Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

B'boys Unity Project

B'boys Unity Project

Autor: Sajko

Mówią, że breakdance umarł w `90 roku, mówią, że odrodził się w `96-stym, my nie chcemy mówić. Słowa uczą, czyny inspirują - SajKo, B`boys Unity Project

B`boys Unity Project to największa w Polsce akcja związana z rozwojem, promocją i wspieraniem BreakDance w tym kraju. Tak się składa, że dane mi było stać się jej pomysłodawcą, dlatego też, chciałbym naświetlić wam kilka kwestii na temat projektu i sytuacji polskiego breaka w ogóle.

Projekt B`boys Unity zakłada wiele działań, od wspierania lokalnych saţ

Nie sposób napisać tu w kilku zdaniach o co chodzi. Poczynając od organizacji wszelkiego typu ustawek, battes, warsztatów czy turniejów, poprzez tworzenie sekcji breka łączących przekazywanie wiedzy z wpajaniem kultury Hip-Hop, ukazywaniem jej prawdziwego oblicza (a nie zmelanżowanych lumpów, czy też pozerki w rytmie techno), poprzez tworzenie profesjonalnych, sponsorowanych grup ProBreakers, wspieranie wymarłej praktycznie sceny B-GRILS oraz nowych, dobrych inicjatyw związanych z breakdance, starając się o stworzenie muzycznego zaplecza breakbeat&funky w rodzimym wydaniu i wiele, wiele więcej, B`boys Unity Project zmierza jeszcze dalej - rozwija świadomość, ułatwia dostęp do tematu tworząc i udostępniając profesjonalne materiały na temat tańca, dąży do wsparcia bboyingu ze strony firm, organizacji czy nawet państwa. Co więcej, BBUP robi to wszystko dla bboyów, ludzi związanych z klimą, tudzież po prostu, zainteresowanych tematem. Robi to dla wszystkich bo robi to dla breka w ogóle. Poprzez wejście w skład twórców projektu (a zrobić to może każdy) kolejni ludzie rozwijają jego idee, realizując poszczególne akcje, realizują siebie samych a wszystko to bo "jest jedna rzecz dla której warto żyć ... ".

OK. To tyle w kwestii oficjalnej, a teraz konkrety - po co na co i dlaczego. Primo - nasz site. Ktoś może mi zarzucić, że robimy kolejną stronke na temat tego wszystkiego co jest już przecież gdzie indziej. No pewnie.. tylko niech mi ktoś pokaże gdzie to wszystko jest w jednym miejscu, DZIAŁA i jest zrobione na przyzwoitym chociażby poziomie. Jakieś ręce w górze ? Nie widzę, no właśnie. Serwis www projektu to po pierwsze wszystkie informacje o naszych akcjach i tym co dzieje się do koła, to prawie portal, patrząc na założenia jakie ma spełniać. Co więcej, już niedługo strony www.bboysunity.Hip-Hop.pl odstawią na boczny tor wszystko co widzieliście do tej pory w necie, nie tylko w Polsce ale w całym World Wide Web. To nie jest reklama, to są fakty - 10 GB materiałów, 20 osób redakcji.

