z wyjątkiem jakiś drobnostek, ale nie byly to rzeczy istotne. Ludzie, których tam spotkałem byli nadzwyczaj otwarci i przyjacielscy i to zarówno uczestnicy jak i załoga Red Bull'a która się nami opiekowała i czuwała aby wszystko przebiegało bez kłopotów i tak też było.Także, a moze nawet przede wszystkim same warsztaty były bardzo interesujące - zaproszeni byli naprawdę znakomici goście z różnych zakątksw świata - większość z nich to naprawdę duże nazwiska. Ich nastawienie było również godne pochwalenia - z każdym można bylo pogadać, zapytać itd., bez żadnego stresu. Zajęcia były bardzo zróżnicowane - obejmowały bardzo różne zagadnienia - od czysto technicznych poprzez biznes, prace w studiu, itp, także każdy mógł znaleść coś dla siebie. Po zajęciach można bylo pożyczyć sobie sprzęt i nagrywać, miksować, uczyć się itd, w każdej chwili można było oczywiście skorzystać z porady fachówca. Atmosfera towarzysząca całej imprezie była naprawdę wyjątkowa - wszyscy naprawdę swietnie się bawili i jednocześnie zdobywali cenne informacje na wykładach. Nawiazałem wiele ciekawych kontaktów z ludźmi z praktycznie całego świata także prognozy na przyszłość są obiecujące. Generalnie wyjazd był naprawdę fantastyczny i życzyłbym każdemu kto zajmuje się "nowoczesną" muzyką, aby mógł wziąć udział w kolejnej edycji RBMA. Specjalne podziekowania dla Red bulla - szczegslnie dla ekipy z Dublina, która naprawdę robiła wszystko, aby ten wyjazd był jak najbardziej udany - Red Bull zdecydowanie stanął na wysokości zadania!!!!

Dj Crime Serdeczne podziękowania dla New Music Art za udostępnienie materiałów z Dublina.

Informacje o reportażu
Data dodania:2004-09-20
Kategoria:Koncert
Licznik odwiedzin:9073
Autorzy:
MR X Krzysztof Bąk  rap graffiti breakdanceMR X

Dj Crime   rap graffiti breakdanceDj Crime

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-204-55-168.compute-1.amazonaws.com (18.204.55.168). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.