Idąc dalej - nasze grupy. Tworząc B`boys Unity Silesia chcieliśmy wpłynąć na narodziny konkretnej ekipy ze śląskich ulic. Team-u, który w końcu przełamie monopol kilku polskich grup na wygrywanie wszystkiego w tym kraju, co więcej, chcieliśmy dać chłopakom możliwość uzbierania paru miedziaków i sprawić, by taniec w tym rejonie odrodził się w postaci CREWS a nie samotnych bboys&bgirls rozlokowanych po całym GOP-ie. Projekt dopiero rusza a już są pierwsze efekty - ok. 8 miejsc gdzie można się "podłączyć", podstawowy 12-osobowy skład grupy BBUS, itd., itp. Zabraliśmy ją na kilka imprez - PLENER K-CE, DMC - Tychy, WWO&SoundKail - Łódź, ONYX - Warszawa, TNMK - Wrocław... Gdziekolwiek jednak nie trafiamy organizatorzy i publika dają dowody uznania. Dzięki ludziom takim jak Kajo, Polit, Filip Bator, Marek Zioło (Bongos Promocja) czy Ostap Protsyk mamy możliwość rozwoju i promocji grupy, promocji regionu i breaka w ogóle. Szacunek dla nich. Dzięki grupie, rozwijamy także całą lokalną scenę - sekcje breaka mają się całkiem nieźle, ustawki, warsztaty itp. też nie mogą narzekać na brak frekwencji... Wychodząc na ulice - wychodzimy do ludzi, wchodząc do klubów - uderzamy w instytucje. B`boys Unity Poland jeszcze nie istnieje. Ktoś powie, że to się nie uda, ja powiem - poczekaj, usiądź, posłuchaj, pomyśl i dopiero coś powiedz...

Po trzecie - cała reszta, tj. to wszystko o czym już napominałem a co dokładnie rozpisane jest w necie... w to wszystko wkładamy masę energii i wciąż szukamy rąk do pomocy. Ludzie często piszą do mnie " ej.. słuchaj zajebisty ten wasz projekt, chętnie wam pomogę" no i pomagają... przez pierwsze 2 maile zanim nie poprosi się ich o konkrety. Taka to widać zajawka u nas w modzie - chwilowa...

Kończąc ten krótki artykulik na temat projektu chyba powinienem nawinąć jeszcze o ludziach stojących za tym wszystkim, sponsorach i całej filozofii projektu. Po pierwsze - jesteśmy bboyami, poza tym, zwolennikami działania dla rozwoju bboyingu. Tak prywatnie - bardzo różnie... od uczniów, poprzez studentów, {matki, żony i kochanki} po osoby zawodowo związane z agencjami reklamowymi, firmami projektowymi, managerowie... a wśród nich - "instruktorzy" break-a, zalążki dyskryminowanych ciągle jeszcze ProBreakers, organizatorzy imprez, warsztatów, ustawek. Wszyscy tu wymienieni (i ci o których zapomniałem za co przepraszam) poświęcili wiele dla projektu. Podczas 10 miesięcy przygotowań, układania strategii i planowania zaplecza tej akcji, codziennie zmuszani byli do wielu wyrzeczeń. Dzięki tak znacznemu przekrojowi naszych przedstawicieli, ich zaangażowaniu i poświęceniu, możemy zdziałać wiele, nic jednak nie może się obejść bez wsparcia z zewnątrz i tak - stworzyliśmy jedną z największych na rynku ofert sponsoringu dla wszystkich zainteresowanych wsparciem B`boys Unity Project. Licząc na szeroki wachlarz patronatów medialnych wciąż wstrzymujemy się jeszcze z uderzeniem do potencjalnych reklamodawców celem zapewnienia w pełni profesjonalnego podejścia do tematu a co za tym idzie - 100% -owej gwarancji sukcesu. Niemniej jednak już dziś, dzięki otwartości Seby (Dziękówka i Respect) z Hip-Hop.pl zyskaliśmy miejsce na serwis internetowy projektu oraz obietnice rozpatrzenia kolejnych propozycji związanych ze wsparciem działań B`boys Unity Project. Jak się ułoży nasza współpraca - zobaczymy, wszyscy jesteśmy dobrej myśli, bo chcieć, znaczy móc a razem chcemy przecież bardzo wiele.

Więcej o projekcie dowiecie się z stron:
http://www.BboysUnity.Hip-Hop.plInformacje o artykule
Data dodania:2003-03-13
Dział / Kategoria: taniec / informacja, biografia
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Sajko   rap graffiti breakdanceSajko

Ostatnie artykuły tego autora:
Hating po polsku
W moich kręgach...
Poskromić fale
Byle do przodu, czyli breakdance na salonach.
Droga do nikąd

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-200-236-68.compute-1.amazonaws.com (34.200.236.68). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.